Svadba 7.5.2011 - pridajte sa

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Všimla som si že nás tu už zopár je, tak prečo si nezaložiť vlastnú tému, kde si možeme pomáhať a radiť, čo treba kedy stihnúť a pochváliť sa čo už máme :-) My máme vybavené: miesto hostiny, kostol, fotografa, kameramana, ja už som si aj šaty, závoj a topánky kúpila.. :-D A čo vy?
Odpovedať
@barbora84 presne presne - aj som si myslela, že sa budem stresovať, ale nebudem - to čo je nutné to budeme mať, ale nechystám nič navyše - fontána? tak nad tým vôbec nerozmýšľam, podľa mňa je to zbytočné - ako ani som nevedela, že niečo také existuje - až tu som sa dočítala, že baby zháňajú čok.fontánu - ja viem zo skúseností, že na svadbe sa vačšinou podáva toľko chodov, že ľudia ani to nevládzu pojesť, k tomu ešte zákusky ......... a tá fontána ok môže to byť pekné spestrenie - ale ja to považujem sa zbytočné - ale to je vec každej z nás. čo sa týka tých lampiónov - brat sa ženil minulý rok v októbri - tak som ich chcela prekvapiť a objednala som im lampiony - ale dopadlo to asi tak, že sme to chceli vypustiť o pol noci - lenže tam mali povinnosti - redovný tanec ....., prezliekanie sa do krojov - ......... a nakoniec sa lampióny ani vevypúštali - bolo veľa hodín a nikomu sa nechcelo ísť von, radšej sa každý zabával - ale tak to bolo v októbri a už bola aj zima - možno to bolo aj tým - neviem. Ja ešte uvidím - je to pekné, ale netrvám na tom. Ja som dlho dlho hľadala fotografa aj kameramana, pozerala som veľa fotiek ,.....veľa ponúk som mala ale to všetko boli ponuky na 500 ečiek a viac a to mi prišlo strašne prehnané ......................a nakoniec som zohnala kameramana za 300 ečiek a fotografa za 150 ečiek - obaja sa poznajú, spolupracujú a musím povedať, že nie vždy cena znamená aj kvalitu - veď som to videla na bratovej svadbe - tak dohúkané video som ešte asi ani nevidela, tak to postrihal, že niektoré zábery sú tam aj trikrát .
Odpovedať
Profilova fotka
tak šaty..to bolo prvé, čo som povedala, že nepotrebujem značku, ani najnovší módny výstrelok, proste mi musia sadnúť, musím sa v nich cítiť perfektne a musia sa mi páčiť. A ako som dopadla? :-D Mám jednu z naj značiek (Maggie Sottero) a najnovšiu kolekciu október 2010 :-N (ešte bude nová kolekcia marec 2011, tak uvidíme, či zamením, hehe). Ale môžem ja za to, že mi perfektne sedia, dobre sa v nich cítim a na prvý pohľad som sa do nich zamilovala? x-) :-D Chcela som si najprv dať šaty šiť, tak som chodila po salónoch pre inšpiráciu a potom po veľkom rozhodovaní (veď kočky vedia, koľko som tu o tom vypisovala :-D ) som sa rozhodla si ich požičať, lebo som sa bála ušitia..
Odpovedať
no tak priznam sa, ze o fontane som aj ja chvilu uvazovala, ale moj najdrahsi ma hned zrusil a bolo :-D :-D ale lampiony sa nam velmi pacia, aj na silvestra sme si chceli kupit, ale na poslednu chvilu sme nezohnali. tak to by sa mi celkom pacilo mat na svadbe. @barbora84 s fotografom sme tiez tak dohodnuti, ze foti od rana a ostane po prvy tanec. najskor mi to vadilo, lebo ja by som privitala, keby tam ostal do polnoci, no ale ako baby hovoria, hadam tam bude fotakov dost a dame to nejako dokopy. a teda co este musim vyriesit je, ci sa fotit pred alebo po obrade. 8-( @wera.g to ma mrzi, ale mozno to bolo naozaj len svetlom. ved to nie je normalne, aby za taku chvilu zosedli! chapem, ze si nestastna, ja by som bola na tom rovnako. @veronika81 teba som sa chcela este spytat o tych nechtoch. ako to funguje, ked mi tam da len ten gel? ked chcem franc. manikuru, musim mat svoje nechty asi trochu dlhsie, nie? to je ako keby ti na nechty naniesla len lak alebo z toho vie urobit aj nejaky iny tvar nechtu. hadam ma pochopis, lebo to neviem presne popisat :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@jouky chápem presne na čo sa pýtaš ;-) Tým gelom sa dá nechet aj predĺžiť (nie veľmi, ale dá) a tým pádom aj vyformovať, ja ich mám tak trošku do "kockata" alebo ako to opísať. Dá sa tam potom krásne urobiť francúzska. Aspoň trošku nejaký nechet vlastný musíš mať, lebo sa podkladajú také papieriky pod to a tam sa potom dáva gel..takže aspoň 1-2mm je potrebné. Tá vrstva bude trošku hrubšia ako lak, záleží aj od nechtárky ako ti to urobí, zisti si nejaké dobré referencie, lebo ja som videla už kadejako sfušované nechty :-p Také hrubé, tučné, nepekné.. Určite radím vyskúšať to skôr, nie tesne pred svadbou ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
o fontáne ja trošku uvažujem :-N lebo pani čo nám asi bude robiť výzdobu, to má v ponuke, teda ju požičiava, ale neviem za koľko..rozhodnem sa potom. V každom prípade za nutnosť to nepovažujem. Lampióny neviem..asi skôr nie. Mne príde veľmi romantické vypustiť hrdličky tesne po sobáši pred kostolom.. ale neviem odkiaľ hrdličky, ako sa to rieši, čo potom s nimi, nie že ostanú niekde napospas osudu :-S to by ma mrzelo.
Odpovedať
@veronika81 jaj dakujem ti moc, uz chapem. myslim, ze aj ja si to teda radsej dam potriet len gelom, ako by som si mala davat aj umely necht pod to. to keby mi odpadlo, tak amen! :-N urcite si to dam urobit vopred, aby ma to potom moc neznervoznovalo, dik za rady! ;-) inak minule som sa tu niekde docitala, ze namiesto hrdliciek sa vypustaju aj motyle, ktore ti specialne na tvoj den niekde "dochovaju" a potom ti ich dodaju v nejakej krabici v den svadby alebo den vopred. pri vypusteni su vraj trochu omracene a sadaju na ludi, takze efekt zaruceny. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte baby. Takze postupne, jouky, o tych motyloch som nepocula, ale moze to byt sranda a romantika dokopy :-D kde sa to da zohnat? :) nad cokoladovou fontanou som rozmyslala aj ja, bratranec to mal a viem, ze to malo velky upsech, takze nadtym rozmyslam, neviem. Co sa tyka kameramana, to zatial este nemame, ale tiez som mala take ponuky, ze 400 eur a viac, to je katastrofa. nepoznate niekto nejake v okoli ba za dobre ceny? takisto rozmyslam stale nad tymi obruckami, kde ich zohnat - pekne a za dobru cenu. inak, tie svadobne pohare, neviem, to my mat asi nebudeme. podbradnicky uz mate? inak, baby, help me s tymi obruckami. neviem, ako to mam vyriesit - nemame muza svedka, takze ich nema kto vytiahnut z vrecka. neviem, myslite si, ze mozu byt polozene na tom stolceku na vankusiku, kedze mame miesto obradu vonku? inak, zajtra ideme poriesit matriku - dufam, ze vsetko vyjde podla mojich predstav :) cas by som chcela tak na 15:30, to nie je skoro ani neskoro :) wera.g - tak ako hovori jouky, to nie je normalne, aby saty zosedli. urcite to skus poriesit. drzim paste
Odpovedať
@veronika81 Ahojky, my budeme mat tiez holubky na svadbe a to sa davaju take, ktore sa vracaju domov :-D
Odpovedať
Ahojte baby, ja som sa dopocula, ze lampiony chcu zakazat ci co, lebo to je nebezpecne a moze to spadnut aj na auto atd...V Rakusku to zevraj uz zakazali....
Odpovedať
@wera.g jeeeeeeeeej weri, to ma mrzi! Snad sa to vyriesi ako moje satky :-(. Drzim palce!!!!
Odpovedať
čaute kočky, áno aj ja som to počula o tých lampiónoch vraj to zakážu, lebo je to nebezpečné ..........dávali to myslím na nový rok v telke v správach - inak aj u nás v meste ich púšťali na Silvestra ...........a tiež najprv pekne leteli .........a potom padali dolu - a fakt to môže byť nebezpečné, keď to padne ešte zapálené na niečo horľavé - ale tak snáď sa niktorej z Vás niečo také nestane a budete s radosťou spomínať na to, keď ste na svadbe púšťali lampióny štastia :-) baby ešte sa chcem spýtať? máte nejakú skúsenosť s objednávaním šiat cez net? ja som teraz našla celkom dobrú stránku - plesove-saty.cz a celkom ma tam aj niektoré zaujali. Totiž potrebujem jedny popolnočky a plus ešte jedny šaty, lebo v júni sa vydáva zasa sesterka :-) a tí holúbkovia? hm no to je krásne, len kde ich zohnať - kedysi priateľ ako malý chlapec choval holúbkov - no musím ho podpichnúť: drahý a čo holúbkovia nebudú? - už si viem predstaviť výraz tváre :-) :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@jouky za málo, potom napíše, aké budeš mať z toho pocity :-) @bajka1 a odkiaľ máte hrdličky? Ja som potom aj rozmýšľala, že to budú asi také, čo sa vracajú domov :-) Kamoška ich mala na svadbe, musím sa jej opýtať, odkiaľ.. A ozaj, ako si to vyriešila so šatami svadobnými? A popolnočky druhé už máš? Nám na Vianoce pristal na dvore jedne lampión :-D Teda u našich na dvore. Potom ho môj ocino s priateľom znova spojazdnili, malý mal z toho ohromnú radosť x-) @lienka204 ja by som si šaty z netu neobjednávala, ale to je len môj názor a hlavne môj pocit, ja to proste potrebujem vyskúšať :-D Ale ak máš odvahu, smelo do toho ;-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
keď spomínate to Rakúsko, brat bol na svadbe vo Viedni a robili tam toto.. každý dostal papier (resp. každý pár alebo rodina spolu) a napísali venovanie, blahoželanie novomanželom, čo všetko im želajú a tak, toto potom vložili do vopred pripravených obálok, na ktorých bola adresa novomanželov, aj nalepená známka, celá obálka bola v takej nepremokavej fólií. Túto priviazali na héliom napustený balón a všetci svadobčania to naraz vypustili :-) Bolo to vraj krásne, aj fotky z toho som videla, super! Balóny sa rozleteli po Viedni, samozrejme balón v určitej výške praskne a obálky popadajú na zem. Keď niekto nájde takúto obálku, tak ju vezme a hodí do najbližšej schránky (predpokladám, že to tam bolo možno aj napísané, niečo v štýle "prosím, hoď ma do schránky" :-N ) a potom už len manželia doma napäto očakávajú, koľko blahoželaní im príde domov :-) Aj sme sa s priateľom rozprávali, že perfektný nápad, ale rýchlo sme to zatrhli :-D tu asi poniektorí keby to našli, prvé čo by urobili..otvorili to ]-( Vo Viedni sú domáci na to zvyknutí, vedia o čo ide a ochotne tie obálky do schránok hádžu.
Odpovedať
@veronika81 hm, veď aj ja mám z toho obavy, na obrázku vyzerajú pekne, ale skutočnosť môže byť iná .......no je to dosť problematické teda aspoň u nás v NMNV :-( ešte jedna otázka? baby čo sa týka kaderníčky? chystáte sa aj na skúšku? lebo mne kaderníčka povedala, že je to zbytočné lebo dvakrát ten istý účes nespraví - teda presne rovnaký? a kozmetika - líčenie?
Odpovedať
Profilova fotka
@lienka204 veď to, že šaty na obrázku sú krásne, možno sú krásne aj v skutočnosti, ale ja by som sa v nich necítila dobre. Viem aj svadobné šaty keď som skúšala, obrázok prekrásny a na mne..nebolo to ono. A čo je NMNV? :-N ..niečo nad Váhom? :-) neviem :-D Kaderníčka..extra som sa pýtala na skúšku a ona, že samozrejme skúška musí byť. Mne ani nejde tak o to, aby ho urobila presne tak isto, jasné že každý vlas tak isto stáť nebude, ale aby som sa videla ja, ako budem s tým účesom vyzerať :-) Základ účesu predsa musí ostať rovnaký. Mňa bude dokonca česať 3x, na skúšku, potom piatok na fotenie a v sobotu na samotnú svadbu ;-) Líčenie..skúšku ako takú kozmetička nerobí, ale budeme mať veľkú rodinnú oslavu v apríli, tak sa plánujem tam dať nalíčiť podobne ako na svadbu. Resp. vyskúšam ako mi sedí líčenie, ktoré si vyberiem..
Odpovedať
Profilova fotka
..a ešte dodám, že skúška účesu je bezplatne, resp. je už v cene. Za účes chce 28€, čo vy na tú cenu? (teda jedna skúška+jeden účes). Ja som počítala do 50, tak som rada :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@lienka204 aha napadlo mi, čo to asi je.. Nové Mesto nad Váhom ;-)
Odpovedať
@veronika81 no holubov mi zohnala hlavna druzica u holubarov, su u nas :-). Co sa tyka siat, to som tuuz niekde pisala :-). Jedna znama zo salona mi ich upravi, tak sa tesim, len ma rodit teraz niekedy, nechcem ju potom moc vo februari otravovat, ale slubila, ze to stihne :-D. A Popolnocky som si vybrala u nej v salone :-D. Pekny vecer prajem...
Odpovedať
Profilova fotka
@bajka1 aha ano, to viem že si si ich chcela dať upraviť v salóne, myslela som teda, že už sú opravené..tak či si spokojná a sedia tak ako majú. Ale určite budeš ;-) Pekný večer aj tebe ;-)
Odpovedať
@jarka87 ked si das do googlu "svadobne motyle" tak ti ich hned najde. ;-) ale zase tam je tusim riziko, ze by sa nemali vypustat v dazdi. ale vyzera to celkom zaujimavo. ale tie lampiony, pokial ich do maja nezakazu, rada by som ich mala. @veronika81 tak ta cena ucesu je uplne perfektna, to ja platim u mojej kadernicky bezne. tak som strasne zvedava, na kolko ma vyjde uces. :-| a tiez som za skusku ucesu, lebo pri tom, ako som ja nerozhodna, tak sa potrebujem vidiet vopred, aby som zas mala nad cim potom uvazovat :-D @bajka1 no ty uz to mas co nevidiet! x-)
Odpovedať
@veronika81 No nemam, ta znama mi ich bude upravovat az pred svadbou, pretoze teraz sa chysta na porodny stol :-D
Odpovedať
@jouky Hej, hej, nech uz to je, pretoze tieto dohadovacky a pripravy ma unavuju a mavas skarede sny :-(
Odpovedať
Profilova fotka
@wera.g no ako si dopadla? uz si volala do salonu? si viem predstavit, ze mne by bolo do placu, keby som zistila, ze saty nie su v takom stave, ako si ich kupovala. a navyse ked nestali maly peniaz. Drzim palce, aby si to uspesne poriesila! este sa vratim k foto a kamere. Tak my budeme mat foto na celu noc, ale je to ovplyvnene tym, ze je to nas znamy a cenu mame tiez uzasnu, len 200 eur. no a kameru mame za 250. S drahym sme sa dohodli, ze kameru isto chceme, ale nepotrpime si na kvalite. a tak sme volili taky stred, i cena je rozumna i kvalita zaznamu je porovnatelna s cenou. ja planujem ist na skusku ucesu, ale predstavovala by som si to tak, ze prinesiem viac ucesov, a s kadernickou cosi poskusame a rozhodneme sa, ktory by mi najviac slusal. lebo ja sa vobec neviem rozhodnut co sa tyka ucesu. jedine v com mam jasno je, ze vlasy budu vypnute. no a k takym "cackam" na svadbe, tak ziadne lampiony, fontana ani nic podobne nebude. baby otvorim temu, co tu este nebola...co unos? chceli by ste? lebo mne sa uz vela kamosov vyhrazalo, ze nieco spachaju, ale ja to kategoricky odmietam a nechcem. mam pocit, ze ked uz raz zacvakam za drahu svadbu, tak ozdaj z nej nevypadnem na nejaku hodinu do nejakeho pajzlu sa zabavat. a navyse to opat o nieco predrazi svadbu, kedze zenich musi zaplatit sekeru v bare. Akokeby na svadbe nebolo dost alka...
Odpovedať
Profilova fotka
@hamca tak k únosu som sa vyjadrila ako k prvému medzi našimi kamarátmi :-D Žiadny únos nebude a hotovo!! :-p Vraj ok, akceptujú..tak dúfam. Nasilu má hádam neunesú :-D Piť môžu aj na svadbe, bude tam toho kopa a tiež som toho názoru, že nechcem zdrhnúť z vlastnej svadby..
Odpovedať
Profilova fotka
@veronika81 presne tak som aj ja oznamila.. ziadny unos nebude, velmi sa mi to nepaci a narusi sa s tym cela svadba.. a basta ! .)
Odpovedať
Profilova fotka
@hamca ahojky :-) práve som volala do salónu, zdvihla mi to veľmi milá pani, tak som jej povedala že čo je so šatami, ževraj sa nemusím báť, že pred svadbou ako mi ich budú upravovať a čistiť, že to pôjde.. ale tak som ju poprosila, že si to čistenie aj zaplatím, ale rada by som si bola istá, že je všetko v poriadku skôr než koncom apríla.. tak sa milo zasmiala že nie je problém, že ich mám priniesť :-) Uff, padol mi kameň zo srdca.. ako včera ich kamoška ešte na svetle pozerala, že to už nebolo také hrozné, že to bolo lepšie než predtým, ale že stále je ten tyl tak dosiva... Tak niekedy začiatkom februára ich vezmem do Nicole, aspoň si rovno aj spodničku môžem požičať k nim, keď už tam budem... Dúfam, že to bude ok :-N
Odpovedať
Profilova fotka
@wera.g super ;-) tešíme sa s tebou x-) Bude to v poriadku, uvidíš!
Odpovedať
Profilova fotka
@hamca k únosu - v žiadnom prípade ho nechceme.. :-) včera sa nás na to akurát drahého svedok pýtal, sme povedali že v žiadnom prípade a on že jasné, to je rád, že sa nemusím báť, že on to nikomu nedovolí ;-) Tak som rada, budem tam mať bodyguarda, som povedala že ak by sa niekto pokúsil, kričím kopem a kúšem :-D a ku kaderníčke a vizáži - tento piatok idem kaderníčke na strih, mám si rovno priniesť aj ukážky účesov, ktoré sa mi páčia - že na to kukneme a dohodneme sa, kedy bude skúška :-) tak počítam že asi až niekedy v marci, v apríli, teraz sú plesy a má toho dosť, tak chcem aby si na mňa dosť času našla :-) Predstavu o účese som mala, ale tá sa mi nehodí k šatám a závoju, potrebujem mať holý krk, vlasy vzadu vypnuté, teda nejaký pekný drdol, alebo niečo také... :-) najviac sa mi páči ten vypnutý s kvetmi vo vlasoch, čo mám v albume, som zvedavá čo mi na to povie :-) u nás tiež nebude ani čokofontána, ani tie balóny šťastia či ako sa to volá.. :-) a foto a kamera - obe od rána až do noci (cca do 1nej) , určite ich chceme aj po polnoci aspoň na chvíľku :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@veronika81 ďakujem ti moc moc x-) som z toho bola riadne na nervy, to sú jediné šaty v ktorých si viem predstaviť seba ako nevestu a neviem si predstaviť, že by som musela iné hľadať.. :-N
Odpovedať
@veronika81 áno je to Nové Mesto nad Váhom :-) si šikulka, no poviem ti, že tá cena účesu a toľkých skúšok je perfektná, to ja bežne ked idem ku kaderníčke platím, 40 ečiek a viac a teraz naposledy ani nehovorím - ale to preto lebo som sa dala nahovoriť na keratínovú kúru :-) , tak ja počítam že účes mimimálne 50 ečiek a to chce bez skúšky, ale budem trvať na tom, že chcem skúšku, ja tiež neviem aký účes, čo sa mi bude hodiť a nechcem to nechať na poslednú chvíľu. únos? - tak to vôbec nehrozí - mne osobne sa to nepáči a príde mi to také divné, veď ja si na svadbu pozvem hostí a nakoniec sa mám odtiaľ vytratiť - príde mi to ako také zneuctenie tých ľudí, ktorí prišli aby sa zabávali a tešili sa so mnou a to si neviem predstaviť ísť v šatách do nejakého zafajčeného podniku - ja nefajčiar som na to háklivá a vadí mi, keď mi oblečenie páchne cigaretami. a včera večer som sa rozhodla, že oznamká si spravím sama - celkom dobre sa dajú spraviť v pr. Excell, nepotrebujem na to žiaden grafický program :-) spravíme pár pekných fotečiek a bude :-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?