Budúce Talianky. Ste tu?

Zobraz úvodný príspevok
ahojte dievcata. pri tom mojom nudeni som si vsimla, ze holandanky a anglicanky su uz 'tu' (vo fore), je tu aj nejaka buduca (alebo uz) 'talianka'? ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia my se s Mickem od zacatku shodli, ze chceme, aby Tonik vyrustal doopravdy ve dvou jazycich, ale hlavne kulturach... protoze kdyz to omezis jen na jazyk, tak az vyroste, tak si samozrejme vybere ten majoritni - italstinu - a na cestinu se "vyprdne", protoze ji bude potrebovat jen s tebou... podle me je dulezity, aby melo dite i jiny zdroj nez jen maminku, takze pohadky, knizky, pisnicky, rikanky, ale taky casty kontakt s pribuznymi v CR, rozhodne po telefonu (skype je nenahraditelny), ale taky co nejcastejsi navstevy, aby na nej mluvil i nekdo, u koho vi, ze fakt italsky nerozumi... je dost mozne, ze ditko bude mit obdobi, kdy bude i na tebe mluvit italsky, protoze deti jsou v tomto od prirody velmi pohodlne a vyberou si, co je pro ne jednodussi, ale o to vic ty musis byt zasadova a vydrzet... a jak uz jsem tu kdysi psala, pro me neni vychova ditete ve "dvounarodnostni" domacnosti jen o jazyce, ale predevsim o kulture, historii... o tom odkud pochazi jeden z jeho rodicu. Vzdyt to je jedno, kde zije, jestli v Italii, v CR nebo ve treti zemi, ale jeho mama (nebo tata) by pro nej nemeli by "cizinci" ... ted to mozna zni blbe, ale jednou ma rodice ze dvou zemi a dvou jazyku, tak by si mel vypestovat vztah k obema... tak bych to videla ja ;-) @danieladaniela kdyz nekdy prijde rec na minuly rezim, vetsinou to lidi dost zajima, jak jsem to videla ja (nebo teda spis mi rodice - mne bylo deset, kdyz se zmenil rezim - ale i tak, co si z toho pamatuju a jaky to bylo). Navic Mick se dost zajima o historii a hodne o tom vi - i o historii stredni Evropy a tak (mam pocit, ze toho vi o Ceskoslovensku vic nez ja, coz je ostuda) a je hrozny propagator, takze to vsem vzdycky zacne vysvetlovat a pomaha si tim, ze me necha uvadet konkretni priklady :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@paulina21 naprosto souhlasim.... deti dvojjazycnych rodin zacinaji obecne mluvit pozdeji, ale to neznamena, ze by v tom mely zmatek nebo jim to skodilo, proste si jen misto jednoho jazyka museji sesumirovat dva, ale pak valeji x-) Tonik uz ted treba reaguje na stejne veci v obou jazycich - napr se ho zeptam kde je svetylko (to je jeho vasen :-D) a on hned v mistnosti hleda vsechna svetla. A to same, kdyz se Mick pta "Dov'è la luce" coz nase italske zname a pribuzne fascinuje :-D Takze to vlastne uz funguje i prakticky ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ted jsem domluvila s nasima, tak jsem plna pozitivni energie x-) @salsiccia Tak na krtecka koukame se Simonem pomerne casto, on ho miluje :-D Takze krtecek bude i do budoucna. 8-) O Vanocich jsme koukli na 3 ceske pohadky, Simo proste vi, ze k Vanocum patri :) Dve z nich nemely ani AJ titulky, tak to bylo maso - hlavne pro me tedy :-) (Tri orisky pro Popelku, Jak se budi princezny a O princezne Jasnence a letajicim sevci). Me docela mrzi, ze tady vsichni vyrustaji na japonskych serialech, ty prece nemaji zadnou spravnou pohadkovou atmosferu. Co se deje v trave - Lilliput put - ovsem jako it. kresleny serial nema chybu, miluju termita! :-D Ja bych tomu mudr.lantovi rekla, ze pisello je preci zelenina :-D Taky davam prednost profesionalnejsimu, i kdyby chladnejsimu pristupu. Nasi me poslali 2x na tabor do Italie a pak s gymplem do Spanel. Sami nikde nebyli, protoze, kdyz si to mohli dovolit, tak jim komunisti zakazali i to blbe Bulharsko. A ted nak nejsou penizky :-( Mne je to taky lito, tatka byl u more 2x - na ozdravnem pobytu, mamka ani jednou. Tak to musime napravit :-) Vyrazy "ho pensato, posso chiederti una cosa?" u nas pouziva Simo, ja vetsinou zacinam: Sai che.. :) @danieladaniela Oni si Italove mysli, ze jsme behem komunismu umirali hlady, strucne receno. A taky po Italii kolovala hlaska, ze "komunisti zerou male deti". Nemuzu se zbavit dojmu, ze nas vidi zaostale.. Jsem rada, ze mi Simo siri slavu nasi zeme a ze treba it. tatka jedne kamaradky, kdyz vzpomina, jak za komunismu cestoval do vychodni Evropy, rekne: Tehdejsi Ceskoslovensko, to bylo uplne neco jineho nez Rumunsko nebo Bulharsko, v Ceskoslovensku se zilo dobre". Oni nas proste vidi jako vychod, Rumunsko nebo Cesko, vzdyt je to jedno. A nad to se nemuzu povznest. Otazky typu: Cestina je podobna albanstine, ze? mi fakt berou silu.. Ja jako dite jsem se za komunismu mela dobre. Nastesti jsem byla dite. Mne nikdo nesnizil plat a nevyhrozoval: Mas prece dve dcery, ktere budou chtit jit studovat apod. jako memu tatkovi.. Tatka tu nevrazivost ma dodnes v sobe, kdyz jsem chodila s nakym klukem a rekla to doma, tatka se nejdriv zeptal: Ale jeho otec neni komunista, ze? ;-) @yellowbanna Uplne mi mluvis z duse :-) (viz prispevek pro @salsiccia)
Odpovedať
Profilova fotka
Hezky vikend, holky :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia: Ja na Fedeho mluvim cesky. Na Sky mu poustim jeho oblibene kreslene pohadky (je vybiravy ;-) ) a obcas mu pridam na DVD Krtecka (ostatni pohadky zatim neprosly). Pak kdyz jsme v CR,tak je to prusvih, protoze v TV ted moc nedavaji kreslene pohadky. AKorat Vecernicek a to nestaci ;-) A pohadky s hercema se mu jeste nelibi. Knizky ma jak ceske,tak italske. My chceme,aby se naucil oba dva jazyky, je to velka vyhoda pro zivot a taky kvuli tomu,kdyz bude jezdit do Cech. Hlavne musis byt v klidu, to je pro mimco dulezite. Uplne z Tebe citim,jak jsi na nervy, ja kdyz jsem vystresovana,tak mi taky staci malo a hned se rozbrecim, klidne i nekde na urade. Minule jsem se rozbrecela v nemocnici, protoze na me "zapomneli" a ja tam cekala hroznou dobu. Ja obcas vypravuji kamaradum,jak jsme nemohli jezdit do ciziny,akorat do vychodniho bloku (jsem tu z vas nejstarsi,tak jsem z toho komunismu asi zazila nejvic). My jsme byli dvakrat v Jugoslavii a pro nas to byla Amerika, strasne jsme si toho vazili a pokazde jsme nekolik mesicu cekali,jestli nam daji vyjezdni dolozku. A pamatuji si,jak jsme ruzne schovavali v aute penize, protoze se nesmelo vycestovat s hodne penezma. Jednou,kdyz jsme takhle byli v Jugoslavii, dojeli jsme az k italskym hranicim a nasi se sli zeptat,zda nas pusti do Italie a oni nas hnali jak psy ;-) Nasi nebyli nikdy ve strane a tak jsem doma citila dost velkou nevrazivost ke komunistum. ALe ja jsem byla celkem akcni, byla jsem pionyrem a dokonce jsem byla neco jako kronikarka a predsedkyne tridy :-D Ja totiz byla silene zodpovedna uz od malicka :-D :-D Ted jsme se s Cri divali na snimek o upaleni Jana Palacha a ja kdyz vidim tyhle zabery z roku 1969,tak se me vzdy nahrnou slzy do oci, protoze kdyby nebylo tech pitomych Rusaku, tak bychom jako zeme byli dnes uplne nekde jinde.
Odpovedať
Profilova fotka
Jee, ona je tu jeste dalsi stranka ;-) @sisiko :Ja zase zacinam : "Ti volevo chiedere...." A Cri se zacina desit :-D No a nekdo si mysli,ze jsme stejni jako Ukrajinci a nekdo zase vi,ze u nas je to uplne jine. Zrovna dnes jsme sli s kamaradama na snidani a kamarad povida: "Ja se prestehuji do Cech,tam veci funguji,tak jak maji" :-D Oni totiz vidi me,ze ja jsem zodpovedna, presna,co reknu, to plati a mysli si,ze jsou u nas takovi vsichni :-D Pak jim samozrejme taky neco povypravim a jasne ze jim rikam jen ty pozitivni veci :-D A co se tyce politiky vseobecne, skoro vsichni Italove na politiku nadavaji a kdyz jsem pak v CR,tak zase vsichni Cesi nadavaji na politiku,takze si fakt clovek nevybere ;-) Tuhle jsem cetla rozhovor s Vitkem Pokornym a on popisoval,jak byl na Ukrajine a jak je to tam hrozne. Tak to me fakt vazne urazi,kdyz si nekdo mysli,ze je to u nas stejne. ALe abych nekrivdila jen Italum,ono v CR taky kolikrat jsou pekni ignoranti,kteri nikdy nikde nebyli,ale hrozne se vyjadruji o jinych narodech. Jo a do hotelu jezdi hodne Nemcu a uz se me nekolikrat stalo, kdyz jsem rekla,ze jsem z Cech,tak se me zeptali,kolik je to k nam hodin letadlem. A to s nima prosim sousedime.
Odpovedať
Profilova fotka
Tak jsem to napsala tak blbe o tom roce 1969. Mela jsem na mysli zabery z invaze z roku 1968 a upaleni Palacha v roce 1969.... At nevypadam jak ignorant ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte, tak sa vam hlasim ako cerstva maina :-) Linduska sa narodila v stredu 19-teho rano o 03.26, 50cm a 3.380kg bolesti a porod boli dost dlhe, ale zvladli sme to a sme stastni :-) preslo to bez epiduralky a stehov,ale dalo to zabrat. vcera sme sa vratili z nemocnice,vo vhodnej chili vas docitam, vidim, ze ste sa poriadne rozpisali za poslednu dobu. zatial vas setkych zdravim a zelam pekny vikend. skoro pridam nejake fotky.
Odpovedať
Profilova fotka
@ditakir ja kolikrat brecim kvuli hroznym pitomostem...ono je docela snadne me dostat, hlavne kdyz je na me nekdo neprijemny na uradech, byvam kvuli tomu na sebe nastvana, ale nemuzu si pomoct... s tim pionyrem jsi mi pripomnela...u nas taky nebyl nikdo ve strane, muj tatka se vzdycky chtel stat chirurgem, ale protoze muj deda nebyl ve strane, nemohl na medicinu, mel stesti, ze mohl vystudovat VS elektro, ale cely zivot se tam "nudil"... no a ja chodila do Jiskricek a pak jsme skladali pionyrsky slib a kdyz jsme sli ze slibu domu, stavili jsme se u me nejlepsi kamaradky a rodice na ni cekali s kytkou a dortem - byl to velky den, ze ;-) Pak jsem dorazila domu ja a nic, zadne oslavy, nikdo se ani nezeptal, jake to bylo a ja si dodneska pamatuju, ajk me to strasne mrzelo a citila jsem to jako nefer...az mnohem pozdeji jsem pochopila... a taky jsem nemohla chodit na lampionove pruvody na VRSR :-D
Odpovedať
Profilova fotka
juuuuu @rospina, psaly jsme zaroven, MOC GRATULUJU!! Hlavne, ze jste obe v poradku a uz jste doma! Tesim se na fotky ... at e Lindusce na svete libi! x-)
Odpovedať
Profilova fotka
@rospina gratuluju!!! vice obecne pozdeji, prave myju nadobi v NOVEM byte
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia PARADA! ;-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
@rospina moc, moc, moc vam gratuluju a preju vsechno krasne :-D :-) ... jsem rada, ze jste v poradku ;-) Mysleli, jsme si tu na vas ;-) ... a 19.1. je nejaky dobry datum: se narodil i chlapecek moji kamaradce - Italce :-) @salsiccia take gratuluju ;-) ... snad ted budes s miminkem vic v klidu :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@rospina: Moc gratuluji. Uz jsem si zacinala delat starosti,co se deje,ze nedas vedet. Tak az budes mit vic casu,napis,co a jak. @yellowbanna: :-D Predstav si,ze ja chodila do sboru a pravidelne jsem zpivala na tribune pri 1.maji :-) Proste to se muselo a me to prislo normalni :-) Ja jsem taky vzdycky ze vseho raz dva rozhozena. A ubrecena jsem byla odmalicka, uz jak jsem se tu zminovala,ze jsem se rozbrecela na hanbe. Zvlast kdyz se to ve me tak nejak vsechno nahromadi a pak staci malickost a ja bulim jak zelva. Taky me to stve, chtela bych byt silnejsi,ale s tim uz asi na stara kolena nic nenadelam. Dnes v noci jsem vubec nemohla spat. Spala jsem asi hodinu, protoze jsem dnes rano mela brzo vstavat do prace a tak jsem z toho byla nervozni. Je divne,ze jsem zatim docela v pohode,ale az prijedu domu,tak si lehnu. Bavila jsem se sefem a rekla jsem mu,ze mi nabidli celorocni praci v jinem hotelu a on na to,ze pokud mam zajem o praci na cely rok,tak at mu to reknu,ze on byl presvedceny,ze chci delat jen v lete a v zime jen tak obcas. Nemohli jsme to domluvit, protoze nas prerusili,ale mozna se neco rysuje ;-) Me tahle prace bavi, jen ty smeny jsou na houby. To,ze jednou koncim ve 23 a pak zase zacinam v 7 rano. Uz takhle mam problem se spankem,natoz kdyz neni "pravidelny rezim".
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia: Wow, NOVY byt! Tak pak napis.
Odpovedať
Profilova fotka
@rospina Rospi a Lindusko, moc gratuluji a jsem rada, ze jste se ozvaly. Moc jsme tu na vas cekaly ;-) Rospi, az budes mit vice casu, napis vse. Jsem moc zvedava :-) Papa a mejte se hezky a uzivejte si stastne chvilky!! @salsiccia tak uz, to je bajecne. Urcite ted budes v klidu a v pohode. Je to krasne obdobi, zarizovat novy byt a vse si organizovat podle sebe, tak at se vam tam libi!
Odpovedať
Tak az ted jsem vas stihla docist :-) ... Co se tyce toho komunismu: ja mela zrovna 9 let, tak si to zase tak vsechno nejak nepamatuju ... Vim jen, ze jsem byla jiskricka a pak jsem slozila slib na pionyra a ten uz pak nebyl - to me docela mrzelo :-) ... a 1. maj se mi libil ... a take jsem nepobirala, proc uz nejsou ucitelky soudruzky :-D ... Ale je pravda, ze ani ja bych urcite nemohla studovat VS ... Co se tyce Italu (v mem okoli), tak vidi komunismus ze dvou stran: bud jako neco, co bylo fajn: rikaji, ze CR mela uplne jinou krasnou atmosferu, kterou uz dneska nema (no, je jasne, ze to jako turisti videli jinak nez lide, kteri v tom zili ... byla to pro ne dovolena ... a exotika ...) nebo to vidi uplne vyhrocene ... (v kazdem pripade mam kolem sebe vice mene milovniky CR :-D ) Co se me tyce, tak ted mam hodne rada ten porad Retro na CT1 ... ja vim, ze to nebyla lehka doba ... ale jako dite jsem to videla zkreslene, takze se mi svym zpusobem libi se vracet prostrednictvim nekterych programu do te doby ... kdyz tam znovu vidim a pripominam si uz zapomenute veci tak mi to prijde hezke ... vsechny ty vzpominky, asociace ... vidis tam znovu vsechny ty predmety, vybaveni bytu, jidlo, piti, to jak bylo vsechno balene, zpusoby zabavy lidi v te dobe, fenomeny te doby ... Taky jsem na podzim videla v kine v CR film "Obcansky prukaz" (vzdycky, kdyz jsem v CR tak se snazim zajit na nejakou ceskou kino tvorbu:-D ) - drsne, cloveku zase doslo hafo veci ... ale na druhou stranu mi film prisel krasny prave temi predmety, zvyky atp., ktere se tam vyskytovaly ... Takovy film, ze ktereho jsem mela strasne prijemny a strasne neprijemny dojem zaroven ... takove zvlastni ... No, a kdyz jste tu jeste resily tu vychovu a to zanaseni prvku ceske kultury do Italie: ... ja tady v Italii mam desitky DVD a audio ceskych filmu a pohadek :-D :-D (se uplne stydim, hlavne kdyz to spocitam na penize) ... ale v dobe nez jsem prijela zit do Italie tak v CR vybehla v trafikach ta DVD za tech 49 Kc a v praci nam vznikla takova manie (u me podporena zejmena faktem, ze jsem vlastne vedela, ze se postehuju do Italie). Takze jsem se prubezne zasobovala uz pred lety :-D :-D :-D ... @ditakir s tim hotelem je to fakt nadejne ;-) A hezke. Drzim pesti ... jinak smeny a rozhozeny rytmus uplne chapu - take mi to nedela uplne dobre (a to mas navic Fedeho) ... ale kdyz chce clovek v cizine pracovat a navic v dnesni dobe tak se musi vzdycky necim prizpusobit :-| ...
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj holky, mám hroznou chuť na svíčkovou. Máte někdo zaručeně polopatický recept? Já tyhle věci nejsem zvyklá vařit a bojím se vždycky té fáze, kdy se tam dává smetana, že se mi to zdrcne :( Jinak dneska jsme měli jít pro zbytek věcí a jsem doma sama a Simo jel sám, tak se asi něco stalo, nějaká ošklivá sms nebo tak něco. Včera mu ještě záleželo na tom, abych jí pozdravila na odchodnou a dneska tohle. A já se už radši ani neptám, akorát mě to naštve a jemu to neuleví, protože pak prudím ještě já, že je to kr.. atd. Je to tu ještě jak po boji, ale dneska jsme tu spali, snídali a obědvali a to je luxus :) největší @ditakir dobré zprávy, třeba se z toho vyklube něco zajímavého, pamatuju si, že na tebe klienti pěli vždy samou chválu, tak se snad urodí nějaká zajímavá nabídka. @ditakir já jsem strašnej nervák, a jak říkáš ty, nějaký čas to jde a pak se sejde všechno najednou a rozbrečím se bezdůvodně, skoro. někdy se bavím v tramvaji lidma, co spěchají a u doktora, jak jsou nervózní, já se snažím být vyrovnaná, ale když člověk pravdu spěchá nebo je všechno špatně, tak to je mazec @jennynka5 přesně jak říkáš, mám pocit, že začíná nový život. nemůžu ještě ořádně uvěřit tomu, že jsme spolu na jednom místě a že teď jsme spolu sami a pokud se vše podaří, tak za chvíli nebudem a jsou to smíšené pocity (strach vyplývající z pocitu zodpovědnosti), ale převládá radost @oky já si pamatuu, že mi Italové na Erasmu v BCN říkali, že se v Itálii povídá (povídalo), že se do Česka jezdilo za holkama, kufr plný punčocháčů a týden nebo dva plný radovánek. tak jsem si na to jednou hrála, jsme jeli někam na výlet a hovor se točil kolem toho a já jsem si tam normálně domlouvala schůzky, jako naoko, samozřejmě, taková provokace, byli z toho dost v šoku, ale možná míň než já, když jsem slyšela ty historky předtím. jako že mají o naší zemi takový obraz. jinak tchýně mně jednou řekla, že neví, co jsem zač, jesti nejsem jako Rumunky (mají v Itálii asi dost negativní obraz) a já na to, že nejsem, ale co na tom, kdybych byla. a ona potom mlela o tom, že jsem s jejím synem jenom proto, abych získala občanství a takový nesmysly. chápu na jednu stranu její obavy, ale přistupovat k jednotlivci takovým způsobem, to moc daleko dojít nemůže.. mám takový tušení, že jestli se tam Simo dneska rozčílí, tak jí řekne o fazolce, ale pokud pak nebudu slyšet její zlý řeči, tak je to jedno a teď hurá dodělat překlad a pak trochu domácích prací. ale byt začíná vypadat čím dál tím víc jako obydlí lidských bytostí
Odpovedať
Profilova fotka
@oky: Jo, jo,ja jsem to taky tak videla v tom detstvi. Ja na to zpivani na 1.maje byla hrzone pysna ;-) Nechapala jsem,co to jako bylo. A je pravda,ze na spoustu veci vzpominam rada,ale pro nase rodice to asi bylo mnohem horsi. Taky jsem obcas videla ten porad Retro. Ten Obcansky prukaz jsem chtela videt, stoji to za to? @salsiccia : Jo,tak o tech puncochacich jsem taky slysela :-D Docela me to tenkrat prekvapilo, protoze jsem o tom vubec nevedela. Ja zaruceny recept na svickovou nemam a taky bych ho rada mela. Ja jsem delala dvakrat svickovou podle receptu na internetu a svetedivse byla fakt dobre. A nezdrcla se mi. NOrmalne jsem tam pridala panna acida a bylo to...
Odpovedať
Profilova fotka
yellowbanna: Ted jsem si vzpomnela, ze jsme ted meli v hotelu pani,co se narodila v Rescaldine ;-) To jsem netusila,ze tam mate i porodnici ;-) Pani je z roku 1964, to se mozna narodila doma......
Odpovedať
Profilova fotka
Holky, ja to nechapu s tema puncochacema, co tim myslite?mi neco uniklo? =-) :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@ditakir zcela urcite se narodila doma :-D Tady neni ani normalni nemocnice, natoz porodnice 8-( Joj, na Retro jsem obcas taky koukala, myslim, ze by to melo byt povinny... @salsiccia jak uz tu psaly holky... je dobre, ze uz jste pryc, snaz se ted soustredit jen na budovani hnizdecka pro vas dva a na Fazolku :-) Uz to delas a delas to dobre, jen tak dal! @oky Ja mam doma taky spoustu dvd s ceskymi filmy. A dikybohu za ta levna, co vychazeji s casopisy...predtim jsem natvrdo kupovala normalni dvd, protoze jsem proste chtela mit tu nejvetsi klasiku doma a pak jsem taky hledala filmy s anglickymi titulky, abych na ne mohla koukat s Mickem...takze ted uz muzu zodpovedne rict, ze zakladni filmove vzdelani by uz mel :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5: No proste Italove nakoupili puncochace a s tema pak odjeli do Ceskoslovenska a provozovali "vymenny obchod" za puncochace :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj, holky, tak jsem dneska spala do 11:20, che vergogna :-D Vikend u kamaradu byl super, videla jsem kousinek Lombardie: Lecco (nadherne mestecko, hory, jezero), Monza, Pavia, Desio, tam se budu rada vracet :-) Kamaradi nas krasne pohostili a se Simcou jsme u kytary zpivali: Od vecera do rana muzika mi vyhrava a ja pijem, pijem pijem, pijem len z plneho pohara :-D @rospina Gratuluju k holcicce! :-) To musi byt nadhera, takovy novy tvorecek :-) @salsiccia Tak jake to je v novem bytecku, pani domu? :) To je pohoda, ze? Se svickovou ti neporadim, v zivote jsem ji nevarila, ale dala bych si, mnaaam ;-) S temi puncochami mi to vykladal Simo, to jsem fakt cumela.. Tak jsem mu rekla, ze proste ti Italove narazili na nejake lehke devy a ze to byli asi nejaci chudacci, kdyz si nemohli najit normalni holky :-) Tchyni bych rekla, ze my Cesky zadna cizi obcanstvi nepotrebujeme, v CR se mame vyborne a do ciziny se stehujeme jen z lasky :-) Holky, ja taky casto bulim, u mne to je takove jednorazove dojimani se, nevim, drive jsem to nemela, ted jsem schopna bulit i u toho Retra. Mne nasi dali do Jiskricek, protoze souzka ucitelka, jasne rekla, ze tam musim chodit a tak nejak naznacila, ze bych mohla mit problemy. Nasi se me pak ptali, co tam delame a ja jim nerikala nic divneho, ani nezacala propagovat SSSR, tak byli klidni. V Pionyru jsem byla asi rok, taky mi sverili kroniku, ale nevim, proc, v te dobe jsem moc hezky nepsala a ty clanky, co jsem musela prepisovat, byly fakt sila a vzdycky me bolela ruka z toho, jak byly dlouhe. No, jednou jsem se s kronikou i sankovala, tedy spise sackovala a ona pak byla plna snehu :-D @ditakir Jednou k nam prisla do tridy (to jsem asi byla v 2. tride) skupinova vedouci a my holky jsme ji musely zpivat do ucha a ona si pak vybrala 3 z nas. Ja mezi nimi, i kdyz zpivat vubec neumim :-D No a pak jsme zpivaly na nejakem vyroci v kine Sputnik, vubec nevim, o co slo (nastesti). Obcansky prukaz jsem cetla jako knizku a muzu doporucit vsem, co se zajimaji o obdobi totality, smes humoru a drsnych momentu.. Taky si pamatuju, ze muj tatka mel vystrihnutou nejakou politickou karikaturu a mne se fakt libila, tak mi ji sveril s tim, ze ji nesmim nikomu ukazat a ja si pripadala jak nejaka tajna agentka :-) Taky jsem hodne opatrovala TGM na koni, fotku, kterou mi dal muj deda. Ted ji ma tatka, protoze ji ze me vymamil ;-) @ditakir Kde, prosim te, kupujes panna acida? Tady jsem to nikde nevidela :-( @yellowbanna Taky tady mam spoustu ceskych DVD, tech levnych :-) Simone videl 5-6 filmu urcite, jeho nejoblibenejsi postava je Bohus z Dedictvi, toho proste zboznuje :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj holky, tak konecne u nas asi po 2 tydnech sviti slunicko, neni mozne. Dneska sme vyrazili na plaz, ale fouka porad ledovy vitr. Vcera odpoledne sme byli na prochazce a byli jen 4 stupne, fuj. No a dnes sme sli konecne zaridit muj novy codice fiscale a i pro davidka. A az bylo hotovo, sli sme maleho prihlasit do skolky. A pry by nemeli byt problemy. Sice teoreticky mame rezidenci jinde, ale pomalu to presouvame sem. skolka je sice takova starsi...ale tak ucitelky byly mlade a vypadaly sympaticky. No a vsak zezacatku tam stejne bude byvat jen do obeda. Rospi, mooooc velka gratulace, jsem hrozne rada, ze ste obe v poradku! A vidis, dokonce jsi to zvladla i bez epiduralu a stehu, sikulka! Uz se moc tesim na fotky, Linduska je urcite krasne miminko:) Diti, jak jsi psala, ze v cesku nedavaji moc kreslenych pohadek, to je pravda, taky s tim trochu zapasime. Ale davidkovi se vzdycky libila i Kouzelna skolka anebo Animacek, co chodi rano. A pak o vikendu Ju a Hele:) To si pamatuju jeste i ja:) S tou praci moc drzim palce. A v tom hotelu, kde jsi, bys brala takto celorocni praci, i kdyz jsou tam ty smeny? Salsiccia, to je super, ze ste uz novem. Jak se vam tam bydli? I kdyz to je asi jedno, ze, hlavni je, ze ste tam sami bez tchyne:) Ted uz konecne muzes v klidu odpocivat a tesit se na miminko. Co se tyce svickove, ja ji jeste nevarila, ale mam recept od maminky...prospikuje maso slaninou, osoli, opepri a zasype nastrouhanou mrkvi, petrzeli a celerem a pak da jeste par bobkovych listu a nove koreni. Necha to den ulezet a dalsi den si tu zeleninu odela a da do hrnce, osmazi, zalije vodou, prida zvlast udelanou jisku a vari z toho omacku. tot vse, my ji jime bez smetany. Teda vlastne tatinkovi vzdycky cast odela a smetanu mu tam primicha:) Ono svickova ani neni tak problem, jak knedliky:) Ty se mi v zivote nepovedly. sisiko, vidim, ze ste meli moc fajn vikend. Konecne si Simone trochu odpocinul od prace, ze. Budes davat i nejake fotky na fb? Ja na severu nikdy nebyla, aspon bych se trosku pokochala:)
Odpovedať
Profilova fotka
Desio je pro me jen zastavka vlaku! A takhle od drahy nijak krasne nevypada. To je pro me sok, ze se tam nekomu libi! Asi ma nejake utajene konciny :-D @salsiccia, tak povideeeej, co tchyne rekla na vase odstehovani?
Odpovedať
Profilova fotka
@sisiko tak to jste byli "kousek" od nas ;-) kousek od Pavie jsme kdysi byli na obede s kamaradama... je tam docela pekne, ale me vadi, ze je to naprosta rovina, ja proste potrebuju aspon trochu kopecky 8-) Haha, Dedictvi je super, to ma Simone dobreho hrdinu :-D Mick ma zase nejradsi Pelisky. Jinak ja kupuju Panna acida v Auchanu, ale podle me by mela byt v kazdem supermarketu. Ta, co kupuju ja, je znacky Meggle a je takova zeleno-modra.
Odpovedať
Profilova fotka
Yellowbanna, ja se uplne zapomnela zeptat, sesli ste se nakonec s tou Jankou? Ty fotky na fb, co jsi pridavala, jsou moc pekne, to pyzamko me dorazilo, jak kdybych videla davidka:) A vis, ze se Tonicek zacina cim dal vic podobat na tebe? Nebo mi to aspon tak prijde:)
Odpovedať
Profilova fotka
@paulina21 Fotky budou, brzy, ted je tridim a mazu ;) Simo si odpocinul, i kdyz jsme chodili spat nejdriv ve 4h, ale tady slo o psychicky odpocinek, ten je dulezitejsi. Ty mlade ucitelky budou urcite fajn a Davidkovi se tam bude libit, uvidis, najde si kamarady a treba tam pak bude chtit zustat i dele :-) Svickovou jsi popsala takovym zpusobem, ze snad pobezim koupit maso :) @yellowbanna Ja taky nejsem na roviny, proto jsem byla uplne nadsena z Lecca, jakmile mi nekdo zkombinuje hory s vodni polochou, jsem jeho :-D Dneska jdou krasne videt Alpy, tak na ne porad cucim. @danieladaniela Nasi kamaradi se do Desia pred nedavnem prestehovali, maji moc krasny bytecek i okoli a mne tam s nimi bylo tak dobre, ze mi proste i Desio prislo hezke. Trat maji dost blizko, ale ja tam zadny vlak ani nezaslechla.
Odpovedať
Profilova fotka
@sisiko: Teda styd se, rikat takovehle veci matkam! Ja kdyz me Fede "dovoli" spat do deviti, tak jsem nejstastnejsi clovek na svete :-D My byli nedavno v Pavii, ta je moc hezka. Panna acida kupuji v COOPu a nebo v IPERu. Myslim si,ze je to od Meggle,jak psala Yellowbanna. @paulina21 : Tady je taky konecne slunicko! Tam,kde pracuji ted, by to nebylo na uplne cely rok. Oni v zimnim obdobi zaviraji a oteviraji. Podle toho,jak jsou veletrhy. Ale v Rimini postavili nevo Palacongressi, tak by snad mohlo byt vic prace i pro hotely. Jo, kdyz delas v hotelu, tak to jinak nez na smeny nejde. Z toho duvodu jsem chtela prestat. Ale ma to i ten plus, ze kdyz mas treba odpoledni,tak si dopoledne muzes zaridit spoustu veci, nebo si trochu pospat. :-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?