Svadby v septembri a októbri 2021 - plánujete?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte nevesty, Ste tu také čo plánujete svadby na jeseň? My sme museli už pre koronu zrušiť dva termíny, z toho jeden bol týždeň pred svadbou takže už mám z toho docela stres. Tento krát sme sa rozhodli, že to dáme na 11.9.2021 s hostinou do 50 ľudí tak snáď už do tretice to vyjde 😄
Odpovedať
@kajka_majka no podla mna uz by fakt mohli brat na vedomie ze sa davaju ludia ockovat a povolit to, ved to dokedy mame cakat? nech potom prestanu chodit na Maledivy a spol, ak nemoze byt svadba
Odpovedať
Profilova fotka
@kajka_majka tie názory o tretej vlne sú tu už dlho, a tá je to podľa mňa takmer istá vec, že tretia vlna príde. Otázne je v akom rozsahu, kedy presne a čo všetko sa obmedzí. A som si istá, že ak k tomu príde, tak svadby pôjdu medzi prvými...
Odpovedať
Ahoj baby, teraz tu už aktualizovali podmienky, ako to prosím chápete, je teda povolených tých 100 ľudí alebo ako? VI. – IV. stupeň varovania – oslavy/hostiny sú úplne zakázané Stupeň ostražitosti III. – maximálne 25 osôb v interiéri a 50 v exteriéri podľa príslušného semafóru (povinný zoznam účastníkov) Stupeň ostražitosti II. (oranžová) – maximálne 50 osôb v interiéri a 100 v exteriéri podľa príslušného semafóru (povinný zoznam účastníkov) Stupeň ostražitosti I. (žltá) – maximálne 100 osôb v interiéri a 250 v exteriéri podľa príslušného semafóru (povinný zoznam účastníkov) posledná fáza, t.j. Monitoring (zelená) – kapacita podľa podmienok pre hromadné podujatia, resp. podľa príslušného semafóru
Odpovedať
Profilova fotka
Tak 100 bude povolených keď predsa budeme v žltej a tam ešte nie sme. Teraz sme v ružovej čo je 25. Budúci týždeň neviem či budeme ešte ružová alebo už oranžová...
Odpovedať
Profilova fotka
@kvietinkaruzova Tak 100 bude povolených keď predsa budeme v žltej a tam ešte nie sme. Teraz sme v ružovej čo je 25. Budúci týždeň neviem či budeme ešte ružová alebo už oranžová...
Odpovedať
@amelie22 no ale potom je tam ešte toto, takže jedno je pre obrad a druhé hostinu? l Aké sú aktuálne opatrenia pre svadby? IV. – I. stupeň varovania – svadby a oslavy sú úplne zakázané Stupeň ostražitosti II. – na svadbe môže byť maximálne 6 osôb Stupeň ostražitosti I. – na svadbe môžete mať maximálne 30 osôb posledná fáza, t.j. Monitoring povoľuje na svadbe 50 osôb
Odpovedať
@amelie22 ja uz ratam aj deti, ano. Ale popravde, momentalne sa absolutne v pravidlach nevyznam, a teda na 100% budem vediet ako tak tyzden pred svadbou. Dovtedy to nebudem riesit, lebo zbytocne
Odpovedať
Ružové okresy Svadobné hostiny, kary, večierky a podobné podujatia – povolené s tým, že interiér môže byť do 25 osôb a v exteriéri do 50 osôb.Pri vstupe je potrebné mať negatívny výsledok PCR či LAMP testu nie starší ako 72 hodín alebo Ag testu nie starší ako 24 hodín. Povinný zoznam účastníkov. Oranžové okresy Svadobné hostiny, kary, večierky a podobné podujatia – povolené s tým, že interiér môže byť do 50 osôb, a v exteriéri do 100 osôb. Pri vstupe je potrebné mať negatívny výsledok PCR či LAMP testu nie starší ako 72 hodín alebo Ag testu nie starší ako 24 hodín. Povinný zoznam účastníkov. Žltý okres Svadobné hostiny, kary, večierky a podobné podujatia – povolené s tým, že interiér môže byť do 100 osôb, a v exteriéri do 250 osôb. Pri vstupe je potrebné mať negatívny výsledok PCR či LAMP testu nie starší ako 72 hodín alebo Ag testu nie starší ako 24 hodín. Povinný zoznam účastníkov. Zelený okres Kapacity podľa Hromadných podujatí - 50% kapacity na sedenie aj v exteriéri 75% do 1000 osôb v exteriéri a do 500 v interieri. https://www.aktuality.sk/fotogaleria/...
Odpovedať
Profilova fotka
Uprimne ... 😄 ja mam sice svadbu naplánovanu až na 28.5.2022 a ja mam už teraz obavy z toho že mame 30 hosti a budem musieť okresavať 😄 a to je rok dopredu tak ja asi v januari alebo februari poražku dostanem 😄
Odpovedať
Profilova fotka
@lucia78082 🙂 Tak to celkom skoro stresuješ 😄 To ja mám na október 80 a zatiaľ nestresujem. Lebo mi to aj tak nepomôže a nie je to dobré pre zdravie 🙂
Odpovedať
čo počúvam tak všetci hovoria že to na jeseň znova príde.... ja by som sa to asi skúsila presunuť na septemeber ešte... ten vyzerá realnejšie podľa mňa
Odpovedať
Profilova fotka
@xena0 Ja pevne verim, že tie zákazy a obmedzenia sa budú robiť regionálne. Stačí, keď sa človek pozrie na ochotu očkovať sa ma východnom Slovensku a je jasné, že sa to bude zhoršovať... Ale keďže pol slovenska aj tak dosť pendluje za prácou... no, držme si palce. Ja som sa skúsila napríklad informovať na prehodenie termínu, ale napríklad cukrárka už mala na skoršie úplne plno a nebola jediná, DJ robí aj 3 svadby týždenne. Proste leto a september už budú mať dodávatelia nátresk.
Odpovedať
Článok sa načítava...
no to je veľmi relatívne, ja som z východu a už sme väčšina rodiny a hostí zaočkovaní, snúbenec je zo západu a len on sa dal zaočkovať...takže veľmi to závisí 😄 ja skôr nie som nadšená z tých čo majú problem doma sedieť a musia sa trepať do toho hnusu v Egypte a podobne 😄
Odpovedať
Profilova fotka
@kvietinkaruzova Fakt? Tak pardón 🙂 U nás sú už všetci, a ja najmladšia som dostala svoju prvú dávku dnes 🙂. No zase my by sme sa chceli trepať do toho hnusu v Egypte 😄 na konci októbra, akože svadobná cesta 😄 Alebo Kuba. Lebo nikam inam do tepla sa v zime už moc nedá, podľa toho cestovatelského semaforu. ale budeme to riešiť až v októbri samozrejme, last minute, podľa aktuálnej situácie, obmedzení a čísel v daných krajinách. Ale samozrejme len preto, lebo sme zaočkovaní, bezdetní a aj sme prekonali. S nezaočkovanými deťmi by som určite nikam takto necestovala.
Odpovedať
Ahojte kočky. Prosím Vás, do celkového počtu ľudí sa rátajú aj deti? Či deti do 10rokov sa nepočítajú? My máme svadbu 18.9. a fakt už nvm ako sa mam zariadiť. Ďakujem krásne a prajem nám všetkým beznervove predsvadobné obdobie. 🍀
Odpovedať
@helenaverne áno rátajú .
Odpovedať
no ja mam tiez svadbu 2.10. a presuvat urcite nebudeme....aj keby sme chceli byt s rodinou, ale vsak keby ze hostina sa nebude dat, urobime niekedy inokedy oneskorenu rodinnu oslavu 😄 Planujeme zatial 85 ludi aj s detmi....uvidime...sme pripraveni na obe varianty, ratame aj s dalsou vlnou 😞 Okresat by sme vedeli... Svadobnu cestu planujeme ale len nejaky pekny pobyt na SR...v prirode 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@monymoni Máme rovnaký termín 🙂 Držme si palce 🙂
Odpovedať
Aj ja mám rovnaký termín 11.9.2021 a verím, že nám to ešte vyjde!
Odpovedať
Profilova fotka
Aj my máme 11.9. a verím, že už na druhýkrát to vyjde 🙏
Odpovedať
Profilova fotka
My sme z 3.10. 2020 presuvali na 14.9.2021. A nakoniec sme dali na 11.8.2021... Kedze je to streda tak nam vsetkych dodávateľov co som chcela. Ale popravde s tym co sa deje v okolitych krajinach sa obavam ci uz na konci jula sa nezacne obmedzovat 😔😔😔
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte baby, viem že sa to tu už omiela úplne všade, ale bola som teraz mimo a nejak som z toho vypadla, tak mi možno budete ochotné poradiť. Ako je to momentálne teda s tými testami na svabdu? Treba aby bol človek zaockovany alebo mal pcr test, hej? A test aj deti nad 10 rokov ak nie sú zaočkované, tak? K tomu zoznam účastníkov - stačí tých čo idú na hostinu predpokladám. Ďakujem za každú info!
Odpovedať
@monymoni my sme mali tiez taku svad.cestu, minuly rok na prelome sept./okt., boli sme sami na chate v horach a bolo to super ,po svadobnom zhone sme si tam supet oddychli🙂
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte, nevesty 🙂 tak ako? Chystáte september/október?? 🙂
Odpovedať
@dorotka363 Ahoj, my máme všetko okrem pozvánok, tak dúfajme, že to prejde lebo ja už mam taký stres 😄
Odpovedať
Profilova fotka
@amelie22 deti do 11, 99r nic, test staci aj 24h antigen, zaockovani 14 a viac dni po druhej davke nic, prekonany covid do 180 dni od ukoncenia teda od prveho negativneho testu po chorobe nic. Zoznam len hotelu, resp. Prevádzke ak to vyzadujr
Odpovedať
Profilova fotka
@hatsepset Ďakujem 🙂 @dorotka363 My máme v podstate asi všetko podstatné, pozvánky už pred mesiacom odoslané (tým, čo sú pozvaní na hostinu), čakám na potvrdenie posledných dvoch párov a potom objednám posledné veci, ktoré súvisia s počtom hostí - pierka, darčeky pre svadobčanov. Menu a menovky pre svadobčanov máme navrhnuté, ale dám ich tlačit až v septembri, keď možno už bude trošku jasnejšie ako to bude s počtami a kto bude môcť prísť a kto nie. Rovnako tak aj oznámenia pre tých, čo by chceli prísť iba na obrad budem posielať až v septembri. Ešte flašu otcom musím dať vygravírovať 🙂 A kúpiť také drobnosti ako bublifuky, konfety, krabicu na obálky... takže vlastne ešte vôbec nemám všetko ako tak nad tým rozmýšlam 😄 😄 😄 No a samozrejme, že dúfame... 🙂
Odpovedať
My máme mať 9.10 ale nebudeme prekladať, máme len úzku rodinu pozvanu na obrat a večeru (14ľudí),a keby nepovolia ani to tak sa vezmeme o dvoch svedkov,rodina pride k nám a navečeriame sa u nás doma. Ale normálne zariaďujeme všetko.
Odpovedať
Ahoj baby, ja už som asi mimo, ale viete mi prosím niekto vysvetliť tieto podmienky? ,,V prípade svadieb, karov, osláv, večierkov či hromadného podujatia v prevádzkach verejného stravovania budú možné len dva režimy. Ak pôjde len o kompletne zaočkovaných, v interiéri bude môcť byť maximálne 400 osôb a v exteriéri 800 osôb. Organizátori budú musieť zabezpečiť tiež zoznam účastníkov. Pri režime OTP bude môcť byť maximálne 200 osôb v interiéri a 400 osôb v exteriéri. Rovnako bude nevyhnutný povinný zoznam účastníkov." to znamená celkovo na každú svadbu taký počet ľudí alebo to potom ešte závisí od rozlohy miesta kde sa koná?
Odpovedať
@kvietinkaruzova to znamená na každú svadbu, nie závislé od rozlohy, tá sa tam nikde ani nespomína. A tieto podmienky sú platné pre zelené okresy.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?