Budúce Talianky. Ste tu?

Zobraz úvodný príspevok
ahojte dievcata. pri tom mojom nudeni som si vsimla, ze holandanky a anglicanky su uz 'tu' (vo fore), je tu aj nejaka buduca (alebo uz) 'talianka'? ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@ditakir ako ti je? dufam ze uz je lepsie. penta je hned kusok od nas! :) ja byvam kde je stadion pala Irno, ono je to medzi baronissi a lancusi :-) urcite poznas, oproti medicine. inak dievsata ja som tiez strasne unavena, ale nie nedostatkom spanku, pretoze minule som spala 9 hodin a zobudila som sa uplne unavena, aj preto ze teraz som v praci kazdy den a uz sa neviem dockat ked budem mat volno... rozmyslala som ze by som sla do lekarne alebo do dakej erboristeria a spytala sa na nejake vitaminy alebo bylinky.. neviem sa sustredit na pracu, nepamatam si veci ktore som urobila pred 5timi minutami, uplne spomalena, a to ja mavam pamat ze si pamatam vsetko detailne, sa citim uplne mimo, nerozumiem tomu, nedostatkom spanku to nie je a tehotna tiez nie som snad ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@lejinka je promin, samozrejme misto "ceske" si dosad "slovenske" ;-) A jsi si jista, ze nejsi tehotna?:-)
Odpovedať
Profilova fotka
A musim se pochlubit, poprve od zlomene nohy pred tremi lety jsem zkusila lyzovat a slo to!!! :-D Slava slava, jsem z toho cela nadsena. Vzali jsme si jeden den volno a jeli nad Lecco na piani di Bobbio. Je to parada, v osm jsme snidali a v devet byli na sjezdovce. Smutny je, ze to mame na svah bliz nez do prace :-S Bylo tam malinko lidi, odpoledne uz jsme byli na sjezdovkach sami. Nadherne pocasi (dole byla videt ta poklice smogu nad Padskou nizinou), -8 stupnu, mam samozrejme spaleny nos. A jeste jsme objevili, ze skipas si muzeme vymenit za body nasbirane za nakupy v supermarketu, tak jsme lyzovali zadarmo.
Odpovedať
Profilova fotka
@yizheng, krtecka v italstine mivaji ve Sparkys, a nevim, kde budes, ale v Brne i na Divadelni v pedagogicke literature. Je to La talpa in inverno a jsou v tom dve pohadky, krtek o Vanocich, jak shani stromecek, a pak jak si postavi snehulaka a on se na jare zacne rozpoustet. Jinak jsem v e-shopu koupila italske Krtek a kalhotky a Krtek a auticko. Jine snad ani nevysly.
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 @lejinka a to ja bych zase hrozne chtela videt velrybu..prijdou mi jako uzasni zivocichove..hrozne dustojni a uctyhodni... nebo delfiny...cestou na Lipary pry byvaji casto videt kolem lodi, ale my to stesti nemeli :-(
Odpovedať
@sisiko ju, ja mam na tom crauti napsane "cotto". A pak, kdyz delam zeli tak to vlastne jen ohreju, ochutim a je to :-N ... jak bylo na zapase?x-) @yellowbanna aha, tak nabehnu na Zuccato ;-) ... a s tou ochotou je to asi jak jde. My meli stesti :-) @salsiccia tak brambory jsem stejne jako @yellowbanna zatim neresila ... kupuju plus minus 3-4 ruzne druhy (podle toho, kde nakupuju) ... a nejakou spatnou zkusenost jsem zatim nemela (a to je jime fakt casto) .... @lejinka je mi 30 ;-) @yizheng ja videla toho sameho krtecka co @danieladaniela jeste v Neoluxoru a jeho siti prodejen v Praze ... Holky, jak tady povetsinou pisete, ze domecek u more by se vam libil a je vas sen ... ja more miluju, miluju ten vzduch, radi s Danielem jezdime na ty "plazove dovolene" - jsme ti klasicti povaleci :-D ... ale domecek u more ne-e ... Tchynka ted bydli nejaky rok u more a nejak ji to vubec nezavidim ... kdyz jsem tam na dovci tak OK, ale jinak .... Ja bych asi nesnesla tu sul a pisek ... porad a vsude po CELY ROK ... s kazdym zavanutim vetru at ... Jsem divna, co?:-D
Odpovedať
Profilova fotka
A to me privadi k otazce, byl jste nekdo v Janove na sledovani velryb? Pry se poradaji vyjizdky na more se sledovanim nevim-presne-jakych velryb, samozrejme neni zarucene, ze nejakou potkate. V jakem je to obdobi? Na jare? A priprlouvaji tam vubec jeste nejake?
Odpovedať
Profilova fotka
Tak @oky, u more nemusi byt nutne pisek, zejo. Ale ta vlhkost a sul jo. Bude zalezet na celkovych podminkach, kdyz jsem byla v zime v Neapoli, asi 200 m od more, bylo to jen par dni, kdy vlhkost lezla do kosti, jinak tam profukovalo a v pohode. Ale byla jsem trochu na kopci. S bramborama mam taky potize, prece jen jsme bramborovy narod a jsem narocnejsi na kvalitu. Tady jsou jen "brambory", maximalne "brambory se selenem", zadny varny typy. Ale nahodou jsme prisli k bedne brambor od zemedelce, co nam chodi obdelavat pole, a ty jsou naprosto vynikajici, jak chuti, tak vlastnostma. Tak si je pekne setrim, at vydrzi celou zimu. To je jako s testovinama, pro me jsou jedny jako druhy, nechapu, ze nekdo ji Barilla a nechutnaji mu De Cecco a podobne. No a Italove zase nechapou, jak se od sebe lisi brambory 8-) Rozumi mi jen jedna kamaradka Irka.
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte vsetky, poriadne ste sa rozpisali, mrzi ma, ze absolutne nemam sancu docitat uplne vsetko. @oky este pred odchodom do porodnice som stihla precitat, ale uz nie zareagovat..ze ste prisli o babatko. velmi mi je to luto :-( , uvidis, ze skoro to pride zas, bude to o to vacsia radost.. moc vam drzim palce. dakujem vsetkym za gratulacie. pridavam Lindinu fotku, je to naozaj nase slniecko, mame z nej velku radost. pauli, ty si chcela vediet, ako to je s tym prenasanim. tu ta nechaju prenasat este max. dva tyzdne, teda do konca 42. tyzdna. Linda sa narodila v 41+3 tt, dobre, ze to slo spontanne, bala som sa trocha vyvolavacky. aj ked som bola z toho prenasania uz trocha nervozna aj ja. chodila som casto na odozvy, lebo sa mi zdalo, ze citim menej pohyby, tak som sla kazdy druhy den do nemocnice na kontrolu, z vlastnej iniciativy, lebo som si potrebovala byt ista, ci je vsetko ok. po zacati krvacania 18-teho o druhej rano som mala pravidelne 4 minutove kontrakcie po dobu 22 hodin, bez spanku, dobre som si porevala od bolesti...ale porod stale nic a nic, kvoli pomalemu otvaraniu sa, a kym som konecne zacala rodit bolo uz 19-teho asi pol druhej rano, boli to teda krusne chvile, porod samotny trval asi tak dve hodky, ku koncu mi dali oxytocin, kedze som uz nemala kontrakcie na tu najdolezitejsiu cast porodu... mala sa hned prisala na prsia, takze uz vyse tyzdna aj kojim, bez toho, aby sme sa museli nejako trapit. od zaciatku mala dobry saci reflex, tak aspon to. :-) v nemocnici sme boli len dva dni, kedze vsetko bolo v poriadku a teraz si uz na seba zvykame doma :-N vitam tu nove tvare, ktore som stihla postrehnut na poslednych strankach. salsiccia, moc gratulujem k tehotenstvu, drzim palce, nech babatko pekne v brusku rastie a hlavne az sa citis dobre. kedy mas termin? vsetky vas zatial velmi zdravim a dufam, ze o kratky cas sa tu dostanem castejsie a pokecam s vami na aktualne temy, co tu preberate :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@rospina rospi, Linduska je naaadherna. Jsi sikulka, musite byt moc a moc stastni! x-) Chudinko, ty sis teda take vytrpela, jak koukam, ale dulezite, ze uz jste v poradku obe doma :-) A s kojenim taky fajn..vzpominam si, jak moje sestra mela problemy s kojenim, mela zanicena prsa, a tak to bylo velmi neprijemne obdobi.. A jaky mate denni a nocni rezim? A jak dlouho budes na materske? Ja jsem se tesila, az se ozves a budes povidat x-) Tak se mejte moc moc hezky a hodne sil a krasnych okamziku
Odpovedať
Profilova fotka
@yizheng: Ale Igea Marina neni Rimini! ;-) Igea Marina je dobra pro duchodce ;-) I kdyz ja kdybych si mela vybrat, tak bych taky radsi jela na dovolenou na jih. Zrovna vcera jsme se o tom s Cri bavili. Ale my pojedeme leda tak do prcic :-( Ja mam ta DVD s Krteckem za 49 Kc, tak se ted v CR na to mrkni a kdyz je nesezenes, tak ja se pokusim je okopirovat. Ja si totiz musim stahnout jeden program na masterizaci a zatim jsem nebyla schopna to udelat. @jennynka5 : Ted jsou strasne levne letenky z Forli do Catanie a do Palerma a od konce brezna to bude letat z Rimini a ty letenky by mely byt porad pomerne levne. Costiera Amalfitana je bombasticka.
Odpovedať
@danieladaniela mas pravdu, jasne, ze zalezi na spouste dalsich veci (jak pises) ... ale ja mam ten pocit v sobe proste takto nejak zakodovany :-D ... a zatim me nepresvedcilo ani leto a ani zima u tchynky :-D ... uz s tim asi nehnu :-) ... ... a ty testoviny mi take pripadaji vsechny stejne ... nejen znacky, ale dokonce i typy :-D .... ja v praci s klientama kazdy den varim veceri (teda oni vari, ja naviguju a komanduju :-D = snazim se je to ucit) ... a fakt nechapu, kdyz se nad nakupnim seznamem na dalsi den dohaduji, jestli se napr. k menu "pasta al tonno" vic hodi spaghetti nebo pasta corta (ale toto uz dokazu + - odhadnout) ... ale jeste lepsi je, kdyz resi jestli se vic hodi farfalle nebo penne nebo fusilli ... nechapu ... a oni mi porad marne vysvetluji, ze v tom rozdil je :-D :-N
Odpovedať
Článok sa načítava...
@rospina dekuju ... a tobe jeste moc a moc gratuluju :-) :-) ... Linduska je na obrazku jak z cukru, nadherna x-) ... (jsem rikala memu Danielovi, ze se narodilo dalsi dvojjazycne miminko a moc a moc se mu libilo jmeno Linda - takze vyrizuju pochvalu ;-) ) ...
Odpovedať
Profilova fotka
@lejinka: Jo, jo, to vis ze to tam znam. Baronissi, Mercato San Severino.... Je mi lepe,i kdyz jeste nejsem ve forme. ALe konecne jsem si umyla vlasy ;-) Ja je mela silene spinave,ale nemela jsem silu si je umyt. Federico mel rano horecku 39, ted mu sla trochu dolu,ale je videt,ze mu neni dobre. Asi pul hodiny brecel, uplne bez motivu.... Jak pisete o bramborach, tak ja myslela,ze delam chybu ja,ze kupuji spatne brambory. Je fakt,ze tady jsou hodne moucne. Ted jak jsme byli na Vanoce v CR,tata delal brambory a ty byly tak dobre. Vsiml si toho i Cristian,ze jsou mnohem lepsi. A Fede snedl snad dva talire :-) Jo a ten domecek u more...Ja,vzdy kdyz koukam na Montalbana,rikam,ze bych chtela bydlet jako on, domecek s terasou, u more...Ale je fakt,ze tam je silena vlhkost. Me to stacilo v Salernu a to jsme nebydleli u more. @rospina: No to je panenka! :-) Teda to sis uzila s tema bolestma. Ja mela kontrakce asi 5 hodin,pak mi dali epidural a tech pet hodin mi uuuuuuuplne stacilo. Super, ze je vse v poradku! :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@oky: Tak ja v tom rozdil vidim :-D Na neco se proste vic hodi pasta corta a na neco lunga. A pak i zalezi na druhu, protoze treba fusilli na sebe dobre vazou omacku..... Ja asi zacnu patrat po svych predcich, protoze jak jste tu zminovali ta jidla, ktera vam chyby, tak ty ja vubec nemuzu. Me zeli vubec nechutna, pivo nepiju, co ja jsem to za Cesku? ;-) Kdezto kdyz mi reknete lasagne nebo melenzane alla parmigiana, to se mi zacnou sbihat sliny :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 nestras, to by som mala aj ine priznaky a nie straty pamate.. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Tak to jsme dve, Dito, na zeli ani knedliky me neuzije. Natoz pivo. Ale navic jsem divna v tom, ze mi nechutnaji lasagne (to jsem naprosty exot, vic nez kvuli zmrzline, kterou jsem taky prestala jist, krome te, co si delam sama, proste me ty prumyslove neuspokojuji. Ani ty, co se tvari "artigianale", stejne je to ze smesi, do kterych jen pridaji mliko a zamichaji.). Proste ta rozblemcana pasta v omacce mi nejede. A parmigiana je na me strasne mastna zase. Kazdy basni o jizni kuchyni, ale ja v Neapoli zhubla. Krom toho, ze jsem byla typicky study chudent, ani ty lahudky, co mi obcas znami predlozili, me neoslnily. A to jsem chodila s kucharem. Obrovsky obdiv Rospine, den a noc v bolestech, to bych pozadala ne o cisare, ale rovnou o eutanazii =-) Ja se k detem asi nikdy neodhodlam, jsem moc velky zbabelec. Linda je jako panenka, a toho si vaz, protoze mne se mimina, obzvlast novorozena, uprimne nelibi. Tohle je ale mazlicek! A moc pekne jmeno jste ji dali, stejne v cestine i italstine, bezva. Chovali se k tobe v nemocnici hezky?
Odpovedať
@ditakir tak snad ten rozdil nekdy uvidim i ja :-D ...
Odpovedať
Profilova fotka
@rospina: mala je moc hezoucka! gratuluju jeste jednou! rozumim Daniele, taky vetsinu novorozencu moc neprozivam (sama jsem byla osklive otekle a dlouhodobe holohlave mimino 8-) ), ale nektere deti se nastesti povedou i pekne.. @ditakir: ten Montalbanuv domecek je bozi, taky bych ho brala! vcetne sluzky Adeliny, co mu tam chodi varit :-D u more je sice vlhko, ale zas stale cisty vzduch, zadny smog a "divieto di circolazione" @lejinka: kde ted pracujes?
Odpovedať
Profilova fotka
@danieladaniela: Tak to ja v Salernu pekne pribrala. :-) Ale ono to bylo i tema pozdnima vecerema a tim silenym mnozstvim. Me se taky uplne ta malinkata miminka moc nelibi. Ale obcas se najde miminko, ktere je fakt povedene. Fede byl po porodu pekne pomackany a na jedne strane byl cely zmacknuty,jak byl dlouho nizko v brise. Ale nastesti se z toho vylizal ;-) Holky, ted prisel Cristian,ze mluvil s nasi znamou a ta mi nabidla praci part-time v obchode s luxusnima botama. Je to u nas ve meste,takze bych mohla chodit pesky. 4 hodiny dopoledne od pondeli do soboty, vse ofic. vcetne 13. platu. Tak nevim. Ja nejsem zrovna zadny odbornik pres boty,ani k nim nemam nejaky velky vztah,ale to ze je to part-time a kousek od domu,neni k zahozeni. Neni to zrovna maximum kariery,ale v dnesni dobe si asi nemuzu moc vymyslet....
Odpovedať
@ditakir to zni dobre ;-) Hlavne je fajn, ze si te tak vyhlidli sami :-) ... vsak odbornikem byt nemusis - se jim stanes ;-) :-D ... jde o to, secist si pozitiva a negativa ... a kdyz jsme u toho: jak to dopadlo s tim tvym sefem v hotelu co nakousl, ze bys tam snad mohla delat cely rok ...
Odpovedať
Profilova fotka
@reys ja robim na recepcii, vlastne som nikdy nic ine nerobila, ak neratam brigady v Brne :-) upratovanie skladov, dokladanie tovaru a podobne veci, co robia studenti, ze jo... v lete som robila vzdy na recepcii, Villagio v Praia a Mare, Residence v Palinure a potom v hotely v Rime. Mna to velmi bavi, ale skor tie organizacne veci okolo ako robit poskoka ludom :-) @ditakir Blahozelam! Ja by som to vzala, part time je uplne super, pretoze budes mat cas na federica a aj na cristiana a aj na domacnost, a budes medzi ludmi, a to ze to mas tak blizko je este dalsie velmi vyznamne plus.. ja by som to skusila, neboj, ono sa hned naucis co treba a co sa tyka karieri: ked sa naskytne nieco lepsie, tak hocikedy mozes odist. A federico je aky maly? chodi do skolky? ja sa pytam asi vsetko co ste tu uz urcite rozoberali,ze?
Odpovedať
Profilova fotka
Ja bych to zkusila, byt @ditakir. Ty vsechny pozitiva, co uz byly receny, plus se naucis neco z uplne noveho oboru (tech slovicek! Stelka, opatek, nart!), jestli je to luxusni obchod, tak se nepredres.
Odpovedať
Profilova fotka
@ditakir Diti, ber to, to je super, part time je dnes uplna vzacnost, obzvlast par kroku od domu!!! :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@danieladaniela na druhej strane si zas viem predstavit tie "mile" zakaznicky, kedze je to luxusna obuv... a mozno na severe nie su take panicky ako tu..
Odpovedať
Profilova fotka
ozaj a ked som pri tom severe a juhu, ked ste sa bavili o tych filmoch, videli ste BENVENUTI AL SUD??? Mne sa to velmi lubilo a ked sme vychadzali z kina tak este lepsi zazitok: taky stary ujo: "Ci hanno rovinato!!!!!" A to podla mna tam toho este vela nedali do toho filmu:), mohlo to byt este obsiahlejsie :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@danieladaniela: :-) Tak to jsi me pobavila :-) Je pravda,ze zada bych si tam nestrhla ;-) @lejinka: A v kterem hotelu delas? Federicovi budou v dubnu 2 roky. Je pravda,ze part time je muj sen, byt mezi lidma, neco vydelat a mit cas na rodinu. I kdyz, abych tam byla neco platna, kdyz ani nevim,co zrovna frci, jestli spicka kulata, hranata nebo spicata? ;-) @oky: S tou celorocni praci v hotelu to neni tak horke. Zatim se ceka,az otevrou palacongressi a budou tam neco organizovat. Sef rikal,ze by pak byly treba 4 kongresy do mesice, tudiz by se hotel oteviral casteji a potrebovali by pak jednu osobu navic. No a ted mi jeste Cristian rikal,ze nasemu kamaradovi, ktery delal reditele hotelu, nabidli do pronajmu hotel v Rimini a ten by do toho chtel jit s nama (ale tam bych prakticky ten hotel provozovala s tim nasim kamaradem ja,protoze Cri musi byt v hotelu u rodicu), jenze tam to je v lete denodenni prace, hodne hodin,ale kdyz se vydari,tak se zase daji vydelat solidni penize..... Je to dobre, ze si na me takhle obcas nekdo vzpomene, musim rict, ze to neni poprve,kdy mi nekdo z nasich znamych nabidl praci. Jednou mi nabidla jedna znama super praci, part time v lekarskem centru, ALE dost daleko od nas, kevsemu cesta plna zatacek a do kopcu, takze bych tak pulku platu projezdila v benzinu a kdyz by nasnezilo, tak by byl trochu problem se tam dostat.
Odpovedať
Profilova fotka
@lejinka: Je pravda,ze na jihu ty bohate panicky jsou mnohem vic snob. Podle me je to tim,ze je tam velky rozdil mezi bohatymi a chudymi, kdezto tady je docela dost lidi, kteri maji penize. Benvenuti al sud jsem nevidela, ja videla tu puvodni francouzskou verzi, ale chtela bych videt i tohle. Pry je to dost sranda.
Odpovedať
@ditakir tak to bych potom to misto v obuvi vzala taky ;-) (Jsem se te ptala na ten hotel, protoze jinak ja bych treba sla spis nekam, kde uz to znam, vim, ze mi je tam dobre, ze me to bavi atd. - tedy alespon podle toho co popisujes) ;-) ... ale kdyz je ten hotel tak nejisty ...
Odpovedať
Profilova fotka
@ditakir svokrovci maju hotel? ja by som sa im tam hned nasackovala na 7 dni v tyzdni a na 12 hodin denne, mna to strasne bavi a chcela by som tiez nieco take do prenajmu v buducnosti, len to chce nejaky dobry vstupny kapital, takze jedine pozicka :-| :-S |-| :-x =-) to je taky moj sen... inak robim v medzinarodnej retazi Hostelov, v historickom centre Salerna, Youth hostel, AIG, su po celom svete a hlavne su tu vsetci strasne mily a pridu mi vsetci na jednej urovni, nikto nie je namysleny ani nervozny ani protivny a to ti dava taku chut do prace.. mala som ist do Hotela Polo nautico, ale ked mi odrecitoval tie jeho podmienky a co vsetko by som musela robit a zakoncil to 600€ mesacne tak som povedala, ano, ano, dakujem, dovidenia..
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?