Svadba v roku 2011. Ste tu, nevesty?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte buduce nevesty. Zalozila som novu temu svadba v roku 2011. Su tu nejake nevesty ktore sa budu vydavat v tomto roku ? Su to sice este 2 roky ale na planovanie nie je nikdy skoro ;-) Tak dajte vediet ako ste na tom vy baby lebo ja sa uz osobne neviem dockat nasho dna D :-)
Odpovedať
dobre ranko, aj ja som to videla na markize, bolo to velmi smiesne...a ta svadba naozaj divne zvyky ze zacali o 11 h svadbu a potom do 20 h. sa nudili cakali na zabavu...a to nemalo chybu ked sa ta nevesta pytala ci nezahra kapela Dloha noc...a on ze od koho to je :-D skoro som opdpadla...ze nepozna Cech najznamejsu cesku spevacku :-D alique : to neverim ze tolko moze stat u nas porod vsak to by malo ktora matka mala na porod ...
Odpovedať
Profilova fotka
Draci, len jej lekar si vypytal 400,- za to, ze ju rodil on, epidural 150,- , zhodou okolnosti som sa jej na to vcera pytala, oreco to stalo tak vela, tak ta naj. palka bol odber pupocnikovej krvi (to som nevedela, takze predsa len nadstandard). J by som tiez chcela mat svojho lekara pri tom. Mam panicky strach z lekarov a tak by bolo lepsie, keby tam bol lekar, na ktoreho som zvyknuta a uz tak nevyvadzam...:-(
Odpovedať
Profilova fotka
dobré ránko baby :-) nech počítam, koľko chcem, zase sa mi nejako podarilo zmenšiť počet hostí - na 45 :-D :-D :-D keď to takto pôjde do mája, tak na svadbe budeme len my dvaja s drahým :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Weri, super, ja to takto kresat nemozem... Kedze mame rodiny take ako mame, aby sme sa citili fajn a vyvazili to, musime pozvat aj veeela priatelov...;-)
Odpovedať
Profilova fotka
alique - nooo práve som zistila, prečo mi to zrazu len 45 vychádza - zabudla som nás dvoch pripočítať :-D tak tak, aj my tam budeme mať kamarátov, ale zase nechceme aby ich bolo viac než rodiny, teda aj rodinu aj priateľov len tých najbližších pozývame :-) akurát tak rozmýšľam, baby čo budete mať svadbu v kostole, poprosíte niekoho o čítanie, či necháte na miništrantoch? a čo hudba, neviete náhodou nejaké pekné piesne čo sa hrávajú v kostole na svadbách? - ja vôbec žiadne nepoznám také vhodné a kamatárka čo nám bude spievať sa ma už pýtala na nejaký zoznam, že aby si to stihli natrénovať :-)
Odpovedať
weri podobne ani ja toto netusim :-( mne to mozno ujo bude citat to este neviem...ale on kazdu nedelu cita tak asi ho poprosim
Odpovedať
Profilova fotka
ja by som chcela aby nám čítala drahého sesternica, ale neviem, nie je to blbé ju o to poprosiť? :-N nooo tak keď tvoj ujo čítava, tak potom nie je o čom :-) ja chcem aby nám čítal niekto, kto nám to zo srdca praje a bude to také osobnejšie, preto ona :-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte tak prave som dopozerala tie 4 svadby v reprize no som sa nasmiala tak nic v zlom ale ceske svadby sa mi nepacia aspon nie taka ako bola vcera a tesim sa na tu slovensku uz :-D co sa tyka porodov na SVK preco sa nespytate mna co mam dcerku ?!! :-S :-D :-D ked chcete vlasntneho lekara ako porodnika - 200 euro pobyt na VIP izbe -za 1 den - 10-20 euro vsade inde ale rozmedzie taketo odber pupocnikovej krvi pre vlastnu spotrebu 1000 euro + poplatky kazdy rok danej "banke" pokial odber pupocnikovej krvi do verejnej databazy 500 euro EPI je vsade inde,v Leviciach kde byvam je to 70 euro,v Topolcanoch kde som rodila je to 100 euro (ale ja som nemala a nazor nezmenim ze je to totalna zbytocnost lebo aj napriek tomu ze kazda zena ma iny prach bolesti porod je tak prirodzena vec ze kazda zena to zvladne aj bez toho!) tak a hadajte sa somnou teraz :-D :-p v Banskej Stiavnici co je jedina sukromna klinika porodnictva a gynekologie na SVK je to 130 euro za EPI ... (tam som chcela rodit a ekd pride druhe dieta urcite pojdem tam) wera nam bude v kostole spievat zbor co je tam tieto piesne : http://www.youtube.com/watch?v=rlSLh2... - tato mi bude hrat pri nastupe do kostola :-) co sa tyka citania text mam vo svojom albume a nevieme este kto nam to bude citat velmi nam chcela citat Terezka -drahy ma bratranca jeho dcerka je to a ma 12 rokov ale to sa nehodi take dievcatko a taky text tak poprosime jeho dalsi bratranec ma krasne manzelstvo dlhorocne a jeho manzelka nam to precita asi nie sme napevno rozhodnuti ;-) ale pokial viem do kostola mozete kludne mat aj nejake romanticke piesne zahranicne (celine DIon napriklad) popripade sa spytaj kamaratky co sa zvycajne spieva ;-)
Odpovedať
vsak ano je krajsie ked je to z rodiny...tak ale to sa aj treba porozpravat s fararom nie? a vies ze aj nevesta a zenich nieco cita s mikrofonom...ja asi odpadnem alebo budem cervena :-D toho sa asi najviac bojim toho obradu ...aby som nekoktala alebo take nieco...a potom uz to bude len zabava na hostine...len ten obrad :-N
Odpovedať
citala som jeden clanok a tu je ta ,,zaujimava cast : Tak som začala počítať, koľko stojí tehotenstvo a pôrod v Bratislave. V súkromnom centre (3000 Sk / 100 EUR a viac), s 3D ultrazvukom (500 Sk / 17 EUR a viac), s morfologickým ultrazvukom (2500 Sk / 83 EUR), s epidurálom (2500 Sk / 83 EUR a viac), s partnerom (500 Sk / 17 EUR) , s nadštandartným boxom (2500 Sk / 83 EUR), so zazmluvneným pôrodníkom (7000 Sk / 232 EUR), s podplateným pôrodníkom (5000 Sk / 170 EUR a viac), s nadštandartnou izbou (500 - 1500 Sk/deň 17 - 50 EUR / deň)... Tak mi vyšlo, že to síce začína na nule ale končí... niekde pri 30 000 Sk / 1000 EUR či viac?
Odpovedať
Profilova fotka
ja chcem len poradit, zbor, v ktorom spievam (BA) uz hral na viacerych svadbach mladych z nasho strediska (saleziani), posielam take bezne veci co sa hravaju : na uvod vacsinou toto: http://www.youtube.com/watch?v=tP-6Yp... takuto vacsinou po obrade: http://www.youtube.com/watch?v=ynWz91... tuto piesen maju radi: http://www.youtube.com/watch?v=qrvT4W... na tejto stranke je ich viac, svadobne su: Piesen pre Michaelu, Anjel: http://pcmca.yweb.sk/ ja budem mat napriklad na svadbe aj takuto: http://www.youtube.com/watch?v=fpms_I... poznam ich viac ale nazvy nic nehovoria a neviem najst nahravky... ak by ste poznali tak Narucie lasky alebo Bozi odkaz pre Beu, od Kriziakov su oblubene Kvapky lasky... snad som aspon trochu pomohla.
Odpovedať
trdielko a na co je odber pupocnikovej krvi pre vlastnu spotrebu ? :-|
Odpovedať
Článok sa načítava...
ahojte baby.. práve som si popočúvala tie svadboné piesne a len mi behá mráz po chrbte.. ja keď si predstavím čo to bude v deň D.. ja sa isto rozrevem x-) a isto mi bude zima aj v strede leta :-D drači, pre vlastnú spotrebu znamená, že tá krv bude odložená len pre tvoje deti, nepoužije sa pre nikoho iného.. pretože je aj verejná banka, odkiaľ sa dáva aj iným deťom..
Odpovedať
simi to som pochopila ...len nechapem na co y bola im krv to sa bezne robi ? to je treba??
Odpovedať
áno to sa robí.. napr. pri transplantácii kmeňových buniek pri genetických ochoreniach a pod. a keď má niekto dieťa s leukémiou, dodávajú sa mu bunky z pup. krvi buď vlastnej alebo cudzej.. výhodu vlastnej je to, že je v nej vlastný genetický základ, čiže je 100% kompatibilná s organizmom..
Odpovedať
Profilova fotka
draci v pupocnikovej krvi su kmenove bunky ktore v pripade ze dieta raz aj v dospelosti dostane nejaku formu rakoviny a daju mu tuto krv tak sa vylieci je to vacsia sanca na vyliecenie zavaznych chorob ako napr. chemoterapia ;-) tak isto to plati ked sa krv daruje surodencovi napriklad ... simcab ja mam tu piesen na SD karte zapichnutu v radiu mam take radio na cd,kzetu,SD kartu a na USB kluc ;-) a pustila som od zaciatku pesnicky co tam su a odrazu tato piesen normalne som si to cele predstavila a som sa pristihla so slzickou na krajicku ... co bude v den "D" ?? budem uplakana nevesta..od stastia samozrejme ;-)
Odpovedať
baby a to si myslite ze mame aj mi tu krv odlozenu?? :-D no ja pochybujem...to sa asi vtedy nerobilo...a to tu krv cely zivot uskladnuju???
Odpovedať
drahého bratranec spieva v zbore, tak som mu už nakázala, aby sa naučil túto pieseň.. len neviem kedy by bolo vhodné, aby zaznela.. mne by sa to celkom páčilo možno počas prijímania.. čo poviete?? http://www.youtube.com/watch?v=T2NEU6...
Odpovedať
Profilova fotka
To je to smutne, ze straaasne vela penazi odvadzame statu a poistovniam a aj tak si vsetko platime sami... som zvedava, aka bude situacia, ked sa raz na matersku dostanem ja... V praci si to neviem vypocut, tesim sa domov na preluskanie. Viem, ze pekne vyznie napr. Ave Maria...
Odpovedať
ani ja to nemozem pozriet v praci tak az doma :-(
Odpovedať
babule, je to pesnička hallelujah, od cohena, príp. zo shreka..
Odpovedať
Profilova fotka
draci to je taka novinka robi sa to mozno na SVK najviac 5-10 rokov viacej nie ale v zahranici je to bezna zalezitost o hodne dlhsie ... uskladnuju to dost dlho neviem kolko rokov vsak ... alique ja som na MD a situacia je hmmm dost zla ak ti mam pravdu povedat ja som pracovat nestihla a tak mam od nasho "velkoryseho" statu mesacne neuveritelnych 165 euro a vyzi z toho + dieta .... hlavne ze oni maju 2000 eurove platy !!! ale to je jedno ...ono to nie je tak ze uplne vsetko si hradis sama veci ktore zivotne potrebujes neplatis ... ber to tak ze zivotne dolezita EPI nie je a ani VIP izba nie je zivotne dolezita ale oxytocin pri porode ci CTG take pasy zivotne potrebujes pri porode a to neplatis to ze ty chces porod bez bolesti je tvoja vec (mimochodom mojim viacerym kamaratkam EPI nezabrala a mali 100 krat vacsie bolesti nez ja,najma po porode som na druhy den ja veselo behala aj vsetko a oni lezali na posteliach s bolestami!) ze ty chces mat luxus a telku na izbe tiez nie je zivotne dolezite,normalne postele pre teba aj pre babatko predsa maju aj soc.zariadenia ... to potrebujes a to neplatis ... ze ty chces rodit pri svojom lekarovi a nie pri "hocijakom ktory ma sluzbu ked to na teba pride" tiez nas stat nepovazuje za zivotne dolezitu potrebu ... lebo lekarsku starostlivost aj tebe aj babatku daju ale primeranu ... a tak dalej atd. ... je toho dost vela ohladne porodnic ;-) kazda je ina,kazda ma iny "standard" treba si pozistovat ked budete tehotne ohladne porodnic vo vasom okoli naozaj kazdu drobnost a tam kde sa da ist pozriet osobne to je velke plus ... ja som rodila v polosede v TO a odporucam na celej ciare tuto porodnicu su tam vynikajuci lekari,primar,sestricky su tiez velmi dobre a za tie 4 dni co som tam bola sa vystriedali vsetky a s nikym som nemala problem ;-) mam krasnu a zdravu dcerku porod som mala perfektny aj vdaka sestricke a partnerovi a vynikajucim 4 lekarom ktory ma obskakovali a bali sa nakolko mne sa panva nerozsirila a chceli mi robit cisarsky a ja som to nechcela a porodila som vdaka nim za 2 hodiny ... no velkym minusom tejto porodnice je najma to ze vela maminiek tam ide rodit a nemaju tolko casu aby sa venovali kazdej zvlast a nekojila som ale nebolo to koli tomu ze voobec nemali cas bolo ho menej na mna co mma problemy s prsiami a mala sa mi nechcela prisat ... ale toto uz patri na MK nie sem :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
caute nevesticky, simi, kup si krystaliky a nalep so sekundovym lepidlom na topanky ;-) My budeme mat citanie v kostole citane snubencovym bratom a mojim bratom :-D
Odpovedať
ahoj jani.. však tak to chcem urobiť ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
veru vies, asi aj ja to tak spravim :-N
Odpovedať
Profilova fotka
a nechcete si tie citania precitat samy? jedno nevesta a jedno zenich... to sa tiez robieva.... my uz mame rozhodnute ze to spravime tak :) alebo svedkovia to zvyknu citat.
Odpovedať
no veru, čo budeme na somariny míňať :-D len sa bojím, aby som celú topánky nezaondiala :-D :-D :-D :-D od lepidla.. kokso, to ma aký výraz napadol, že zaondiať :-D :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
ved vyskusaj na inch topankach a potom naosro na svadobnych :-N a nezaondias :-N Sleepyo, oni budu svedkovia - nasi bratia. :-D ale aj ten tvoj napad sa mi paci :-)
Odpovedať
Profilova fotka
trdielko ale veď ja som sa pýtala, čo keď mi neodpovedáš a prdíš na mňa :-D :-D nooo ja by som sa skôr epidurálky bála než ju nechcela aby ma to nebolelo :-) ako hovoríš, je to strašne málo tých 160 eur, veď to je aký výsmech... ja sa radšej na tému rodičovský príspevok nevyjadrujem už, lebo by som sa znovu rozčúlila... sleepyo - moc ďakujem ! tá prvá je najkrajšia, asi už mám vybranú na začiatok, keď ma povedie deduško :-) a chodievate hrávať aj mimo BA? Lozorno napr? :-) čítať by sme si my nemohli, hehe ja budem mať čo robiť zo sebou aby som povedala bez koktania áno beriem, nie to ešte toľko toho prečítať :-D hoci rozmýšľame, že by sme si hovorili tú dlhšiu verziu - ja xxx beriem si teba yyy... aaale to asi nedopadne dobre :-D
Odpovedať
Profilova fotka
raz som bola na svadbe kde si to hovorili manzelia do oci a bolo to take intimne ze som mala pocit ze zavadzame, moj priatel vtedy ministroval a drzal mikrofon, hovoril ze najradsej by odstupil odtial aby si to mohli povedat sami... tak vtedy to bola sila, sme si povedali ze aj my sa to naucime naspamat. a keby sme nieco zabudli, kniha je vzdy poruke a aspon sa budem smiat a nie plakat tam... :D uz sme boli hrat aj inde, ale odvoz nam zabezpecil par, ktory si nas vyziadal... my spievame skor znamym zo strediska a za puncaky alebo tak :D
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?