Svadobné prípravy v Žilinskom kraji

Zobraz úvodný príspevok
caute zilincanky, kedze jedina tema, ktoru som tu nasla od ziliny je "zilina-oktober 05" a ta bude zamknuta ked skonci oktober(a vela som sa z nej nedozvedela), tak otvaram novu... zaujima ma totiz uplne vsetko co suvisi so svadbou v tomto kraji. kde mat sobas, kde hostinu, s kym mate dobre a s kym zle skusenosti, aka vyzdoba frci v za, kde nakupujete a zhanate saty, prstene, ozdoby, oznamka, fotografov, kameramanov, ake zvyky dodrzujete.... proste vsetko co vas len napadne ja dufam, ze nas je tu z toho zilinskeho kraja aspon zopar a nejakej odpovedi sa dockam :-)
Odpovedať
Profilova fotka
...je fakt na zjedenie, uz sa nemozem dockat, kedy ho zase uvidim :-)
Odpovedať
ja letim skyeurope z Manchester do Blavy,alebo z London Luton do Blavy tiez s nimi alebo potom ryanair leti z london Stanstead do Blavy a su velmi lacni a tiez letia z Edinburghu do Blavy.aj my mame ludi z edinburghu a oni budu letiet odtial do BA z ryanair a potom vlakom do ZA ti mladsi a niektori si prenajimaju auta... a newcastle nie je tak daleko od Edinburghu,to by mohli zobrat aj vlak alebo aj do manchestru alebo aj letecky a odtial rovno do Blavy alebo viedne,ale blavu maju blizsie ;-)
Odpovedať
jej zlaty je akurat som sa pozrela na foto....a tvoja sestra stale taka ista vobec nie je zmenena a odkial ma manzela? :-)
Odpovedať
Profilova fotka
moni, moja sestra ma manzela zo ziliny. a ten moj buduci je talian, teda presnejsie "florentincan"...neviem, ci by ma niekedy napadlo ist zit do talianska, keby som ho nebola spoznala. myslim, ze nasa mentalita a zivotny styl su viac priklonene k rakusku, nemecku alebo aj anglicku. aj tu sme stale v europe ale je to trocha ine, ani horsie, ani lepsie, len ine... myslim, ze asi talianka zo mna nikdy nebude. a po pravde ani mi to nevadi. :-D citim sa tu sama sebou a takto sa mozem pozerat na vela veci dost objektivne :-) moni, este som sa ta chcela spytat, ci ste uz rozmyslali nad menu svadobnej vecere. ale vy asi na to mate este cas... je tam sice ponuka hotela a mozeme si vybrat. mojmu priatelovi sa velmi paci slovenska kuchyna. no a velmi by si zelal aby sme ako hlavne jedlo dali gulas s knedlou. :-D . vies si to predstavit na svadbe? hranolkami, ryzou a masom nie je moc nadseny, vlastne to kupis na kazdom rohu, ale taky dobry gulas a knedla sa nenajde v taliansku a urcite to bude nieco nove pre ostatnych neslovenskych hosti. asi sa musim spytat bab, ktore uz maju po svadbe co dobreho papali :-p
Odpovedať
Profilova fotka
babenky, vy co uz mate po svadbe, ake ste mali svadobne menu a bufet ? :-) asi na tuto temu nikto este nediskutoval :-D
Odpovedať
ahojte kocky :) nase svadobne menu: - sunkovo syrova rolka (bola to akoby slana rolada zo sunky, plnene syrom a dakou zeleninou a ta sa potom rozkrajala na jednotlive porcie) - slepacia polievka - plnene bravcove pniky s varenymi zemiackami a zeleninkou bufetove stoly: - ovocny salat - grilovana zelenina - kacacie pecene stehna - kuracie rezne vyprazane - beef sote - bravcove mini rezniky - opekane zamiky - dusena ryza a polnocna kapustnica, ta isla na dracku :) hned si isiel kazdy nalozit foto prikladam do pripravneho albumu :)
Odpovedať
rospina: no tak nad tym menu sme uz aj rozmyslali a ja tiez vobec neviem co dat,divala som sa na hotel menu,ale neviem si odtial vybrat,my budeme chciet asi nejaku beef alebo steak ako hlavne jedlo,neviem ci by anglicanom chutilo to meso na stave a tak.... :-| no a nasi slovaci zjedia vsetko... :-) Mojmu priatelovi sa moc nepaci slovenska kuchyna ale to asi preto,ze je vegetarian a okrem vyprazaneho syru a pizze nic ine u nas ani nemoze jest,nasa soja mu nechuti a ani halusky z bryndzov,tak on bude mat asi vyprazany syr ako hlavne!!! No aj ten gulas nie je zly napad je to ozaj take tradicne u nas a urcite by im to chutilo alebo keby si nechcela dat gulas ako hlavne,tak to mozes dat o polnoci namiesto kapustovej polievky.. :-)
Odpovedať
sharin: to vase hlavne jedlo vyzeralo velmi mnam..... x-) hned by som si dala,az hlad som dostala,aj ked mam akurat po obede... ;-) :-)
Odpovedať
dakujem :) napriek tomu, ze tieto tri jedla bolo moje prve poriadne jedlo (neratam ranny jogurt) tak som nevladala zjest... zdalo sa mi to na tanieri akesi male, ale ani som druhe nedojedla...
Odpovedať
sharin: no ono to aj vyzera lepsie ked je toho menej na tom taniery a je to aj zbytocne mat velku porciu lebo sa potom ludia len nadarmo prejedia velmi a potom uz nevladzu.... :-)
Odpovedať
tak prejest sa je ta lepsia moznost... ja som skor zazila ze sa nedojedlo a potom sa to muselo vyhodit... :(
Odpovedať
..ahojteee ;-) ...my sme mali namiesto kapustnice pecene prasiatko..velmi to ozivilo atmosku x-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
ahoj sharin, dakujem, aj mne sa teda uz slinky zbiehaju :-p kapustnice sa o polnoci urcite nevzdame, je to aj moje oblubene jedlo :-) a nie som celkom proti tomu gulasu, len som chcela vediet vase nazory, co si o tom myslite. u nas sa gulas dost casto vari, tak som nevedela ako by to uvital niekto z "domacich" jest ho aj na svadbe :-) ale pre ludi zvonku je to asi fakt nieco lepsie ako hranolky, ktore jedia urcite castejsie... sharin, v tom bufete ste mali teda vela chutnych veci... urcite bude aj hovadzia polievka, aj tu mam velmi rada :-p ahoj slniecko, pecene prasa nemusi byt tiez zly napad... to si teda este premyslime :-)
Odpovedať
Profilova fotka
moni, mozno by sme aj my mohli anglicanom spravit beef a talianom spagety :-D kazdy by si mal prist na svoje :-) aj ked sa to vzdy neda...
Odpovedať
inak nam ostalo z jedla straaaasne vela hlavne tej kacky, ta akosi nechutila.. inak ostatne vela neostalo... i ked v tych baleniach sme mali plnu chladnicku :)
Odpovedať
Profilova fotka
ozaj, a co sa tyka alkoholu, budeme mat vino na stoloch a tiez aj tvrde, ale v tom pripade vylucujem uplne pivo. pri miesani s tvrdym alkoholom ide teda poriadne do hlavy... ako ste to mali vy, slniecko a sharin? moni, ako to planujes ty?
Odpovedať
ja som mala vyslovene ziadost aby alkohol nebol na stole... skazilo by to celu vyzdobu... teda minimalne prvy dojem... ludia ale nie su zvyknuty nechat sa obskakovat, i ked obsluha tam bola od toho... tak sme povolili a neskor sa nechali flase uz na stoloch... prvu rundu ale otocili kocky pekne v rukavickach s poharmi a kazdemu nechali na stole pohar podla toho co si vypytal...
Odpovedať
..mali sme aj dvoch vegetarianov, tym pripravili specialne menu ..ja bys om ti odporucila dat gulas do teplych bufetov..a kto bude chciet tak ho ochutna ..mali sme vino - biele a cervene, pivo capovane a amstel 2,5dcl, bacardi breezer, gin, 12 a 15 rocnu whiskey, konak...ale vsetko bolo na kokteilovych stoloch...nepacili sa mi drinky po stoloch..mali sme len nealko k vecery a pripitok na stoloch ..my sme mali velmi zaujima menu a aj velmi dobre chutilo, kedze hotel v ktorom sme mali hostinu patri do prvej desiatky n a SVK co sa tyka kuchyne x-) ..dokonca aj tortu sme si tam davali robit, aby sme predisli zmatkom s jej dovozom....zrovna v ten den bolo asi 31stC
Odpovedať
Profilova fotka
to je dobry napad oddelit alkohol od hlavnych stolov, to urcite zrealizujeme. fakt je, ze taliani su zvyknuti k jedlu pit aj vino, takze vino im zobrat nemozem. ale to tvrde tam fakt stat nemusi.. to s tym obsluhovanim je pravda, ze ludia nie su na to zvyknuti a sami sa obsluzia.. v taliansku si nalievaju vino pri obede ako vodu, a ked su medzi kamaratmi, tak si na navsteve aj sami do pohara doleju.. :-D tak to s tym obsluhovanim moc nevidim...
Odpovedať
..u nas slo hlavne vino na odbyt..ale aj pivo kedze bolo velmi teplo...nastastie x-) ..a k torte sme podavali ako pripitok sampanske, bolo to velmi fajn..
Odpovedať
no ja tiez nebudem mat alkohol na stoloch hned ,bude vsetko na vedlajsom stole ,ako spominali dievcata kazi to vzhlad no stoloch hned ako prides do saly....ale neskor sa neacha flasa na stoloch a nech si sam kazdy ulieva,na pripitok budu mat sampanske a potom k jedlu chcem aby casnici naliali vino alebo aj nieco ine ak budu mat ludia poziadavky ... :-) rospina: a ty budes mat odkial vino?doveziete si ho z talianska lebo budes mat slovenske?slovenske je velmi odlisne od francuzskeho,talienskeho alebo spanielskeho...su lepsie ;-)
Odpovedať
slniecko a sharpin a vy kde ste mali svadbu?niekde v ZA alebo pri??
Odpovedať
Profilova fotka
slniecko, a kedy ste podavali tortu? ako dezert hned po jedle? my sme rozmyslali, ze dezertom budu kolaciky na stoloch a velku -teda tu hlavnu tortu budeme krajat o polnoci a podavat kazdemu s pripitkom, tu na svadbach maju taky zvyk, ale asi preto, ze nepoznaju taku dobru polnocnu kapustnicu.. :-p
Odpovedať
Profilova fotka
moni, este neviem ako s vinom, urcite by som chcela to talianske, ale budeme limitovani dovozom, ja pojdem na sk vlakom, a potom pride priatel aj s rodicmi, tak ak este zostane miesto v aute, tak nieco dovezu. pojdu aj ini autom, ale budu mat dost svojich veci... :-(
Odpovedať
..my sme mali hostinu priamov Ziline a aj Sharin, teda ak mozem za nu prezradit ;-) ..tortu sme mali naplanovanu na 22.00 hod. ale hostia sa zabavali tak sme ich nechceli rusit..preto sme to presunuli na 23.00 a prasiatko bolo okolo polnoci.. ..tortu a sampanske sme podavali na terase..bol krasny vecer a tepla noc ..kolaciky sme mali aj my na stoloch a prvy rez sme robili my s manzelom a potom sme kazdemu osobne dali kusok torty a pohar sampanskeho, dalej rozkrajovali casnici x-)
Odpovedať
rospina: aha tak snad sa vam nejake dobre vinko zmesi? ;-) a budes mat vela ludi na svadbe a vela ludi bude zo zahranicia?ozaj a budes mat aj prekladatelku alebo vas farar v belej hovori taliansky? a vcetci hostia budu asi ubytovani v hotely ze?uz mate zajednane izby alebo beriete cely hotel?
Odpovedať
slniecko: jasne ze mozes ;-) my sme mali hostinu v restauracii hotela dubna skala, v tej dolnej, nie hore... chceli sme to mat pripravene tip-top preto sme hladali vyslovene vacsi pocet hviezdiciek ;-) cena nebola zavratna, mali sme taky rozpocet a zmestili sme sa... kocky z dubnej skaly nam krasne pripravili aj vyzdobu podla mojej instruktaze :) spokojnost fakt 100% ku krajaniu torty sme sa ani nedostali, lebo bol problem dostat vsetkych hosti na ich miesta, boli rozlietani kade tade... tak sme sa fotili len akoze krajame tortu... vinko na stoloch pekne ukaze, ked ho z povodnych flias preleju do dzbanikov, to potom splyva s vyzdobou stola :)
Odpovedať
..my sme mali vino v originalnych flasiach, mali sme asi 4 druhy vina....a boli rozmiestnene na koktailovom stole, vyzeralo to velmi dobre ..aj nam spravili krasnu vyzdobu a vsetko bolo v cene...len ja som si vymyslela inu farbu masli, tak tie som im doniesla a aj kvetinovy vyzdobu..ostatne zabezpecovali oni (sviecky, servitky, vazy, navleky...)
Odpovedať
Profilova fotka
mozno sa teda nejake vino zmesti :-) budeme mat asi 70, a zo zahranicia bude asi 30. budeme brat 15 izieb, dufam, ze im nezaberieme cely hotel :-) nas farar bude hovorit aj po taliansky, tak nebudeme mat tlmocnicku.. poprosim svagra o pomoc, pracuje uz dost rokov v taliansku a hovori velmi dobre. tak mi spravi on nejake uvitanie alebo prihovor. aj sestra chodi na taliancinu a tiez pracovala vo svajciarsku aj taliansku, tak budu moja prava ruka :-) pre anglicanov mam zase sesternicu, ktora chodi stale do anglicka a studuje, takze to trocha vyuzijem :-D no a potom nejake dobre vinko a spolocna rec sa najde ;-) kolko ludi budete mat vy?
Odpovedať
sharin: mali ste nadherne oznamka ,to mate robene niekde v ZA,praradis kde take pekne robia??j mne sa take nieco velmi paci x-) :-) su nadherne. a taktiez som si vsimla,ze mas pricesok tam na fotke to mas so ZA?zevraj niekde na schodikoch predavaju nejake pekne pricesky viete o tom nieco? slniecko: tak to si mala super,ze ti spravili vyzdobu oni,dufam,ze aj nam spravia...
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?