Budúce Talianky. Ste tu?

Zobraz úvodný príspevok
ahojte dievcata. pri tom mojom nudeni som si vsimla, ze holandanky a anglicanky su uz 'tu' (vo fore), je tu aj nejaka buduca (alebo uz) 'talianka'? ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@paulina21 pavli, preposli, dekuju! Muj email Ti dam do IP;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5: Neni zac. Precisione patri mezi moje spatne vlastnosti ;-) @paulina21 : Tak to Cri zase naopak tyhle filmy nesnasi. Pro nej to jsou banalni filmy, takze na to chodim do kina s kamaradka. My jsme na ten druhy dil koukali pred par dny na Sky. Chudak Cri byl donucen ;-) Kekonci se na me porad dival, protoze chtel videt muj oblicej, jak reaguji na ty happy endy, protoze ja to strasne prozivam a on si ze me dela srandu. Obcas mi i slzicka ukapne. ;-) My jedeme zatim Krtecka. Tomu uz prisel Fede na chut. Tuhle se u nej smal a napodoboval mysku,jak pisti. S tema ostatnima budu muset jeste chvili pockat.
Odpovedať
Profilova fotka
@paulina21: Jo a poslala bys mi taky tu diplomku? Taky me to zajima. Ale treba moje kamaradka z Rimini (Oluska) na Davidka mluvila tak pul na pul a on ted zacal mluvit docela dost dobre cesky. Pomohlo tomu urcite i to,ze jezdi velice casto do Cech a tam ho davaji i do skolky.
Odpovedať
Profilova fotka
Diti, no Giorgio se na to prva vubec nechtel divat, ale pak ho to nejak chytlo a nakonec se mu to libilo:) jako do kina by na to asi nesel, ale tak v televizi na to se mnou kukne....ale taky se mi smeje, ze to tak prozivam:) S tim mluvenim to asi hodne zalezi na tech detech samotnych...ta jedna slovenka, co tu znam na sveho kluka mluvila slovensky a italsky kdyz byli nekde s italama a mluvi krasne...a to on zacal pry snad uz v roce. no a pak dalsi kamaradka (rumunka) na sveho kluka mluvi zasadne italsky, ma dva roky a nerika ani mama. Takze to si nevyberes:) Ja jen porad nechapu, podle ceho si Davidek odvozuje, co bude rikat italsky a co cesky, ma proste slova, ktera rika zasadne italsky a dalsi, ktera rika zasadne cesky....posledni z uspechu bylo-a kaka (a casa) , su, kisi (chiuso) :)
Odpovedať
Profilova fotka
Jo, holky a nevite nejakou dobrou inzertni stranku? At uz tady nebo v Cesku. snazim se prodat svatebni saty a svatebni oblek a nic, tady na bazaru uz to mam nekolik tydnu a zadna odpoved:(
Odpovedať
Profilova fotka
@paulina21 my na to taky koukali :-) ja to teda videla poprve, ale moc se mi to libilo, hlavne Raul Bova :-N Banalni, vim...ale ja ho videla vubec poprve...hmmmm :-D jo, Mickovi se Saturnin docela libil...jinak ale beletrii moc necte, spis knizky o historii a politice...a mafii ;-) tak ted k vanocum dostal sbirku eseji o Prazskem jaru :-) @ditakir :-) ted mi jedna kamoska rikala, ze se rika, ze kdyz ditko zacne jako prvni rikat tata, pak to druhe bude kluk. A kdyz mama, tak druhe bude holcicka ;-) Mne by se to tak i libilo :-D Jinak s tim spanim, jste s Jennynkou dobre, ze chodite kolem jedenacte.. ja se driv nez o pulnoci do postele nedostanu...ale to je tim, ze my jsme s Mickem oba nocni ptaci a tak to protahujem a protahujem, az je z toho vzdycky pulnoc...minimalne... a pak oba svorne rikame, ze musime chodit driv spat, ale nikdy to nedopadne :-. Rano se budim tak kolem osme, kdyz Mick odchazi do prace...to se vzbudi i Tonik, pak to jeste chvilku "ukecam", ze zustaneme v posteli (od ranniho kojeni kolem sedme ho mam u sebe v posteli), ja jeste podrimuju, on si hraje a vyska...ale vic nez do deviti mi to neprojde, tak pak vstavame:-)
Odpovedať
Profilova fotka
Yellowbanna, banalni to neni, mne se taky hrozne libi (byt tou sedmnactkou, tak ho svedu taky:)) A taky Gabriel Garko, mne staci, kdyz v nejakem filmu jeden z nich hraje a uz se na to divam, i kdyz je to treba blbost:) A z herecek se mi hrozne libi Arcuri. Jinak pokud by platilo to, o tom prvnim slovicku ditete, bylo by to fajn:) Holcicku bych brala. A ty chodis spavat az o pulnoci? Ja bych byla druhy den nepouzitelna:)
Odpovedať
Profilova fotka
Holky, ja jsem se vcera nedivala, Alfi rekl, ze to bude nejaka romanticka blbost a ted me to mrzi, jak tady o tom pisete :-( . O cem to je?
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj holky, tak jsem opet tu, dneska jsem si naordinovala odpocinkovy den a spala jsem az do pul jedenacte. v pondeli jsem byla v nejakym ufficio, kde mi měli podle paní z consultoria dát nějaký číslo pro zdravotní péči, abych tam mohla chodit. naštěstí šel Simo se mnou, jinak bych se cítila zase jak pitomec. v ufficio mi řekli, že to je blbost, že mám svoji kartičku z ČR a že se tam mám vrátit a že mě musí přijmout. tak jsem tam šla a paní nejdřív: - ty jsi Polka? - ne Češka. - aha. pak si vzala mou kartičku, že se dojde někam zeptat a pak to psala a říká: - ta zkratka CZ, to je Chorvatsko? fakt jsem nevěřila... ale dobrý, poslala mě udělat si těhu test, kravina, ale ok, nechtěla jsem jim věšet na nos, že jsem za 120 € už fazolku na vlastní oči viděla. zítra si jdu pro výsledky, ty jo, to bude překvápko, vysolím 6,65 a v pátek jsem objednaná k lékaři, tak uvidíme. doufám, že to bude ok. je to chlap, ale já jsem měla zatím vždycky gynekologa chlapa a jenom ten jeden v ČR a hladící dědula byli divní, pak jsem teda měla jen jednoho, tak doufám, že tenhle vyrovná skóre a divný nebude :) byla jsem taky na ufficio di Entrate pro Codice fiscale, ale tam jsem zatím nic neřešila, jen jsem si vyfotila pokyny, abymi to bylo naprosto jasný, páč mi to jasný nebylo a tam zajdu někdy časem, protože ta paní v consultoriu tam přede mnou s jinou řešila, že mi jako nedá agenda di gravidanza, protože mimo jiné nemám CF, takový příklad nepříjemného řešení o nás bez nás. přidám se do debaty o sledován české televize. já jsem už v Česku neměla televizi, ale sjížděla jsem všechno možný, co je online, teda n jedničce je toho fakt hodně, nekoukala jsem na všechno, ale na některý programy pravidelně, nebo například takový ten miniserál o pošťákovi jsem sjela jedno nedělení odpoledne. i když je to naprostá pitomost, tak koukám na ordinaci, rozumný vysvětlení pro to nemám. a pak mám taky ráda Prostřeno a sledovala jsem Pohlreicha, i když to je taky úpadková literatura.. jinak jsem četla vaše komentáře ke dvojjazyčné výchově, já mám stejný pocit, že se nechci moc projevovat česky na veřejnosti, když mi někdo volá, tak tlumím hlas a vůbec, protože vím, že někdy se cizinci chovají dost hlučně nebo bezohledně. jednou v autobuse nějaká taková mluvila do telefonu fakt HODNĚ nahlas a pak mi zvonil telefon a já si říkala, teď mě ty lidi vyhodí za jízdy.. ale s dítětem je asi opravdu důležitý dodržovat režim, který si sami chceme nastavit, aby o ten jazyk nepřišlo. já si to někdy zkoušela na kočkách a bylo hrozně těžký na ně mluvit pořád česky, jak jsem zvyklá jim třeba říkat giú dal tavolo (jo, nepochopitelná věc, ale lezou po stole), tak mi to přijde takový úderný a navíc už ten zvuk znají. samozřejmě, že když na ně houknu dolů z toho stolu, tak taky pochopí, co po nich chci, ale prostě mi to z pusy nelezlo. vím, že si na to budu muset dávat pozor, ale chci určitě na miminko mluvit česky. a asi je dost dobrý, aby si dítě oblíbilo české pohádky, aby ten jazyk slyšelo my jsme teda včera koukali na Číslo 23, to moc romantický nebylo :) už jsem to jednou viděla, ale já mám tenhle typ filmů ráda, i když se vždycky bojím a lekám. to pak Simo v kině dělá, že tam vůbec není a že je neviditelný a že mě vůbec nezná :)
Odpovedať
Profilova fotka
@yellowbanna: Jo, tak to by s tou holcickou bylo moc fajn :-D Ale jeste jsem nevidela dite,ktere by jako prvni reklo tata :-D Jooo, me se Bova taky moc libi. Vsak si ho kdysi vybrala Madonna do sveho klipu a dokonce se tam s nim libe ;-) No a ja bych taky klidne byla vzhuru dele nez do pulnoci, ale vzhledem k tomu,ze vim,ze Fede je rano nekompromisni, tak se musim nutit,abych tak do 23.30 byla v posteli. @paulina21 : Garko se mi taky libi. Jednou jsem ho videla na vlastni oci. Je hodne vysoky a je to sileny koren. Ale az moc. ;-) Me se z herecek libi klasika Bellucci a pak Bianca Guaccero (hrala v Capri).
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj holky, tak jsem umyla okna, a to byste neuhadly, co delam ted: odzdobuji posledni vanocni stromecek, spise strom, v Italii :-D Kdyz mne ho bylo lito odzdobit na Tri krale, je takovy krasny a uplne jako zivy. @salsiccia Ja ty urady porad odkladam a sama tam nejdu v zadnem pripade, mury tam sedi. Videla jsem Cislo 23 3x :) Z toho 2x se Simonem a on u toho pokazde usnul, protoze mi chodi tak pozde z prace :-( On je takovy filmovy maniak, akorat, ze maloktery film vidi az do konce. Taky se u jistych filmu bojim a nadskakuju jak pako v tech nejocekavanejsich momentech :-) Holky, ja dala na vas a koukla na ten Dokonaly svet. Nejsem vubec serialovy typ, ale musim rict, ze se u neho fakt bavim :-D Koukam na nej na: http://www.serial-online.cz/dokonaly-... a tam se to neseka tak od 19h :-) My teda chodime spat jeste pozdeji, tak v 1:30.. Za cestinu se vubec nestydim, treba Simo i pred svymi kamarady na me rekne neco cesky a ja mu na to zareaguju :-) Na Silvestra jsem volala nasim a vsichni me odposlouchavali, i kdyz jsem se vzdalila :) Ted se mi uplne vybavilo, jak jsem na Simoneho v prazskem metru zavolala (z legrace): Kuratko! A otocila se skupinka Spanelu a Simo nic :-D No, musim rict, ze se mi z it. herecek nelibi zadna, jsou takove vsechny na stejne brdo, vazne, neuvolnene, maji divny pohled, bez nahych fotek se snad ani hereckou neda stat. Ja vubec nejsem propagatorka zenske italske krasy ;-) Cesky a Slovenky jsou proste nejhezci, maji v sobe neco, o cem se vsem Italkam muze jen zdat 8-)
Odpovedať
Profilova fotka
Neseka se to DO 19h :-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@sisiko: Me se zase italske herecky libi, ne vsechny,ale nektere jsou (pro me) fakt kocky :-) Ale ja jsem neobjektivni, protoze me se odjakziva libily jizni typy, jizni Amerika a tak ;-) Dokonce uz jako mala jsem chtela panenku s tmavyma vlasama :-D Nedivas se nahodou na serial Cento vetrine? Ten je nataceny v Torine a obcas tam daji zabery z mesta a tak si na Tebe pokazde vzpomenu. Ja obcas mluvim pred kamaradama cesky po telefonu, oni me poslouchaji a pak mi reknou:" Kdybys mluvila trochu pomaleji,tak bychom ti rozumeli" :-D Jim se zda,ze mluvime hodne rychle a Cechum se zase zda,ze Italove mluvi hodne rychle ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@paulina21 a @ditakir tak jsem si musela vsechny ty ostatni, co jste zminovaly vygooglovat =-) jeste se tak neorientuju...teda krome Belucci, tu znam... takze Garko uz je na me moc az moc velky hezoun, ja jsem spis na ty drsnejsi typy (i kdyz Bova kdyz se oholi, tak uz je taky na hranici :-D ) @paulina21 vsak ja taky jsem rano chvili nepouzitelna :-D zvlast, kdyz jeste v noci vstavam k Tonikovi... rano se taky vzdycky zaprisaham, ze dneska uz teda pujdu fakt brzo spat a prijde vecer a zas to nedopadne a tak porad dokola :-D @jennynka5 zjednodusene receno - jemu je 38, ji 18, nahoda (dopravni nehoda) je svede dohromady a on je naprosto okouzlen jeji bezprostrednosti, takze spolu nakonec zacnou chodit (i kdyz on se na zacatku trochu cuka ;-) ) a dal to ma klasicky prubeh vcetne jeho (samozrejme docasneho) zmoudreni... jako zapletka nic moc hlubokeho, ale prave diky Raulovi (i te holcine, musim rict, nevim, jak se ta herecka jmenuje) je na co koukat :-) @salsiccia neboj, zvyknes si... ja si postupne zvykam a zacina mi to byt vic a vic jedno, co si o me cestine kdo mysli... jinak jsi mi pripomnela, jak jsme dneska na prochazce potkali jednu starou pani.... vysla z jednoho domu, kdyz jsme prochazeli kolem, jeste neco rikala nekomu uvnitr a jak vysla na ulici, kde jsme byli my, plynule presla do "konverzace" se mnou :-D Samozrejme se ptala na Tonika, kolik mu je, jak se jmenuje a pak mi vykladala, kde bydli a ze ji tam ted nastehovali Albance, ti ze jsou pry jineho nabozenstvi, ze se jim narodila holcicka a oni ji ani nepokrtili... no a pak se na me podivala a rika: Anche tu sei Albanese? A ja, ze ne, ze jsem Ceska. A ona, ze odkud? Rikam znova z Ceske republiky. A to je kde? Abych to zjednodusila rikam, ze u Rakouska. Aha, jak je Nemecko? No jo, mezi Nemeckem a Rakouskem (budiz...) a ona na to "Allora quasi Rusia". Tak jsem ji to nevyvracela... ale byla fakt uz stara ;-) Mimochodem fakt me dostava, kdyz mi nejaka zenska nakoukne do kocaru, kdyz Tonik spi a "zasveholi" Dorme?? On se samozrejme v tu chvili probudi, kdyz nekdo promluvi nahlas (ony potichu nemluvi, ze...) blizko kocarku..ma lehky spani... tak vzdycky rikam... no jo, spal.... jeste to nikdy zadna nepochopila 8-( @ditakir ta moje kamoska prave psala, ze jeji syn (je stejne stary jako Tonik) zacal s tim tata... a nejaka jeji znama tvrdila, ze je to foneticky lehci, ze se vsechny deti nejdriv nauci tata a baba a az pak mama....coz mi prislo jako pekna pitomost...
Odpovedať
Profilova fotka
@sisiko mne se nektere italske zenske libi, ale nelibi se mi takovy ty krasky, co jsou sice jizanky, ale tvari se jak studeny cumaci, pripadne "pozor zly pes"... to mi prijde, ze se to tem chlapum ani nemuze libit... myslim, ze i proto maji Italove, ale i dalsi narody radi Cesky a Slovenky...protoze jsou nejen hezke, ale jsou i prijemne (vetsinou) a bezprostredni... nehrajou si na primadony, coz se o nekterych Italkach rozhodne rict neda...
Odpovedať
Profilova fotka
tak nam zmenili web CT ivysilani...musim se v tom trochu zorientovat...
Odpovedať
Profilova fotka
@ditakir Ja to nemyslela tak, ze se mi nelibi, protoze jsou tmavovlase, i na te sebeblondadejsi Italce jde videt, ze je to Italka :-) Ja jsem byla taky odjakziva na tmave typy :-) Raula jsem v srpnu pri stehovani vyhodila,mela jsem ho vystrihnuteho jeste z doby, kdy mi bylo 14 :-D Cento vetrine jsem nikdy nevidela, jen vim, ze Simo je na ten serial alergicky :-D Je hezke, ze si na me vzpomenes :-) Asi si ho budu muset nekdy zapnout. Jak rika @yellowbanna, i u me vedou ty drsnejsi typy 8-) Simo mi zase vzdycky rikal, ze mluvime jako cvrcci, ze je to same kri kri :-D @yellowbanna Zemepis proste Italum nejde, mozna za to muze hlavne skolstvi, zemepis se uci jen do urcite tridy, uz si nepamatuju, do ktere, ptala jsem se na to.. Proste vergogna.. Ja nevim, proc se Italum ve spojitosti s nami vzdycky vybavi Albanci nebo Rusove.. 8-( Vzdyt my jsme takovy mirumilovny narod.. @yellowbanna Presne to jsem chtela rict, Cesky a Slovenky jsou mnohem milejsi co do vyrazu :-) Z Italek, co znam, je takova jen jedna, je to polovicni Nemka, takove slunicko :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@yellowbanna : No prave,jak jsem psala, Garko je az moc hezkej. Jako kdyz ho vidis nazivo,tak zustanes s pusou dokoran, protoze vypada fakt "nelidsky" :-) A mas pravdu, Bova je lepsi,kdyz je neoholeny. Me se i muj manza libi vic se strnistem, kdyz je oholeny, tak je to takove "kuratko" ;-) Taky mam radsi drsnaky :-) Dnes jsem videla asi minutu Grande fratello, ja to teda vubec nesleduji,ale takhle to vypadalo,ze tam jsou docela pekni chlapci :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@yellowbanna Tak proto ten web nefungoval :-) Dneska davaji vilu Amalku :-) A taky pokazde hlasuju pro nedelni pohadku, i kdyz z ni neuvim nic, tedy..
Odpovedať
Profilova fotka
@sisiko : Je,tak to bych vam mela predstavit nektere moje kamaradky (Italky). To jsou tak mile holky. I moje segra,kdyz mi pak jednu popisovala,tak rekla: ta,co se porad usmiva. :-) Kdyz ono je to asi moc nezajima,kde lezi Cesko. Mozna znaji lepe staty Ameriky ;-) Vzpomnela jsem si,jak jsem driv nevedela,ze ve Svycarsku se mluvi i italsky a francouzsky. Ja myslela,ze se tam mluvi jen nemecky. A pak prvni rok,co jsem byla v Rimini, prijeli do hotelu Svycari,co mluvili italsky a ja se ptam,odkud jsou a oni,ze z Ticina a ja vubec nevedela,co to je a porad jsem nechapal,jaktoze mluvi italsky :-D No az potom jsem zjistila,ze Ticino je italsky kanton. Taky jsem se zemepis moc neucila :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@ditakir Vidis, a ono se tam mluvi i retoromansky :-D Pro me je to neomluvitelne, mezi nami lezi prece jen Rakousko. Jeden kamarad Ital si vzal Estonku, te se na jeji zem radeji nepta vubec nikdo ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@sisiko: No to ja uz dnes vim taky ;-) Ale jo, neco jsem vedela o tom,ze se tam nemluvi jen nemecky,ale asi me to driv moc nezajimalo ;-) Vzpominala jsem,ze me fakt ve skole zemepis nebavil, hlavne jsme meli ucitelku, ktera podle me nebyla moc schopna. Dnes bych se zemepis ucila velice rada. Kolikrat koukam jen tak do atlasu a koukam,kde co je. :-) Cento vetrine zacaly kdyz jsem se prestehovala do Italie a ja jak byla porad doma,tak jsem to zacala sledovat. A tak me to nejak neopustilo ;-) To jsi mi pripomnela,ze jak tu bylo hodne Francouzu, tak jejich sef mluvil dobre italsky a porad me skladal poklony,ze mam hezke oci :-) , ja mu pak rekla,ze jsem z Cech a on to pak rikal vsem kolegum. A naposled to rekl skupince asi sesti lidi a bylo zajimave sledovat jejich reakce. Nekdo byl nadseny a nekdo tak zvlastne protahl oblicej, ze jsem nevedela,zda proto,ze nevedel,kde Cechy jsou a nebo prave proto,ze jsem z Cech ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
uz jsem si vzpomnela, jak se jmenuje herec, co se mi jeste libi - Riccardo Scamarcio. Videla jsem ho jednou v Peter Panovi a hrozne se mi libil. Ma neuveritelne modre oci, ale pritom je tmavy... i kdyz se mi normalne libi hnedooci chlapi, u nej je to nejaka magicka kombinace :-p A taky je tak na te hranici mezi drsnakem a hezounkem ;-) Ovsem, kdyz jsem si ho ted hledala, abych vedela, jak se pise jeho jmeno, zjistila jsem, ze je o pul roku mladsi nez ja... pani...
Odpovedať
Profilova fotka
Diti, jeee, tys videla Garka nazivo? No jestli je jeste hezci nez v televizi, to je omdleni:) A kde jsi ho potkala? Jinak ja taky preferuju italske herecky, mne se proste vic libi tmavovlasky, jak uz sem kdysi psala, jsou takove zajimavejsi. Grande fratello sleduju, a asi kvuli tomu se mi tam nikdo nelibi, ti lidi tam jsou fakt divni:) Hlavne letos je to hrozne zkonstruovane, mediaset urcuje, kdo je v nominaci a je jasne, kdo se chce, aby vyhral. Sisiko, ze je to skoda, odzdobovat stromek tak brzo, ja si ho taky nechala dyl:) Ted mi to tu bez nej prijde takove prazdne:) s tema cvrckama si me pobavila, me zas giorgio rika, ze je takova "ususkana" same s s hackem:) No a dneska jdou v televizi The vampire diaries..na to se nekdo nedivate? Mne to chytlo az tak, ze sem si koupila celou knizni radu, podle ktere je to napsane a uz to mam z pulky prectene:)
Odpovedať
@ditakir Daniel ma dve prace, takze proto se nejak hure schazime ... a do toho ta moje na nocni a smeny (vc. vikendu a svatku) ... a zakon schvalnosti funguje spolehlive (= kdyz ma volno on, nemam ho ja) :-| ... ale jsem docela zvykla (vztah nam to nenarusuje ;-) ) ... jen mi nekdy chybi takovy nejaky delsi spolecny odpocinek, mrzi me, ze treba nemuzeme proste vypadnout na 2-3 dny bez toho, aby s tim nebyla spojena nejaka velka koordinacni akce (ktera treba stejne nakonec nedopadne) :-) ... a jak jsi zvladla smenu? Citis se jeste nemocne? @yellowbanna Daniel cesky umi zaklady ... na konverzaci s mymi kamarady, s rodici nebo s polici CR :-D nebo v obchodech a nekdy na uradech (bez me pritomnosti) mu to staci :-D x-) ... ale televizi a noviny prekladam ;-) ... Chybi mu strasne gramatika. On se ucil cesky jen za pochodu, do zadneho kurzu nechodil a v ucebnici se dostal do 2.lekce). Tak asi tak. ... Daniel dostal loni na Vanoce Svejka :-D ... a kdysi pak jeste "Breve storia delle terre ceche fino all'anno 2004" - doporucuju, takovy "sesitovy" format, jasne, strucne, prehledne a vsechno :-D ... a kdyz se tak divam na tema tve diplomky: ty jsi pedagog?;-) ... u historky s Albankou a s hlaskou "dorme?" jsem se dost zasmala :-D @sisiko tomu, ze mluvime jako cvrcci jsem se take zasmala :-D Roztomile. Me rikaji stejne jako holkam, ze mluvime strasne rychle a k tomu, ze je tam strasne moc toho "ch", pry jak arabstina :-D ... tos umyvala okna i z venku? V te zime? Brrrr :-D @paulina21 take mam tu diplomku od Lennus ;-) Ale docela cerstve, jeste jsem nestacila celou prelouskat ... @jennynka5 jak dopadly karbenatky? :-) ... a jak jsi psala, ze nevis, co s Alfim, kdyz budes sjizdet ty CR programy: neslo by to vyresit druhou televizkou pro nej treba v loznici? :-) Jinak ja se za cestinu nestydim a klidne si kdekoliv mluvim :-D (je fakt, ze nemam rada, kdyz lidi na verejnosti mluvi zbytecne moc nahlas takze moc nevykrikuju) ... myslim, ze tady je tech cizincu tolik, ze se ztratime :-) I s Danielem si klidne na verejnosti povidame cesky - casto schvalne, aby nam nerozumeli (treba kdyz se mame rozhodnout jestli neco koupime a prodavacka nam neda prostor a stoji za zadkem :-D nebo kdyz neco drbem at.). A Daniel se mnou strasne rad mluvi cesky do telefonu, zejmena pokud je treba v praci a ma kolem sebe klienty (= machruje x-) :-D ... oni ho pak casto obdivuji jaky tezky jazyk to umi a vyptavaji se ho na CR at.) ... Vadi mi ale, kdyz jdu treba na urady a mam neco vyridit (nebo nekomu neco komplikovanejsiho vysvetlit, hlavne cizim lidem). Stve me, ze se nedokazu v italstine vyjadrit tak dobre ("na urovni") jako v CR ... proste vsechno svym zpusobem zjednodusuju, protoze nemam tu "slozitou" slovni zasobu a vazby vet: a pak me stve, ze si treba zenska na urade mysli, ze beztak neumim do peti napocitat :-N ... a nekdy se podle toho nekteri chovaji :-S . (proste mam ze sebe pocit, ze se neprezentuju tak jak bych chtela a jaka jsem ...). Navic se to zhorsuje faktem, ze jsem ve vyse popsanych situacich lehce v kreci ... Takze se ta neschopnost vyjadrit se nasobi:-D ... a ani prace me zatim nejak neotrkala :-N
Odpovedať
Holky, ted jak to po sobe ctu a vidim tu vetu, ze Daniel konverzuje s Policii CR ... To vypada jako by byl uz minimalne 5x zavreny :-D Ale to neeeeeeee :-D ;-) ... spise se mu kdysi zadarilo par dialogu ohledne pokut 8-(
Odpovedať
Profilova fotka
@oky : Tak s tou policii me to teda nenapadlo :-D Tak to je Daniel moc sikovny, klobouk dolu. V praci je to dnes dobre, jsem rada,ze jsem nakonec sla. Neni moc prace, takova pohoda. A kdyz jsem sem prisla,tak jsem byla cela rozlamana a ted je mi mnohem lepe,asi jsem se nejak rozchodila ;-) Za chvili jdu uz domu. Konecne nekdo,kdo dela taky na smeny a o vikendech! Ja uz si pripadam jak exot.Jjednou jsem tu mela kamaradku z Cech s pritelem a domlouvali jsme se na druhy den,co budeme delat, byla to sobota a ona se divila,ze jdu do prace, ze je zvykla byt o vikendu doma :-) Ted jsem se tu bavila s hostama a rekla jsem neco o Salernu a pan se me pta,zda jsem ze Salerna. reditel mu rika,ze jsem z Cech a on na me koukal, pry to vubec nepoznal,ze by me tipoval na Kampanku :-D Tak me to potesilo,ze aspon nekoho dokazu obalamutit ;-) @paulina21 : Ja jsou v tom GF videla dnes dva obstojne kluky, jeden mel stazene vlasy do culiku a druhy vypadal trochu jako krizeny s Asiatem a docela se mi libili. Garka jsem videla v Misano Adriatico v jednom baru, byla tam pozvany jako host od jedne firmy, protoze on byl jejich tvari. Dokonce jsem se s nim vyfotila,ale fotka se ke me nikdy nedostala :-( Ja jsem pomerne vysoka,ale vedle nej jsem byla jako cvrcek. On je v televizi hezky,ale prijde ti to takove normalni, kdezto takhle ve skutecnosti mezi ostatnima lidma prijde uplne nadpozemsky krasny, proste fakt az moc. Jo a jeste jsem se chtela zeptat, co je to ten film Cislo 23? To neznam.
Odpovedať
Profilova fotka
@ditakir Diti, to mas csfd.cz: Walter Sparrow si díky své totální temné posedlosti číslem 23 udělá ze svého dosud idylického života peklo a psychická muka, což by mohlo vést k jeho smrti, stejně tak jako ke smrti jeho milovaných. Vše jen urychlí tajemná kniha Číslo 23, kterou dostal od své manželky Agathy k narozeninám. Ještě před tím, než je Walter schopen pokračovat ve svém životě je přinucen odhalit tajemství své minulosti. Kniha pojednává o chladnokrevné a záhadné vraždě a jako by se zdálo, že odráží temné a neovladatelné stránky Walterova života. Život hlavní postavy románu je plný momentů, které odrážejí Walterovu vlastní minulost. Jak začíná kniha ožívat, stává se Walter nakaženým tou nejděsivější a nejvíce evokující částí: posedlostí číslem 23. Walter vidí číslo ve všem kolem a začíná být přesvědčený, že je prokletý a bude se muset dopustit stejného zločinu jako hrdina románu. Pokud se mu podaří rozluštit moc čísla 23, bude možná schopen změnit svoji budoucnost.. V hl. roli Jim Carrey.. ale smat se nebudes, takove docela temne to bylo.
Odpovedať
Profilova fotka
@oky jo vidis, Mick taky dostal Svejka (od nasich v anglictine) Nejak jsme ho asi zapomneli v Brne, tady neni... =-) Tak jestli je Daniel schopny se bez tebe domluvit na uradech, tak to asi nebudou jen zaklady! Ale s tim ucenim se a gramatikou je na tom uplne stejne jako ja s italstinou...akorat ja se na uradech bez Micka nedomluvim ani nahodou 8-(
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte! Zaregistrovala som sa dnes vecer, po tom ako som sa pustila do citania fora, velmi zaujimave prispevky :) mna skor zaujimalo, co je potrebne na svadbu s talianom, ale docitala som sa len, ze si mam zavolat na matriku, nechcem znova opakovat tu istu temu, samozrejme:) Inak ste vsetky na severe talianska predpokladam.. @ditakir : preco si spominala salerno?
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?