Svadba 2. Mája 2009. Kto má ešte v tento deň svadbu?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte nevestičky? Pridá sa ku mne taká, čo má svadbu 2.mája 2009. Rada by som poklebetila o celom tom cykle vybavovania.
Odpovedať
my budeme mat vyrocie 9 rokov 28.aprila ale svadbu som vtedy nechcela lebo sa vtedy brali moji rodicia a dopadlo to katastrofalne, tak taka averzia aprilova :-p
Odpovedať
:-) Chcela by som sa spýtať, keďže sa tu "stretávajú" nevesty z rôznych krajov, či je u Vás zvykom ísť z kostola rovno do reštaurácie, alebo mladomanželia idú ešte domov s tzv. požehnaním a hostia na nich čakajú pred sálou.
Odpovedať
Profilova fotka
U nas sa dava pozehnanie predtym ako sa ide do kostola takzvana odobierka a potom z kostola rovno do restiky sa napapat :-)
Odpovedať
aj u nas...a ani neviem kde sa dava pozehananie alebo teda kd sa robi odobierka mezdi kostolom a salou...
Odpovedať
u nas tiez pozehnanie doma pred sobasom a z kostola do restiky a ked idu z kostola este domov, ked niekto byva daleko ti chudaci sa nacakaju, a ti mladí akoze co robia doma??? ci len pridu na otocku ci ako???? nechapem , alebo sa vycikat na wc?? prosim o vysvetlenie vojt ;-)
Odpovedať
:-) U nás je zvyk, že mladomanželia si nosia do kostola posvätiť také obradné koláče v tvare venca. A po sobáši si ten koláč odnesú do bytu ženícha, alebo nevesty. Videla som to iba na videu, že z toho koláča sa pohostia. Je to symbolické prenesenie požehnania domov. Hostia zatiaľ čakajú pred reštauráciou. Dcéra sa v máji vydáva a naša babka by si želala, aby sme tento zvyk dodržali. Preto som zvedavá, či sa to ešte niekde robí.
Odpovedať
aha uz rozumiem, tak to spravte, ked mate blizko domov, inak by som to nerobila, lebo svadobcania budu isto hladní a komu by sa chcelo cakat?? a este keby bola zima a prsalo... ]-(
Odpovedať
u nás sa tento zvyk vôbec nepraktizujete a ani som o ňom ešte nepočula
Odpovedať
Profilova fotka
U nas tiez nie, ale na vychode sa to robieva.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte. Ani u nás sa nič také nerobieva...ani som o tom nepočula.. ;-)
Odpovedať
baby, už len 2 mesiace, normálne nechápem, ako ten čas letí.
Odpovedať
ja som z vychodu a tiez som o tom zvyku nepocula, a čadca nieje na vychode
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
Ahoj Andzi! ..veruuuu..mas pravdu, už len dva mesiace.... ;-)
Odpovedať
evulka: no ja sa už aj teším, že už bude po všetkom
Odpovedať
Profilova fotka
Ja sa na to tesim:-) A strasne moc sa tesim na manzelstvo:-) My sa totiz so snubencom vidime tak raz do tyzdna, tak sa tesim, ze sa pri nom budem moct zobudzat kazdy den:-)
Odpovedať
lukaria: my sme sa rozhodli bývať spolu už aj teraz bývame spolu od januára a myslím, že je to v pohode, keď máme v máji svadbu. Vy spolu pred svadbou nechcete bývať?
Odpovedať
Profilova fotka
No damy, aby Vas to potom neprijemne neprekvapilo, doporucujem pred svadbou spolu byvat co najdlhsie. Ja sa s drahou poznam takmer 4 roky (bez 12 dni), chodime spolu skoro 2 roky a zijeme rok aj nejake drobne.. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
My mame na toto trosku iny nazor, pretoze sme hlboko veriaci a tak to nepovazujeme za spravne. Je zaujimave, ze aj podla prieskumov su uspesnejsie tie manzelstva, kde partneri spolu predtym nezili. Ale nijako to neodsudzujem, je to kazdeho osobna vec:-)
Odpovedať
my sice spolu nebyvame ale uz viem zhruba co mam ocakavat od mojej polovicky...viem, ze riady nebude napr. ani za svet umyvat lebo neznasa penu :-D ...a viem, ze ked nema miesto v skrini, tak bude pohadzovat veci po celom dome...ale ak mieto ma, tak si ich nasklada ako na vojne...vzorne... podla mna je dobre zistit este pred svadbou co od toho druheho mozme cakat...najlepsie je fakt spolu asi byvat a zvyknut si na seba...
Odpovedať
Profilova fotka
Moj je taky "prirodny"="trochu neporiadku este nikoho nezabilo, kym to nema nozicky.":-DDD Uvidime, ci sa nepozabijame:-D Ale ja myslim, ze sme sa celkom nasli:-)
Odpovedať
Moju kamaratku farar nechcel zosobasit, lebo byvali predtym spolu... a ked sa odvolala na to, ze Pariskova tiez byvala so svojim pred svadbou, tak sa farar zacal vyhovarat...(nie je to tak, ze pred Bohom su si vsetci rovni? tak nejak sa tomu vravi nie?)...a potom vravela fararovi, ze jej manzel by prestupil na jej vieru ale farar povedal, ze netreba, ze aj tak ich nezosobasi, lebo on ma oveciek dost a daslie nepotrebuje. obcas je to s tou vierou tazke nie? ]-(
Odpovedať
danuscha: ja by som to nezvaľovala na vieru...to bol kňaz taký trochu ťuk ťuk
Odpovedať
Profilova fotka
O farara vobec nejde. Ide o to, ci sa clovek chce pacit Bohu, ak ano, tak sa riadi jeho normami a Biblia jasne hovori, ze Boh neschvaluje sex pred manzelstvom. V tom pripade si to neudobri ani prestupom na inu vieru ani svadbou v kostole.
Odpovedať
ale jasneee...ved viera je v pohode, nic proti...ale nie je nahodou farar zastupca cirkvi, reprezentant viery? a to ze spolu dvaja byvaju hned nemusi znamenat, ze spolu spia, ci ano?...ja verim tomu, ze ta moja znama s nim spala este pred manzelstvom...ale pytaju sa farari, ci spolu dvaja aj sexualne ziju ? nepytaju...je aj to hriech? zit s niekym v jednej domacnosti...ked sa tak nad tym zamyslime...mne na tom nic hriesne nepripada
Odpovedať
Profilova fotka
Poznas niekoho, kto byva s partnerom a nespava s nim? Lebo ja nie:-D A to, ze sa farari rozhoduju podla seba a nie podla Biblie, za to ich bude sudit Boh. Iba co tym poburuju ludi.
Odpovedať
danuscha: no tak v tomto s tebou nesúhlasím, lebo ak sa na to pozrieš reálne...ak sa dvaja majú radi, sú v jednej domácnosti, myslíš že spia v rôznych miestnostiach????????? Neverím, ak spolu žijú, tak spolu aj spia. Neverím v opak. Ale schvaľujem aj postoj lukarie, prinesú do manželstva niečo iné, čo predtým nezažili.
Odpovedať
ale ja som nepovedala, ze to je real, ze spolu dvaja ziju ale nespia spolu...o tom tam ani slovo nepadlo!!!!!...len som napisala, ci sa farar pyta tych ludi co za nim pridu ci spolu spia...nepyta...lebo s tym automaticky rata...ale preco??? ved ked poviem, ze idem na lyzovacku este to neznamena ze sa budem lyzovat....
Odpovedať
a nie je potom clovek sklamany ???z toho farara????ved on ma ist prikladom...on nam ma sprostedkovat to ako mame zit, povedat co pise biblia...aby sme to vedeli...a nie vymyslat si vlastne pravidla...
Odpovedať
paradox...ked vdaja spolu ziju tak musia spolu spat...a teda ked spolu neziju, tak ispolu nespia... ;-)
Odpovedať
danucha: neviem, všetci, ktorí sa sobášia v kostole a takmer všetci spolu spali pred manželstvom, tak prečo niektorý farár robí problémy? Je to o človeku, lebo Biblia je len jedna.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?