Svadobý termín apríl 2007

Zobraz úvodný príspevok
ahojte, tak nakoniec sme skoncili na termine 28.4.2007 Dufam, ze nas tu zacne pribudat. Hladala som tuto temu, no nenasla som ju, tak som si ju dovolila vytvorit ja sama ;-)
Odpovedať
ahoj Jankazaba my sme sa mali fajn. Skor domaca papucova kultura, ale uzila som si manzelika naplno a oddychovali sme. Inak, akosi to tu uticha.. Uz ste preberali s manzelom debatu mien vasich potomkov? /aj ked zatial mozno este neplanovanych/
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj, my mame v dievcenskom mene jasno - terezka :-) a chlapcenske este neviem, ale mne sa celkom paci jakub, ale ked teraz je vela jakubov, ale mozno kym pride bocian... ;-) a vy? uz mate mena vybrate?
Odpovedať
mame nejake typy: manzel chce bezpodmienecne Kristinku, o chalanovi ani neuvazuje, chce mat babinec :-D a mne sa paci ema a Samuel, ale to je v poslednom obdobitiez caste meno, tak mozno Matej. Tiez kym dojde bocian... Ale priznam sa, ze v poslednom case koketujem s myslienkou trochu mu pomoct, hoci viem, ze musim pockat kvoli praci. no snad by ste mi niektore tehulky vedeli povedat, ako sa na tehotenstvo pripravit, co sa tyka stravy a pod. mozno je to skor tema na inu web stranku, ale preco nie?
Odpovedať
Profilova fotka
hmm - ema a samko - niekedy už sa mi zdá že iné meno ani nie je. ale sú to fakt pekné mená. moja kamoška má terezku a volajú ju tea (čítaj tea). ja som už asi písala že by sme chceli Huberta ale odkedy sa nedarí tak o mene nehovoríme. Hlavne nech je. potom uvidíme kedy sa narodí a vyberieme nejaké aby nemal meniny v blízkosti narodenín. napr. Eva, narodená 24.12. - to je snáď za trest !!!
Odpovedať
Ahoj aprílovky! Zase sa tu preberajú detičky? :-D Z vlastnej skúsenosti viem, že pravdepodobne ani jedno z tých mien, čo ste tu spomínali, nakoniec svojmu mimču nedáte ;-) Poviete rodine, čo ste vybrali, trošku vás odhovoria, necháte si to uležať v hlave, zmeníte názor... Dupinka, hlavne keby si vedela koľko detí s menom Ema a Samuel sa momentálne rodí, asi by si zmenila názor... Ja som bola od začiatku presvedčená, že chalpec bude Dávid (nakoniec by to bol Daniel ;-)), dievčatko by bola Lea, Enora, Nina.. nakoniec bude Sarah 8-) ... No a ešte niečo.. tie, ktoré ste sa rozhodli počkať, sa radšej prípravou na tehotenstvo ani nezaoberajte, lebo vás to bude zbytočne stresovať, každý mesiac budete čakať ako v púšti na dážď na svoje plodné dni, potom odrátavať, či si už môžete urobiť test... a ak náhodou dve paličky nebudú, budete z toho podráždené a nešťastné (uf, mne tiež hrozilo, že spadnem do tohto scenára).. a potom sa pridáte na modrého koníka to témy Snažilky 254., budete vedieť všetko o bazálnej teplote, polohách, pri ktorých je väčšia čanca otehotnieť, ktorý test vám dá odpoveď na vašu otázku čo najskôr... a vôbec vám nebude lepšie... Fuj.. som sa rozpísala.. ale snáď mi to odpustíte ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahooojte, ja som tiez na MK citala tu temu snazilky... a dost ma to sokovalo, co vsetko "treba" robit pred otehotnenim, alebo preto aby sa otehotnelo... same merania, pozorovania... rozhodla som sa to nechat na prirodu a az ked sa nam nebude dlho dlho darit, tak sa zacneme venovat meraniu a pozorovaniu... ale viem ze niektore baby sa snazia uz roky a nedari sa, tak im aj rozumiem ze skusaju vsetko co sa da, len aby mali babo :-(
Odpovedať
Profilova fotka
hm-hm - no bihan toto asi bolo prisilné :-S ale dupinka sa pýtala nie na obdobie snaženia ale len také predprípravy - zdravotne, papať zdravo, neprejedať, ale zase ani moc nechudnúť, športovať, byť v kľude, nestresovať, tešiť sa a milovať sa. no proste tak ako to má byť - všetko s rozumom. a mená ... :-D bihan - neber nám sny :-( veď to robia od malých detičiek po staré babky. moja neter už teraz rozpráva o viktorkovi že bude ak bude a moja starámama (78) stále o evičke. tak prečo nie ???? koľko sme toho tu natliachali a nakoniec to nebolo tak. a možno bude ... (dám vedieť :-D )
Odpovedať
Kristin, ja som to myslela presne tak isto, ako si to napísala ty, tak ak som niečo prehnala, to ma mrzí :-( Možno jediné ozajské odporúčanie je začať papať vitamíny ak ste brali antikoncepciu... ale inak sa na tehotenstvo fakt pripravovať netreba... Ono totiž príde aj tak len v tedy, ak budete v pohode...no ak ak niektorá chcete chudnúť, tak teraz.. potom sa už nedá... 9 mesiacov si potom budete na tehotenstvo a myšlienku, že máte mimi v brušku, zvykať... ale verte mi, 9 mesiacov je neskutočne dlhaaaaaa doba... mne to pripadá ako večnosť... ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
bihan - veď aj svadba nám prišla neskutočne dlho a pozri ho - už sem ani neprispievame. uvidíš že to raz dva ubehne. nechcem napísať že už aby bolo -pretože ja mám v ten termín 3 týždne skúšok na kt. sa mi nechce ani myslieť lebo by som mala byť niekde v 2/3 učenia sa na ne a ja som ešte neotvorila ani len knihu (ani jednu zo 46 + príklady :-p )
Odpovedať
ahojte aprilovky :-D , neviete nic nove o tej kolazi vsetkych aprilovych nevesticiek, mzuzka sa neozvala prajem vam pekny dnik babule
Odpovedať
ahoj sonulienka! mzuzka sa akosi nezapaja do debaty a nikto zrejme nevie, ako to s tou kolazou je... A ak nahodou viete, tak dajte vediet! Ja mam zajtra dovolenku v praci, tak vam prajem krasny vikend! ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
neviem čo je s mzuzkou ale ak si pamätám tak 13.7. tzn. na 3.mesačné výročie cestuje na svadbonú cestu - takže asi ju moc nečakajte ...
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
Ahojte dllllho som tu nebola ale vidim ze sa tu stale komunikuje. Ani to nemam cas precitat. tak koke z nas uz cakaju babo?Nam sa to podarilo na prvykrat a som nesmierne stastna, ale tie ranne nevolnosti to nie je bohvie co. Vsetke Vas zdravim
Odpovedať
smejko gratulujem :-) No my stale skušame - teda sa milujeme :_), tak som zvedava :-) už meškajú :-) Tak len dufam, ze to nebudu žiadne zdravotné problémy.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte:-) nám sa tiež mimčo podarilo na prvý krát a už viem, že to bude chlapček :-D Dzupinka, držím place, nech Vám to vyjde:-)
Odpovedať
ahojte baby! mozno trochu blba otazka, ale fakt to neviem: ked chcete vediet, kedy ste babo pocali, tak sa milujete v ten dany mesiac len v urcene dni, alebo cely mesiac a potom si to plus - minus vyratate? Plodne dni su v rozpati cca dvoch tyzdnov, a ked sa milujeme kazdy den, tak toto teda neviem, neviem, ci by som vedela presny den urcit. My zatial babatko odkladame, aj ked niekedy to je dost na hrane... Dzupinka, tak drzim palce, nech sa to podari!!!!!!! A ze Ta budem vidavat nastupovat do 22ky s bruskom. ;-)
Odpovedať
Ahojte baby, dakujem pekne. No neviem neviem. Bola som uz aj na sone, kde nic nebolo. Takže asi mam len vela stresu a nejako sa mi to pobláznilo :-( Ozaj Dupinka, a dovolenka čo. Chystate sa niekam? My sme stale na tom istom bode, svokrusa trosku zauradovala a mne sa pomaly otvaraju oci. No musíme si asi pohovoriť osamote. Júúúúj baby, aj vy ste raz hore a raz dole. Lebo ja mam pocit akoby som od svadby bola len dole :-(
Odpovedať
Dupinka, ono je toto všetko trašne individuálne..počatie závisí od ovulácie, ktorú nemá každá žena v rovnakom čase (a trošku menej od času, kedy sa milujete ;-)) .. v zásade je to 14 dní pred menštruáciou (bez ohľadu na dĺžku cyklu), u "normálnej" ženy s 28 dńovým cyklom je to teda 14-ty deń... teoreticky! ... Vajíčko po ovuácii žije len 12-24 hodín, ale našťastie tie mužské potvorky sú schopné prežiť v ženskom tele 3 (občas uvádzajú až 5 dní), takže suma sumárum má každá žena v mesiaci asi len 4-5 dní na počatie miminka... No a keď chcete vedieť, kedy ste mimi počali (nielen kedy ho môžete počať), tak na to je nalepšie počkať si na prvý ultrazvuk, lebo zhruba do 12-teho týždňa rastú všetky mimčá rovnako a na konci druhého mesiaca je najlepší čas na zmeranie miminka (deń počatia a pôrodu potom určí mašinka, ak si mamina nie je istá). Dzupinka, nestresuj sa ešte! Ak aj si tehotná, mimčo je ešte strašne maličké a zhruba do 6tt, čiže asi 4 týždne od počatia takmer nič nevidieť, len maličkú čiernu bublinku... takto skoro ti môže dať odpovedať iba tehotenský test a potom UZV (na valúšenie mimomaternicového tehotenstva)... tak to, boli dve paličky? Inak ja mám dnes takú depku! :-( Nechápem, čo sa mi robí.. radšej nech ani manžel nechodí domov, lebo si to možno odnesie on, chudáčik :-|
Odpovedať
bihan, dakujem za odborny vyklad ;-) ... Viem, kedy mam plodne dni aj ovulaciu, vzhladom na "kvalitny" menstruacny cyklus, ktory sliape presne, doslova na hodiny... Ja ze ci viete vy snazilky, ci sa to prihodilo na zaciatku plodnych dni alebo na konci, pretoze ovulacia je skor o tom, ze to vajicko je najblizsie k spermii a teda skor sa podari chlapec, nakolko Y chromozomy nie su schopne dlho úrezivat v spermii. Teda, aspon co ja viem. Pochytila ma teraz popoludni mensia depka. mala som chut len tak sa s manzelikom mojkat, on to pocopil tak, ze sa chcem milovat a dalk mi najavo, ze teraz nema chut /horuco/. tak ma to dost vzalo a este som zacala premyslat, ze by som uz aj brala babatko, ale vzapati rozum vravel nie, lebo este su tu nejake povinnosti... No humus. Rozplakala som sa a bolo "veselo". A povedali sme si to a bolo dobre.
Odpovedať
Dupinka, na toto presne je zameraná teória, že na spolodenie dievčatka sa treba milovať čo najčastejšie pár dní pre ovuláciu ("ženské" spermie prežívajú dlhšie, ale sú pomalšie), aby bol chlapec, treba sa milovať v deň ovulácie (alebo čo najbližie k nej), lebo tie mužské potvorky sú rýchlejšie, ale menej odolné... U nás to sedí ;-) Júj, a tieto depky... občas prídu a zase odídu... podstatné je nestratiť záujem s manželíkom komunikovať a všetko bude ok 8-)
Odpovedať
Bihan: veď to je jediná moja záchrana.. My sa rozprávame vždy a aj keď nemám chuť hovoriť, môj manžel dobieza dovtedy, kým mu nepoviem, čo mi behá hlavou. Povedala som mu večer, že nechcem, aby sme sa rozprávali o bábätku, ako keby sme už snažilkovali. zatiaľ sa o neho ani nepokúšame, tak to neriešme, pretože budem smutná ako niekoľkoročné snažilky, a to predsa nie je pravda. Inak, vy sa s malinkou ako máte? Ako sa vám darí?
Odpovedať
Môj bývalý mal takú špeciálnu taktiku... vždy, keď mi niečo liezlo na nervy alebo som sa nahnevala, tak ma nechal vyrozprávať, vyzúriť a v hlave si povedal, že ma to aj tak prejde a zase bude dobre ]-( Takže sme sa absolútne nikam nehýbali a po niekoľkoročnej rezignácii som už toho mala dosť a poslala som ho dočerta... Môj manžel je fakt iný; hneď, ako vidí, že sa niečo deje, tak vyzvedá, čo mi sadlo na nos a zase je dobre :-D No, o bábätku sa rozprávať môžete, aj my sme ho plánovali niekoľko mesiacov a ja som sa tešila ako malá na tú dobu, keď už bol čas ;-) (ale zase máš pravdu, keby to nevyšlo, asi by som skončila u psychológa)... No a malá sa má super, kope, rastie... už by mohla prísť na svet, všetko už máme ready :-D ale ešte potrebuje rásť, tak nech sa veľmi neponáhľa. Taká som zvedavá, na koho sa bude podobať!
Odpovedať
bihan: bude sa podobať na svojich rodičov, to je jasné... To je krásne obdobie poda narodení dieťatka, keď cvšetci okolo neho chodia, očumujú a polemizujú nad tým, po kom má nožtek, ústočká,...a ty si pyšná na to, aké krásne bábätko máš. A verím, že aj zdravé. Nech sa vám teda darí obom!
Odpovedať
dobré ránko aprílovky, vidím, že sa nám chcú pomaly ale isto rozrastať mamičky, my by sme chceli ešte rok počkať a potom môžme ísť na to ;-) , uvidíme ako rýchlo sa to podarí :-D všetkým držím palčeky, ktoré sa rozhodli pre babätko už teraz :-)
Odpovedať
Ahojte aprilovky! chcela som sa spytat, ci neviete, co je s mzuzkou... Slubila nam tu kolaz a stale nic :-| velmi som sa na to tesila. Inak, ako si uzivate tieto letne dni? A otazka na debatu: ako mate/nemate podelene prace v domacnosti. Pomaha vam manzel?
Odpovedať
Profilova fotka
ahojky, ja som sa na tu kolaz takisto tesila, a vobec netusim co je so zuzkou... vobec sa neozyva.... asi z toho nic nebude :-( a k tym domacim pracam - ja som cez tyzden sama, takze si upratujem sama... a taky vacsii "uklid" mavame v sobotu - manzel povysava, ja perem, zehlim, on navari, ja poumyvam riad, ... ked nieco chcem aby spravil, poviem a on to spravi... nema problem aj si niekedy nieco pozehlit, oprat... mame maly bytik, takze vela upratovania nie je ;-)
Odpovedať
my mame 3izb. byt, cez tyzden upraceme podla potreby (podlaha) no a vacsie upratovanie v piatok popoludni alebo v sobotu dopoludnia (podla toho, co mame cez vikend v plane) vacsie upratovanie. Podelime si to. Jedine, co manzelik neurobi, je zehlenie. Ma pred zehlickou respekt, ked bol maly, popalil sa.. A vacsie vyvaranie je tiez skor moja praca, ale vtedy manzelik umyje riady, kedze ich je dost :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte aprilovky:-) my to s upratovanim mame celkom spravodlivo podelene. Vacsie upratovanie robime tak kazde 2 tyzdne, ja utieram prach, kedze teraz dlazky moc umyvat nemozem a manzelik teda umyva. Varime tiez vacsinou spolu, jedine co ostava vyslovene na mne, je zehlenie. Ale zase kvetinky pravidelne polieva manzel aj je ich v celom byte veru dost. Takze u nas je ta pomoc taka vyrovnana.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte aprilovky:-) my to upratovanie mame celkom spravodlivo podelene. Vacsie upratovanie robime asi tak kazde 2 tyzdne, ja utieram prach, kedze dlazky moc teraz umyvat nemozem a manzelik teda umyva. Varime tiez vacsinou spolu, jedine, co ostava vyslovene na mne, je zehlenie. Takze nemozem povedat, zeby mi nepomahal, aj ked su veci, ktore si radsej porobim sama.
Odpovedať
Profilova fotka
Nejako to zblbo, tak sa ospravedlnujem za dvojity prispevok 8-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?