Budúce Talianky. Ste tu?

Zobraz úvodný príspevok
ahojte dievcata. pri tom mojom nudeni som si vsimla, ze holandanky a anglicanky su uz 'tu' (vo fore), je tu aj nejaka buduca (alebo uz) 'talianka'? ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@lejinka diskuze o mé tchýni o kus výš. my jsme v podnájmu, v bytě, kde platí Simo hypo, bydlí ona. a je to blbé, protože v tomhle bytě bych udělala tolik oprav a úprav, ale neuděláme, protože to nemá smysl sem investovat. uděláme si to tu hezký, ale ne "dokonalý", jak by se mi líbilo. na druhou hypo asi tlačit nebudeme, takže na vlastní bydlení si budeme muset nějakou dobu počkat..
Odpovedať
Profilova fotka
a co filmy od G. Tornatoreho? Baarìa, Malèna, La sconosciuta, Una pura formalità.. maji hodne osobity styl, dost na me zapusobily, protoze nuti cloveka se zamyslet. @ditakir: La finestra di fronte jsem kdysi videla, ale krom R. Bovy me to moc neuchvatilo, cekala jsem nejak vic.. @lejinka: Qualunquemente je novy , ted bezi v kinech.. na youtube urcite najdes nejake sceny, ale stoji to za videni (pro pobaveni) jako celek. @salsiccia: Hotel Rwanda je asi hodne depresivni,co?
Odpovedať
Profilova fotka
@reys Tornatore neznám vůbec, Baaría jsem jenom zaregistrovala, že to dávali, ale nešla jsem na to. Hotel Rwanda byl děsnej, byla jsem na tom s Belgičanama, který tam měli kolonii, takže z toho byli naprosto přešlý, páč si to dávali jako národu za vinu. je to prostě neuvěřitelný, že nějaký fanatický myšlenky můžou lidi dovést k tomu, že přestanou být lidmi @lejinka holky kupují meggle a když jsem šla do lednice, abych ti řekla tu mou značku, tak je to aha, meggle :)
Odpovedať
Profilova fotka
@reys Reys, caau, Qualunquemente jsem videla o tomto vikendu a navzdiry tomu, ze nesnasim italske komedie, dala jsem se presvedcit (sli jsme cela banda) a sla jsem a silene jsem se nasmala. Ale taky hluboce zamyslela, jelikoz to bohuzel klidne muze odrazet i realitu (v politice a to v JAKEKOLIV zemi..) ale fakt dobry, jak se vyjadruje a mluvi, to byla proste bomba! Holky, doporucuji ;-) @sisiko sisko, fakt tu maji kysane zeli?Crauti znam, ale videla jsem je tu jen cerstve. Moc bych byla rada, kdyztak mi rekni, kde to v regalech byva a jak to zhruba vypada, diky! :-) @lejinka ja uz pracuji, mam 31 ;-) Ja jsem take byla strasne rada, kdyz jsem tady holky objevila x-) Jinak s dokumenty uz vis vse nebo mam vecer mrknout na presny nazev toho, co Ti maji dat na comune? Holky, s tema nazorama Italu na nas a znalostmi zemepisu-ja jsem se je snazila chapat, vzdy potlacim tu chut odpovedet ironicky a trpelive vysvetluji. Ale to, co slysim od vas, uz me nastvalo!!Takze: 1) Je to stejne (rict, ze jsme jako Rusky, Ukrajinky), jako kdybys Italovi rekla "Je, ty jsi Ital, takze jako Francouz (popripade Albanec)-to je stejne. Takze rozumis Albansky?" Vzdyt to je fakt ostuda. Ja neznam ani jedinou Cesku, co by prijela "krast praci" Italkam. Vsechny prisly kvuli vztahu, manzelstvi-a v mezinarodnim manzelstvi je jasne, ze 1 z manzelu bude vzdy v cizi zemi, kdyz chteji zit spolu, ne?Sakra. Fakt uz me to stve. 2) Chapu, ze jsou nastvani, ze je tu (treba v Bologni strasne moc) Marokincu atd. a Ti pracuji nacerno a mozna "kradou praci", ale to je neco sakra jineho. Jeste me napada, ze treba nekomu ze Sicilie bych taky mohla rict-"aha, SIcilie, tak to je vlastne jak Marocco, vzdyt je to kousek, ne?" Sorry, ale Rusky jsou pro me (samozrejme ne vsechny) povetsinou lehke divky, ktere se prostituuji, delaji si spatne jmeno a za par eur jsou ochotne se prodat jakemukoliv chlapovi z Evropy. Aspon ja takove vidim denne v Bologni na silnici a jsou tu tim proslavene. Ale Cesky snad jsou trochu neco jineho. 3) Ja tu pracuji, dane platim, jazykem mluvim, respektuji jejich zvyky, svatky, kulturu-tak co. A kdyz Italove tak casto touzi po Slovankach, asi to neco o Italkach bude vypovidat, ne? No, snad jsem nekoho neurazila, ale je to ve mne naskladany za ty roky tady, jak se na me nekteri divaji a pritom ja jsem zrovna z tech, co by sem dobrovolne nesla, (nebyt to nase jedine resaeni s ALfim) ani kdyby mi zaplatili milion! A to , co pisete vy, me rozesmutnilo. Ach jo.
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 Já taky někdy podléhám těmhle stavům, že se naštvu. Jak jsem psala výše, já to na jednu stranu chápu, obyčejný člověk nepřemýšlí nějak hluboce, on prostě vidí cizinec a dává to do jediného pytle. Dneska už to v Evropě jinak nebude a na celým světě, je to celý promíchaný. A je fakt, že Itálie není o moc horší nebo lepší než Česko, ale oni si fakt myslí, že se sem cpeme, protože jsou nepřekonatelný :) Ale asi nemá smysl to nějak hluboce řešit, i když tenhle pokec není špatný, protože Simo mi někdy tvrdí, že jsem paranoidní a že to tak není a že ty lidi to tak nemyslí a že jsem přecitlivělá. Aspoň si potvrdím, že snad blázen nejsem?
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia jasne ze ne! A nebo spis jestli jsi, tak je nas vic ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia mi delas chute, drzim dietu a uz tady slintam u pocitace :-D
Odpovedať
Profilova fotka
holky, vy dneska jedete, ja nestiham ani cist, natoz psat :-. @salsiccia vidim, ze uz na tebe jdou ty spravny chute - hlavne kysely ;-) ja cely tehotenstvi ujizdela na McDonald's, to je krize...do te doby jsem se na ne ani nepodivala, ale jak jsem cekala Tonika, minimalne jednou do tydne jsem si musela dat Big Macka :-N Kysely zeli kupuju taky to v plechovce, akorat je nalozeny v olivovym oleji, tak je takovy mastnejsi nez nase, ale chutove se to moc nezmeni... ja delam taky segedin, s veprovym masem, ale s bramborama a obcas delam kure ala kachna ;-) @ditakir La finestra di fronte jsem videla! Jeste v Dublinu, Mick privezl dvd... a tam hraje Bova? No vidis a to jsem tu vcera tvrdila, ze jsem ho videla poprve :-D Ten film se mi moc libil... jinak, kdyz jsme u tech starych italskych filmu, nejvic me dostal Il postino a pak Johnny Stecchino a Non ci resta che piangere.... to fakt miluju, i kdyz pulce nerozumim...ale cemu rozumim, to stoji za to! :-D @lejinka taky te tu vitam... ja taky ziju na severu, jak jiste vis, ale muj muz je z Kalabrie, takze tam dost casto jezdime...ted se tam chystame na Velikonoce... My bydlime v podnajmu, protoze jsme se sem stehovali narychlo, kdyz jsem byla tehotna, ale casem chceme jit do vlastniho...paradoxem je, ze muj muz ma na jihu cele patro domu, ktery postavil jeste jeho tatinek pro sve tri deti - kazdy ma jedno patro, ale je to (uz tricet let) jen hruba stavba... snazi se ted svoji cast prodat, aby byly penizky na domecek nebo neco jineho tam, kde jsme a kde chceme zit...
Odpovedať
Profilova fotka
tak jak rika Dita, jezis tady uz je zas dalsi stranka...jdu cist :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@yellowbanna s bramborama dobrý nápad, ale tady nám prodávají takový divný, který jsou super na kaši (včera se povedla, gnamm), ale jako vařený se rozpadají a jsou divný.. a dáš mi recept? já teda našla na netu, páč nejsem z domova vycvičená a hlavně moje špatná paměť se vztahuje aj na vaření, takže ještě donedávna jsem se koukala na recept na palčinky, jo, blbý, ale teď už palačinky zvládám z hlavy :)
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia Jeee, my vcera koukali na Pat a Mat (Simo - miluje je: Je mozne, ze nekdo muze byt tak blby? :-D) a na Jen pockej zajici. Simo fandi vlkovi a jeho vetu si interpretuje po svem: Zu pagadi! :-D Jinak, ja za chvili vyrazim na ten fotbal, tedy nejdrive za Simonem do prace, coz znamena 1h jizdy 2 autobusy, to jsem jeste nepodnikla, tak mi drz palce, at dojedu, kam mam :-D @lejinka Koupili jsme byt, no, ale bez tchanovcu bychom to nedali.. Mame ho asi 2 roky, obyvatelny je od lonska a my v nem bydlime od srpna :) Porad jeste nemame obyvak a lampy :D Ale to vubec nevadiiiii :D @jennynka5 Asi jsem to Crauti koupila v Auchanu, mam ho doma uz nejaky ten mesic. Pamatuju si jen, ze jsem ho objevila nahodou, uplne dole v regalu, u tech vsech konzervovanych veci :) Ja vzdycky byla hrda, ze jsem Slovanka, ale tady v Turine to nerikam vubec nikomu, tady Slovanka = prostitutka (jojo, holky z Ruska..). Ja sem taky prisla kvuli lasce, mne v CR bylo vyborne, ale nebyl tam Simo :-( Mne je z toho vseho taky smutno... @salsiccia Mne Simo rika, ze tim, jak o tom casto mluvim, tak vlastne taky vytvarim jisty stereotyp..
Odpovedať
Profilova fotka
@yellowbanna To me Crauti je al naturale, jen se soli, znacka Zuccato :) Il postino - me ho bylo tak lito, takovy prostacek.. Proc jsou vsechny it. filmy tak depresivni? No, Johnny Stecchino nemusim a Non ci resta che piangere jsem opet psychicky nezvladla, ale nebylo to tim narecim :-D @salsiccia Brambory tady clovek musi hledat, oni jim v obchode dokonce i klici :-S Jednou jsem koupila super kobzole, jenze jsem zapomnela znacku..
Odpovedať
Článok sa načítava...
@yellowbanna nene, fakt zaklady. Oni jsou lidi v CR ponekud sdilnejsi a vic spolupracuji, kdyz vidi cizince, co se snazi mluvit cesky, ze ... treba na comune ohledne svatby ... (ale narocnejsi veci by urcite nevyridil. Prave proto jsem psala, ze "nekdy na uradech" ;-) ) ... @ditakir to me mrzi, ze nejsi fit :-| ... ono je to strasna otrava, kdyz cloveku neni dobre ... Tak snad zitra bude lip :-) @lejinka vitam te :-) ... a ze ktereho mesta pochazis ze SR? @salsiccia zeli tu sehnat jde, ale podle me jen varene v nalevu/oleji (v plechovce a prakticky ve vsech obchodech) nebo cerstve ... to kysane jsem videla v saccich jen u nas na Evropskych trzich, ktere se konaji jen 1x rocne :-( :-( Zeli pouzivam do polivky a jako zeli k masu kdyz mam knedlik :-D ... segedin jsem nezkousela ... jo, a jeste delam zavitky z listoveho testa se zelim a parkem :-D @sisiko a to Zuccato je kysane?? x-) Nebo varene? ... ... a uplne bych sla s vami na ten zapas :-D Mam sice o radeji hokej, ale uz mam abstak :-D Holky, jinak diky za inspiraci s filmy ;-) A na Qualunquemente byla vcera moje kamaradka a taky doporucuje - tak na to asi vyrazime, kdyz to tady tak pochvalujete i vy :-) A jak tu popisujete ty herce, tak ty jsem si musela take vygooglovat - vubec je podle podle jmen neznam :-N
Odpovedať
Profilova fotka
@lejinka muj pritel je z Avellina (konkretne Sirignano), 3x do roka jsem tam a jeste nikdy jsme se nedostali do Salerna, je to blizko. Tak az priste, mohli bychom Te navstivit :-) Jinak my jsme koupili byt v breznu 2010, dali jsme to dohromady jen tak tak, hypoteka na 30 let a to na to padli nase uspory za 5 let. Nyni platime jeste za rekonstrukci celeho domu (ta uz byla odsouhlasena v te dobe, kdy jsme byt kupovali), takovou dalsi hypoteku na 5 let, no uzasne 8-) Ale bytecek miluju, mame 2 loznice, obyvak s kuch.koutem, koupelnu, docela prostornou predsin. Nejhezci obdobi bylo zarizovani bytu, ja se v tom vyzivam ;-) A vazime si ho nalezite. Predtim jsme byli 2 roky v podnajmu, 1+1, 50m2, uz jsem z toho blaznila, nebylo tam misto, bylo tam vlhko a bylo to mini :-( @yellowbanna jee, Alfiho tatinek take postavil dum s patrem na dite (jsou 4 synove) a presne jak rikas (dole je to skoro tradice), 2 patra jsou nedodelana a bydli se v prizemi. Taky je jedno patro "nase", ale je to leta hruba stavba a ja bych tam bydlet nesla, tak je nam to k nicemu :-( Ale tatinek je sikovny..
Odpovedať
Profilova fotka
@oky Crauti muze byt i varene? :-o Budu muset otevrit tu konzervu :) Ja taky preferuju hokej, ale v Italii, ehm.. ;-) Uplne se tesim na tu atmosferu! A tim, ze romanisti maji zakaz, tam budem AS fandit asi jen my 2! :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@sisiko možná jo, s tím stereotypem, ale mně přijde, že nechci, aby jim to jentak procházelo, ale ty "normální" to vědí a těm nenormálním se to stejně nevysvětlí. já když někam mám jet poprvé, tak to vždycky hrozně řeším, jako jestli přestoupím a tak, ale pak to dám. strašně mi chybí ta stoprocentní orientace, jako jsem si vypěstovala v Praze. tam jsem se mohla ocitnout prakticky kdekoli a věděla bych, kudy kam, tady to asi bude ještě chvíli trvat. já se snažím nebýt závislá na věcech, co si dovezu (jakobýt soběstačná s tím, co se najde tady), ale některý ty jídla jsou prostě nenahraditelný, teda zejména ty suroviny. včera jsem v auchanu viděla mezinárodní poličku a strašně jsem koukala po těch vlajkách, co tam měli, ale nic, co by mě uspokojilo,tortilly jsem fakt nechtěla, koupila jsem skleničku papriky asi za tři eura, v zemi původu je to tak za patnáct korun, ale co už. mně chutná aj zelí k masu z čerstvého, jako nekysaného, ale do toho segedínu si umím představit jen to kysané, ak uvidím. třeba by tu mohl být nějaký ruský obchod, do boršče to nedávají?
Odpovedať
Profilova fotka
@sisiko to vy si jako fakt dáte fandit Římu?? to jste borci :)
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia borsc mi Simo koupil v Auchanu, co ja ted s nim? :-D Ale ted uz opravdu jdu, bo mi to ujede :D Ahooooj!
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia No, jasne, se prece nebudem pretvarovat ;) Juve je fuj, preci :D
Odpovedať
Profilova fotka
@sisiko jo, to moje je taky z Auchanu. zespodu regalu u konzervovanych fazoli :-D taky Zuccato, ale v oleji, naturale jsem nenasla...musim se kouknout jeste jednou... A proc jsi psychicky nezvladla Non ci resta...? =-) Budu koukat, jestli te zahlidnu na stadionu, tady ten zapas bezpecne pobezi... ale fandit se bude Juventusu ;-) @salsiccia mne se brambory nerozvaruji... nejak jsem nevenovala pozornost, jaky kupuju...jdu se kouknout... vidis, tak ty brambory jsou Auchan - da lessare e al vapore. Ty se nerozpadaji, ale kase se z nich dle potreby da udelat taky ;-) Recept na segedin: 400g veproveho, 1 cibule, 2 jablka, 2PL oleje, 1 PL masla, 500g kysaneho zeli, 1/4 masoveho vyvaru (klidne z kostky), 1 sklenka sucheho bileho vina, sul, pepr, sladka paprika, na spetku noze cukru a 130g kysane smetany, kmin, bobkovy list Maso zbavime tuku, nakrajime na kosticky, stejne tak cibuli a jablka. Na hlubsi panvi nebo v rendliku rozpalime olej s maslem a osmahneme na nem maso, cca 3 min. Pridame cibuli a jeste dalsi tri minuty opekame. Pridame kysele zeli, jablka, zalijeme vyvarem a vinem. Osolime, opeprime, ochutime paprikou, kminem, bobkovym listem a podle potreby cukrem, dusime, dokud neni maso mekke. Na zaver vmichame kysanou smetanu a vyndame bobkovy list. @oky tak s tou ochotou nevim, ted byla v Udalostech reportaz, jak jsou lidi na uradech jazykove nevybaveni a ani se moc nesnazi pomoct... pry to ohrozuje i byznys, protoze spickovi manazeri si dvakrat rozmysli, jestli pry podstoupi martyrium na ceskych uradech... ale asi kdyz se cizinec snazi cesky, jsou o neco pristupnejsi... to Zuccato je kysane, i kdyz v oleji ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 story s tim barakem je na knihu... bydli tam jen Mickova sestra, ktera se vdavala ve dvaceti... bydli ale az poslednim patre, pricemz dve patra pod ni jsou nejen prazdny, ale fakt hruba stavba, bez oken a tak..jen beton... i chodba a schodiste je porad hruba stavba, tim jak jsou tam ctyri patra, chtelo by to vytah, ale to je utopie, tak maji krabici na kladce, aby nemuseli tahat nakupy v rukach... mazec... ja bych to nedala, bydlet 20 let na stavenisti!
Odpovedať
Profilova fotka
@lejinka : Lancusi znam jako moje boty ;-) Ja bydlela v Pente :-) Tak jestli se nekdy dostanes do pizzerie v Pente "La vecchia scuderia", tak tam ode me pozdravuj, protoze to byla moje uplne prvni prace v Italii :-) A kde presne jsi v Salernu bydlela? Uplne v centru? V Salernu jsem se skvele vyblaznila. :-) Jsou tam super diskoteky :-) Palinuro znam, byla jsem tam se svym byvalym na nasi prvni dovolene,jeste nez jsem se prestehovala do Salerna. @salsiccia : Je to od Ozpeteka. Me se jeho filmy libi. I treba Saturno contro. @sisiko : Fakt? Ja se u tech filmu vetsinou bavim. Samozrejme zalezi,jaky film to je. Musis to brat tak,ze ty filmy jsou delane trochu s nadsazkou. Jako bereme s nadsazkou Slunce,seno , taky si nemyslim,ze jsme vsichni takovi burani jako v tom filmu ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@yellowbanna supr, si napíšu :) doufám, že seženu to zelí. ten závin, co zmiňuje @oky mám taky v pácu, jen bez párku, nebo párek pro Sima a já se zelím. @sisiko Simo naštěstí není na sport, jako aby na to koukal ve dne v noci, ale když hrají gobbi, tak fandí jim :) a mně je to celkem jedno :) @ditakir a je autorem taky takového filmu o vyprávění bývalé členky harému? ten se mi moc líbil, ale fakt nedám, jak se jmenoval.
Odpovedať
Profilova fotka
@yellowbanna: ja taky fandim Juventusu a to hlavne proto, ze tam hral Nedved a Bufon ;-) Ale doma mam Interistu :-) No a Bova v tom filmu byl,ale byl to jeste takovy zajicek mlady, oholeny,ale presto krasny :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia : Ze by Harem Suare? Ja to teda nevidela,ale nasla jsem to na netu ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@ditakir ty jo, fakt nevim, ja si to pamatuju jakoby to melo byt neco jako dzban medu nebo tak,ale to mi mozna uz vazne kape na majak... mně minule někdo říká: jo, a nejznámější Čech v Turíně? a já: nevím. a myslela jsem to vážně a pak mi došlo po dost dlouhý době, že mají na mysli Nedvěda. ale to je tím, že jsem tu nežila v době, kdy tu hrál, tak jsem to tak neprožívala.
Odpovedať
Profilova fotka
@yellowbanna jinak my kupujeme zeleninu a ovoce většinou na trhu, ale zkusím se naší dvorní trhové zeptat. došlo mi, že mají aj červené brambory, ty možná půjdou vařit líp.
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia: :-) Jo, Nedved, to je pro ne buh. Na nej jsem pysna ;-) Kolikrat,kdyz jsem rekla,ze jsem z Cech,tak hned jmenovali Nedveda. Tak se mrkni na You tube na ukazky toho filmu,jestli je to ono.
Odpovedať
Profilova fotka
@lejinka: A jak jsi dlouho v Salernu? Ja jsem se odtamtud odstehovala v dubnu 2006 (s placem ;-) )
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte! Do italstiny bylo prelozenych i hodne Kunderu a nejaky Viewegh. Ve filmech jsem hodne vybirava, manzel rika "intelektualni", ale tak to neni, jen proste potrebuju, aby film nebyl uplne banalni a aby herci opravdu hrali a ne jen otvirali pusu (viz treba zrovna Quattrociocche ve Scusa ma ti chiamo amore, hezka tvaricka, ale za ocima prazdno). Takze treba Le fate ignoranti jsem videla asi petkrat, rada koukam na Felliniho, Passoliniho a tak. A i to Manzelstvi po italsku a Vcera, dnes a zitra (a pak je i Dnes, zitra a pozitri), to kvuli Loren, strasne se mi libi jako zenska. Manzel ji nesnasi, protoze je typicka terrona :-D Ale nove filmy nechavam byt a jen na minimum se nakonec podivam na internetu nebo na DVD. V kine jsem vlastne nebyla uz tri roky. Priznavam se, ze jsem precetla - nijak poctive teda - ctyri "romany" od Federica Moccia, protoze se mi nezdalo mozny, aby bylo bestsellerem neco tak priserne pitomyho. Porad jsem listovala dal a dal s tim, ze se to prece musi zlomit a vyjde najevo, ze je to cely treskuta ironie, a ono ne. Jasne ze filmy podle toho jsou uz jen cisty marketing a jen naprosty genius by z toho dokazal vykresat trochu dramatu. Na me pada deprese z techhle filmu, ze se deckam predklada, ze staci byt krasna divenka a je naprosto v poradku pachat naprosto cokoliv, protoze quando c'è l'amore c'è tutto. Cetly jste Tre metri sopra il cielo? Tam jsem uplne vylitaval z kuze nad tim "hrdinou". Hrdina by snad mel byt pozitivni, aby se s nim ctenar ztotoznil, ale takovyho spratka bych prehnula pres koleno a hned potom poslala makat. A to i pred deseti lety, kdy jsem byla tak nejspis cilovou Mocciho skupinou. Ona ta knizka ma i pokracovani, a to jsem zahodila po scene, kdy se skupina adolescentu strasne bavi tim, ze po sobe v restauraci hazeji chlebem, a cisnici a ostatni hoste to s usmevem pozoruji jako projev spontaneity a radosti ze zivota. Ja nevim, ja asi nikdy nebyla mlada.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?