Svadba 3. októbra 2009. Ešte niekto?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
a s tymto datumom je tu niekto?? ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
no pekne ja uz o tom kecam pekne dlho saty su velky problem lebo najst tie prave to da zabrat ja som skusala pekne sedeli na modelke na mne nie ale mame este cas ;-) a oznamenia mne ich bude robit kamarat na pocitaci ja si spravim okraje a mam vyrezavatko srdiecko tak to bude take originalne
Odpovedať
ja by som v podstate este s pripravami ani nezacinala, iba ked tu citam fora, tak chytam stres. Ved niektore baby uz maju vsetko hotove pol roka pred terminom. A v nasom malom meste by asi nebolo potrebne chystat svadbu tak skoro. Moja svagrinka si dva mesiace pred terminom zacala vsetko riesit a bolo fajn. Ale na druhej strane je to fajn pocit, chystat a rozmyslat. Ved odkedy viem, ze sa idem vydavat, v jednom kuse surfujem po tejto stranke ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
ja som na tom rovnako stale som tu citam a zvazujem a vlastne ja viem uz asi rok ze bude svadba len som nevedela ze ked chcem super foto s videom mozu byt dodavatelia aj obsadeny a tak sa nas datum aj posunul ale tych hlavnych uz mam len neviem co so salou a miesto kde bude obrad je iba priebezne zajednane este sme tam neboli to mi iba krsna zistila len najprv si musime dat ziadost na matriku snazim sa drzat toho svadobneho planovaca co je na tejto stranke ;-)
Odpovedať
Salu sme si rezervovali minuly tyzden ako prvu. Vybrali sme si historicku budovu hotela priamo na namesti, takze z kostola len prejdeme 50 metrov peso. Je to nadherny priestor s masivnymi bordovymi zavesmi, krasnym historickym obrazom mesta a co sa paci mojmu drahemu je to, ze v sale su parkety. Som zvedava na cenu, pretoze v nej ponukaju aj komplet vyzdobu. Podla mna u nas krajsi priestor nie je, ale to zavisi od vkusu kazdeho. Tiez sme termin uz stihli posunut, kvoli starejsiemu, ako som uz spominala. Hoci fakt neviem, ci ho mozno nazvat starejsim, kedze je o rok starsi ako my. Ale chodi vzdy v kroji, spieva, zahra aj na ludovych nastrojoch a prisposobi svadbu podla regionu. Tesim sa nanho. Ak sa mozem opytat, kolko ta bude stat fotograf? Lebo ten nas robi uuuuzasne fotky a ma vynikajuce referencie, ale pyta 540 eur. Vobec sa nevyznam v cenach, preto neviem, ci to nie je premrstene. A video? Budes mat na to jedneho cloveka, alebo dvoch?
Odpovedať
Profilova fotka
no mi mame foto s videom spolu 1000eur a robia tie naj fotky urcite si tu uz od nich nieco videla Zitnansky su aj v katalogu firiem
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte... :-) s tymto datumom sa k vam i ja pridavam ... ja mam vybavene len tie zakladne veci ako su kostol, sala, kameraman, fotograf - myslim si ze na tie detailiky a drobnostky je este cas - aj ked sa ten cas krati ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
caute, tak sa k vam tiez pridavam... :-) aj my uz mame zajednanu salu, kostol, kameramana, fotografa, starejsieho a tak...
Odpovedať
Profilova fotka
no tak sme asi na tom vsetky tak zatial rovnako. Len mi mame zatial len vyhliadnutu obradnu miestnost este musime dat ziadost na matriku a potom tam kde to chceme mat a pomaly by som sa mala pustit do tych svadobnych oznameni. Pozerali ste ten planovac svadobny na tejto stranke je to fakt super x-)
Odpovedať
Profilova fotka
no ja uz som pozerala na ten planovac - dost mi pomaha - aj sa nim troska riadim - aj ked niektore veci tam boli zbytocne tak som ich zmazala :-) ... uz som stihla zajednat i svadobne saty - tak som velmi rada - mam o obrovsku starost menej- ale ked tych salonov a siat je tak strasne vela, ze je obrovsky problem vybrat si len jedny saty - skoda ze sa neda viac ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
no ja mam problem najst jedny co by sa mi pacili a boli mi aj dobre lebo som mensia a vela ich je dlhokanskych. No planovac je super aj ja som vela z neho vymazala ale aspon viem ako mam pokracovat dalej.No este sme neboli na matrike ale dnes sme sa rozhodli ze budem mat take iste priezvisko ako priatel bez ova. a pomaly sa potom mozem pustit do svadobnych oznameni
Odpovedať
Profilova fotka
aj ja uz mam objednane satocky :-) a som zvedava ake budu na zivo(zatial som ich videla len v katalogu), ale to si este budem musiet nejaky ten mesiac pockat. Tiez som mala mensie problemy pri skusani- vsetky co som si vybrala na skusanie mi boli velke...ale s vyberom som nemala problem- hned ako som zbadala tie moje, tak som sa do nich "zalubila" a nebolo o com :-) adrianka ty si budes oznamka vyrabat?
Odpovedať
Profilova fotka
No budem si ich vyrabat nasla som papier krasny a znama mi pozicia okrajove vyrezavatko a ja som si kupila srdieckove vyrezavatko za 1,50€ a ked som to ratala tak ma jedno oznamenie vyde len 2sk x-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Aj ja uz mam vyhliadnute satocky. Sedeli na mne ako uliate a presvedcila som sa o tom, ze tie, ktore ma na obrazku vobec nezaujali, su naj naj naj. Tie, o ktorych som si myslela, ze musia byt moje, v skutocnosti vobec nevyzerali tak ocarujuco. Povodne som si myslela, ze mojim stylom je elegancia a ked som mala tie saty na sebe, videla som, ze som vyslovene romanticky typ. Pripadam si v nich ako vila. Takze kvietky do vlasov a hotovo! :-) Zatial som ich nerezervovala, este pre istotu nieco popozeram a potom si ich zaistim. Inak, chcela som biele a zrejme budu maslove. Oznamka som este neriesila, viem, co na nich bude, aky bude motiv a ostatne uvidime. Kedze sa maju posielat dva mesiace pred svadbou, je asi este cas. Alebo nie?
Odpovedať
Profilova fotka
Ja sa vobec neobavam, ze by mi tie moje satocky nesadli, aj ked som ich videla len na obrazku, lebo som si skusala skoro take iste- strihovo uplne rovnake z tej istej kolekcie (povodne som si myslela, ze to su tie prave) len tie mali iny styl vystrihu- rovny, zatial co tie moje maju srdieckovy a ten mi viac sedel. Aj farby som poskusala rozne, ale biela mi sadla najviac, co som rada, lebo biela je moja farba... :-) a tiez som zistila, ze som romanticky typ :-) Ja uz som tak trochu pozerala aj oznamka- urcite si ich dam spravit- nie som taka sikula ako adrianka :-) ale tiez si myslim, ze je na to este cas. Budem to riesit asi az okolo maja.
Odpovedať
Profilova fotka
No cas je kocky ale uz mame marec ten cas ide velmi rychlo a mi si ich musime napisat aj v nemcine budeme posielat do nemecka oznamenia ja som rozmyslala ze ich budeme posielat 3mesiace pred svadbou
Odpovedať
Profilova fotka
tak to mas pravdu, ja som prave vcera s drahym konstatovala, ze to nejako strasne rychlo leti...jeeej baby, ved teraz som si uvedomila, ze takto za 7 mesiacov sa budeme vydavat... :-)
Odpovedať
Profilova fotka
no vidis to fuuu a uz to tu mame ako nam to ale leti v sobotu idem na skusku siat aj s maminou tak som zvedava co na ne povie ako sa jej v nich budem pacit. No a uz sa budeme musiet aj do toho pomaly obut a zacat dalej vybavovat aby sme posledny mesiac pred svadbou nechytali hystericke zachvaty x-)
Odpovedať
Adrianka, to ti celkom zavidim, ze mozes ist s maminou. Keby som s nou isla ja, asi by som potom vyzerala ako mniska. Dlhy rukav, ziaden vystrih a pod. ;-) Inak, my sme stihla za necele dva tyzdne tolko veci vybavit, ze sa nas vsetci pytaju, preco sa nevezmeme hned a chceme cakat do oktobra! :-D ale ja si tiez myslim, ze najhorsie budu tie drobnosti, ktore ma teraz ani nenapadnu. To si bude asi vyzadovat ovela viacej casu.
Odpovedať
Profilova fotka
Ja si zas myslim, ze mesiac pred svadbou budem v kazdom pripade chytat "hysaky"... :-) aj ked teraz nam tie vybavovacky tiez idu jedna radost :-) ja som si satocky bola vyberat s mojou najkamoskou a ked som mojej mamine ukazovala foto zo skusania tak sa jej samozrejme najviac pacili uuuplne ine satocky- take tie najprinceznickovejsie-najvacsie-najtazsie... :-) no ked videla tie moje,tak len skonstatovala, ze to su take presne moj styl :-) Ozaj, kedy sa chystate zajednat si svadobnu tortu? Jedna kamoska mi hovorila, nech idem cim skor, ale mne to pripada este velmi skoro, alebo nie?
Odpovedať
To ti neviem povedat, lebo co sa tyka torty, tiez mam dilemu. Ked tu na forach citam, nevesty objednavaju torty snov ale pokial viem, u nas sa to nerobieva. Jednoducho torty prinasa rodina a su vsetky vylozene na stole. Este som u nas nepocula, ze by si nejaku dala robit nevesta extra sama. A ak sa aj pre tuto moznost rozhodnem, urcite to budem riesit az o niekolko mesiacov. Ved napr. aj planovac odporuca vybavovat uradne veci okolo sobasa skoro a ked som bola v pondelok na matrike podavat ziadost, tak ma pani matrikarka vysmiala, ze co tam chcem tak skoro, ze vacsinou chodia mladi az par tyzdnov, ak nie tyzden pred svadbou! A celkovo u nas v RS mam pocit, ze sa tie svadby riesia v hodine dvanastej :)
Odpovedať
Profilova fotka
Jeeej vdaka, potesila si ma-tiez sa nestiham cudovat nad niektorymi nevestami :-) u nas tiez zvyknu nosit torty svadobcania, takze si chcem zajednat len jednu- velmi sa mi pacia tie poschodove biele marcipanove. Ja budem mat svadbu v kostole a vtedy treba ist zaniest ziadost na faru kvoli tym predsobasnym pripravam najneskor tri mesiace pred svadbou, takze na matrike sme boli uz zaciatkom februara a par co stal pred nami bude mat svadbu na urade 19. 9. a uz boli nahlasene 4 svadby pred nimi, takze si moc nemohli vyberat cas...tak mozno aj kvoli tomu tam treba ist skor, ale zase to zalezi od lokality. Ale na jednej tej predsobasnej priprave sa aj knaz cudoval, ked videl nas termin- vraj sme nejaki predcasni :-) bol tam vsak aj par co ma svadbu az 10.10. takze sme neboli jedini... :-)
Odpovedať
ahojte babenky, tak ja uz mam zarezervovane satocky v salone Nicole vo Zvolene. Sadli mi ako uliate, hoci to nie su uplne tie vysnivane... Kamosky, co boli so mnou, len vzdychali, ze to je presne to, co potrebujem, tak som ich vzala. Len ked som fotecky ukazala dalsim, tam sa uz nepacili. Tak som trosku, co trosku, poriadne vyvedena z miery, ci som neurobila obrovsku chybu... Neviete nahodou, ci sa da nejakym sposobom predat zaloha v svadobnom salone? Videla som tu uz, ze sa baby o to snazia, ale neviem si predstavit, ze by to naozaj islo. Hoci mne sa tie saty pacia, len som zneistena, ci som si ich nerezervovala prilis skoro a nemala este hladat... :-S
Odpovedať
Profilova fotka
Saty ktore by sa pacili kazdemu nenajdes,vzdy sa najdu dobraci s inym vkusom co sa musia vyjadrit... musia sa pacit hlavne tebe :-) ked si niesi ista tak si chod este raz preskusat vsetko co sa ti pacilo v tom salone.Nebyva problem presunut zalohu na ine saty vramci jedneho salonu ked su volne...alebo sa uistis ze si si vybrala fakt najkrajsie :-D .Pripadne skus ponuknut tu zalohu na nejakom fore z tvojho mesta ked najdes to prave v inom salone ;-)
Odpovedať
Jeeej, dakujem, si mila. Urcite este pojdem nieco skusit, pre moj pokoj v dusi. A pomaly zacinam zhanat vysnivany spanielsky zavoj, to je vlastne asi jedine, co som mala na svadbu naozaj vysnivane... :-)
Odpovedať
Profilova fotka
No myslim ze si to nejako unahlila s tou zalohou svadba je az v oktobri a este co som pocula od roznych salonov v septembri by mali dojst nove modeli takze to bolo asi dost narychlo ved a mozno by si ich aj vymenila alebo si vyskusaj inde a uvidis ako ti sadnu mozno su fakt tie prave
Odpovedať
Pre drahého budem krásna aj vo vreci :) Ale nie, vyber salonu urcite neolutujem. Hoci je drahy, kvalita siat sa neda porovnat. Ich latky su akesi ovela lahsie, najlepsie som sa v nich citila. A po jednej negativnej skusenosti uz nemam chut obiehat dalsie. Tieto saty su krasne a ak sa dovtedy v tomto salone najdu aj ine, bez problemov mi ich vymenia.
Odpovedať
Profilova fotka
No ja som bola v jednom dost draho saty ktore som si skusala stali 16tis. pozicanie a mali asi 20kg ale ziadne mi nesedeli z toho salonu bola som tam skor zo zvedavosti ale salon mam vybraty z ktoeho chcem saty ale este nemam saty na 100% ale ved je cas ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ja si prave riesim saty z Ebay...a je to uplne ako droga...sa mam ucit nech dokoncim skolu a miesto toho mi saticky behaju hore dole po rozume...pokreslim nimi kazdy papier no des... :-D Este sa tesite na svadbu?alebo uz mate stres z tych vybavovaciek?
Odpovedať
tiez mame svadbicku 3. oktobra 2009 v Trencine...no, ako to tu vsetko citam, tak ste vsetky rozhodnute aky uces, saty, zavoj...mna to este len caka a bude to velmi tazke, kedze som straaaasne nerozhodna :-| ako dlho vam trvalo ziskat povolenie na sobas z matriky? my sme este neboli ale pojdeme v maji...myslite ze to staci 5 mesiacov pred sobasom?
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj barborkam , neboj ja tiez neponahlam s detailami ved este casu kopec ;-) ja myslim ze to povolenie bude formalita tam ide skor o to rezervovat si cas obradu... najdolezitejsie veci co potrebuju cas su restika, hudba, foto , kamera, a ten termin na matrike ! asi tolko mam aj ja :-D to ostatne uz nehori nebojujes s konkurenciou.. uz iba si ponachadzas favoritov, budes sa v nich kochat ...a potom si vyberies to naj ...
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?