25. 4. 2009

Zobraz úvodný príspevok
ahojte, viem, že aprílovky 2009 tu už tému majú, ale mňa zaujíma konkrétne tento dátum ;-) ak ste preň už pevne rozhodnutí, môžme sa podeliť o nápady a plány ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
dakujem.no budem sice vyssia ako drahy ale povedal ze mu to nevadi,sam ma na vysoke nahovaral.Dnes som volala do salonu ci mozem mat k mojim satam take vysoke a povedala ze lepsie vysoke zeoni boli nariasene aby boli kratsie tak teraz ich moze spustit.
Odpovedať
Profilova fotka
inak som citala, co so svadobnou kyticou po svadbe.. ja tu moju, i ked bude velmi krasna, dam na hrob a aj ine kvety dame na hroby pribuznym. to len ta by the way.
Odpovedať
Profilova fotka
ja budem mat vysoke topanocky k popolnocym satam.
Odpovedať
Profilova fotka
to je pekne od teba,naozaj.Asi budem o tom aj ja uvazovat |-|
Odpovedať
Profilova fotka
vysusena kytica uz nie je ono.. a ta myslienka ma oslovila..
Odpovedať
Profilova fotka
no ja svoju budem hadzat,ale ostatnych kytic urcite bude dost
Odpovedať
ahojte zienky, konecne doma z roboty a konecne pri PC ;-) ja som dala za svadobne topanky 45 eur ale su kozene, takze celkom dobra kupa, az na to, ze take topanky su vlastne jednorazovky ale co uz, ved sa vydavame len raz, nie?nemam foto, lebo ostali doma v krabici rozmyslala som, ze by som si este kupila biele balerinky pre pripad, ze by ma boleli nozky =-) mirinka dobre si to vymyslela s kvetmi, ja som na kvetinky uplne vysadena a moja mama tiez, takze po svadbe si urcite nejake nechame na ozdobu v byte ale tiez nieco pojde na hroby, len neviem co urobim s tymi z vyzdoby, leba ta bude tiez len zo zivych kvetov...
Odpovedať
Profilova fotka
no u nas taky zvyk nie je, a preto ostane aspon par dni v rodine... :-) hej kytic bude dost... niekte dame do kostola..u nas sa to tak robi...
Odpovedať
tak toto som dnes nasla na tejto stranke, ale aj tak tomu nerozumiem, takze tie lupene sa hadzu pred obradom? ja som si vzdy myslela, ze az po. Rozhadzovanie lupienkov: Družičky na čele svadobného sprievodu do kostola rozhadzujú lupienky kvetov. Toto je pôvodne pohanský zvyk, ktorý sa zachoval dodnes a je veľmi obľúbený. Lupienky majú prilákať bohyňu plodnosti
Odpovedať
dobre ranko :-) Tak od vcera uz mame vybavene aj torticky na redovy, viem, ze zvykom je davat kusok torty po redovom tanci, ale ja som trvala na tom, ze chcem rozdavat mini zabalene torticky.Ak niekto nebude mat chut, tak si to proste zoberie domov ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
to je prakticke :-) abude to aj dobre vyzerat. Ja som vedela ze lupienky sa hadzu pred nevestou,pytala som sa neterky mojho draheho ze co by viac chcela,ci ist predomnou a hadzat lupienky alebo mi niest vlecku,no vybrala si to prve tak dufam ze to dovolia ,nechcem ju sklamat :-S
Odpovedať
pocula som, ze niektori farari akoze nechcu mat bordel v kostole, ze kto to bude potom upratovat...ale neboj, skus sa ho opytat.Ja som mu to tiez este nespomenula a to este ani nevie, ze agentura ktora mi bude zdobit aj kostol, che postavit taky obluk z ruzi pod ktorym budeme stat :-D
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
jeeej to bude pekneeee,ja este nemem doriesenu vyzdobu kostola,ani nemam sajnu co by tam malo byt,kolko kvetov a pod.
Odpovedať
ja som to tiez nechala na tu tetu co to bude zdobit, len som jej povedala nech to nie je velmi precackane :-N takze asi len ta brana z ruzi a maslicky na okraj lavic
Odpovedať
chcela by som vas poprosit o vas nazor.... Kedze sme obaja zili par rokov v BA, na svadbe budeme mat niekolko kamaratov zo zapadneho pripadne stredneho Slovenska.Tak sme im zabezpecili byvanie uz od piatku v peknom penzione v dedine odkial je moj snubenec.No teraz neviem, ci im to byvanie mame zaplatit, alebo ako to je...je zvykom, ze si ho platia sami?Nechcem potom zazivat trapne situacie... utekam do prace ale vecer tu urcite nakuknem papa pekny dnik :-)
Odpovedať
Profilova fotka
caute babenky 8-) tak vcera som bola v tom mojom svadobnom salone..volali mi ze dostaly nove satocky ale ostala som pri tych svojich prvych...ziadne mi nepadli do oka ako tie co mam takze som spokojna :-) tiez som si tam dokupila korunku, nahrdelnik a nausnice...vyslo ma to na 2000sk ale je to jablonecka bizuteria tak vraj by sa mi s tym nikdy nemalo nic stat...ved uvidime :-) noa tiez som si tam dokupila topanocky v takej istej farbe ako su moje satocky...je to prirodna biela a tie ma vysli na 1600sk..potom som si vsimla ze maju aj podvazok ten stal 200sk...takze vcerajsi den bol plny vydavkov :-) ale som rada mam to uz z krku :-) inaaaak som zmenila svoje popolnocne satocky....budu tyrkysovo modre ;-) tixi..no tazko povedat kto to ma zaplatit...ak vas poziadali kamarati aby ste im zabezpecili ubytko tak snad by to mali platit oni..a ked ste im to navrhli vy tak snad aj vy by ste to mali platit..ono je to sice tazke lebo my ako nevesty mame dost tychvydavkov a este platit aj ubytovabnie kamosom..no neviem =-)
Odpovedať
Profilova fotka
no, my budeme platit ubytko tym, co ich pozyvame a su zdaleka. Avsak niektori z blizka sa ohradili, ze sa im nechce ist domov, i ked by sme im zabezpecili odvoz, sa rozhodli, ze sa ubytuju ale ze my im to platit nemozeme, takze si to zaplatia sami..
Odpovedať
Profilova fotka
tak to mas potom fajn ked takto chcu...ve chapes myslim ze nas svadba dost stoji takze by to bolo dost narocne platiti im este aj ubytko =-)
Odpovedať
No ved to, vydavkov mame az az.Asi im to vsak zaplatime ale samozrejme, ze ranajky ak budu chciet tak si budu hradit sami.Snad nam majitel spravi aj dobru cenu, kedze budeme brat viacej izieb...
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte baby :-) no ako?pozeram ze kazda ma vela prace ze nikto tu nieje =-)
Odpovedať
ja som mala dnes zly den v praci a mam este horsi vecer, je mi na nic...proste depka 8-(
Odpovedať
Profilova fotka
caute :-) no my sme sa akurat nedavno vratili z kostola...sme sa boli dohodnut z fararom tak sobas nam dal na 15:00 tak ako sme chceli tak sme radi :-) tiez sme sa dohodli na prvej nauke vraj ze nas musi poucit a tak :-) ale mame to az buduci tyzdnen tak som zvedava :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte baby,zapojím sa do vašej debaty.My sme zajednali pre hostí autobus a tí ktorí nebudú chcieť ísť domov ale rozhodnúť sa prespať tak ubytko si budú musieť zaplatiť. ;-) Náš pán farár nám termíny náuk zatiaľ ani nedal,zhodnotil že sa to stihne aj v apríli i keď ja sa stým názorom veľmi nestotožňujem...
Odpovedať
Profilova fotka
no my uz mame po nauke. boli sme 4 krat. taka som rada, ze mame za sebou dalsiu vybavovacku..
Odpovedať
Profilova fotka
Ozaj ohlášky pred sobášom si dávate 3-krát? Lebo vraj sa dá vybrať a môžu byť len raz týždeň pred svadbou!
Odpovedať
Profilova fotka
a to si treba dat tie ohlasky,alebo je to na nas?
Odpovedať
Profilova fotka
Asi si ti musíš dať,iba pri výnimočných prípadoch vraj ohlášky môžu byť tajné,niekde som to čítala.My si asi dáme iba jeden krát,teda týždeň pred svadbou.
Odpovedať
Profilova fotka
ak som to spravne pochopila to je to ze po omsi budu hovorit kto bude mat svadbu?
Odpovedať
Profilova fotka
ano to!Už mávate prípravu?My sme ešte ani nezačali,pán farár povedal že šak to sa stihne aj za apríl,no neviem ja by som to mala už radšej za sebou.Kamarátka má svadbu v máji a už chodia na prípravy a vravela že majú nastať niaké zmeny a súčasťou prípravy by mal byť aj pohovor so psychológom,tak im to vravel farár!
Odpovedať
Profilova fotka
mirinka takze vy ste uz boli na nauke..a co vam tam vlastne vravel?naco sa mame pripravit :-) vraj sa pyta take veci ci sme si isty ze sa chceme vziata take...je to pravda?
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?