Svadobý termín apríl 2007

Zobraz úvodný príspevok
ahojte, tak nakoniec sme skoncili na termine 28.4.2007 Dufam, ze nas tu zacne pribudat. Hladala som tuto temu, no nenasla som ju, tak som si ju dovolila vytvorit ja sama ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte! Tak sa nam uz blizi... My sme oznamenia rozdavali iba pri osobnych pozvaniach. Ostatne sa uz asi 2 tyzdne chystam posielat, ale akosi stale nemozem vypisat tolke obalky. Musim sa uz do toho pustit :-|
Odpovedať
to na svadbe sa citaju blahozelania ???? no my to asi vynechame
Odpovedať
Profilova fotka
marcellinka: U nas je tiez vo zvyku citanie blahozelani. Bolo to na kazdej svadbe, co som sa zucastnila. Ale neviem, ci aj my to budeme mat. Uz teraz sa mi zda ten program nejaky nahusteny, pomaly zacinam mat pocit, ze ani nebude kedy len tak tancovat. Ale ved, ako vsetko, aj toto je na vás. Niekedy byva problem, kto ich vlastne bude citat =-)
Odpovedať
no ja nemam este ani paru o programe :-(
Odpovedať
Profilova fotka
A DJ vám niečo neponúkol? Sice neviem, co ty rozumies pod programom ;-) Ja som mala na mysli take tie zakladne veci, co su skor na kazdej svadbe: rozbijanie taniera pri privitani v restike, prvy tanec, cepcenie apod., ziadne specialne sutaze. Moju predstavu treba trochu "ucesat" do casoveho harmonogramu. U nas bude hlavna organizatorka zvykov aj programu okolo polnoci draheho sesternica - folkloristka. Dievcata, planujete spolocne krajanie torty? Ked ano, poradte prosim, v ktorej casti vecera (hostiny).
Odpovedať
no este sme sa osobne nestretli s kapelou, takze potom budem asi mudrejsia my chceme krajat tortu ale tiez neviem kedy
Odpovedať
Profilova fotka
Ved to, marcellinka, kedy vlastne... Určite nám prídu aj dalšie názory, tak pockajme ;-) A kedy mas stretnutie s kapelou?
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte, s tou tortou tiež nemám celkom jasnú predstavu. ja som rozmýšlala že po vienku by sme rozkrojili tortu, potom by som to niekomu zverila nech pokračuje a keď sa odídeme prezliekať, nech začnú tortou a starejší nech ich vyzve k jedlu(máme švédske,čiže ten polnočný chod nie je) aspoň sa niako využije čas , kým budeme preč. čo vy nato?
Odpovedať
Profilova fotka
Mzuzka, podľa mojho nazoru to moze byt. Mas pravdu, aspon bude vyuzity cas (vo vasom pripade). Hoci ja som rozmyslala o krajani az po prezleceni... Uvidim, ako to dopadne... A rozdavat tortu vam bude personal? Mozno to vyznie cudne, ale kedze my nebudeme mat vela hosti, napadlo ma, ze by som tanieriky s tortou rozdavala, prip. aj s poharikom (drahy) ako alternativu tomu, co byva na svadbach u nas zvykom (po polnoci novomanzelia obchadzaju vsetkych hosti okolo stola s bonbonierou a poharikom lepsej palenky)
Odpovedať
ahojte baby, no mi s krajanim torty zacneme este pre tancom a pred odcepcenim, aby sme potom mohli dat tancujucim kus torty a ya poharik, este pred tancom - polozvyk z východu :-)
Odpovedať
Profilova fotka
ja by som krájaním poverila dcéru a rozdávaním syna, tak asi. ale ešte to nemáme na 100% dohodnuté, to len v hladine alternatív
Odpovedať
my sme rozmyslali urobit to tak ako pise dzupinka
Odpovedať
Článok sa načítava...
jankazaba-aj ja mam odtial saty,skusala som si asi 7 siat a som sa nemohla rozhodnut medzi dvoma modelmi ale nakoniec som si vybrala.ozaj predsvadobny stres uz zacina?
Odpovedať
Profilova fotka
alusiatko-som zatial v pohode, vsetko vybavene uz len nejake detailiky... ale ako som uz pred tym pisala - som streser, takze stres urcite pride tyzden pred svadbou :-| ja som nad krajanim torty zatial neuvazovala... ale asi by som to chcela pred cepcenim, neviem este sme sa o tom nebavili ani s drahym ani s hudbou...
Odpovedať
ja som nám zaradila do programu aj hádzanie kyticou :-D tortu neviem kedy budeme krájať
Odpovedať
Profilova fotka
Vidim, ze s tou tortou je to dost tazky oriesok ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
teraz tak rozmýšlam, že možno to urobíme ja tak, že tortu rozdáme pred "odčepčením" a hostia ju môžu vychutnávať počas divadielka "hlávku sťať,vienok sňať" :-D no uvidíme, dajte ešte tipy ;-)
Odpovedať
jankazaba-ja som tiez taky stresmen vybavene je skoro vsetko,moja polovicka je momentalne v zahranici takze niektore veci som musela sama vybavit sama ale nabuduci tyzden uz pride tak uz nato bude dvaja. ja krajanie torty nebudem mat a nevidela som to nzatial na ziadnej svadbe co som bola
Odpovedať
Profilova fotka
k tomu krajaniu torty.. viem ze to byva zvykom v nejakych krajoch, u nas to nezvykneme robit. Z vlastnej skusenosti viem, ze hostia byvaju taky prejedeny ze na zakusky len pozeraju, zvacsa su tam len na okrasu, alebo pre deti. Ja osobne som nikdy ani jeden zakusok priamo na hostine do seba nedostala:) Torty su tam vystavene...a dostanu ich hostia ako vysluzku. Na druhy den aj tak najviac chutia:) Moze to byt sice zabava... ;-) ale ako host by som ju asi nezjedla...len zo slusnosti :-)
Odpovedať
dobré ránko, minule sme sa so sestrou bavili o únose nevesty a spomenula, že na jednej svadbe uniesli ženícha, to by mohla byť celkom sranda, asi sa dohodnem nech unesú ženícha, bude to prekvapenie pre všetkých a ani on to nebude čakať, budú to vedieť len zainteresovaný, ale unesú ho len do koliby, ktorá je vedla sály kde bude svadba, aby som to nemala daleko :-D čo nové, mne dnes pošlú poštou z čiech moje svadobné šatočky, neviem sa už dočkať kedy ich uvidím, súfam, že to nebude dlho trvať, hurá :-D
Odpovedať
nasa rodina nema vo zvyku krajanie torty, a dava sa uz len ako vysluska najblizsej rodine (kedze kolace su zvycajne pokrabuckovane uz v piatok vecer, aby sa s tym mamka nemusela v svadobny vecer este babrat kdesi vzadu v kuchyni restauracie) Svokrovci zase pamataju zvyk, kedy sa torta kraja a chceli to tak aj na nasej svadbe, ale my dvaja s milym sme sa rozhodli, ze nechceme... Co sa tyka unosu, nepaci sa mi to. Svadobna hostina je o mladych, tak preco by tam nemali byt? Ja si chcem svadbu uzit, vytacovat sa, zabavit sa, byt hviezdou vecera, ked uz sme za to dali tolke peniaze. A nie trcat niekde v nadymenom bare. ;-)
Odpovedať
tak to zase aj ja, ak by sme urobili unos ženícha tak to len max. na 20min., ja by som ho našla a hned by sme sa vratili naspat na svadbu, ta koliba je hned vedla saly, ale ja ešte uvidím, lebo za také nie som ani ja že vypadnem a hodinu ma niet :-D
Odpovedať
Spomínam si na to, ako sa raz v jedno bare zrazili dve unesené nevesty :-D bolo to celkom zábavné. Som zvedavá, či si niečo také niekto u nás pripraví, lebo zatiaľ som nepočula ani slovo... Únos nevesty môže byť sranda, ak netrvá viac než 20 minút.. hlavne si viem predstaviť toho môjho Francúzika, ako blúdi po Bystrici a hľadá si ženušku :-p
Odpovedať
hm, tak to mozno este hej. Ale napr. my mame svadbu v restike na sidlisku, vedla je jeden podnik, vcelku slusne, ale inak vsetko je v meste. No a na par minut do mesta, to je aspon pol hodinka... A v ziadnom pripade take nieco nechcem. Aj som na to upozornila brata s ostatnymi chalanmi, ze nech nieco take ani len neskusaju...
Odpovedať
dobre ranko ja nechcem byt unesená :-( ale uz som dostala echo ze moja sestra sa na to chysta, musi ju upozornit aby to radsej nerobila...
Odpovedať
Profilova fotka
aj ja som proti unosu nevesty...kazi to naladu ostatnym svadobcanom, ktori zostavaju v sale :-| Pocula som ze na jednej svadbe uniesli nevestu, zenich sa tak nahneval, ze ju vobec nesiel hladat. Medzitym ako sa nevesta sama vratila /trapas ako hrom/ sa zenich poriadne opil. Pohadali sa a odisli zo svadby a uz sa nevratili...no tak by som dopadnut nechcela :-|
Odpovedať
tak to by som nechcela zažiť, ale ja tuším nechám uniesť toho mojho, bude to len na chviľku a bude sranda, lebo také niečo vôbec nečaká, mna určite unášať nebudú, nám by sa tiež nedalo niekde inde, lebo do mesta to je tiež na dlho, takže len tak do vedlajšej budovy a ja si ho prídem zachrániť :-D
Odpovedať
sonulienka, tak myslim, ze to bude fakt prekvapeny... :-D
Odpovedať
no teda
Odpovedať
Ja tiež nie som za únos nevesty. Moje kamarátky sa síce už na to tešia, ale musím im prekaziť plátny :-D . Chcem si užiť celú svadbu a nie byť niekde hodinu zatúlaná.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?