Svadba október 2010

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte babule, najde sa tu niekto kto má svadbu v tomto mesiaci? my máme 02.10.2010 a neviem či už mám zháňať veci a zarezervovať KD a kostol.... :-) ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
balli: 5 ludi, 10 ludi, 30 ludi alebo 100 ludi, to je uplne jedno, len nech su to ludia co vam budu priat a tesit sa z toho co oslavujete, inak s tymi kamosmi to poznam, zial nie len zo strany kamosov, ale aj niektorych pribuznych, reci okolo vsetkeho, to chybalo, to bolo zle, ale ked sa mali davat dary alebo prispiet, tak ich nebolo. Hlavne nezufaj, bude to pekny den a ver v to, ze taky, aky si vysnivas! podobne ako ty som obehla vsetky mozne salony a vystavy, ale ako margaretuska hovori, vsade som nieco na seba nasla a to tiez nemam 38, asi si len natrafila na nejaku kozu, tak kasli na nu, ja sa teda do obchodov, kde sa mi nepaci uz nevraciam, daj si trochu pauzu a zacni odznovu, ked niekto zvladne zbuchat svadbu za 3 mesiace a je to oki, zvladnes aj ty za 4, ved si sikulka :-)
Odpovedať
Profilova fotka
balli: tiez si myslim,ze si natrafila na nejaku trubku. Ja osobne mam velkost 36 - 38, ale vsetko zavisi od strihu. Mne davali v salone skusat aj 40, aj 42ku, len aby som videla, ako mi bude pasovat typ siat, len tie uz samozrejme boli na mne velke vsade. Ale stalo sa mi aj to, ze niektore 38cky som vobec nezapla. U mna je problem v tom, ze pas ok, ale cez prsia ich nezapnem :-) No a nakoniec som si vybrala saty velkosti 36-38 a este sa budu zuzovat. Takze vsetko je rozne, len treba skusat. Urcite to bola nejaka trubka, ktora mala "svoj den", tak si nenechaj pokazit pripravy na ten tvoj. Suhlasim s babami...ked vies, aku konfekcnu velkost bezne nosis, objednaj si saticky a ak bude treba upravovat, tak ti to sikovna krajcirka spravi. Drzim palce. Keep smiling :-) :-) :-)
Odpovedať
Dikes baby :-) idem dnes este skusit kuk do toho salonu na Michalskej, kamoska si tam kupovala saty a ona ma 185 a teda je taka vacsia, urcite nosi cez 40 velkost, tak tam idem kuk a buducu stredu by mi mali teda doniest zo zvolena saty uplne podobne strihu aky som si vybrala, sice 40-tky co nezapnem, ale aspon ich navleciem a budem vidiet ci mi sedi ten strih.... no ja by som sa inak tiez uz tam nevratila, by som jej povedala svoje a by som tresla dverami, ale zase tie saty maju tam so zlavou a hlavne su to uz jedine co sa mi pacia, takze moc nenavymyslam....
Odpovedať
Profilova fotka
balli držím palce a poradím ti jednu vec... vieš čo dokáže ľudí rozhodiť? to že aj keď ti niečo povedia s blbým významom ty ostaneš kľudná a milá.. tak to vie ľudí rozhodiť a možno sa nad sebou aj pozastavia :-D baby už máte niektorá obrúčky doma? my sme si ich boli na začiatku júna vybavovať a v stredu mi už volala ta baba že nech si prídeme po ne :-D ako je to fajn ale čo budem s nimi do konca októbra robiť :-D :-D :-D a chcela som, myslíte že keď mi nebude dobrá veľkosť, že mi to vrámci ceny opravia??? =-) bojím sa, lebo všade som mala veľkosť 50 ale v tomto zlatníctve mi sedala 52 a bojím sa že to ta baba dobabre... keby mi to bolo veľké zmenšia mi to vrámci ceny??neviete?
Odpovedať
no závisí od toho kde si si ich dala robiť, ale ak je solventné zlatníctvo, tak by ti to mali urobiť, veď keď si ich bola skúšať mohla si mať spuchnuté prsty a tak, takže oni s tým musia počítať. ak tam nemáš vsádzané swarovského alebo iné kamienky, malo by to byť v pohode :-)
Odpovedať
Profilova fotka
margetakuska: my mame uz objednane obrucky, ale este nie hotove. Myslim si, ze ak to ona dokaslala s meranim, tak by som trvala na tom nech to teda opravi, aj ked je pravda, ze nie kazdy sa vyzna a mam skusenosti, ze ma presviedcali pri skusani obrucok, to je dobre, tak to ma byt a vobec to dobre nebolo, bol mi dost velky a urcite by som ho niekde stratila, tak uvidis, ked bude hotova, ci je to oki a ako sedi, urcite si ju vyskusaj hned tam
Odpovedať
my este nemame a sme sa rozhodli ze si kupime uz hotove a ze si nenechame spravit...nasi si nechali kedysi robit a ich okaslali, im to spravili pozlatene a do 4 rokov to mali osuchane a mohli to vyhodit...viem ze to bolo za komunistov a hlavne ze na zaklade jednej skusenosti sa to neda celkom brat, ale myslim, ze tera uz maju take krasne obrucky...chceme ist kukat v najblizsej dobe :-) jaaaaj...ako ja sa velmi tesim na tu svadbu :-) to bude tak nieco krasne...
Odpovedať
Profilova fotka
vsak aj nase su uz hotove, len nemali nase velkosti, takze nam musia vyhotovit a navyse tam nebudem mat zirkon, ale briliant ;-) po obehani niekolko obchodov so zlatom bol tento najlepsi aj pristup bol super a navyse pan sa vyznal a poradil a to najpodstatnejsie, ze sme konecne nasli take, co sa nam obom na prvy pohlad pacili
Odpovedať
ja by som chcela vela kamienkovy....myslite ze tie kamienky budu casto vypadavat??? je to risk?
Odpovedať
Profilova fotka
podla mna ak si ich das urobit u dobreho klenotnika,nemalo by sa to stat,aj ja som si dala do obrucky vlozit brilianty,a ked by vypadali tak by som nebola moc nadsena,lebo prave brilianty nieco stoja...
Odpovedať
nuz dobre teda...tak uvidime co nakoniec vyberieme :-)
Odpovedať
Profilova fotka
caute herecky,ja chcem reagovat na tie kamienky v prsteni,ja taky jeden mam a vypadava to,chcem si dat tiez do obrucky ale len na hornu stranu,ked budu dookola, urcite budu pri beznych pracach vypadavat,a naozaj pri diamantoch je to skoda...
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
ja mam snubny s troma kamienkami a je to v pohode, ale obrucku som uz s viacerimi kamienkami potom nechcela
Odpovedať
caute baby, vidim ze moc tu toho nepiseme...ja pridavam iba maly update ze este stale nemam svadobne saty, zajtra idem skusat typ podobny tym co som mala vybrate na posledy, mala som totiz nieco podobne na sebe ale boli to spolocenske saty vo fialovom a mamina tvrdila z fotky ze mi nesvedcia... :-( idem este kuk do brna v sobotu, do salonu bella, boli strasne mily do telefonu a na rozdiel od naseho draheho salonu nicole maju aj cisla 40, 42, 44 :-) ono je tazko vyberat saty ked nemozete ziadne skusit lebo kazde maju iba do cisla 38.... :-(
Odpovedať
ahoj holky aj nam uz konecne dorazili obrucky. ja mam prave taky s kamienkami dookola, ale su to zirkony,tak keby nahodou sa stalo ze vypadnu,nebude to taka skoda.ale firma kde sme si ich dali robit je seriozna a kladie doraz na kvalitu svojej prace, takze urcite nebudu problemy. inak neodporucam nosit akykolvek prstienok pri praci ako to tu niekto spominal.je to prilis draha vec a pripraci si na prstienok zabudneme dat pozor a hned je oskrety alebo vypadne kamienok. mam s tym skusenosti ;-) aj na lahsie a bezne domace prace by sa mali dat prstienky dolu, vobec by nemali prist do kontaktu s kozmetikou alebo pripravkami na cistenie v domacnosti ani namacat by sa nemali. ak mate totiz prave kamienky alebo prelicky,mohli by sa znicit ich vlastnosti.
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte oktobrovky. ak niektorá mate chut s briliantmi prípadne inými šperkami umývať záchody alebo riad tak sa nad sebou zamyslite :-N ja mam prsten s 5malými briliantmi, nosim ho 5 dni v týždni, v práci ho- ako vsetko z ruk- dávam dole, kamienky su tak 2mm od seba a su vystupujuce, takze ak narazím kdesi, tak práve nimi. mam ho tusim 3 rok. mam kopec zirkonových sperkov, nikdy nebol problem. ale mam kamosku co ma cely prsten oblozeny zirkonmi asi v 3 radoch a nosi sperky aj doma pocas PN??!!! a :-S ma ich povypádavené. este jedna mala rada, pokial vas brialinat kt. by ste chceli mat v obrucke nema aspon 0,15-0,2ct, nema zmysel ivestovat tie peniaze za nadhodnotenu cenu obrucky. pretoze tie prťave 0,01-0,05 čo sa obvykle dávaju do obucky sú, pardon za výraz, "smetie", obrusky, ktoré zlatníci kupuju za par centov alebo € a vam navyssia cenu obrucky aj o 200€. to, že je to briliant nebude nik vedieť, v takej malej velkosti to nevyzneje nakolko taký malicky briantovy brus sa nemá sancu lámať vo svetle. vsetko je to len marketingový ťah, ujovi v zlanictve pekne asertivne podakujte a povedze nie a radšej si tých 100-200€ odložte a našetrite si na pekný briliantový šperk možno na 1.-2. ...výročenie alebo iný sviatok.
Odpovedať
hviezda uprimne, doteraz som sa nevedela rozhodnúť či s briliantíkmi či so zirkonmi, ale vďaka za radu, už viem :-D budú to zirkony :-D
Odpovedať
hviezda21, plne s tebou suhlasim 8-) Diamant je nieco naaadherne, ale pekne ukaze, ked ma aspon 4mm priemer. Idealne ako snubny prsten...ale zase po zhliadnuti filmu krvavy diamant som sa zamyslela....
Odpovedať
Profilova fotka
na dokaz mojich slov poznám v Prahe zlatníctvo, ktoré dáva brilianty do obrúčok "grátis" - tak uznajte, že ak by to fakt malo hodnotu hoc len 50€, tak vam to asi do 400€ obrucok nikto nedá "grátis". my-manžel- sme investovali do snubného prstena, obrucky sme uz davno vedeli ze budu bez kamenov lebo to fakt nema zmysel a uz vobec nie cenu......uz aby som mala tu 30tku nech si vypýtam zas cosi 8-)
Odpovedať
Profilova fotka
balli: vlastna skusenost, teda spon u mna, na fotke mi saty nepristali, vyzerali ako jedine, co by som nemala mat a v skustocnosti mi sedeli naj, podla nazoru zucastnenych aj mojho co sa tyka briliantu-zirkonu, je mi to v podstate jedno, co tam mam, aj tak nikde nikto nepozna, ci je to diamant, briliant, ci zirkon. priatel chcel, aby tam dali briliant, tak tam bude, to iste ako ked sme ukazali snubny prsten alebo obrazok obrucok z bieleho zlata, niektori si neodpustili poznamku, to len strieborne mate vsetko, no co budem komu vysvetlovat :-) myslim si, ze kazdemu sa paci ine a tiez je v niektorych pripadoch jedno, ci je to gratis alebo za 200€, priatel si myslel, ze mi s tym urobi radost, lebo udajne kazda zena by sa potesila a tak som ho nechala v tom, ze je to super, naozaj ma tesi ale len fakt, ze na mna myslel a chcel pre mna to naj ;-) a inak som dnes mala uz poslednu skusku, tak sa mozem naplno venovat pripravam na svadbu, juchuuu
Odpovedať
katharrina, v pripade "zbrusov" alebo ako to nazvat "mini-mini diamantikov" naozaj nikto nerozozna rozdiel medzi zirkonom a diamantom. Ale inak aj male dieta rozozna diamant, tomu ver ;-) ale to je jedno, hlavne, ze je to z lasky :-) baby, ja som si skusala jedny jedine svadobne saty a tie som si aj kupila 8-) asi som divna alebo co :-D
Odpovedať
tiez mam tu skusenost, ze saty, ktore sa mi fakt velmi pacili a dobre som sa v nich citila a ked som sa neskor videla na fotkach, nepristali mi, napacila som sa sama sebe. Vtedy som vedela, ze tak tie teda nechcem a hladala som dalej a musela som sa vidiet aj na fotkacha tak sa rozhodnut.
Odpovedať
baby, vy uz (teda okrem balli) mate vsetky saty zajednane / kupene? =-) lebo prave som precitala balline prispevky a zacinam rozmyslat, ci nezacne byt problem, ze nosim velkosť 40 (vyska 180 cm) a este som saty ani nebola skusat... ja mam pocit, ze este je stale casu dost, ci? inak hviedza21, dik za cenne info s tymi prstenmi! ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
ja mám svadbu 9,10 a šaty ešte len skúšam...
Odpovedať
susibjork: nechcem strasit, to urcite nie, ono ide aj o to ze niektore baby si mozno vyberu z toho z coho je ich velkost, lenze ja furt vymyslam a mozem ja za to ze vsetky co sa mne pacia maju iba 34-36? nasla som ale dvojo 44 co by mi boli po mensich upravach a viete co? totalne ma rozsirovali...fuj...a este boli aj na jedno kopyto...
Odpovedať
Profilova fotka
susibjork: ja keď som bola skúšať šaty v košiciach tam mi povedala tá teta v salóne, že mám ešte strááááááášne veľa času, že čo ma napadlo ísť pozerať šaty tak zavčasu, ale v žiline mi vraveli, že práve včas lebo už majú na október nejaké šaty obsadené a v bytči tiež... takže to záleží od salónu a od šiat... ale ja som strašne rada, že už to mám z krku... aj obrúčky aj šaty už iba drahého oblek a také dôležité veci máme povybavované.. no ešte oznámenia dať do tlače a hotovo... takže ja som človek ktorý chce mať radšej všetko hotové skôr ako neskôr dobiehať :-N
Odpovedať
Profilova fotka
susibjork: ja uz mam tiez saty rezervovane, ja som ich bola skusat v aprili, ale to len preto, ze som v zahranici a chcela som mat istotu, ze este bude z coho vyberat. ak si na SK, nemyslim si, ze by si sa mala stresovat, cas este mas, ale ja som tiez zastanca toho, ze radsej skor a mam aspon na vyber. :-) no a pri svadobnych satach specialne. :-)
Odpovedať
susibjork: ja mam tiez uz saty zarezervovane, nemam rada to neskutocne dlhe skusanie a prezliekanie sa a hlavne v lete, ked je horuco...ja som potom velmi nervozna..tak som si to odskusala uz vo februari a som tomu velmi rada, aj ked teraz mavam take myslienky, ci som sa neuponahlala a nemala pockat, ci su to naozaj tie prave...velmi zalezi aj od toho, kolko si ochotna investovat so siat. V bazari som den co den hladala, ale zial na moju vysku som ziadne nezohnala(175 cm a plus podpatky 4-5 cm). Tak som obehala salony, tam s dlzkou siat ani nie je problem, jedine pri takych vysperkovanych, s krajkou dole, tie sa neskracuju.
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte baby, my budeme mat svadbu 20.10.2010 a zatial mame vybaveny iba termin na matrike :-D :-D :-D tak ale my potrebujeme akurat saty, topanky, drobnostky okolo toho, oblek, oznamenia a v podstate sme aj skoncili, budeme mat veeeelmi malicku svadbu, stavia sa domcek a peniazky treba tam ;-) potom si dakedy cez vikend posedime s rodinami a je to cele vybavene... :) a este atelier, lebo ked nebudem mat hostinu, tak chcem aspon fotky :)
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte oktobrovky, tak ja som asi "postihnuta" najviac :-D , ja som salony obehavala v novembri decembri lebo 40-42 som zistila ze bude problem, a bol a velky. ale saty mam doma uz od minuleho roka :) my sa tiež staviame tak som si nechcela nechavať všetko na jar lebo sa malo robiť a ja variť,behať po stavebninach a pod. okrem oblecka pre manzela a obrucok mame vsetko uz asi vo februari/marci - aj to obrucky len preto ze sa nevieme dohodnut a manzelik vyhlasil ze jeho mam tahat po obleko-obchodoch najskor cez prazdniny ]-( - a teraz som kludnaaa a spokojna a nehysacim a budem mat kludne leto a mozem sa naplno venovat zveladovaniu svojho tela ;-) vcera som zazila sesterky ako akutne behali za satami a topankami na promocie tak bedakali aky problem a kedze sa mi v zime smiali, teraz povedali ze som zlaty kludny a rozumny clovek ze som si vsetko postupne "sama" vybavila obehala a kupila. takze asi je to na kazdom individualne a este podla toho, aku ma predstavu o svadbe. cakam trosku hysaky v septembri ale zoznamy urobené tak staci "uz len" obvolavať, potvrdzovať a skrtať 8-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?