Svadba 2. Mája 2009. Kto má ešte v tento deň svadbu?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte nevestičky? Pridá sa ku mne taká, čo má svadbu 2.mája 2009. Rada by som poklebetila o celom tom cykle vybavovania.
Odpovedať
Profilova fotka
Tak to netusim, lebo ja mienim byt po polnoci bez siat:-DDD
Odpovedať
Profilova fotka
Ale dovtedy sa musim prisposobit malovke a obrazom v sale a to znamena zlto-modra, co je dost divoke na svadbu.
Odpovedať
ahoj babulky, my budeme mat svadbu 16. maja, dost narychlo, lebo som tehotna, ale kedze sme vzdy chceli len obrad a veceru pre najblizsich tak to stihame v pohode, ked som si vas trocha citala, tak k tej povere ze v maji sa nerobia svadby, viete ako to vzniklo?? v minulosti ked sa mladí zobrali v maji, zacali spolu spat, mlada otehotnela a prisli žne a tazka praca, bolo vela potratov a ked tak sa deti narodili v februari, v zime uz nebolo tolko zasob jedla a bolo tazko a tiez vela zien a deti zomieralo kvoli krutým zimam ;-) myslim si ze odvtedy doba pokrocila nie??
Odpovedať
ewwe...dakujem za vysvetlenie...zaujimalo ma stale ako to vzniklo...ma to logiku co pises
Odpovedať
ewwe: vitaj v našom tíme, aj my budeme mať 16.5.
Odpovedať
diky baby, aj ja som sa to dozvedela nedavno, tiez sme mali take narazky na termin, myslim ze to hlavne zalezi od nas a partnera
Odpovedať
ewwe: aké narážky ste mali na termín? Konkrétne na 16.mája alebo všeobecne na máj?
Odpovedať
andzi na termin v maji, popravde uz dostavame take rady ake obrucky si mame vybrat, ake saty by sa mi hodili aby nebolo vidno brucho a tak, ako keby som sa mala hanbit ze som tehu, jaj ma porazi, a to sa nesmiem rozculovat, ale kaslem na to, ked sa dotycna ,,radkyna,, vydavala nepovedala som jej ani slovo ]-( inak my chodime na predmanzelsku nauku u nas je povinna neviem ako u vas, ale tí manzelia nam hovorili ze to bude dobre manzelstvo, ze oni sa brali tiez vtedy a ze su spolu uz pomaly 20 rokov ;-)
Odpovedať
ewwe: na také reči kašli. Pokiaľ vieš, že si berieš správneho muža, ktorý ti bude v živote oporou, ostatné veci si nevšímaj. Ja na májové povery o nešťastných manželstvách neverím a vôbec neverím na žiadne povery.
Odpovedať
viem, ze si beriem toho spravneho, sme spolu uz 9 rokov, tak snad sa nemylim
Odpovedať
Profilova fotka
ewwe:..hlavne klud a žiadne stresy... ;-)
Odpovedať
to je hrozne s tymi poverami, ale na druhej strane, aspon to nie je take fadne :) Tiez nam bolo povedane, ze svadba v maji nema byt, ze pierka musia byt cisto biele, ze pozyvat sa musi kazdy osobne, ze... svadba bude v maji, pierka budu bielo-bordove (s vetvickou zelenou samozrejme :) ), draheho svedok zije v Dubline, ale pozvali sme ho osobne, sesterku do Svajciarska pozyvat nepojdem, zavolam jej a poslem oznamko, strykovi do Nemecka detto, kamosovi do Londona tiez, dalsiemu do Polska taktiez. To su ludia, o ktorych viem, ze pridu. Teta z Australie nepride, takze tej len poslem oznamko. Osobne pozyvanie fungovalo hadam iba v casoch, ked si chlap z jednej dediny bral babu z tej istej dediny, maximalne z vedlajsej a rodiny zili o 2 domy dalej.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
Ahojte babenky, ja mam termin 09.05.2009, no ja som bola pozyvat najblizsiu rodinku osobne v Decembri nakolko zijem v zahranici no a rodinke mojho nastavajuceho sme poslali oznamenia - je anglan tak tu to funguje trosku inak. Co sa tyka tej povery - tak ono nemyslim si, ze maj je hrozny...poznam vela ludi a mam vela kamosiek co sa vydavali v uplne inych mesiacoch a po roku sa rozviedli. Takze si urcite s tym nelamte hlavu, i ked na povery verim, na koniec koncov su to iba povery, i ked stat sa moze hoci co, ale aj preto vsetko sa vydavam v Maji :-D ved Maj lasky cas a vsetko krasne kvitne, len to pocasie aby bolo nadherne
Odpovedať
pocasie sa ovplyvnit asi neda, ale aj keby prsalo, tak vraj budu manzelia bohatí, tak co, akurat si zababrete saty, :-p
Odpovedať
Profilova fotka
...aj my pôjdeme pozývať osobne.... ..ale jasné, že keď niekto býva v zahraničí alebo vo väčšej vzdialenosti, tak sa to nedá... ..a počasie bude uuurčite nádherné...nech je akokoľvek... ;-)
Odpovedať
Baby, mám pocit, že minulý rok v každej téme bola oveľa živšia diskusia. Do májových svadieb sú už len 2 mesiace a mám pocit, že tu žiadna diskusia neprebieha, ako keby nikto ani nežil prípravami na svadbu. Alebo sa mi to len zdá?
Odpovedať
andzi tak ja tie pripravy velmi neprazivam, skor chcem aby to uz bolo za nami =-)
Odpovedať
ewwe: a prečo? Veď keď sa na svadbu netešíš, tak ste mohli urobiť len malú svadbu v kruhu rodiny.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte, pripajame sa s netradicnym terminom, 15.5.2009 :-)
Odpovedať
Profilova fotka
..tak poďme na živšie diskusie.. ;-) ..ja som za, aj ked asi v týchto dnoch budem viac v posteli s chrípkou ako na nete.. :-( Andzi, tak to máš pravdu..už len dva mesiace... ..ale ja ešte nestresujem..nemame oznamka, ani kameramana..ani všetky tie "drobnosti"... Ale veeelmi sa už teškám na "náš" deň..a hlavne sa teškááám, že budem s drahým bývať v domčeku, ktorý si teraz ešte renovujeme... x-)
Odpovedať
Profilova fotka
evulka nic si z toho nerob.. my sice tieto drobnosti mame, ale nemame DJ, ani kvetinarku a dokonca ani zakusky.. nezblaznime sa :-D
Odpovedať
Profilova fotka
pch8:..máš úúúplnu pravdu... ..všetko sa stihne a čo náhodou nie, tak sa určite bude dať aj bez toho... ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
evka, presne tak.. ako zvykne hovorit moja draha, ked nic neocakavas, nic ta nesklame :-)
Odpovedať
andzi ved my budeme mat mini svadbu v kruhu rodiny, ale ja som nikdy ani ako mala nesnivala o svadbe, ano je to pekne ale aj trocha trapne, hlavne tie ,,krasne,, svadby ked je po roku rozvod a svadobne fotky sa strihaju na polovicu, a nadavky ze kolko sme vyhodili penazi na to, myslim si ze hlavny je zivot po svadbe a nie akej farby bola vyzdoba mne sa velmi pacia svadby ake su v cechach tam je obrad a obed taky formalny a vecer zahradna grilovacka v rifliach, nik sa na nic nehra v nobl satach
Odpovedať
Profilova fotka
ewwe tak potom naco ten formalny obed? ;-) Spravte si rovno grilovacku , ved je to Vasa svadba..
Odpovedať
myslím ze u nas este ludia na to niesu pripravení na takyto druh zabavy, kazdopadne potom pre priatelov urobime grilovacku vcera sme boli na nauke a tam ten ucitel povedal velmi mudru vec, ze ked si budeme kupovat kriz na ktory budeme na obrade prisahat, tak na tom nemame setrit, ze to bude najdolezitejsia pripomienka toho dna,ako sme prisahali, nie saty ci menu na hostine vy si budete kupovat ten krizik??,
Odpovedať
Profilova fotka
No ja som si chcela tiez kupit, ale vzdy som si myslela,ze to davaju v kostole ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte! My sme chceli tiez grilovacku:-( Ale kedze sa v maji berie 6 nasich priatelov okrem nas, nechceli sme ich zatazovat pripravou nasej svadby, tak je to nakoniec v restike. Ale urcite to budete mat krasne:-) Uzite si to a nech je pekne pocasie!
Odpovedať
uk niekedy to davali v kostole, ale vies dnes je vsetko take drahe :-D :-D :-D tak si to musite kupit sami, aspon bude podla vasho vkusu
Odpovedať
Profilova fotka
caute, pripajam sa ... my mame svadbu tiez v maji ... 9.5.2009 a je to presne nase 7,5 rocne vyrocie ... preto sme ten datum vybrali, aby mal nejaky vyznam .... krizik sme objednavali cez net, od p. Musinskeho ... sme spokojny !!!
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?