Svadba - Máj 2011

Zobraz úvodný príspevok
Je tu viac tem o roku 2011, ale konkretne majova nie je. Tak mozme podobne ako v inych "mesacnych" temach rozoberat, kto co ma, chysta, skusenosti, odporucania a pod. nezavisle od miesta svadby.
Odpovedať
Nevesticky, kriza na mna dolahla..... Ako tak planujem (zatial len v hlave ;-) ) a ratam kolko penazi potrebujeme a tak (svadbu si budeme z prevaznej miery hradit sami), tak rozmyslam nad tym, ci to nebudu len vyhodene peniaze,co by sa dali aj rozumnejsie investovat... do byvania napr. (byvame len v podnajme :-( ) Svadbu nechceme velku - do 80 ludi (urcite bude menej, ale radsej ratame s vyssim poctom), ziadne vystrelky, ale aj tak to bude asi dost drahe... A ani nebyvame na Slovensku, tak si to nemozem organizovat sama.... A ten moj len hovori, ze tak urobime, ako sa ja rozhodnem... A ja neviem... =-) .. aj chcem, aj nechcem.... :-p Mali ste aj vy take stavy??
Odpovedať
A este mi napadlo, ze niektore z vas uz naju plno veci vybavenych, objednanych a tak stresujem, ze mi ani nestihneme vsetko.... :-S
Odpovedať
neboj, vsetko stihnete, my sme napr. kopu veci riesili cez net, objednali sme si tak napr. kapelu, foto, salu a v podstate aj kameramana... zarezervovali nam termin a potom na podpise zmluvy uz sa my s nimi dohodneme ze kedy... tak to skus riesit takto aj zo zahranicia ... a ani my nebudeme mat zbytocnosti...su to dorbnosti, ktore ked si zratas, tak je toho vela, co sa penazi tyka... takze ziadne darceky pre hosti, ziadne podbradniky, ziadna miska pod prstienky, ziadne balonz stastia, ani bublifuky, ziadna cokofontana... atd... :) ale netvrdim ze je to zle...keby som mala menej ludi a mala na to, tak preco nie... ale nie su to nevyhnutne veci...tak mozno by som setrila na tom, lebo toto ked nebudem mat nebude ma to mrziet... ale urcite si doprajem to, co by ma mrzeo keby som nemala :) ved je to len raz za zivot PS: ja som vo faze, ze uvazujem, ci vobec robim dobre ze sa idem vydavat, ci je to naozaj ten pravy a ci to ma vyznam... nad typom svadby som neuvazovala, jednoducho sa odo mna a od Mata nieco ocakava a to naplnime, aby bol pokoj, ale zaroven si presadime aj nieco svoje ;-) ...
Odpovedať
tinulkab ta faza v ktorej si ty, na mna este len pride... ;-) Od nas nikto nic necaka, lebo su este v soku... Zasnubili sme sa totiz po 2 mesiacoch (pozname sa uz roky, ale neboli sme par..) a nase rodiny a kamosi nam vlastne este ani neveria, ze to myslime vazne. :-D
Odpovedať
Profilova fotka
no na mna ziadne fazy nepridu kedze spolu byvame a mame dcerku :-) a co sa tyka "zbytocnosti" k svadbe takto : pohare kupovat fakt nemienim ved stoja 60 euro!zato ma dcerka na 2 mesiace stravu ... spravim si ich sama,nase vinove vezmem,dam na ne stuzku a hotovo :-) cokofontana,balony stastia,lampiony-nie ... svadobna kniha hosti-vianocny darcek od mojej segry,svadobny album na fotky-vianocny darcek od mamy :-) podbradniky-kupim ruzovy a modry a teta vysije datum+ nase mena :-) bublifuky detickam nie,budu mat obycajne biele balony s tymi sa zabavia dostatocne :-) nebudu tie srdieckove somarinky na tortu-naberacky su drahe ako slak.. pocet hosti-52 :-):-) urcite chcem-ozdobne servitky v zlatej farbe na stoly,kamienky na stol-uz mam,drahy kupil v akcii v kauflande este ta akcia prebieha kocky! prekvapil ma tym a riadne :-) urcite budu krasne svadobne saty,uces,make-up,pred svadbou pojdem aj na kozmetiku,na tom setrit nebudem oblek kupime v polsku/madarsku uvidime .. uz ma nic nenapada :-) popolnocky uz mam,lebo moja sestra ma promocie a tak ich chcem vyuzit 2x .. :-)
Odpovedať
no beronsche, ani sa im nedivim ze su v soku :) zopar sekund som bola aj ja :) my sme spolu viac nez 5 rokov a sklza to do stereotypu, navyse nemame velmi po svadbe kde byvat... a trdielko - ty uz sa radsej do ziadnej fazy nedostavaj :-D ... no a s tymi poharmi... ked ma Mato poziadal o ruku pripravil veceru a na nu kupoval aj taniere aj pohare na vino, tak si dame vygravirovat na tie pohare mena a datum :) usetrime a este je to aj romanticke :) ale su dost jemne tak uvidime co nam povedia, ale nasli sme suprove pohare z hrubeho skla aj v Tescu, ktore sa nam obom pacia, su v sade 4 a stoja okolo 13 eur. Vyzdobu si tiez robime sami, tak mozno zajdem aj do Kauflandu pokukat :) len uz som zacala zvazovat farbu, ci ta zelena je spravna volba, vzhladom k interieru saly....dam obrazky do albumu a mozte posudit ;-)
Odpovedať
Tinka, pozrela som si tvoj album a velmi sa mi pacia svadobne saty na druhom obrazku!!! Su nadherne.. len ta vlecka by mi vadila... Ved by sa v tom nedalo ani trsat.. :-D Aj tie na prvom su velmi pekne... Inak vsimla som si, ze vela nevestam sa paci zelena vyzdoba - vid albumy. Mne osobne sa velmi nepaci... My asi budeme mat bielo-cervenu alebo ruzovkasto-bielu... trdielko - pohare ze 60 Eur - ved je to sialena cena. Najdeme nejake pekne a ozdobime si ich a hotovo. 8-) Ja planujem usetrit tak, ze nebudem zdobit kostol (ved kostol je sam o sebe pekny), obrucky sa nam obom pacia take obycajne, staromodne zlate - pocitam, ze budu lacnejsie ako take vycackane, popolnocne saty uz mam (mala som ich na sebe len raz a bola by skoda ich nevyuzit - aj ked nevylucujem, ze sa mi zapacia ine :-p ), auto si nemienit prenajimat - ake bude, take bude, auto ma absolutne nezaujima a hluposti ako coko fontana, lampiony a pod. tiez nebudeme mat, atd. ;-)
Odpovedať
Ahojte, trdielko a kolko ratas, ze by ta to cele malo stat. Budem mat totiz podobny pocet hosti a tiez neschcem ziadne zbytocnosti. Este pred rokom som ani nevedela, ze vobec byvaju svadobne pohare, ale kedze sme s drahym spoluziaci zs trednej, mame fakt krasne pohare zo stuzkovej aj s nasimi menami, takze pouzijeme tie :-) Inak vela veci si chcem robit sama ako pozvanky, menovky, pierka, darceky pre hosti asi nebudu alebo len velmi skromne.... Prstene si dam urobit zo stareho zlata a zlatych zubov. Saty maju krasne a lacne na stranke www.esaty.sk Oblek uz drahy nejaky ma dokupime len vesticku a francuzsku kravatu. No a najviac sa da usetrit na sale a menu takze budem vyberat asi dost dlho....
Odpovedať
beronsche - tie saty su naozaj nadherne, akurat ma mrzi ze nie na moju postavu, mam totiz siroke boky ... takze takeho strihu sa musim vzdat... :-( aj my budeme kade tade setrit, ale su veci na ktorych nam velmi zalezi, tak tam trosku priplatime :) a to je hudba a foto. a aj sala, nevyberai sme podla ceny, ale vybrali sme taku, kde je plavajuca podlaha a nie kachlicky, aby sa dobre tancovalo a take co je blizko nasho bytu, cim si usetrime starosti s prevozom veci a hosti a ked nieco vypadne prebehneme domov :) salu, byt rodicov a kostol mame velmi blizucko seba tie pozvanky, menovky a pierka budeme riesit tak ako jankastubka a ani do vyzdoby sa mi nechce vela investovat... a u nas v kostole sa myslim na vyzobu davaju peniaze a zdobia ho pre viac parov naraz, nie je tam len 1 sobas za sobotu, ale aj 3, to by si kazdy nestihal prerabat
Odpovedať
Profilova fotka
beronsche, v pohode, netrap sa pre financie, ked ti poviem, ako spravila moja kamoska: mali 70 ludi pozvanych (+ dalsich pomaly 30 na deviatu) a zaplatili SPOLU necelych 60 tis. Sk :-N a uplne jednoduchucko spravili (jednoduche obrucky ich vysli na dnesnych 200e, za kolace dala cca. 60e s tym, ze jej kamosky popiekli dalsie, alko/nealko najlacnejsie (a bolo v pohode), fotil moj snubenec- dali mu 30e, video tiez tak (a milo to vyzera :-)), vyzdobu mala pozicanu od kamosky, dokonca mali zivu hudbu :-), najviac dali za jedlo, ale salu mali zadara). A menovky krasne sa daju tak ako napisala aj jankastubka :-), vlastne v pohodke. Podla mna si do roka urcite tak v miere nasetrite.. a kostol sa aj tak nezvykne zdobit (to si vacsinou fara da zdobit, tak ako napisala tinulkab.. aj ked za urcity poplatok (v ktorom uz mas aj tie dalsie veci)). Kvoli financiam sa nevzdaj vasho dna... da sa spravit aj mensia, a ked mas priatelov, furt sa na dacom da usetrit, ked sa chce ;-) ozaj tinulka.. zohnala si nakoniec toho kameramana?? ta som radaaa :-) furt ked myslim na to, ze nam uz treba, spomeniem si na teba :-) a zo zbytocnostami mate vsetky pravdu.. nestoji to za to, ked chceme setrit.. da sa spravit skvela svadba aj bez bublifukov svadobnych, cokofontany, naradia na krajanie torty :-D ci svadobneho pera :-D
Odpovedať
majmik, ano uz mame :) a dufam ze sme dobre vybrali :) myslim ze dobre video za dobru cenu :) tak uz mozem povedat koho mame, studio šarment zo sabinova :) tam su asi 3 kameramani, 1 uz mame my, ale su este nejaki zvysni :) skus si ich pozriet na nete, Peto Simcik pride s notebookom kam si poviete a vsetko vam poukazuje, je strasne zlaty, vyjde v ustrety, da tam co chcete, ako efekty tak aj hudbu ... videosarment sa to vola tusim na nete
Odpovedať
Profilova fotka
:-D :-D :-D dokelu.. prevzali ste mi poistku :-D o uz... zjavne mal patrit vam ;-) robil teraz tu sestrinu, a ked som videla ako im spravil.. klobuk dole.. pekna praca :-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
tak dufam ze sa nehnevas :-) ale uz si ho nedame, uz aj zaloha zaplatena ;-) ale mozno by k vam poslal brata, aj on s nim pracuje a rukopis bude predpokladam rovnaky ... ale som rada ze sa jeho praca paci :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte, zatial svadbu na maj 2011 len planujeme, ale len dnes som si uvedomila, ze od 29 April do 15 Maj su majstrovstva sveta v hokeji v Bratislave a Kosiciach. Nie len ze nechcem aby na nasej svadobne hostine ludia odchadzali pozerat hokej niekde do krcmi, ale kedze budeme mat aj zahranicnych hosti , letenky, hotely a podobne budu asi drahsie respektive viac obsadene. Momentalne to vyzera na 21 Maja ale este uvidime.. Tak ja len tolko taka mala rada ak niekto planuje svadbu na zaciatok maja... Pekny vikend.
Odpovedať
Profilova fotka
chechnyan to mi ani nenapadlo ze ude hokej na slovensku esteze sme presunuli termin na jun :-D tinulkab ty si zo Sabinova?jeeeeeejjj ja tam mam veeeeeeelmi dobru kamaratku pred rokom tam mali svadbu som tam bola presne mesiac pred porodom :-)
Odpovedať
Profilova fotka
chechnyan... neeee, pohroma.. dopukla, preco som na to zabudla.. moj mily chcel dokonca na tie zapasy ist, aj moj brat, svagor.. tusim zacnem priat, aby to nasi az tak nedotiahli, dorici (ehm, s prepacenim) :-| nakoniec skoncime na semifinalovych zapasoch vsetci :-D
Odpovedať
Profilova fotka
a tinulkab nehnevam sa.. prajem ti to :-) ja toho svojho asi naozaj cim skor skusim nahovorit na rezervovanie.. ozaj, vysla vas vela zaloha? bo ked, tak ho zatial objednam hoc aj sama :-D
Odpovedať
majmik: dakujem :-) Peto pytal 50 eur, co je v pohode, cele nas to vyjde na 330 eur (to je taka zakladna orientacna cena, ktora sa navysi, len ak my budeme chciet :-) ) o hokeji som nemala ani sajnu... lebo ho nesledujem... a dufam ze to nebude prekazka..., sak kto chce kukat doma hokej nech nechodi na svadbu... nech si vyberu :-) a trdielko - som z Presova, ale tu sme nenasli takeho kameramana, aby bola dobra aj kvalita aj cena
Odpovedať
Profilova fotka
tinulkab aháááá :-) :-) no aj my ideme v maji na hokej do BA obaja mame hokej velmi radi takze v septembri hned kupujeme listky :-) drahy ma uz aj slovensky dres ja este nie ..musim zohnat chichi lebo mam silny pocit ze buduci rok to bude priserne draha zalezitost nakolko je hokej na Slovensku ;-)
Odpovedať
baby, nejak to tu podochlo... :-) píšte čo máte nové, ako sa darí, čo plánujete na leto...a podobne... čokoľvek
Odpovedať
Profilova fotka
:-) dobry napad.. no ja sa na leto chystam s kamoskou na last minute.. zmenila som rozhodnutie :-D tak to vyzera, ze s milym asi zmenime aj typ svad. cesty ;-) a fotografa stale neriesime, dufam, ze to dobre dopadne. Ja aj tak min. polovicu jula budem mat toho azaz.. napr. zajtra mam skusku z Aj.. drzte palce.. (a dat si postavicku dokopy sa mi stale nechce.. ach ta moja nestastna lenivost).. ako ostatne?
Odpovedať
Profilova fotka
my pojdeme v lete do ruzomberka k znamym s nimi do polska do tatralandie potom ideme pri Sabinov k dalsim znamym :-) tam do besenovej pojdeme a tak a po slovensku k jednej babke,druhej babke,ku krstnej mame do BA a do Viedne na vylet,do Tropicaria v Madarsku,do Sturova pojdeme,do-na Vyhne (neviem ako to mam napisat :-N ) a po lupaliskach s malou sa moc neda chodit neviem kam az budici rok po svadbe pojdeme aj s maou na svadobnu cestu pri more ;-)
Odpovedať
no pozeram ze to mate pestre :) a aj zavidim :) my sa nechystame nikam, no ja by som sa aj chystala, ale drahy sa nechysta... v lete ma stale vela roboty a ja ani nemam kamosku, co by bola ochotna lezat 10 dni pri mori ... tak ak niekam pojdme, tak len niekde pookoli, asi Domasa a to asi tak na 3 dni... takze bieda... more tak ci tak nehrozi, priatel si svadbu musi platit sam, tak setri kazdu korunu ... ale mozno pojdem cez leto pozriet satky na Ukrajinu a do Polska...iba v ramci obhliadky, kupovat je este skoro :) a co sa postavicky tyka... tak toto do kopy nedam ani do svadby... chuti mi papat a ani genetika sa nezaprie :-N
Odpovedať
A ja idem presne o 4 tyzdne domooooov, na Slovenskooooo - na 2 tyzdne. Uz sa velmi tesim!!!! hmmm neviem, neviem, ci uz nie je cas sa vratit natrvalo, nejak ma to zacalo tahat domov v poslednom case.... Povodne som planovala, ze pojdem s rodicmi do Chorvatska na tyzden, ale potom ma drahy necakane poziadal o ruku, tak sa dovca zrusila a ja planujem obehat, co budem moct, aby som aspon mala pocit, ze si svadbu pripravujem, aj ked to skor mamka a segra budu robit.... x-) Urcite chcem ist pozriet saty na Ukrajinu a do Polska, aj svadobne salony popozerat. Viem, ze je este skoro, ale asi budem musiet saticky uz poriesit, lebo tu nechcem kupovat (velmi drahe su) a najblizsie pojdem domov na Vianoce a to asi bude vsetko pozatvarane :-S a potom az rovno na svadbu. :-D A co sa postavy tyka, pripajam sa k Tinke, papat mi chuti tiez a genetiku neobabres, tak co.... :-D
Odpovedať
Majovky, kde ste? Nejake plany na vikend? Ja sa chystam popozerat svadobne topanky... s tymi bude urcite problem, lebo mna vsetky pekne topanocky s podpatkom otlacia... :-( Pekny vikend baby!!!! ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
juj dievcence, to sme asi viacere, co chceme do Polska.. inak kamoska mi vravela, ze si tam kupila sv. saty (ten isty zdroj co ma aj Presovsky Princess), a vyslo ju na 250 eur, este jej aj poprerabali.. ale nechapacka.. z normlaneho salonu. Ked zistim, ktora kamoska to bola (moja hlava derava to zabudla :-D ), dam vediet, ktore mesto ;-) beronsche.. ty uz ides svad. topanky zhanat?? tak skoro??? klobuk dole, ze sa ti chce :-) na vikend idem na Dobry festival, len ma kus stve ten moj, lebo podla neho by sme si mali posledne leto uzit kazdy po svojom... vrrr.. u vas je to s tym ako? tiez si chcete este uzit, ci sa snazite travit vsetok volny cas spolu? ozaaaj... skusky som spravial :-D takze uz mam skoro volno..
Odpovedať
majmik - blahozelam :-) , tak uzivaj volno... a kazdy sam? to ho ako napadlo... no neviem, daco take by mna nenapadlo :-) pride mi prirodzene byt spolu... a to nemyslim tak ze sme v kuse na seba nalepeni, ale takuto verziu travenia leta som este nepocula... no ale kazdy mame iny sposob travenia volna ... my pojdeme na Domasu... a ked som chcela ist do Bulharska, anděl vymyslal a odmietol, tak som mu povedala ze pojdem aj bez neho, tak mu to chudakovi nebolo jedno.. a asi by to ani nerozdychal...ale ako vyhrazka to celkom obstalo... ;-) a tesim sa ked si spomenies na kamosku... ja sa chystam do Noweho Saczu (cita sa to Novy Sonč), pekne mestecko a vraj kopec salonov...mozno ze bola tam :-D a co cez vikend? zajtra je Mato v praci, tak ja sa pojdem opalovat a vecer asi opekacka u nich a v nedelu idem s nim pozriet jednu zakazku, bude stavat mojej kolegyni garaz, tak sa pozrie co a ako a my si dame kavu :-) a v pondelok, kedze je volno...to este netusim...podla okolnosti tak aj ja vam zelam pekny vikend a beronsche vela energie a stastia pri zhanani topanociek
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte baby....tak už sme z dovolenky doma :-) zásnuby máme za sebou...bolo to krásne, romantické na pláži...(mali sme isť do Benátok ale skolila nás žalúdočná vyróza :-( ) práve na naše meniny,,sme Peter a Petra ;-) takže tak, ale aj tak som spokojná....
Odpovedať
petulka90: som rada ze bolo fajn, napriek tomu ochoreniu...aj ja by som isla, len nemam s kym...asi si budem musiet najst milenca na cestovanie po svete :-) kde vsade ste boli, co ste videli, ako prebiehali zasnuby? pis vsetko co ta napadne ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
petulka.. joooj, v dobrom zavidim.. uz ani neviem ci tu dovolenku alebo zasnuby :-) aj si klakol ci to pripravil inak? ;-) inu, vsetko najlepsie k meninam :-) ja som nakoniec stravila celkom pekny vikend s tym svojim :-) skoncili sme o stvrtej rano v zadielskej doline :-D len cestou som mu oznamila, ze pocas nasej svadby bude asi to semifinale v hokeji, tak minutu mlcal, a potom povedal, ze uz nic, ze teda na svadbe sa bude kukat hokej.. kedze v nasej rodine je tak ci tak vela nadsencov, tak uz vidim, ze tie 2,5 hodiny budeme musiet nejako vydrzat.. asi dam kvoli tomu svadbu na skorsiu hodinu :-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?