Svadby v septembri a októbri 2021 - plánujete?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte nevesty, Ste tu také čo plánujete svadby na jeseň? My sme museli už pre koronu zrušiť dva termíny, z toho jeden bol týždeň pred svadbou takže už mám z toho docela stres. Tento krát sme sa rozhodli, že to dáme na 11.9.2021 s hostinou do 50 ľudí tak snáď už do tretice to vyjde 😄
Odpovedať
@tralala94 jaj super dakujem a pre ostatné to je ako? lebo nejak som to nenašla
Odpovedať
@kvietinkaruzova je to dosť zložité, neviem si predstaviť ako sa to bude kontrolovať, ale v zásade je to rozdelené na 5 farieb: zelená - monitoring - svadby - ak sú kompletne očkovaní 400 ľudí interiér, 800 ľudí exteriér; ak sú tam aj neočkovaní tak interiér 200 ľudí, 400 ľudí exteriér oranžová - ostražitosť - svadby - ak sú kompletne očkovaní, maximálne 100 ľudí v interiéri a 200 ľudí v exteriéri; ak sú tam aj neočkovaní, tak interiér 50 ľudí a exteriér 100 ľudí červená - 1. stupeň ohrozenia - svadby - ak sú kompletne očkovaní, 50 osôb interiér, 8O osôb exteriér; ak sú tam aj neočkovaní, tak interiér 25, exteriér 40 bordová - 2. stupeň ohrozenia - svdaby - ak sú kompletne očkovaní, max. 20 ľudí pre interiér aj exteriér; ak sú tam aj neočkovaní, svadby sú zákazané čierna - 3. stupeň ohrozenia - zakázané pre obe skupiny
Odpovedať
Profilova fotka
@kvietinkaruzova tabuľka je celkom jasná a prehľadná
Odpovedať
Ako sa rataju deti neviete? Normalne do poctu osob? Nieje vynimka aspon deti do 10r?
Odpovedať
@amelie22 Ako sa rataju deti neviete? Normalne do poctu osob? Nieje vynimka aspon deti do 10r?
Odpovedať
@monymoni rátajú sa všetky osoby na svadbe - dospelí, deti, dodávatelia, obsluha.
Odpovedať
Profilova fotka
@tralala94 O tom že deti aj foto kameraman to hej, ale aj obsluha? Ved ja ani netuším koľko má byť čašníkov, kuchárov atď. Veď to je hneď -10 minimálne.
Odpovedať
@amelie22 dnes som to práve riešila s hotelom a oni s hygienou - počíta sa každá osoba na svadbe, ale vraj je v tom stále chaos. Ja bývam v Košiciach, kde idú nové obmedzenia od pondelka a sami nevedia ako to bude. Inak ale počet čašníkov ti budú vedieť povedať na mieste - podľa počtu hostí si hotel odhadne, koľko ich potrebujú.
Odpovedať
Profilova fotka
@tralala94 no pekne 😕
Odpovedať
To akoze nemozu mysliet vazne, svadobcania ok beriem, deti beriem aj ked vynimka by mala byt kedze ockovanie nie je pristupne pre kazdu vekovu kategoriu.. ale obsluha??? Ako vazne ? Baby treba povedat ze staci 1 casnik ze pockate radsej haha 😂🤦‍♀️
Odpovedať
Profilova fotka
@coolwewe22 Dobrý nápad 😄 😄
Odpovedať
Profilova fotka
Písala som na regionálny úrad verejného zdravotníctva a jediná odpoveď ktorú som odtiaľ dostala bolo, že mi pani skopírovala vyhlášku. Vo vyhláške sa nikde ľudia nerozdeľujú na hostí, či personál... hovorí sa proste o počte. Takže si myslím, že oficiálne tým berú do úvahy aj personál, obsluhu atď. Ale keďže pani mi nič normálne nenapísala, iba skopírovala text tak si myslím, že oni sami nechcú povedať niečo zle a možno ani sami nevedia ako k tomu pristupovať...
Odpovedať
Článok sa načítava...
ahojte baby, máte už po svadbách a zažili ste kontroly? Zaujíma ma, ako to vlastne prebieha a ako veľmi to naruší program? chceme ísť do varianty, kde budú všetci hostia očkovaní, ale máme 3 ľudí z blízkej rodiny, ktorý do očkovania ísť nechcú. Tak či to máme risknúť alebo radšej nie...
Odpovedať
Profilova fotka
Ved ale tym staci test a to by pre nich nemusel byt taky problem. Potom aj v pripade kontroly by malo byt vsetko v poriadku. Ono je hlavne ak by aj nejaka ta kontrola prisla sa k nim spravat uctivo a nijak ich neurazat
Odpovedať
Jasne, určite sa k ním budeme správať slušne, veď sú to tiež len ľudia. Mne skôr šlo o to, že tam ten povolený počet hostí kvôli pár nezaočkovaným (ale otestovaným) prekročíme, tak či niečo také bude kontrola extra hrotiť alebo tých ľudí ani nepočítajú
Odpovedať
Presne tak, ono ked sa to tak vezme, kontrola za to nemoze, je to proste ich praca, ktoru si musia robit
Odpovedať
Tak už mame po. Svadbu sme mali v oranžovom okrese a kontrola žiadna nebola. 90% očkovaný a ty neočkovaný mali testy. Užite si to hlavne a nedajte si to pokazit stresom z covidu a z opatrení. 🙂 Ak by sa aj nahodov niekto nakazil, očkovať sa už dat mohol dávno.
Odpovedať
Profilova fotka
@bea_zajacova Ďakujeme za povbudenie, máš v tomto pravdu 🙂 A koľko ste mali hostí? Odovzdávali ste zoznam? Nám sa to blíži, ale ešte stále dosť času, aby sa dovtedy opatrenia sprísnili. Ďakujem!
Odpovedať
Ahoj, no my sme svadbu odlozili na buduci rok, aj kvoli inym starostiam. Ale podla toho co som pozeral tak od 13 septembra vacsina okresov oranzova, a vela okresov uz aj cervenych, oktober asi bude este horsi co sa tyka farebnosti.
Odpovedať
Tak my sme v Košiciach a od budúceho týždňa sme červení. Svadbu máme o dva týždne, plánujeme aj tak, lebo máme 50 ľudí a priestor vieme oddeliť. Už pripravujeme aj plán na bordový stupeň, ak to bude len pre plne očkovaných. Snáď neskončíme dovtedy čierni...
Odpovedať
Profilova fotka
@tralala94 My o tri, ale chvalabohu je BA ešte budúci týždeň zelená, tak snáď to vydržíme aspoň v oranžovej farbe dovtedy...
Odpovedať
Profilova fotka
Jooj ked teraz sa zas clovek nemoze na nic spoliehat. Ako vidim, tak tie farby nejak moc rychlo pribudaju a som velmi zvedava, ako to pojde dalej
Odpovedať
@amelie22 BA bude ok, toho by som sa nebála + Senec, Pezinok, Dunajská Streda. To len zvyšok Slovenska zase bude pozatváraní. Som ale veľmi zvedavá ako to vysvetlia tým stovkám tísicom, ktorí sa dali zaočkovať (ako napr. ja), ale majú tú smolu, že žijú v debilistane a zostanú zavretí aj keď ešte pred polrokom bolo povedané, že očkovanie je sloboda a už sa nič nezatvorí (teda aspoň nie pre očkovaných). Držím palce s prípravami. 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@tralala94 Áno, toto mi je ľúto. Lebo zase budú doplácať tí zodpovední na tých ostatných, ktorí si dobrovoľne zvolili inú možnosť...
Odpovedať
@amelie22 no ved jasne, ale clovek s tym nema co spravit. Niekoho na to neprehovoris a ked sa to tak vezme, je to proste kazdeho slobodna volba. Len tie cisla rastu nejak zahadne a moc rychlo. Som veru moc zvedava, ci zas na zimu nebude vsetko pozatvarane
Odpovedať
Profilova fotka
Je tu niekto, kto plánuje svadbu na polku októbra? My plánujeme ale iba 25ludi a ak bude treba tak len do 14… ale bojím sa že ani to neprejde keď vidím ako sa rýchlo menia tie čísla
Odpovedať
@amelie22 niečo málo cez 75, bez obsulhy. Svadbu sme mali v prenajatom kulturaku, hosťom sme dali podpisovať čestné prehlásenia, ktoré sme potom museli odovzdať kulturáku - ako zoznam. Je možné, že zopár hostom, ktorý boli možno len otestovaný sa tlačivo stratilo... 🙂 V čiernych okresoch, blízko hraníc s CZ, by som odporučil migráciu za hranice. V cz budú v októbri volby a pochybujem, že sa budú do vtedy zavádzať opatrenia. 😉
Odpovedať
Profilova fotka
@bea_zajacova 😄 😄 tak to ste mali fajn. My to tu skúsime ešte vydržať na slovensku 😄 Uvidíme 🙂
Odpovedať
@kristina_sykorova ja mám naplánovanú na 23.október. Tiež mám z toho zmiešané pocity. Plán A bol cca 45 ľudí ale ak bude treba okrešem na 25-30 a spravíme na dvore u rodičov. Samozrejme ked je to koniec októbra treba party stany a ohrievače. No nejako to zbuchame a podľa mňa ako bude tak to bude a bude to možno úplne najsuper 😄
Odpovedať
@lenkaakub ale jasné, že to bude super, proste v to treba veriť. je to teraz fakt všetko také nijaké, keď človek nevie ako čo bude a všetko sa fakt tak rýchlo mení a niekedy je to aj zo dňa na deň a nevieme predvídať
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?