Štátnice tesne pred svadbou. Pomoc!

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte! Pozdravujem všetky nevestičky, ktoré sa ako ja :-), nemôžu teraz venovať myšlienkam o svadbe! Prečo? štátnice sú už za dverami, hlava prázdna a nervozita každým dňom stúpa :-S
Odpovedať
Profilova fotka
kamila.k.: Já jsem měla státnice v září 08 a vdávala jsem se v červenci 08, takže jsem to měla v opačném pořadí než ty. V květnu mi skončil poslední semstr a mohla jsem se začít učit na státnice, ale ten měsíc do svatby se mi učilo strašně špatně, neměla jsem na to myšlenky, ani chuť, ale občas jsem se donutila si to aspoň pročíst, ale neučila jsem se, jen jsem si to četla. Pak od svatby až do svatební cesty (svatba 7.7., svatebka od 8.8. do 20.8.) jsem se nenaučila skoro nic, prostě na to nebyl čas, na plno jsem se začala učit až když jsme se vrátili ze svatební cesty a 1.9. a 11.9. jsem jela dělat státnice :-N
Odpovedať
Profilova fotka
kamila.k. ved do svadby mas este dost casu, ja som mala svadbu v juli, a zacaaala som poriadne vybavovat az po skuskovom cize v polke juna, a ten mesiac a pol mi bohate stacil, mali sme malu svadbu sice, 40 ludi, plus minus, nakolko na SR som mala len moju cast rodiny..a mali sme svadbu v nedelu, veci sa ovela lahsie vybavovali, soboty je vsetko pomaly rok dopredu obsadene, a neboli to pre mna ziadne stresy, pekne v klude sa to dalo...jedine co som mala skor boli saty, tie som mala okolo maja vybrate...ostatne som cez prazdniny robila..a ty mas na vybavovacky cele prazdniny... renat nemcinu ja akurat rozmyslam ze oprasim co malo som vedela a ze sa ju dobre naucim, nakolko platy lekarov na SR su ubohe, a do rakuska je to kusom autom...len teraz tazko, kazdy den od rana v nemocnici, poobede ucenie plus po vuikendoch este tu blbu diplomovku!
Odpovedať
renat : z dejin umenia a teorie umenia...študujem akademiu umeni - grafiku...a ty z čoho? už si sa začala učiť? ;-) nunacek : :-) tak to chapem...to by som ani ja nedokazala ... preto sme to dali na oktober. Ale ked ja sa už tak teším a ta škola ma už tak nebavííí . Ako to dopadlo nakoniec? leishmania : hej uvedomujem si, že na zariadovačky mi stači tak cca 3 mesiace, lebo všetko podstatné je už rezervované. Lenže ja popri škole aj pracujem a v júni (dúfam) už nastúpim na plný uväzok. Teraz mam trochu voľna okolo vianoc, chcela som ho využiť na učenie ale moja hlava zlyhala - po rozume mi behá len svadba ... ale idem sa prekonať..držte palce a dakujem všetkym za rady :-) ;-)
Odpovedať
statnicujicim preju hodne stesti!!! to je nejdulezitejsi. A pevne nervy. Ja jsem tu pobyvala pred pul rokem, a pomohlo to. Takze sem pilne dochazejte a mate o krucek blize k uspechu ;-) (trocha povercivosti obcas neuskodi, kdyz se clovek nema ceho jineho chytnout a vedomosti se z hlav sypou z roztrhleho pytle :-N ...)
Odpovedať
Profilova fotka
kamila.k: My jsme se při plánování svatby nijak na moji školu neohlíželi. Prostě jsme si svatbu naplánovali tak, jak jsme chtěli nehledě na datum státnic ;-) Studovala jsem dálkově, při práci na plný úvazek, tak jsem se za těch 5 let studia naučila, že škola není to hlavní a podřizovala jsem se ji co nejméně ;-) Nakonec to dopadlo tak, že v červenci jsme si naplno užila svatbu, v srpnu jsem si naplno užila svatební cestu a v září jsem odstátnicovala se samýma jedničkama (s červeným diplomem) x-) Byl to pěkný šrumec a sama jsem se divila, že ty státnice dopadly takhle skvěle, protože 9 měsíců před státnicema jsem se rozváděla, stěhovala, pak 6 měsíců před státnicema jsem se znovu stěhovala, 5 měsíců před státnicema jsem byla požádána o ruku a začali přípravy na svatbu a necelé 2 měsíce před státnicema svatba... x-)
Odpovedať
Profilova fotka
fili: Souhlasím, tato diskuze přináší u státnic štěstí ;-)
Odpovedať
Ahoj, je tu někdo, kdo dělá státnice teď v zimě?
Odpovedať
ubi: já:-) mám je 9.2.
Odpovedať
ahojte, drzim vsetkym dievcatam paste, aby sa im darilo pocas priprav na statnice, aby sa co najlepsie pripravili na tie zaverecne skusky, a hlavne aby mali stastnu ruku pri vytahovani otazok...ja uz to mam nastastie za sebou, ale takisto som si tym musela prejst, a uvidite, ze po statniciach sa budete citit, krasne volne....este raz vela stastia :-)
Odpovedať
Ahoj renat :-) Já 27. ledna, ale ještě do 15. mám zkoušky... anme: blahopřeju ;-)
Odpovedať
ubi: a co studuješ? Tak to držím palce na zkoušky a pak i na ty státnice..kolik máš ještě zkoušek? Já mám vše hotové už rok, i dvoje státnice, už jen tyhle jedny a diplomka, ale tu už skoro taky mám, ... naštěstí jsem toho hodně stihla ještě během těhotenství..teď s malým by to asi taky rychle a snadno nešlo, i když je to zlatíčko :-)
Odpovedať
Tak jsem nakoukla téměř po roce ;-) Ubi, držím pěsti ;-) si Tě pamatuji z toho loňska, ještě něco doděláváš nebo jiná škola? ;-) Přeji všem pevné nervy a tato diskuze opravdu přináší štěstí ;-) tak ať ho máte hromadu x-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
Ahoj holky, můžu se přidat? :-) Měla bych státnicovat začátkem února. Diplomku mám odevzdanou. Chtěla jsem se začít učit už v prosinci, ale nějak to nevyšlo (zajímavé, že tuhle situaci řešim rok co rok a stále nepoučitelná :-D ). No a teď mám pro změnu výčitky, že nekoukám do těch blbejch papírů, ale šmíruju BRMS a MK :-N ;-) .
Odpovedať
kami, renat: U mě je to složité, v červnu jsem dělala bakalářské státnice na stavárně, teď dělám magisterské na etnologii - mám dvě školy v souběhu, takže tohle mám na druhé škole. Diplomku jsem odevzdala sotva před měsícem. Teď musím normálně dojet semestr, na fildě dělám zkoušky zítra a pozítří, pak ještě tři na stavárně (naštěstí jsem toho hodně dala v předtermínech). A pak se teprve můžu začít učit na státnice... :-| bery: ahoj, přidej se ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ubi, teda ty jsi taková multifunkční superžena! :-D ;-) ...tak různé oblasti zájmu a zvládat tolik zkoušek najednou =-) . Já vždycky můžu dělat tak jednu týdně, no, maximálně dvě. Mám pocit, že by se mi to pletlo a neměla bych utříděné myšlenky :-N . To samé u diplomky, když jsem jí psala, tak bych se nemohla zároveň učit. Dneska jsem byla odevzdat DP v elektronické podobě, tak snad to bude ok. Teď jsem zralá si jít lehnout |-| .
Odpovedať
bery: to já se zas nevydržim učit jednu věc dýl, jak dva dny. Ale taky se nerada učím víc věcí navíc, mám ráda, když se to rozdělí. Ale když to nejde, tak se holt nedá nic dělat, člověk to musí dát i tak... Tak ať to odevzdání dobře dopadne ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahojky, tak já dneska sepsala a přelouskala pár otázek. Teď si jdu koupit suroviny na bramborák a budu pokračovat ;-) . Příští týden to bude snad lepší, nějaký den budu u rodičů, takže veškerý servis zajištěn a budu se moct věnovat jen studiu :-D . Tak co, ubi? Jak jsi dopadla? :-)
Odpovedať
Dobře ;-) Tu pondělní zkoušku jsem dala v pohodičce, oblíbený předmět a oblíbený učitel, ideální kombinace. Ze včerejška ještě výsledky nevím, byla to písemka, ale předpokládám, že to projde :-D Takže jsem vlastně včera dělala poslední zkoušku na fildě... No a už se znovu učím na zkoušky na stavárnu a ve "volném čase" dávám dohromady materiály, ze kterých se budu učit na státnice...
Odpovedať
ahoj holky...tak jsem tu déle nebyla..fakt jsem se učila 8-) s tím naším prďolkou to nejde tak rychle, i když nestěžuji si, je hodný, někdy spíš u mě není nálada a jsem prostě líná. ale musím se pochválít mám za sebou 3 a půl okruhu, ještě dva a půl...takže snad stíhám. Mám na to ještě bez jednoho dne měsíc :-) ubi: gratulace ke zkoušce, určtě i ta písemná dopadne. koukám, že teda nezahálíš. Já mám teda v plánu ještě taky jedno studium, školský management, ale to je hudba budoucnosti...až bude Kuba větší..a hlavně, až budu mít dodělanou tuhle školu. bery: takže DP odevzdaná? No tak se to začíná sumírovat :-) Já jsem ještě malého uspala hodila k tatínkovi do postele a jdu na to...aspoň pár otázek. Didaktika NJ mi ale jde docela dobře...
Odpovedať
Profilova fotka
Ubi, taky gratuluju! ;-) Jsi fakt dobrááá :-). Renat, ta diplomka byla proti učení celkem pohoda. Nejhorší byl ten rozjezd... první stránky a pak už se to psalo tak nějak samo :-D . Ale ty otázky mne zabijou. Máme čtyři okruhy a cca 160 otázek. Teď končím druhej, ale víc jak 80 otázek ještě přede mnou. Sem si libovala, jak mi to pěkně jde. Dneska jsem měla sedm hodin klidnýho učení, ale začíná se mi to všechno nějak plést a už prd vim, co jsem četla na začátku |-| . Na večer si taky schovávám nějakou "oddechovku" :-D .
Odpovedať
Ahoj, tak já mám zítra a pozítří další dvě zkoušky, obojí opravdové "chuťovky"... A popravdě nemůžu popřít, že se těším, až budu mít jednu školu z krku... a pustím se do příprav na svatbu. To budu mít v podstatě za odměnu :-) Jenom aby bylo za co se odměňovat, že...
Odpovedať
bery: tak s tím musím souhlasit, já začala z diplomkou v srpnu, nejhorší bylo se dokopat, ale pak to šlo velkem dobře a mám toho hodně za sebou, teď už jenom zpracpvat dotazníky a dát to do nějaké podoby, ale nechám to po státnicích. No mi povídej, já dnes chci dokočit ten čtvrtý okruh, jenže to nejhorší mě čeká, literatura ...fuj. zítra jsou první termíny, jde moje spolužačka, tak jsme zvědavá, :-) ubi: držíme palce na zkoušky... taky už bych chtěla hodit starosti se školou za hlavu, ale ono to přijde, pak budeme vzpomínat
Odpovedať
Ahoj, tak dnes to prošlo. A hurá pokračovat v učení na zítra...
Odpovedať
Nic jiného jsme ani nečekaly :-p :-D gratulace!
Odpovedať
Profilova fotka
Ubi, ty tu zlepšuješ studijní průměr! :-) Ale zase statisticky musí být někdo, kdo to neudělá... doufám, že to nebudu jáá :-N :-D . Já si dávám jako motivaci hory. x-) Že to bude odměna, ale beru i variantu, že to může být na smutek. Holky, si tak říkám, jestli to mám pořád zapotřebí. Nervovat se od zkoušky ke zkoušce, že už s tim fakt seknu :-p . Ale na druhou stranu není skoro nic příjemnějšího, než telefonovat na všechny strany, že je to v kapse :-) !!! Si pamatuju, jak jsem se bála u bakalářek a najednou bylo po všem a ten pocit je super x-) .
Odpovedať
Ahojky, mě to čeká 2.února...nějak nemám na učení myšlenky :-) :-( Všem držím palce, snad to dáme. Uaaa!
Odpovedať
bery: na statistiky se vykašli :-) vím, co říkám, v pátek dělám ze statistiky zkoušku ;-) Dnes mě dostal taťka - po víc jak pěti letech studia na dvou VŠ s premiantským prospěchem se mě ráno zeptal, jestli se náhodou v poslední době neučím na ty zkoušky nějak málo... :-D :-D :-D Připomnělo mi to, jak se mě asi dva měsíce před maturitou poprvé zeptal, jestli mám hotové domácí úkoly, když chci jít ven... :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Ubi, tak takové komentáře člověku dodají, co? :-D ... to má být podpora! :-N :-D Magdi, já nemám myšlenky na učení, ani když nad tim sedim :-p . Dneska mi kamarádka nabízela, že mi udělá nějaké numerologické konstalace na datum státnic =-) :-) . Já to teda ještě přesně ani nevim. Ale děsim se toho, že jí tam vyjde něco strašnýho :-p .
Odpovedať
berynka: Já už mám jenom 14 dní a zjistila jsem, že to nestíhám:( Tak teda nevim, ale musim to aspoň zkusit. Kdypak je děláš? A z čeho?
Odpovedať
Profilova fotka
Magdi, máme to podobné... bude to někdy 1.,2.,3. února. Nestíhám taky :-N . U některých otázek jsem se dost zdržela :-S . U nás je všechno v jeden den i s obhajobou. Studuju na Ústavu informačních studií a knihovnictví na FF UK. Přesně!... aspoň to zkusit a odvážnému štěstí přeje, ne? :-) Co ty studuješ a kde? ;-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?