Svadba 02.10.2010

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte babenky, ja s mojím drahým sme sa rozhodli pre tento uzasny termin, neviem, mozno sa niekomu bude zdat privcas planovat svadbu rok a pol skor, ale chcem aby vsetko prebehlo hladko a podla mojich resp. nasich predstav. :-) Kedze je to moja prva (dufam, ze aj posledna ) svadba potrebujem par rad od vas skusenejsich za co vopred dakujem . :-) No aby som neodbocovala od temy najprv by som chcela spoznat adeptky na tento termin ako som ja . Cize kocky hlaste sa :-)
Odpovedať
Profilova fotka
este som kukuk te satky nzodiova :-) mne sa mooooc,moooc pacia tie 3-tie sa vlastne aj tebe-pacia podla mna su neskutocne a seknu ti-fakt 8-)
Odpovedať
nzodiova: Ahoj, taky jsem všechny tvoje šaty prohlídla a mě se teda osobně nejvíc líbíš v č.4. Č.3 taky nevypadá vůbec špatně, ale 4 ti dělá hezčí prsa, jsi v nich víc sexy. Samozřejmě ale záleží jak se v nich cítíš. Já jdu vybírat zítra, teda se jen tak asi kouknou. Mám na netu něco vybraného, tkaže představa by byla, ale realita bude určitě jiná. Tak mi držet palce dámy ať se vůbec do něčeho vejdu :-(
Odpovedať
Holky moc vím děkuju za názory ;-) no ještě určitě zkusím nějaký další salon, byla jsem ve dvou a možná se najdou šatičky, které jsou mi souzené :-D No fotky ze salonu, jako z jejich katalogu pro srovnání bohužel nemám :( lucasek_x: tak já držím pěsti a až půjdeš zkoušet, tak si vem taky fotáček a hoď to sem ;-)
Odpovedať
mosquito : no "rejdovy tanec" je tanec po polnoci s nevestou...:) a za ten tanec, kazdy dostane urcitu drobnost a poharik..:))) a dakujem za stranku, su tam velmi zaujimave veci...:))
Odpovedať
Profilova fotka
slniecko88: jejda, to je ale zvyků , které lze na svatbě použít... Co vlastně znamená to "rejdový" česky? Fakt netuším :-)
Odpovedať
nzodiova...tie satky c. 3 ti genialne sedia, mas v nich perfisnu postavu a vyzeras princeznickovo, tie by som ja odporucala :-) su fakt krasne :-)
Odpovedať
bad: děkuji ti moc ;-)
Odpovedať
mosquito : neviem presne doslovny preklad , ale mozem ti popisat ako to prebieha...: tak nevestu zacnu cepit druzicky, daju jej dole zavoj a druzbovia ho odkupuju (samozrejme za peniaze :) ) , potom starsi druzba prenesie nevestu cez stol a zacina sa "redovy tanec"..je aj taka piesen....: Redovy se zacina, redovy se zacina, starsi druzba zacina...:))) postupne sa vytvori okolo nevesty kolecko s hostami a striedaju sa pri neveste, za kazdy odtancovany tanec s nevestou dostanu "darcek", poharik a oni im daju nejake drobne do zivota..:))) to je asi tak cele...:)) a mame ovela viacej zvykov..:) je to pekne...:))))
Odpovedať
ahojte baby aj vy dodrzite zvyky,,nieco modre,,nieco pozicane atd..
Odpovedať
Profilova fotka
Tatiana176: no ano, pokusimsa to dodrzat.... Modry bude podvazok, nove budu asi saty, topanky atd...., pozicane neviem a stare tiez neviem :-) Este porozmyslam. Inak, chcem sa Vas opytat, aj u Vas je taky zvyk, ze starosta a vydavca na svadbe, maju na saku pripevnenu taku vreckovku, ci satku. Neviem ako to nazvat, a tak neviem, ci sa to este dava, ci uz je to nemoderne a davaju sa len vacsie pierka. Dakujem za Vase nazory :-)
Odpovedať
nzodiova: mne sa takisto pacia 3, ale myslim ze v kazdych vypadas dobre, mas hezkou postavu, pristane ti korzet. co sa tyka toho "redoveho" "alebo radoveho" je to tanec o polnoci s nevestou, neviem ci je to vsade tak... a myslim ze redovy je vychodniarsky vyraz... je to od slova rad, cesky rada...akoze hostia idu do radu a kazdy tancuje s nevestou...
Odpovedať
Ahojte buduce nevesty, aj my sme si vybrali termin 02.10. 2010 . Ako vidim je to celkom popularny den :-D . My nemame skoro nic vybavene okrem saly a fotografa....a ku knazovi sa nevieme dopracovat, lebo nas prijme len 3. stvtok v mesiaci...a nato cakame.....To uz fakt tak skoro pozerate saty? Nemate obavu, ze budu ku svadbe obnosene alebo nieco take?...Ja mam z toho strasnu fobiu,,,
Odpovedať
Článok sa načítava...
majjka1985 ahoj,,u nas klasika pierka
Odpovedať
hajnus ja si myslím tiez to iste,,ako mi vo svadobke zarucia ze satom sa nic nestane alebo ze si ich niektora nekupi,,ci budu aj biele??Mi mame tiez svadbu 2.10.2010 a ja si pojdem vybavovat saty asi v maji,,
Odpovedať
Tatiana176: No kdyby se šatům něco stalo, tak ta nevěsta která je poškodila musí nahradit peněžně a oni koupí nové to platí i k nějakému trvalému ušpinění. Dávají je vždycky vyčistit po každém vypůjčení a je to znát krásně voní a jsou čisťounké, ale záleží na salonu. Já jsem měla štěstí, že jsem kápla na jeden kde mají obrovský výběr, příjemné chování a spoustu výhod a slev. Navíc mají šaty rozdělené na ty na prodej a na půjčování, takže se nestane, že by si ty mé vybrané někdo koupil :) Lepší dříve nežli později a aby mi je někdo vyfoukl. Jinak původně jsem šatičky taky nechtěla vybírat tak brzo, jen jsem chtěla zkusit jaké mi sedí, ale prostě jsem se zamilovala, tak jsou rezervované, zatím bez zálohy, protože chci zkusit ještě nějaký salon, ale asi už jsem rozhodnuta ;-)
Odpovedať
ahoj holky ja som uz konecne vybavila farara a restiku, takze to mame iste. mam super pocit ze sa to konecne pohlo...ale neviem si dat rady s kameramanom a dj-om. neporadite?najlepsie z trnavskeho kraja.
Odpovedať
Ahoj holky, tak já byla včera zkoušet poprvé šaty. Když jsem přišla do prvního salonu, tak se na mě dívali jak na něco nenormálního, když jsem potřebovala velikost 44. Nejsem zrovná štíhlá, ale taky ne žádná baculka. Jenže měřím 160cm a s tím taky měli problém. Nechtěla jsem korzetový styl a řasenou sukni nebo volánky. Prostě hladná sukně s vlečkou je můj sen a buď za krk nebo krajkový rukávek. No prvních 5 jsem na sobě měla narvaných a hádejte co to bylo - korzet s nabíranou suní. Tak jsem to vzdala a dámy byly naštvané, že jsem si nevybrala. Vždyť se přece vdávají daleko silnější holky než já a co tyhle dělají to vážně nevím. Ale hned v druhém salonu to bylo úplně o něčem jiném. Zkusila jsem 3 a dvoje z toho byly super. Hlavně ten přístiup. Zkrátit není problém, povolit není problém, zabrat není problém. Přidat ramínko nebo rukávek není problém. Takže už vím aspoň jaký střih mi sluší a že takové i na mě prostě jsou. No a teď budu hledat dál. když už vím, co chci a co potřebuji. Máte některá zkušenost s šitím šatů "na míru"? Třeba se Siluette fasion nebo něco blíž Ostravě?
Odpovedať
Profilova fotka
bozinku taketo problemy,ani nestras,ja saty este neriesim,len tak zhruba co asi by sa mi pacilo hladam na nete,ale urcite asi v marci zacnem skusat-ci sa mi taky neaky strih hodi a ked najdem a budem si ista dam si usit na mieru a kupim ;-) -ved to ma bude stat menej ako pozicanie :-N inak este min tyzden som mala celkom pocit ze mam kopec casu,ale uz zacinam mat tazku hlavu z toho ze nic poriadne nemam vybavene :-| ja nechapem ako si niekto moze zorganizovat svadbu za dva-tri mesiace :-| vcera som sa akuratne dozvedela,ze sala ktoru sme si vybrali by mali rusit-lebo stavaju nieco nove-tak to mame zarezervovane-ale vobec nevieme ako to tam bude vyzerat :-| a s fararom sa este ani nepozname,a to verim ze nam znamy vybavia a ze nebude problem ked je Ludko evanjelik,inak si mozme menit plany,lebo urcite chceme mat v kostole :-S najviac co ma trapy je dj :-( ,chcem neakeho dobreho ktory sa postara o dobru zabavu-ale vobec nemam v okoli dobre odporucania,najlepsie by bolo dj + starejsi,len neviem co sa hodi a co nehodi-ked uz spolu byvame 5rokov a mame dve deticky ;-) -dufam ze nieco good zozenieme ;-) ]-( takze drzim paste nech sa vam dari vsetko uspesne vybavovat jaj este som chcela-moj plan na: nove,stare,modre,pozicane,darovane -NOVE-saty-pripadne aj POZICANE ;-)/ja urcite budem mat pozicanu aspom spodnicku,mozno aj zavoj/ -MODRE,DAROVANE-podvezok -STARE-na vianoce som si kupila nausnice-dovtedy budu stare :-D =to je snad vsetko,ci?
Odpovedať
Profilova fotka
lelien: chtělo by to asi kámošku-koordinátorku, která se postará. Je toho fakt hodně co zařizovat. Já jsem zatím v klidu. Začnu nejdřív na jaře. Mám zamluveného fotografa a začínám přemýšlet o designu oznámení, jmenovek, menu a programu atd...
Odpovedať
Profilova fotka
Ahooooj holky, máme také vybraný datum 2.10.2010 .. teprve jsem vyzvedla papíry, .. pomalu se rozhlížím. Lucasku, kdepak jsi byla v saloně spokojená???
Odpovedať
no ja som zazila takisto neprijemny zazitok v jednom prazskom salone ktory tu bol v jednej diskusii vychvaleny do nebies... :(
Odpovedať
Profilova fotka
Taky začínám přemýšlet o tom, že bych obešla salóny, vyzkoušela co mi sedí a nechala si ušít. Kamarádka nechává šít šaty v UK. a super je, že se pak dají ještě prodat... 8-)
Odpovedať
Lussinda: spokojená jsem byla v Angelice v centru Ostravy nad hodiama a klenotnictvím Deal. A chystám se do salonu Daja, Ten byl naproti Imperiálu, ale teď je přestěhovaný někam do Mariánek k zastávce prostorná. Tam měla šaty segra a i kámoška, přístup super, výběr velký, tak se mi to fakt líbilo.
Odpovedať
je tu niektora z vas z prahy?
Odpovedať
Ahojky, tak skoro měsíc jsem se tu neukázala a jak se nám ta diskuze pěkně rozrostla:) Já jsem tedy moc nepokročila. Mám jen vyroběné vývazky pro svatebcany, ale nevim, jestli je pouziju. Na víkend se chystam na vymysleni a vyrabeni svatebnich oznameni. Chci je delat rucne a prtoze jich tak 80 urcite delat budu, neni nad to zacit vcas:) A z matriky mám taky ty papiry na vyplneni - a jeste premyslime, koho dat za svedka. Vy v tom mate jasno?
Odpovedať
luchol: Proč bys je nepoužila?:) No my máme jasno už dlouho, mně půjde za svědka moje sestra a miláčkovi zase pro změnu jeho bráška. A náhodou tady není někdo z Brna?:)
Odpovedať
Profilova fotka
slniecko88: já svatební zvyky moc neznám. Ani nevím, jestli máme něco podbného tady. Vybavuji si únos nevěsty a že ji ženich musí najít, ale ani nevím co pak :-) Možná nějaké to vykoupení... :-)
Odpovedať
holky, ja som si uz asi vybrala saty :) dnes ma konecne jedny ocarili... citila som sa ako princezna... tak este skusim pozriet jeden salon, ci ich nebudu mat aj tam a lacnejsie ale ak nie,tak kaslat na to, vydavam sa len raz (snad) inak dalsi vikend je v prahe ten veletrh, tak verim ze tam najdem nieco zaujimave... pohare alebo dobry tip na oznamko :) tak teraz mozem zacat pomaly pozerat boticky a nejake dobre pradlo co mi vycari z nicoho nieco v dekolte :) dnes som inak trosku kecala s pani v salone a hovorila mi ze na september uz bezne vyberaju saty, ze vobec nie som velmi skoro....
Odpovedať
Caute babizne, co mate nove? ako postupujete s pripravami? planujete omrknut veltrh v NR? ..ja akurat pokukavam po vyzdobe, co to som objednala z netu: organzove jablckovo-zelene vrecuska pre hosti, kt. som naplnila kamienkami a cakam na menovky tmavoruzove v tvare motylika, kedze cela vyzdoba bude v tychto farbach...postupujeme pomalicky, ale isto a hlavne v pohodicke. co sa mi paci, tak kupim, lebo ist do mesta s tym, ze teraz kupim hento a tamto nie vzdy vyjde...
Odpovedať
Ahojky holky. Tak já jsem byla okroužkována a o ruku požádána už loni v květnu a chtěli jsme květnovou svatbu. Ale pověry a blé řeči mě nakonec donutily vybrat si datum 2.10.2010 - je krásné a je supr, že v ten den mají svátek všichni andělé, protože moje svědková je anděl! :-) Zařízené skoro nic nemáme. Ale už jsem se rozhodla, že naše svatba bude ozdobena valašskými prvky - původ nezapřeme. :-) Bude bílo zelenkavá, máme zamluvené místo obřadu a taky hudbu - cimbál Vincúch. Je pravda, že jsem asi trochu zaspali, takže teď plánuju volno na zkoušení svatebních šatů a na objíždění restaurací, což momentálně hoří nejvíc. Mamka už si objednala zákusky a s přítelem jsem vytipivali fotografa, DJ, auta, květinářství, salón. Nevíte prosím některá, jestli někde vážou kytky z květin nakoupených ve velkoobchodě? Slyšela jsem, že se tak dá hodně ušetřit a jelikož se bez květin opravdu neobejdu, bude to pálka i tak. :-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?