Svadba september 2011

Zobraz úvodný príspevok
Ahoj, pridavam sa. My planujeme 3.9., ja som chcela v juni, ale to je hned po statniciach, tak sme to dali na september z rovnakeho dovodu ako vy. Konecne je tu aj takyto mesiac :-D
Odpovedať
miska, tak to ta tiez obdivujem ale presne ako ivka pise hlavne,ze si rozumiete :-) ..ivka moji rodicia a svokrovci su vekovo na tom rovnako, rozdiel tak dva roky a ked spolu kecaju tak mi pridu taki strasne podobni :-D ..ale otcovia su tiez taki tichsi :-D
Odpovedať
aj moj otec je takí tichší...ale iba keď je s mamou...to už je za tie roky asi vycvičený :-D tých 7 mesiacov odlúčenia koniec koncov posilnilo a utužilo náš vzťah.
Odpovedať
to asi vacsina otcov tak :-D ... :-)
Odpovedať
Profilova fotka
tak o tom, ze si svokricky rozumenu by som vedela tiez hovorit. Tie nase su schopne telefonovat spolu aj hodinu. ocinovia si tiez rozumeju ale ani zdaleka nie tak ako oni dve. Ale tak ja som rada. Par krat sme boli aj u nich na navsteve alebo oni u nas, hlavne na Vianoce a tak.
Odpovedať
super, ak si vaši rodičia a budúci svokrovci spolu rozumejú. aspoň na svadbe nevzniknú hádky medzi nimi. lebo už som zažila svadbu, keď sa na svadbe medzi sebou svadobné mamy hádali a nevesta plakala.
Odpovedať
miška, tak to ta fakt obdivujem, krásne ste to obidvaja zvládli :) katka, no presne tak, ked spolu telefonujú, tak to potom faktúra za telefon je minimálne dvojnásobná :-D
Odpovedať
treba si dať ten najvýhodnejší paušál :-D :-D :-D :-D
Odpovedať
miška: hadali? a o čom sa môžu tak na svadbe hádať? najviac si to potom znesú nevesta so ženíchom.....lebo sú z toho isto moc sklamaní a smutní...aspon ja by som sa tak cítila
Odpovedať
nevestu chceli uniesť a jej svokra s tým nesúhlasila, tak robila kvôli tomu velké haló. do toho sa druhá mama zamontovala a bol oheň na streche.
Odpovedať
Profilova fotka
no tak to by som zazit teda nechcela. Inac teraz som s tym alkoholom rozmyslala ako to spravime. Pretoze hostinu a alko nam budu platit rodicia, ibaze mojich hosti je 40 a priatelovych cca 60, navyse nasi hostia piju vacsinou vino a ich konaky, co je celkom rozdiel v cene. Tak aby sa nikto necitil ukrateni... Ako to budete riesit vy?
Odpovedať
strašne sa bojím toho, aby niektoré osoby z rodiny nepokazili svadbu :-| Lebo niektoré na to majú nábeh už teraz ...
Odpovedať
katka, mi to riešime tak, že každý platí niečo iné...my s maminou platíme výslužky a koláče, môj priatel platí alkohol na stoly, a svadobná hostina sa bude dávať na polovičku, bezohladu nato, kto čo vypije....je to všetko na vzájomnej dohode....my budeme tiež mať viac hostí, ja budem mať asi 35 a priatel 27 asi....
Odpovedať
Článok sa načítava...
ivka my tiez tak hosti.. ja viac nez priatel :-D aj pocet priblizne sedi :-D .... alkohol bude si platit priatel svojej rodine a mne to bude platit mamina...urcite budeme kupovat rovnaky druh
Odpovedať
Profilova fotka
páni Miška, to ťa fakt obdivujem, sedem mesiacov je síce dosť ale duplom keď je tak ďaleko a je to tam nebezpečné, to už potom vydržíte hocičo :-) naši rodičia a svokrovci v pohode, okrem mojej mami si navzájom tykajú, ona je extra ;-) a už tradične otcovia sú tichí.. aj keď moj až tak nie :-D baby to nikdy nevymyslíte aby to rozdelenie financií bolo spravodlivé, jedine po svadbe zrátať všetky účtenky a dať napoly ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
a pocitat kto co vypil, nie?:D:D:D to by bolo dost vtipne
Odpovedať
baby, zajednávate si aj fotografa? na celú svadbu, či len na portretovky? ja chcem iba na obrad + potretovky.... len maloktorý je ochotný to robiť..väčšinou chcú celú svadbu, ale to by som sa nedoplatila.....našla som jedného, celkom seriozny a aj fotky sú pekne, a aj cenovo je to ok....čo na neho poviete? http://www.facebook.com/?ref=home#!/p...
Odpovedať
Profilova fotka
ivka, ja mám zajednáného fotografa na celú svadbu, dúfam že pojdeme fotiť aj večer pri západe slnka, odbehneme si z hostiny.. :-D čo sa týka toho fotografa čo si poslala, podľa mňa tie fotky nie sú po technickej stránke veľmi kvalitné. Úprava mi tiež nesedí, je to taký priemer, takže by som sa orientovala podľa ceny. Ak chceš len obrad a portréty, možeš si dovoliť aj lepšieho fotografa, nebude to toľko stáť :-)
Odpovedať
Ivka, my uz mame zajednanu fotografku. Ale fakt len zajednanu, lebo okrem terminu svadby sme ej este nic nehovorili, ci chceme len portretovky alebo celu svadbu. dostali sme od nej cennik, kde su 3 balicky odstupnovane podla toho, co chceme...a nasledne podla ceny. Takze v skratke: balicek1 - portretne fotografie, balicek 2 - portretne foto + obrad, balicek 3 - priebeh celeho dna pocnuc od kadernicky az po posledny tanec po polnoci { myslim ten tanec, uz ked su novomanzelia prezleceni zo svadobneho do spolocenskeho }. Ja som chcela balicek 2, priatel balicek 1. zdovodnil to tym, ze ci chcem minat peniaze na fotky...tak rada by som ich minula aspon na fotky za obrad, kedze nebudeme mat kameramana. takze v tomto este nie sme 100 % dohodnuti. Vladka, mne sa tie fotky pacia, na ktore sem dala Ivka link. ale zasa na druhej strane je pravda, ze mne technicka stranka fotiek nic nehovori, nerozumiem sa do toho. Proste bud sa mi pacia alebo nepacia :-D
Odpovedať
baby, chcem sa vás opýtať, či je podla vás vhodné, aby sa nevesta po polnoci prezliekla do čiernych spoločenských šiat...
Odpovedať
vladka,ja som oslovila aj ozaj špičkových fotografov, ale ked mi povedal, že chce za to 450 eur, lebo že cena do prvého tanca sa nelíši od ceny potretoviek, tak ma skoro vykotilo zo stoličky....tento fotograf je za 130 eur, je v tom zahrnutý obrad a portréty.....musím sa priznať, že sa velmi nerozumiem kvalite a technickej stránke, ale tie fotky sa mi celkom páčili.... neboli najhoršie, a zasa neboli až také úplne nádherne...takže ako si aj ty povedala, taký priemer..... my budeme mať aj kameramana, bude to priatel mojej kamarátky, povedal, že to dvd budeme mať od neho ako svadobný dar..ja nechcem ale dlhé dvd, len taký pol hodinový zostrih, to úplne stačí.... miška, a kolko ťa vyšla tá fotografka? ak ti môžem poradiť, tak ak sa tie balíčky cenovo nejako nelíšia, myslím ten prvý a druhý, tak zoberte aj ten st ým obradom..... tento náš tiež má urobene také balíčky, napr. za potrety berie 100 eur, ked chcem portrety a obrad, tak 130 eur..takže nei je to až také hrozne.... a čo sa týka tých svadobných šiat, videla som už vela svadieb, kde nevesty mali popolnočné čierne šaty, takže to už ako sa komu páči, a v čom ssa cíti dobre...... :)
Odpovedať
Profilova fotka
foto.ronec ,ak hladate niekoho lacneho a ochotneho tak vyslovene doporucujem vela mojich znamych si ho dalo a spravil pekne fotecky
Odpovedať
vcielka, my mame ten druhy balicek, fotenie aj obradu.. ;-) :-)
Odpovedať
ja si vydupem druhý balík :-p :-D veď nejaká pamiatka z obradu musí byť...myslím pekne zachytená pamiatka od fotografky, lebo fotiť by mohol hocikto z rodiny, len to bude také, že viac ako 75 % fotiek bude rozmazaných :-| k tým šatám po polnoci...len preto som sa pýtala, lebo včera som si našla krásne čierne spoločenské topánky a doma mám krátke čierne spoločenské šaty, je k nim aj bolerko ( kupovala som ich pred rokom) :-)
Odpovedať
Profilova fotka
ja budem mat treti balicek a vyjde ma to 200 eur plus doprava. A to budu dvaja fotografi za tu cenu.
Odpovedať
Katka, tak to je potom dobrá cena za foto :-) dnes mám volno a už vymýšlam...robím ozdobu na auto :-D minule sme poprosili švagra, či nás nebude voziť na svadbe. takže fáro treba aj primerane ozdobiť :-D pokial to dokončím, bude aj apríl :-D
Odpovedať
Profilova fotka
ja som si tiez chcela robit odzobu na auto sama, ale nakoniec som sa rozhodla, ze si prenajmem z kvetinarstva kyticu za 10 euro. Spravia mi aku budem chciet a velmi sa mi pacili aj tie co tam mali. Tak som povodny plan zavrhla. Ale uz som rozmyslala ako ozdobim vchod a dvere:) Nakupila som uz aj kvetinky a organzu.
Odpovedať
na dvere auta pôjdu také mašle z organzy, pomaly ich zdobím s perličkami. a na kapotu dám urobiť v kvetinárstve nejaké aranžmá, pravdepodobne také srdiečko s ružami. je to jednoduché a straaašne sa mi to páči. a na dvere do domu pôjde venček, z ktorého bude visieť tyl :-)
Odpovedať
Profilova fotka
:D vcielka... ja som precitala, ze na dvere do domu pojde vencek, z ktoreho budes visiet ty! ... som sa zlakla ze ma chces obesit na vasich dveroch:D:D:D
Odpovedať
:-D :-D :-D katka, toho sa nemusíš báť :-D na našich dverách by sa určite nikto neobesil :-D :-D
Odpovedať
jsem v šoku..... termín svatby chceme 20.5. a až v listopadu se zadává termín na matrice, takže do listopadu nebudu 100% vědět, že to platí. To je děs. Vždyť už teď na 20. nemají volnou obřadní dekoraci. :-( pomoooc
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?