Svadba 9.5.2009. Nájde sa ešte niekto s týmto dátumom?

Zobraz úvodný príspevok
Ahoj nájde sa ešte niekto s dátumom 9.5.2009 ak áno tak poďme na novú tému... :-)
Odpovedať
jani, to vaše "berieme sa 9.5.2009" je fakt originálne !!!!!!!!!
Odpovedať
ivanett: juj mas tot teda riadne skomplikovane, pride mi ze to co moze cirkev skomplikovat, tak skomplikuje ako sa da. Ale drzim ti palceky, ze sa vsetko podari. lilli4: a to si clovek mysli, ze na dialku je to blbe, ale ocividne to je komplikovane aj ked clovek je tam. No nasi uradnici...
Odpovedať
Som aj nakoniec rada, ze mam obciansky sobas, jak tak citma tie cirkevne su na dlshiu trasu a clovek sa musi obrnit trpezlivostou. My sme sokovali nasich, ze sme ich na svadbu pozvali. A vsetci udiveny, mali by ste vidiet reakcie, ked niekomu oznamite ze sa beriete za mesiac. Je to celkom sranda. Zatial najviac sokovana bola moja mamka a druha mamka mojho milacika. Ale na druhu stranu sme spolu uz 7 rokov, takze uz nacase zmena ;-).
Odpovedať
Profilova fotka
dakujem :-) - malajana. S tymu svadbami v kostole - to je individualne, naozaj zalezi na fararovi. Inac co sa tyka toho dispenzu, tak sme tam musel pisat, ze co pre nas znamena viera (priatel je rozvedeny), cize musel pisat vlastnymi slovami, ze preco sa rozviedol ?????????????????? ]-( OK, berem, ze treba tam nejaku ziadost, ale co ich zaujima, ze preco sa rozviedol ???????? To ma tak dost na tom vytocilo. A to nam este nas farar povedal, ze je mozne, ze si nas biskup zavola na pohovor do Presova ... ]-( , takze naozaj tie pripravy boli dost "komplikovane", takze dufam, ze uz bude vsetko OK, a svadba dopadna SUPER (aj ked akosi toho bojiiiiiiii ci co ???) :-D
Odpovedať
Profilova fotka
malajana 0 to je dobreeeeeee s tym pozvanim - to sa mi paci ...(to si viem predstavit nasu mamu :-D ), ta by hned zacala plakat :-D , inac ved aj my sme spolu uz 9 rokov - takze ozaj uz bolo nacase. :-)
Odpovedať
Mamina si sadla a 10 minut nic nepovedala, ani slovka. Vobec sme nevedeli co a ako. Ona je po komplikovanej operacii mozgu, tak sme ani nevedeli ci sa jej nieco nestalo. Ale pochvilke sa rozhovorila a zacali starosti pre nu, typu, co na seba, co si obut, ako sa ucesat a tak. To uz bolo mile. Ale bola riadne prekvapena ;-).
Odpovedať
no keby bolo na mne, tak sa idem zosobášiť do Ríma, a postavila doma všetkých pred hotovú vec... podľa mna je to romantikuš, ale rodina môjho nastávajúceho by skolabovala, tak sa kona svadba
Odpovedať
To je strasne s tymi chapmi, kolko rokov potrebuju na to, aby sa rozhupali. Mne pride uz 5 vela a nie to 7, 9.
Odpovedať
Profilova fotka
Chcem sa Vas este spytat zienky - nie som si ista, ze ako to ma byt po spravnosti ??? Musia ist dva auta z domu nevesty do kostola - myslim, ze v jednom aute nevesta - svedok, a v druhom aute zenich-svedok ? Alebo mozme ist z domu od nas uz obaja v jednom aute ??? Prosim P O R A D T E, dakujem.
Odpovedať
Neviem ako je to normalne, ale ked sa zenil moj brasko, tak sli jednym autom (on mal sobas v kostole). Kamoska tiez sla jednym autom na radnicu.
Odpovedať
Profilova fotka
OK, DAKUJEM ;-)
Odpovedať
Ten Rim to je nadhera, skoda ze to zhuplo do svadby. Teda nie ze by svadba nebola vynimocna, to nie, ale skor ten Rim... krasna myslienka
Odpovedať
Článok sa načítava...
na obrad by mali ist nevesta a ženich dvoma autami a až po obrade jedným spoločným... ale podľa mna je jedno kto sa k nim nachomietne 8-)
Odpovedať
aj ja si myslím, že je toho Rímu škoda, možno si ho vynahradíme ako svadobnú cestu ;-)
Odpovedať
Ja tu dobravu budem asi riesit tak, ze na sobas aj zo sobasa pojdeme spolu. U nas to funguje tak, ze zenich si nevestu ide najprv kupit a v ten moment ako si ju kupi, tak uz je jeho ;-). Takze pojdeme spolu aj na sobas.
Odpovedať
ja budem mať svadbu bez zvykov, len nejaké tie hry ;-)
Odpovedať
lilli ako hry planujete? Necham si poradit. Ja budem mat nejak zvyky, ale iba tie co sa mi pacia ;-) Bude tam samozrejem kupa nevesty, rozbitie taniera a zametanie ;-), prenesenie cez prah a potom aj rejdove.
Odpovedať
Pardon za preklem, nie ako planujete hry, ale ake.
Odpovedať
Profilova fotka
My mame malu svadbu (27ludi) - no vlastne je to len vecera v hoteli - uvidime, ze ako sa to "zvrhne".Ale tiez nebudem mat tie zvyky, ze odpytanie - ci ako sa to vola ? Ja teketo veci nemusim .. :-D
Odpovedať
my plánujeme tiež rozbitie taniera, prenesienie cez prach... ale to je asi všetko :-) .... hry sme zažili na jednej svadbe a mali veľký úspech... napr... balónový tanec... písala som o nom tu asi predvčerom ... jukni.... chcem, aby to nebolo také suché, lebo nebude ani odčepčovanie a ani žiadne prezliekanie zo svadobných šiat ... aby sa všetci zabávali
Odpovedať
Profilova fotka
inac k tym HRAM ...My sme boli presne pred rokom 12.04.08 na svadbe kamaratom, a oni mali HRY ..., bolo to zaujimave. Nevesta a zenich sa otocili chrbtom a mali v ruke svoje topanky a chlapik im kladol otazky, s tym, ze prava ruka bola ANO a lava ruka NIE. Davali im rovnake otazky. A kto ako odpoveda, ze ci sa ZHODNU ..., Inac tie otazky boli tiez zaujimave ..., sme sa nasmiali :-D
Odpovedať
Ja este riesim karaoke, ako to by som cstrasne chcela. Kamoska to mala a bolo to uzasne. Mali sme to ako popolnocnu zabavu. Bola fakt sranda vidiet starych rodicov spievat karaoke ;-).
Odpovedať
... chceme skôr také čo sa do nich zapoja viacerí hostia...
Odpovedať
ahojte...pocuvajte poculi ste o niecom takom ako ohlasky v kostole??? to je ze farar(ka) v kostole vyhlasi, ze dna toho a toho sa budu brat ten s tou...sestra mi prave vravi, ze to mala uz vyhlasovat ale ta nasa fararka via ako sa ja volam ale nevie ako sa Michal vola a niesom si ista teda, ci to sama od seba bude vyhlasovat alebo ako...neviete niekto?
Odpovedať
Tie ohlasky suu nas zvycajne takto: 3 tyzdne pred sobasom je prva, 2 tyzdne pred sobasom je druha a tyzdne pred sobasom je prva. Asi to ako to funguje na konkretnej fare zavisi od samotneho farara/fararky. Ale u nas to je tak, ze niekto dojde za fararom a oznami mu ze sa ty a ty beru. Vecsinou to robi niekto s rodiny. Uz som zazila aj to, ze farar tyzden pred svadbou vyhlasil vsetky tri ohlasky naraz. Ako neviem historicky dovod toho, ale robi sa to preto, ze ak by niekto mal nejake informacie, ktore by mohli zabranit mladym sa zosobasit, tak aby to povedal.
Odpovedať
Profilova fotka
aj mi mame ohlasky, sa nas farar spytal ci chceme mat, ;-) a ci chceme mat oznamenie v mestskych novinach ;-) inak mi ideme na svadbu jednym autom a soferuje mojj drahy nase auticko, tak to on sam navrhol a ja som bola jednoznacne za :-D
Odpovedať
Profilova fotka
No vacsinou to byva mesiac dopredu, ze sa vyhlasi, ale myslim, ze ako povedala malajana zalezi od farara :-)
Odpovedať
Profilova fotka
tusila som ze je to zo zahranicia komplikovane a aj ked miesane ale ze az takto hmmm. :-(
Odpovedať
Profilova fotka
O tych ohlaskach som pocula, ale neviem, ze ako to bude u nas, lebo ja som si zavolala farara od nas z dediny, ale ideme mat sobas v inej dedine - v drevenom kostoliku...
Odpovedať
no u nas je to tusim tiez okolo mesiaca...ale ide o to ze ked sme boli za nou ju oficialne poziadat o zosobasenie, tak sa ani velmi nezaujimala o meno...ze koho si beriem...to teraz ju mam ist popytat aby ohlasila ze sa budeme brat a povedat jej koho si vlastne budem brat? lebo o tom nevravela nic , teraz sa mame stretnut najblizsie vo stvrtok pred sobasom ked s nami prejde ako bude sobas prebiehat...no tak som z toho vedla...tak nic....nechame si to teda pre seba a nebudeme to ohlasovat ;-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?