Svadba v apríli 2008. Koľko nás tu je?

26. máj 201129030
  • Holky už máte pevný termin svadby aj na fare, či vo vašej farnosti? alebo ako to je?

• SIMI...ja idem v pondelok, ale s p. Fararom som uz rozpravala..tak ma volny termin..najprv musime na faru a potom na matriku

• a papier z matriky už más?

• Sponzor fóra
  • pre ten mame ist pred farou...

• Ten už mam vybavený. V nedelu sa chystáme za farárom, tak som zvedava ako to bude. Chcela som íst tie oznamka objednat už zajtra, ale radšej počkám.To bude istejšie.

• ved prave...este si vyberies...casu dost...aspon ja si myslim...xi

• Dobre ranko baby. No my sme sa boli vcera pytat farara a on sa cudoval ze naco to chceme tak skoro vybavovat, ze ved oni nemaju este ani plan a kalendar na buduci rok. Vraj nam tam staci prist aj v januari al. februari. No bola som doooost prekvapena. A toho coho som sa najviac obavala ze nas nebudu chciet zosobasit, lebo drahy nie je pokrsteny tak uuuplne bez problemov. Takze sa tesiiim. 😵 Baby aky potrebujeme papier z matriky? To musime priniest fararovi? Co to je?

• ahojte...

ja som tiez letela este v septembri na faru, lebo sestra ma vystrasila, ze v TT bude april urcite plny, ale pan farar este tiez nemal ani kalendar a povedal mi, ze mavaju tak maximalne 7 svadieb do roka, ale zaznacil si to 🙂 sestra zabudla, ze TT je samy katolik, takze v evanjelickom to maju v pohode...takze zalezi od naplnenosti, ale hodinu sme este nedohodli, takze oznamka su bezpredmetne...

😎

• No my ked sme spisovali zmluvu z fotografom tak to bolo dost zaujimave, lebo sme este nevedeli miesto a ani hodinu sobasa tak bol dost prekvapeny. Oznamka budeme riesit az v januari.

• fotografa a kameramana mame znameho, takze to som neriesila...nech ma aj nastavjuci nejake zalezitosti...dnes idem inak zaplatit zalohu za navleky na stolicky, kedze chcem cca 80, musim to v predstihu 😐

• mne ponukli navleky tam kde budeme mat hostinu vraj maju svoje a aj masle roznych farieb a hned som im povedala ze chcem aj navleky vraj budu v cene hostiny takze je to super. Hani a co ten papier z matriky pre farara co to je? musime ist nieco vypisovat na matriku najprv? Porad mi pls.

• jaj to mas super, my to budeme mat v kulturaku (komunistickom 😛 ) tak to musim zhanat pocastiach 😒

no a s tou matrikou....uz sme su tu o tom s babami bavili a prisli sme na to, ze vsade je to asi nejak inak, co sa tyka vztahu s farou....ale jedno plati, ze tam musite ist obaja s OP a rodnymi listami a podpisat tam ziadost....ja napr. budem mat sobas mimo bydliska aj mna aj nastavjuceho, takze potom prislusna je matrika podla miesta konania (ale teba sa to asi netyka) a aka uz je potom interakci a s farou ti povie p.farar....budes mat svadbu v katolickom, alebo si ECAV? ja som ECAV a p. farar mi povedal, ze ked sa na neho odvolam mi tam vsetko vybavia hned a len mu to potom donesiem, ze on sa tam uz s nimi pozna...

najlepsie ti povedaia na fare 😎

• aha to je asi ta ziadost o uzavretie manzelstva vsak? tak o tom som pocula... ja som katolicka a sobas bude v mieste mojho trvaleho bydliska. no ja to necham na ten januar, lebo vcera nam farar povedal ze sme prvi kto sa prisiel pytat ohladom svadby na buduci rok 😛 nechapala som. zeby bolo v PK tak malo svadieb 😃

• u nas na dedine by to bola tiež obrovská náhoda, ale čo ak. Za celý rok sme tu nemali svadbu a nakoniec sme tu 1.9. mali dve a este aj pohreb 😒

• cucoriedka my sme boli žiadosť podpisovať asi pred mesiacom na matrike. Ale my budeme mať sobáš len na úrade. Inak sme boli prví a mohli sme si zvoliť čas aký chceme. U nas v LV je tak nejak divne rozdelene na dni kedy sa sobási a kedy je to s poplatkom a kedy nie. Akurat nas termin je bez poplatku tak aspon tu usetrime ... aj ked nie vela ale tych výdavkov je aj tak dosť... 😉

• Sponzor fóra
  • judith tak aspon to vam dobre vyslo, lebo kazda usetrena korunka sa zide. 😉 my sme mali zajednaneho jedneho fotografa a ten nam dal rozpocet na 15 tisic a teraz sme nasli druheho a ten nam povedal 10 tisic tak sme boli cely happy ze 5 tisic usetrime co nieje az tak malo si myslim.

• My budeme mat fotografku aj s kameramanom za 13 tis., tak som vytešená. A su fakt skvelíííí

• tak kocky...to som zvedava, kolko to nam napocitaju...lebo mame vsetko znamych a fotograf z rodiny..aj ked je to svagrova a svagrov brat..ale snad daju cenu...xi..a kameraman..xi..tiez znamy...xi

• ahojte, tak ako citam, asi iba ja zaostavam za vami 🙂 my si nejak vsetko odkladame na zaciatok januara. ale kameramana a fotografku mame uz tyzden 😎 a za 10 tis. sa nam aspon o trosku lepsie dycha...xi

• sindy...ahoj...ani ja sa tak nestresujem..neboj..my si to vychutnavame...xi..zatial...a vitaj medzi nami

• sindy vitaj. A na aky dátum to planujete?

• ahojte a dakujem za pekne privitanie 🙂 tak my to planujeme na 26.4., dufam, ze sa to ozaj vsetko postiha bez vacsich stresov...

• ahojte 😉 my este nemame fotografa,ale dufam najdeme skoro,lebo chcem aj s atelierom v Ziline....
    my chceme fotografa len na obrad,potom asi prve jedlo s prvym novomanzelskym tancom a potom v atelieri a vonku niekde.... 🙂 😉 a potom dame nas profi fotoaparat niekomu,kto s nim vie fotit a to staci.... 🙂 😉
    sindy28 preco mas napisane,ze si mala svadbu 28.2.2004?je to tvoja druha svadba? 😬 🤔 alebo si sa pomylila 😃

• ahoj smaily, nepomylila som sa. Na prvykrat mi to nevyslo, tak dufam, ze sa stastie na mna usmeje konecne teraz 🙂

• sindy28, tak mi je to luto,ze to prvy krat nevyslo....ale nech ti to teraz vyjde... 😉
    ja sa chcem len raz v zivote vydavat.....a nastastie som sa rozisla pred tym s byvalim pred svadbou... 😉
    to bolo velke stastie pre mna a hned som stretla svoju pravu lasku.... vo svete..... 😃 😃
    a kolko rokov mas? 🙂

• smaily, tak to je asi kazdej z nas sen vydavat sa raz v zivote, ale clovek sa uci na vlasnych chybach. Tebe drzim palce, nech ti to vsetko krasne vyjde podla tvojich predstav 🙂 mam 25 a 3rocnu dcerku. Ved keby clovek vedel trosku dopredu a nepozeral len cez ruzove okuliare. Ale pevne verim, ze môj nastavajuci je ozaj uz ten pravy.

• sindy..ako si napisala..to dufame vsetky...tak snaaaaaaaaaaaaaaaaad

• jerry, vsak sa hovori, ze 2x do tej istej rieky nevkrocis 🙂

• jerry, 11.4. bude nadherny a vynimocny den, na ktory budete s manzelom spominat veeeelmi dlho. Drzim palce 🙂

• sindy28, veru nemozno vstupit 2 krat do tej istej rieky....tuto myslienku som si velmi zapamätala z filozofie....
    a je pravdiva.. 😉 drzim vam palceky....a 3 rocnu dzerku?to bude krasna druzicka.... 🙂 a prvy krat si mala svadbu v kostole? alebo az teraz? 😉

Pridaj príspevok

Nenašli ste čo ste hľadali?

hľadať len v názvoch tém
    Odporúčaní dodávatelia
    MichelleD. Photography
    Banská Bystrica
    Pre mňa je dôležité zachytiť v tento Váš krásny deň všetko podstatné, emócie,detaily a nech sa tak každý moment stane Vašou krásnou spomienkou.
    Fotím príbehy - tvorím spomienky >>> svadobná a eventová fotografia, fotokútik, fotoštúdio s viac ako 20 ročnými skúsenosťami <<<
    Prežite výnimočný svadobný deň v hoteli Yasmin Košice. Ponúkame aj romantický obrad pod holým nebom alebo netradičnú svadobnú hostinu v párty stane.