Svadba 12. 9. 2009. Je tu ešte niekto s týmto dátumom?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte, je tu este niekto s takym istym datumom?
Odpovedať
Profilova fotka
Ale inak poliaci maju velmi pekne kroje, ale to skor mozno oblast ako je goral a tam tym smerom, v tomto sa az tak velmi nevyznam. V slovenskych este ano, ale cudzokrajne uz moc nie. My cepcenie robievame na ten region, ako si nevesta povie. Vacsinou si nevesta vyberie region, ktory je jej, alebo zenichovi blizky, bud v ktorom sa narodili, alebo tam maju nejaku rodinu. Ja tiez vyberam aj na zaklade toho, ale aj na zaklade dotupnosti svadobneho kroja z daneho regionu, pretoze to nie je az take jednoduche:-), ale verim, ze sa mi podari zohnat. Ano, hudbu uz mame, budeme mat aj DJ a aj zivu kapelu, ale tu najma na obrad na hranie a potom na zaciatok hostiny a cepcenie. Zvysok bude mat na starosti DJ.
Odpovedať
sarah00, mozem sa opytat, koho si si vybrala na make-up a nechty? aby som sa ich nemusela dvakrat pytat ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
hej lubinkas to mas pravdu poliaci maju pekne kroje ale to v castiach zakopane a tie okolia, vlastne ako vravis, su to ti gorali, ten moj byva pri nemeckych hraniciach, takze u nich nemaju ziadne kroje. Vidis ja som tiez rozmyslala aj o Dj-ovi ale tak kapela co nam ma hrat, tak povedali ze im nerobi problem hrat aj do 7 rano, takze Dj nebudeme nakoniec potrebovat. Inak pisala som si teraz z kamoskou ona ma svadbu teraz v polovici aprila a vravela ze boli na prvej nauke a ze to bolo nieco strasne, ze farar po nich krical, pytal sa na predmanzelsky sex a ich predchadzajucich partnerov a vraj na nich doslovne vrieskal, chudinka vraj asi zmeni knaza ktory ich bude sobasit. Tak ja len dufam, ze ten nas bude v pohode, aspon cez telefon bol velmi zlaty a aj tak neviem co fararov zaujima predmanzelsky zivot a neviem co ved nie sme v dobe kamennej ]-(
Odpovedať
athena - kozmetický salon LB na hasičskej ulici. babuľky sú tam veľmi zlaté, ústretové, robia kozmetiku, make-up, manikúru, pedikúru, masáže - všetko čo nevestička potrebuje ;-) odporúčam, ja tam chodím už asi 3 roky na nechty a som veľmi spokojná 8-)
Odpovedať
pekný dník :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte, Marfi, my sme volili kapelu aj DJa najma kvoli tomu, ze chalani z kapely su vsetci kamarati a nemohla by som im spravit, aby "pracovali" celu noc. Takze sme dohodnuti, ze nam odohraju cepcenie a potom sa uz mozu zabavat a pit, kolko len budu chciet:-). A s tymto variantom suhlasili;-). No o tych naukach som uz co to pocula. Aj ked mi este ziadna kamaratka nevravela ze by na nich knaz krical, ale niektore veci, co im vravel, tak som len pocuvala a pozerala na nu s otvorenymi ocami a ustami a nechapala som. My sa tomu vyhneme, nakolko sobas mame len civilny, kedze ani jeden nie sme veriaci - ja mam len krst. Moju polovicku by som do kostola nemala sancu dostat a ani som to od neho nechcela. Ale kamoska jedna mi hovorila, ze ako sedeli vsetci vedla seba na nauke, tak ze knaz chodil a na kazdy druhy par ukazal, ze vy sa rozvediete. tak to ma dost dostalo. Ale snad budete mat stastie na dobreho knaza, ktory vas neodradi hned na uvode prveho sedenia. Pekny dnik zelam
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte baby! :-) My budeme mat cirkevny sobas a inak ani predstavit neviem, kedze sme obaja veriaci. Chceme si stavat nase manzelstvo na Bohu a pevne verim ze takto nemoze rozpadnut. :-) No, kolko ludi, tolko chuti. Lubi, podla mna robite spravne, ze sa neberete v kostole, ked proste nic spolocneho s Bohom nemate. Keby som bola knazom, ja by som odmietla zosobasit neveriacich pred oltarom. Nenechalo by moje svedomie a na druhej strane podla mojho nazoru je to pre takych iba zbytocny cirkus. No, a co sa tyka knazov, my ich budeme mat 2 a na nauky budeme chodit tretiemu. Jeden je kamarat mileho, druhy je moj kamos a kedze obaja posobia v Komarne, koli naukam nebudeme 4x cestovat 200kilometrov. Rozhodli sme sa, ze nauky nam spravi ten nas - kto je fararom u nas v dedine. Aj on je fajn chlap. Dufam, nebudeme dlho rozoberat temu predmanzelskeho sexu... :-D
Odpovedať
Profilova fotka
A sobasit vas bude jeden z tych vasich kamaratov? Cize len nauky absolvujete u toho "tretieho"? Inak ta tema predmanzelskeho sexu moze byt celkom zaujimava, najma ked tam sedi par, kde zena uz caka babatko:-). Ale ved nejako to prezijete a absolvujete to jedenkrat v zivote, takze to sa este da podla mna:-). Budem drzat palce!
Odpovedať
Profilova fotka
A osobne si myslim a suhlasim aj s tebou, ze by bolo od nas sebecke mat sobas v kostole, ked ani jeden z nas k tomu neinklinujeme. Drahy je vyslovene neveriaci a ja aj som veriaca, ale do kostola nechodievam. Takze by to ani od nas nebolo spravne brat sa v kostole len aby to bol kostol. A je vela peknych miest aj na civilny sobas, nemusi byt zrovna na urade, co sme ani nechceli.
Odpovedať
Profilova fotka
Bude to tak, ze omsu bude celebrovat a obrad samotny /teda otazky "beries si za manzela..."/ bude robit drahyho kamos a kazat nam bude moj kamos - on vie tak perfektne hovorit... Pocuvala by som ho aj do nekonecna. :-D A k tomu tretiemu budeme chodit na nauky. V tom pripade, ak ho cez leto neprelozia do inej farnosti, bude pozvany aj on na svadbu, ale na omsi "vystupovat" nebude.
Odpovedať
Profilova fotka
A k tomu sexu, my sme si uz to parkrat rozoberali s tym kamosom /knazom/, kedze iba k nemu chodim na spoved. On je dost liberalny, tak som zvedava,co nato druhy knaz. :-) Inak nedockavo cakam tie nauky, lebo som velmi zvedava... :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Kedy idete na prvu a kolko ich vlastne musite absolvovat?
Odpovedať
Článok sa načítava...
Ahojte, aj u nás bol raz taký iniciatívny knaz, ktorý kvoli predmanželskému sexu nechcel zapár párov pomaly zosobášit,dokonca aj ja a moj brat sme s ním mali zopár problemov ked sme chceli byt birmovaní, ale jeho dieceza ho potom odpratala niekde na ukrajinské hranice, kde vela rimokatolíkov nie je takze uz nerobí problemy :-) U nás s mojím nastávajúcim manzelom máme taký miš-maš. Ja som krstený rimokatolík, birmovaný grekotalík a sobášiť sa budeme v evanjelickom kostole. V zime sme boli za farárom čo nas bude sobášit, pokecali sme si takmer o všetkom a znova sa máme stretnút až v máji na dalšej náuke, a potom až pred sobášom ked budeme mať nácvik obradu, dokonca za nás vybaví aj všetky potrebné papiere.
Odpovedať
Profilova fotka
Neviem presne kolko nauk treba absolvovat. Mam taky pocit, ze 4, ale neviem. Dohodli sme sa tak s fararom, ze sa ukazeme na fare po Velkej noci. V tedy uz budem mat jasno v tejto teme.
Odpovedať
Profilova fotka
Jeee vy stihate tolko toho porozoberat utekam do prace tak musim docitat neskor.
Odpovedať
my ideme dnes s mojou láskou konečne ku kameramanovi, tak som ho nakoniec zlomila na profesionála x-) som zvedavá čo vymyslí, keď odtiaľ vyjdeme, lebo ako ho poznám, tak to určite nebude pokračovať v úplnej spokojnosti :-D
Odpovedať
lubinkas, paci sa mi, ze si sa rozhodla pre sobas mimo kostola, kedze to tak necitite, a nie ste krestania. Myslim si, ze je pokrytecke stat pred Bohom a nestotoznovat sa s tym, co hovori farar, resp. fararka. A uz mate vybrate miesto na sobas? Ak niekde v prirode..treba brat do uvahy aj pocasie a tak..predsa len september :) My budeme mat cirkevny sobas, lebo obaja sme veriaci... no a ked si uz spominala ten sex ;-) tak ten bude az po svadbe ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
rejka - mas moj obdiv, ze ste to vydrzali. Skoda, ze my sme neboli taki silni... :-( A kolko ste uz spolu, ked sa mozem opytat?
Odpovedať
Profilova fotka
lubinkas tak to uz je fakt sila ked ti farar este pred svadbou povie ze sa rozvediete, tak to by som ani nechcela aby ma taky farar sobasil, ved ti to uplne skazi chut na svadbu, nechapem ze su aj taki farari. S tymi naukami je to vsade inak my budeme mat nauky dva dni, niektori farari vyzaduju chodit aj 12 krat na nauky a to hlavne ti prisnejsi, nas fakt vyzeral byt v pohode, aj s nami posrandoval cez telefon, tak dufam, ze ziadne divne otazky mat nebude a vsetci farari tiez nie su svati ja ked teraz pocuvam, kolki z fararov su pedofili a maju frajerky, zneuivaju ministrantov... hrozne a hlavne v polsku zavru aspon jedneho farara za 3 mesiace za pedofiliu, takze tiez nie je farar ako farar. Ja som veriaca ale v kostole tiez nie som moc casto uz len hlavne kvoli tomu ze u nas na dedine sa v kostole nerobi nic ine len ohovara, takze tam nemam ani chut hodit. ]-(
Odpovedať
Profilova fotka
marfa - ahoj! :-) Tak, mam pocit, ze vsade sa najdu tetusky, ktore chodia do kostola sa popozerat aby mali podklady na klebety. :-D Aj u nas... Mna nezaujima ak ma ohovaraju, co mam zase na sebe a podobne. Treba chodit koli inemu do kostola. ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
roxan u nas je to v kostole uplne onicom... uz boli pred kostolom az take hadky a pluvanie, az zasahovala policia, normalne hanba, kazdy rok nam menia farara lebo vzdy sa najde par osob ktorym sa na kazdom fararovi nieco nepaci a u nas su dva kostoly pravoslavny a grekokatolicky su od seba len par metrov a jedni na druhich nadavaju ked idu z kostola farari sa medzi sebou zeru. Je to proste na zaplakanie takze ani nemam chut chodit do kostola, je to tam sama pretvarka. Ludia sa vtieraju fararovi do zadku ked to mam tak povedat a potom vypisuju na biskupstvo aby ho odvolali a vymyslaju si rozne dovody, fakt nemam chut do toho kostola chodit
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte baby. Prosim vas viete mi niektora poradit kolko nealka by sa malo ratat na jedneho cloveka? Lebo z hotela mame v cene tri flase nealka (sprite, fanta, dzus) a tri flase mineralky...cize sest filas nealka na osobu...ja ale neviem ci to staci alebo je to malo, predsalen budeme tam od cca siestej vecer do rana... Co si o tom myslite? mam este nakupit nejake to nealko? A este jedna otazocka ohladom tvrdeho alkoholu, aky tvrdy alkohol tam budete mat? A kolko? Dakujem :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte! :-) marfa - tak to je sila! Asi ani ja by som nechodila za takych okolnosti... poppy - my si budeme brat vsetky tieto veci z jedneho velkoskladu, kde nam aj vezmu naspat co bolo navyse, ale o mnozstvach ani ja neviem nic. Ale podla mna 6flias na osobu bude viac nez dost.
Odpovedať
Profilova fotka
roxan - to hej to je teda riadna sila, preto som sa rozhodla mat cirkevny sobas aj hostinu radsej v polsku ako u nas. tam bol aj farar taky mily a povedal ze nam moze spravit sluzbu aj po slovensky. U nas je to hrozne a to som este zvedava ci sa dostanem k svojmu krstnemu listu, lebo som bola krstena ako pravoslavna kedze kedysi u nas v dedine bol len pravoslavny kostol ale este na zakladnej skole som presla na gregokatolicke nabozenstvo aj tam chodime do kostola kedze sa radsej k pravoslavnemu fararovi nevyjadrujem a si predstav vsetkym ktori presli do greko tak spalil krstne listy a ktore aj ma tak ich nechce vydat. Takze som zvedava ako to bude so mnou ci mi ho nebudu musiet znovu vystavit, je to smutne ale vravim nie je farar ako farar a este ked ludia su sprosti, tak fakt az "radost" chodit do kostola :-| poppy- my ako roxan tiez budeme brat z velkoskladu alebo z obchodu u nas v dedine a co zostane navyse tak nam to vezmu spat a nemam ani paaaru o tom kolko flias na osobu, i tak pocitam i tak a k ziadnemu cislu som sa nedostala. skusim sa poradit asi s niekym z rodiny kto uz mal svadbu a k nejakemu cislu sa mozno dostanem :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Coze??? Spalili krstne listy??? :-. Iba zmurkam, ze take nieco sa moze stat... To je uz zosmiestnenie cirkvy - to uz je jedno o ake nabozenstvo sa jedna. Fakt, ani neviem co nato reagovat. Tak na tvojom mieste by som uz zacala zhanat potrebne papiere. Nieze budete mat problem koli takym dokladom... Nedaj Boze prelozit datum svadby.
Odpovedať
Profilova fotka
roxan ved toho sa bojim, ze ci mi da ten list ale vraj ho moze nanovo vystavit. Jednemu od nas tak spalil a nakoniec mu to robil nanovo a to musel byt pritomny jeho krstny otec a krstna mama a moj krstny uz nezije, tak ja len dufam, ze ten list nejak od neho dostanem, ked ho este vobec ma. Rozmyslam ze za nim poslem niekoho z rodiny, asi jednu z otcovych sestier one su pravoslavne a maju dobre vztahy s tym fararom, tak im mozno ten moj krstny list da, dufam. Uz ked ho budem mat v ruke tak mi velmi odlahne.
Odpovedať
Coo, on ti nema pravo nevydat krstný list, je to viac menej uradný doklad...odo mna ho vyzadovali pri nastupe na strednu skolu a tiez mi ho nechcel vydat, ale nakoniec bola mama tvrdsia ako farar ;-) Ale skus sa obratit na prislusneho nadriadeného toho farára, myslím ze cez neho sa bez problemov dostanes ku krstnému listu, ak ti ho nebude chciet vydat.
Odpovedať
Profilova fotka
Tak ti drzim palceky a potom napis co bolo. Ale kazdopedne zacni to riesit cim skor podla mna. Istota je gulomet. ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
roxan dakujem, aj to chcem hned cez sviatky zacat riesit ked budem doma :-) jaruska ja neviem ako to tam je, ale vies ked ho spalil tak mi ho ani nema ako vydat, len spravit novy... no som zvedava ako to dopadne :-|
Odpovedať
roxan, zdravim..no ako par necele dva roky..ale praitelmi uz velmi dobrymi sme boli skor... prajem ti prijemne svadobne pripravy :)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?