Svadba október 2010

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte babule, najde sa tu niekto kto má svadbu v tomto mesiaci? my máme 02.10.2010 a neviem či už mám zháňať veci a zarezervovať KD a kostol.... :-) ;-)
Odpovedať
kitta, ja som bola v Schlosshofe iba raz, na Velku noc, zahrada nebola rozkvitnuta...bolo tam kopec stankov, a ani sme to cele nepresli...je to obrovske. Ani vnutri som nebola, teda iba v stajniach :) a v takych prilahlych budovach, tam totiz tiez vystavovali remeselnici. Ale pobrali sme si prospekty a planiky arealu. A hned sme vedeli, ze fotit sa budeme tam :) Obrazky z vnutra palacu su prenadherne..je tam krasny tanecny parket..a presne ako prospekt pise: "an exciting voyage back in time to the fascinating world of the Baroque" :) Vstupne dnu budem musiet zistit...Inak mam planik akcii na r. 2010 a na moj termin tam nieje nic, az na druhy den. A 16.10. je tam pisany Konzert"Klassik und Romantik" :) celkom dobre k svadobnej atmoske ;-)
Odpovedať
Ahojky Margetakuska, konecne som objavila niekoho kto ma 30.10. svadbu...uz zacinam s pripravami...uz nieco je..len stale vaham nad satami...neviete dievcence...alebo nejaku skusenost nemate s usitim siat na mieru..napr. stranka saty na predaj...?su z Lucenca..objavila som tam jedny zalubila som sa do nich no vaham...co ked nebudu sediet...a tak.. poradte prosim...
Odpovedať
Profilova fotka
jlanam: Ahoj, aj ja mam svadbu 30.oktobra a som opak teba, uz skoro koncim s pripravami, ale ziadny stres, ja to inokedy nestiham, tak musim co najviac postihat v tychto mesiacoch a zas sme mimo SK, tak sme priebezne pri navstevach doma vybavovali co sa dalo. Aj ja mam vybrate uz saty, ktore musim ist vyskusat do TN a ak nebudu sediet dat sit v Stupave, nemam s tym ziadnu skusenost, ale tie saty sa mi tak vemi pacia, ze to risknem a navyse cena je prijatelna... Inak som predtym obehala mnozstvo salonov poskusala, co sa dalo a viem aky styl mi teda sedi, takze strach nemam, odporucila by som aj tebe, vyskusat podobne a uvidis, ci to bude oki ;-)
Odpovedať
katharrina:jeej..no gratulujem! Mam tak v plane najprv poskusat a potom to risknut:-)takze sa idem do toho od buduceho tyzdna pustit...som zvedava!! my uz mame kostol, salu, vyzdobu mi robi svagrina(sikulka),obrucky uz vieme ake chceme..len ich objednat..takze mi zostavaju len saty..a potom nejake drobnosti..:-)ono sa to supne ani nebudeme vediet ako! len dufam ze nebude az taka zima...
Odpovedať
Profilova fotka
jlanam: dik, je to inak super pocit vidiet ako sa to vsetko plni a vcera sme sa konecne rozhodli uz aj pre oznamenie, mali sme asi 8 navrhov a nevedeli sme, ktore vybrat, teraz uz len dat vytlacit a poposielat porozdavat... na zimu nejak nemyslim, stale dufam, ze bude este celkom prijemne, aj ked zazila som uz aj svadbu v zime (v januari) a pohoda.
Odpovedať
Aj ja predpokladam, ze bude take este prijemne pocasie:-)obrucky uz mate? a oznamka...tento tyzden to chcem tiez do riesit..len sa musime este nejak pekne spolocne odfotit... chcem aby sme mali s fotkou, je to take osobne..uz mam nejakych par navrhov, len tam vhupsnut foto...poslat kamaratov,i ktory na tom zapracuje a hotovo:-)
Odpovedať
jlanam nás tiež ešte čaká fotenie na oznamká ;-) len ja nie som fotogenická, takže to ešte bude sranda :-D čo sa týka obrúčok, ešte žiadne nie sú, aj ked predstava už by bola, realitu si overím dnes poobede, len sa bojím tých cien :-( a tiež som dostala pár inštrukcií podla akých kritérií vyberať obrúčky, že by som o pár rokov neľutovala :-) tak snáď sa osvečia
Odpovedať
lucka06, daj prosim tie instrukcie a kriteria, urcite sa nam ostatnym tiez hodia. :-)
Odpovedať
mne bolo povedané aby som si nekupovala matné obrúčky, lebo nám ukazovala v košiciach jedna predavačka v zlatníctve svoju obrúčku teraz a ukázala nám obrúčku (mala tam takú istú na vyskúšanie) ako vyzerala pred 3 rokmi. tá jej vyzerala ako ošúchaný pliešok - takže kupiť radšej lesklé, tiež ak chcete dvojfarebné obrúčky, kupte si také, ktoré sú lepené z viacerých pásikov (je to vidno z vnutra obrúčky - pozrite si stránku lauragold, tam to je pekne vidno, to im nechcem zase robiť reklamu, uvádzam to len pre inšpiráciu ;-) ), lebo ked je tak že je zlatá obrúčka a na nej je len cez stred potiahnutý bielym zlatom, opäť sa to zošúcha, zostane vám iba žltá obrúčka, ďalej ma odhovárajú od kamienkov, ked sú len tak vložené, tak nárazmi sa môžu oslabiť a vypadávať, musia byť zachytené takými malými háčikmi, nie len vlepené, a tiež sa neoplatí investovať do briliantov na obrúčke ak majú veľkosť len 1 mm, sú totiž príliš malé na to aby dokázali lámať svetlo a teda sa pekne lesknúť, tak že stačia aj obyč zirkony to čo som sem napísala, nie každý s tým musí súhlasiť, ja len píšem aké inštrukcie som podostávala v zlatníctvach. niekde totiž robia aj ľudia, ktorí majú aj inú vlastnosť ako predať za každú cenu ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
my tak paradne stagnujeme sa mi zda...uz len tri mesiace a my sa uplne vlecieme....snad to dozenieme....a tiez som zvedava na kriteria...
Odpovedať
kitta sú rovno nad tebou :-D
Odpovedať
ked sem dáte ďalšie, len sa poteším 8-) lebo obrúčky nie sú ako prsten ktorý sa mi teraz páči, tak si ho kupim a za 5 rokov kupim nový ak sa mi tento nebude už páčiť :-|
Odpovedať
Článok sa načítava...
a čo sa ešte týka tých kamienkov, tak mne sa tie kamienkové fest páčia, takže netuším čo urobím :-S
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte..ja mám svadbu 9.10.2010 a neviem zohnať starejšieho...neviete mi dať na niekoho dobrého z okolia levíc?Ďakujem
Odpovedať
Profilova fotka
jlanam: no tak ja podobne ako katharrina finušujem s prípravami a som taká rada, lebo keby som to robila až neskôr tak by som asi zošalela... no mi už máme obrúčky, oznámenia- tie nám majú prísť 31.júla, šaty zajednané, výzdoba kúpena, kytica vybrata, pierka sa robia, sála, kostol, náuky, fotograf, kameraman, v podstate všetko podstatné okrem krížika, obleka pre drahého,a všelijakých maličkostí... inak už som rada že šaty už mám lebo by som stresovala a teraz mám pohodu.. len si to akosi prestávam uvedomovať že sa idem vydávať... inak jedna otázka...vy si organizujete rozlúčku zo slobodou? alebo vám ju organizujú kamaráti? aké máte zvyky? lebo ja neviem... u priateľa si to organizujú mladí sami a u nás zas kamaráti....
Odpovedať
Profilova fotka
my uz obrucky mame a tiez mame na oznamku foto ;-) inak baby, nam bolo v dost klenotach a od ozaj odbornikov povedane, ze matne sa vysuchaju a leskle zas ako keby zmatneli, ved zas si uvedomte, ze je to prsten, ktory mate na rukach a robite s nimi, ci uz cely den alebo len urcitu cast dna, segra ma obrucku 7 rokov ani matnu ani lesklu, nosi ju neustale a stale je pekna, nie sice uz ako v den svadby, ale pekna a to iste moja mama, ma 30 rokov lesklu, zlatu obrucku, nosenu kazdy den a je este krajsia ako segrina, no najkrajsiu ma moj otec a buduci svokor, ktori ich maju pekne ulozene ako v den svadby a nenosia ich vobec. ;-) Dalsie kriterium teda je dobre si okukat predavaca, ci chce predat cokolvek a nakeca cokolvek alebo sa vazne vyzna a inak to iste s kamienkami, v podstate skoro kazda nevesta uz v minulosti dostala prsten s väcsim, ci mensim kamienkom a maju ho dodnes, teda aspon damy z mojho okolia, ziadne problemy s nejakym vypadavanim a pod. My sme teda taketo veci neriesili, vyberali sme podla toho, co sa nam naozaj pacilo a navyse predavac nas naozaj presvedcil o svojich kvalitach a znalostiach. Mame na ne dokonca zaruku a este aj certifikat. margaretuska: ja by som teda prijala, kedy sa nejaka ochotna dusa nasla a zorganizovala nejaku mensi oslavu, len u mna je to problem, kedze som mimo SK a mam kamosky aj na SK aj v Rakusku, takze si to asi zorganizujem na 2x a hotovo a priatel to iste, akurat, ze jemu bude asi stacit len ta v Rakusku, lebo na Sk uz ziadny z jeho kamosov nie je, no to este ale neriesime. A ako to vlastne chces vyriesit ty? Niekam pojdete alebo nieco doma?
Odpovedať
Profilova fotka
no ohľadom tej rozlúčky ja to doma určite nechcem robiť.. väčšinou sa to robieva , teda aspoň čo viem, kdesi na chate alebo niekde v bare... na orave to je tak, že si zarezervujú bar a tam sa všetci nasačkujú poobjednávajú a platí to všetko nevesta, alebo ženích, podľa toho koho je to rozlúčka.. no lenže ja som neni moc barový typ... ja by som si to predstavovala niekde na chate v kruhu kamarátov a známych niekde nejakú skvelú zábavu alebo čo... neviem teda či si to budem musieť zorganizovať sama alebo sa niečo na mňa chystá... to práve neviem... ale mňa napadla rozlúčka obidvoch naraz.. keďže máme spoločných priateľov ale to sa môjmu drahému moc nevidí :-N boh vie prečo :-D :-D :-S ]-(
Odpovedať
ahojte dievcence ;-) co sa tyka obrucok..hm uz asi vieme ake..ale celkom sa nam pozdavaju aj z titanu...len som ich este nevidela nazivo (len na obrazku na nete). Tiez mam trosku obavy ako vydrzia zlate obrucky napor kazdodenneho zivota, preto som zvedava na tie titanove. Kamaratka napriklad po case dostala alergiu na zlato, takze obrucku si uz na prst neda... My sme napriklad zistili, ze mojmu drahemu nie kazda sadne na ruku...takze je naozaj dobre ked sa vyskusaju a neobjednaju na blink cez net... No a rozlucka :-) tu ma na starosti moja prva druzicka (viem preco som si ju vybrala, super organizator!) Chysta vikendovu chatovacku..vypytala si kontakty na vsetky moje kamaratky...a povedala nech sa o viac nestaram..len mi povie vcas datum a miesto konania:-) Tak dufam ze sa poriadne rozlucim..tiez som pochopila,ze nieco na mna baby chystaju...ale tesim sa! Ved ja im to potom vratim:-)
Odpovedať
Profilova fotka
chcela by som sa spytat, kto mate nauku v BA, ako je to tam s naukou u sexuologa a psychologa? kedy to byva? daju tam nejake potvrdenie? my chodime na nauku vo Viedni, ale na tieto dve chceme ist do BA, lebo tu nic take nie je a nevieme kedy byvaju v BA, budem vdacna, ak poradite
Odpovedať
lanam: my sme si akurat boli vyzdvihnut obrucky, kombinacia biele zlato a titan, foto je v albume
Odpovedať
bamulena: su velmi pekne, no som zvedava co vymyslime.. :-) katharrina: no my budeme mat nauku v petrzalke...este som nepocula o nauke u sexuologa a psychologa..fuuu
Odpovedať
katharrina: aka nauka u psychologa a sexuologa??? Na SK take nefunguje :-) Ked chces mat svadbu v kostole, tak chodis na nauku k fararovi, to je vsetko 8-)
Odpovedať
tiež sme chodili iba na náuky k farárovi, boli tri a pred sobášom ešte v piatok večer máme jednu kde nám ukážu čo všetko treba hovoriť a tak ;-)
Odpovedať
ja tiez iba ako lucka, 2x farar a raz v Quo Vadis... :-)
Odpovedať
aj my sme mali iba u pána farára a ešte bude jedna tesne pred sobášom a tá sa bude tíkat organizacnych pokynov...
Odpovedať
Caute baby - ked uz hovorite o rozlucke - ja mam ten problem ze mam asi 8 kamaratiek, ktore sa ale navzajom nepoznaju....mam to spravit vsetko naraz alebo si to odbavit naviac krat? vyslo by to na 4 party...
Odpovedať
balli asi by som to vyriešila naraz, neviem síce či ja nejakú budem mať ale tiež tam chcem sestranice, sestry a kamarátky, navzájom sa niektoré vôbec nepoznajú, takže tak ;-)
Odpovedať
alebo to spravim tak ze by som si vysla tak poriadne iba s jednou, mojou naj kamoskou, povymetame bary co ja vacsinou nerobim, takze aspon bude sranda a s ostatnymi sa iba stretnem a hodim kaficko :-)
Odpovedať
Profilova fotka
caute kocky, my ideme s babami na vikend do Londyna, moja svedkyna tam zije, a tak sa ponukla, ze si mozme spravit vylet spojeny so shoppingom a aj rozluckou... tak sa neskutocne tesime 8-)
Odpovedať
miska200: to je super! Tak nejak by som si predstavovala rozlucku aj ja :-) Anglicania a anglicanky sa chodia lucit so slobodou na Slovensko.., tak prec nie? Moja vsak zostane predsa len asi na SK..
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?