Budúce Talianky. Ste tu?

Zobraz úvodný príspevok
ahojte dievcata. pri tom mojom nudeni som si vsimla, ze holandanky a anglicanky su uz 'tu' (vo fore), je tu aj nejaka buduca (alebo uz) 'talianka'? ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj holky, dnes vecer jdeme do kina na "Il discorso del re" s Colinem Firthem, tak doufam, ze to bude pekne. @paulina21 Pavli, at se Ti vydari vecere, co sis namyslela za menicko?Ja vzdycky, kdyz mam hodne hostu, se snazim namyslet neco, co si pripravim (aspon z vetsiny) predem a pak uz jen prihreju nebo uvarim testoviny a jsem v kuchyni minimalne, ikdyz mame ji taky spojenou s obyvakem a tak si muzu klidne u priprav povidat :-) Jen nemam rada, kdyz vice lidi neco neji a musim delat vic jidel, to pak znervoznim taky, protoze mam kuchyn preplnenou hrncama :-) Jinak my varime jak Ditiny rodice, maslo take spotrebuju tak 1 za rok a testoviny jime minimalne, ikdyz je zboznujeme. Musim Alfimu hlidat cholesterol a sobe vahu..takze zelenina, lusteniny, maso, zelenina a porad tak dokola..Jinak Alfi neji smetanu ani syry (nastesti pro mou linii), ale jinak nanestesti, protoze pak polovina veci u nas neprichazi v uvahu (nemluve o otm, ze pritel neji ani tatarku, horcici, maslo, kecup-cili zadne pomazanky, bramborova kase taky ne atd atd..). Mame to slozity, co? ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Holky, jaka je adresa tech stranek cesi v zahranici?Z Bologne jen kluci? @sisiko sisi, kde ze se divas na Dokonaly svet a neblokuje se to do 19 hod? :-) Diky.
Odpovedať
Holky, a kdyz jste tak vsechny na tom FB - nemohly byste mi vyspionit jestli je tam nekdo od Piacenzy? :-D @yellowbanna jak jsi psala o tom vinecku na te svatbe a tak, tak mi to zase pripomnelo nasi svatbu v CR. Italska cast (i kdyz byla fakt mini (jako cela svatba), ale stejne) tak byla prekvapena, protoze by niiiiikdy necekali, ze u nas bude lepsi vino nez v Italii :-D :-D :-D ... takze si po nekolika vineckach odvezli a od te doby pravidelne vozime :-D Jo, a uz jsem si vzpomnela: tu polentu jim s brasatem ;-)
Odpovedať
@jennynka5 to toho Alfi fakt neji dost ... to mate s varenim teda dost narocny :-N ...
Odpovedať
Profilova fotka
@oky pikantni na nasi objednavce vina bylo, ze my meli porad strach, aby ho bylo dost, jenze jsme zapomneli, ze Italove pijou vino obracene nez my... totiz ze my pijeme k jidlu pivo a pak jen tak popijime vinko pri zabave, jenze oni to meli presne naopak...vino si dali k obedu a pak zacali pit pivo a nakonec se vypilo 204 piv!! To jsme prosim meli cca 70 hostu a ceska cast pila vino :-D, k tomu odecist maminky, teticky... :-D Bile vino si vsichni chvalili, ale cervene je tak neuchvatilo...preci jen na jihu jsou zvykli na ta silna, skoro cerna vina a takova na Morave nemame :-) @jennynka5 teda to je pak orisek varit ;-) Nastesti Mick ji vsechno, i kdyz cas od casu ho chytne potreba jist "dietne", coz znamena, ze par dni ji jen zeleninu a ovoce, max testoviny bez omacek, ale pak je zas klid :-D A je to dobre, protoze ja hodne rada varim se smetanou a tak... nedelam klasicke omacky, ale pouzivam ji na zahusteni, i kdyz teda hlavne kysanou...
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj holky, konecne sem si dnes sedla:) Jee, ja sem unavena, zitra jen lezet a odpocivat. Lejinka, k tomu maslu...ono v Cesku uz davno neni takove jak byvalo, hrozne se pohorsili kvalitou, i mamka rikala, ze uz nestoji za nic. No a ja celkem vsechno stiham....staci si to vsechno dobre zorganizovat:) I kdyz dnes mi dal uklid i vareni pekne zabrat. No a ja v kuchyni pak uz cas netravim, navarim si vsechno dopredu a pak to maximalne ohreju, takze je to fajn. Yellowbanna, jee, ja delam ryzi uplne nachlup stejne:) Hlavne davidek ji ma tak hrozne rad. Teda a vy ste toho pekne vypili na te vasi svatbe:) Diti, tak preju vsem brzke uzdraveni, jeste ze aspon Cristian se drzi a nechytl to taky:) Ta prace zni opravdu dobre, na smlouvu, 13. a 14.plat, co vic si prat:) Vlastne mozna i nejake boty zadarmo, ne?:)) Ale teda to slysim poprve, ze by se musela tak dlouho zaucovat na prodavacku bot, to by me vubecv nenapadlo. A to je nejaka specificka znacka bot nebo je tam tech znacek vic? Oky, jak se dela ta recka bramborova kase? Ja mam cesnek strasne rada...ale mam ho zakazany, pak to ze me tahne jeste dva dny, takze ho jim, jen kdyz nikam nemusim:) Jenny, pak napis, jaky byl film, my bysme taky chteli pristi tyden zajit, tak treba se nechame inspirovat. Mimochodem menicko si pripravuju presne jako ty, aby se to dalo udelat predem...idealne i den dopredu (aspon moucnik) a pak uz te prace moc neni. Ja si dnes pripravila bruscchette, na vyber bud se smazenou paprikou, smazenou cuketou, rajcatovou pastou, syry nebo salamy, pak lososa na pomerancich a tymianu s varenymi brambory s maslem a petrzelkou a jako dezert takove rezy, kde naspodu bylo linecke testo,na tom krem z ricotty a masla a na tom piskotove testo. No a bylo to dobre, myslim, ze to melo uspech:)
Odpovedať
Profilova fotka
@paulina21 mnam mnam, hned bych si dala dezertik s ricottou :-p Jsi sikovna. Jinak to delam take tak, moucnik den predem a zbytek pred veceri :-) Tak jsme se vratili z kina a popletla jsem to, jelikoz jsme sli na "Immaturi" (mimochodem s Bovou) a bylo to proste super, maximalne to doporucuji, protoze to jsem necekala. Clovek se zasmeje, ale je tam i spoustu hezkych myslenek..ja jsem ted nejaka precitlivela, a tak mi i vstoupili parkrat slzy do oci, protoze Te to primeje zavzpominat si na svoje kamarady atd x-) Alfi ze me nechapal..Hezky si zitra odpocni ;-) Holky k tomu vinu-mne chutna vic italske vino. Driv mi v CR vzdycky chutnalo (pivo nepiju vubec) a od te doby, co tu popijim italska vinka mne to uz u nas moc nechutna =-) Maloktere. Jsem se tady rozmlsala. @yellowbanna jsem ted v obdobi, kdy uprednostnuju bily, ale s tim cervenym-jak rikas, od te doby, co znam ta plna cervena vina (Sicilie a tak), ta skoro cerna, to cervene z CR mi vubec nechutna, je kysele..jsem hrozna :-) Ale samozrejme ne vsechna vina, oni ti vetsinou v CR v baru daji neco lacinejsiho, urcite ve sklipkach a tam, kde to berete, to bude o necem jinym..Jinak Bova je peknej chlap, ale na me moc hubenej a oholenej trosku zensky oblicej :-) Jak jste tu o tom psaly, tak jsem ho moc neznala a tak jsem si dnes vecer na nej posvitila. Hrala tam i ta Slovenka Bobulova.
Odpovedať
Profilova fotka
jezis holky, sla jsem si ted vygooglovat Garku (nikdy jsem ho nevidela), no to je fesaaaak. Ty brdo :-) To je nebezpecnej pohled. Mohl by konkurovat i Bradu Pittovi :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@paulina21 s tim cesnekem to musis delat jako nas deda - ten si tak trikrat do tydne daval k veceri jen syrovy cesnek. Proste si oloupal dva tri strouzky a to chroupal jako jablko...pravda, pri konzumaci se to "rozlehalo" bytem, ale vis co? Zapijel to studenym mlikem a pak to neni vubec citit ;-) Tak treba ti zas cesnek povoli... Neco na tom syrovym cesneku bude... dedecek tu byl do 97 let ;-) Vzdycky, kdyz krajim cesnek a ucitim tu vuni, vybavi se mi deda, jak sedi v kuchyni u stolu a kroupe cesnek... x-) @jennynka5 je pravda, ze pokud nejdes do dobre restaurace nebo special baru, tak se vino v CR venku neda moc pit... joo, ve sklipku, to je jina :-) A doma taky vzdycky mivame jen od vinaru, skoro nikdy lahev kupovanou v obchode... problem jsem mivala v Irsku, protoze jak jsem psala, pivo uz skoro nepiju a vino se tam teda rozhodne pit nedalo...byl to des...
Odpovedať
Profilova fotka
@lejinka: Ja jsem brala disoccupazione. Brala jsem disoccupazione ordinaria a ted dostanu dusoccupazione stagionale. Ta ordinaria je lepsi, protoze dostavas pomerne dost penez po dobu osmi mesicu. AKorat musis mit behem poslednich 24 mesicu odpracovano 12 mesicu. Jinak muzes pozadat o tu stagionale a tam musis mit odpracovane necele 3 mesice. A tam je samozrejme ta castka o dost nizsi. Pokud bys o ni chtela zadat,tak zajdi na INPS nebo na patronato.
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 : Tak to uz jsi dnes druhy clovek, ktery rika,ze Immaturi je pekne. Ja videla ukazky, rekla jsem,ze bych na to chtela jit (protoze se mi libi herci) a Cristian,ze to bude urcite nejaka blbost. Tak se na to taky vydame,ale az budeme mit hlidani na vecer ;-) Ja taky preferuji italske vino. Me vetsinou z naseho boli hlava. Tuhle nam kamaradi z CR dali peknou sadu moravskych vin a Cri nad tim trochu ohrnoval nos,ze proste u nas neni tolik slunicka, tak to vino nemuze byt dobre. ALe pak jsme neco ochutnali a zase to uplne nezavrhoval. @paulina21: Ten obchod je jedne znacky, ktera ma zakladnu v Bologni. A vzhledem k tomu,ze to jsou docela drahe boty,tak o nich musis neco vedet a taky umet prodat,kdyz uz nestoji 50 Euro. Dnes mi jedna kamaradka rekla,ze me nevidi zrovna na prodavacku bot.... :-| Ale zase uznala,ze je vyhoda pracocni doba a vzdalenost. Ja mam ted v hlave pekny gulas, porad rozebiram pro a proti. A vyplula napovrch typicka ceska vlastnost,ze chceme vzdy to,co nemame....Driv jsem si rikala,jak bych chtela part time,ze bych delala cokoliv a ted si rikam,ze zase vydelam malo,ze prodavat boty neni muj sen a ze bych chtela delat neco jineho. A ze ted nebudu moci jezdit do Cech tak casto, pritom predtim se mi tam ani nechtelo ;-) .... atd. atd. atd..... ;-) :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@sisiko jj, mám to v merku, ale do kina na to nepůjdu, koukneme na to doma, ve španělštině. Bardem, aby mluvil italsky? nikdy!! jinak dneska pořádně nasněžilo, teda teď už je břečka. zagtím jsem vás ani nestihla dočíst, byli jsme se provětrat
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@ditakir Diti, ja bych taky mela myslenky jak ty, ale dulezita vec je, na jak dlouho bys to musela podepsat? Na Immaturi bezte urcite, nebudete zklamani. Ukazky nebyly takove, jak ten film nakonec je..
Odpovedať
Profilova fotka
Dobre ranko vsetkym, @ditakir no jannynka ma pravdu, asi aj ja by som uvazovala a mala v hlave strasny gulas, ale zase rozhodnut sa musis sama, ludia okolo ti mozu akurat tak poradit... no a ved kazda zmluva ma vypovednu lehotu, len zas ked ti to niekto dohodil je blbe potom stade odist asi,co? A nejaky tyzden by tam mala byt skusobna doba si myslim, ci nie? A potom nikde nie je napisane, ze to musis robit uz navzdy... inak baby vy nemate uz aj narodnost taliansku, kedze ste sa vydali za taliana? diti, ty uz si tu tolko rokov, ty uz asi mas,ze? mne na urade teda povedal ze az o 5 rokov po tom, co som si tu vybavili bydlisko, ale som bola presvedcena, ze ked sa vydam skor, tak to je skor... ako nie ze by sa tym nieco pre mna menilo :) Na immaturi som tiez pocula dobre recenzie..
Odpovedať
Profilova fotka
@oky gateau je nieco ako zemiakova kasa s vajickom a nakrajanou sunkou a mozzarelou, vsetko zamiesane, vylejes to do formy vymastenej maslom a struhankou a navrch posypes este struhankou a das zapiect do truby, mne to strasne chuti, i ked to bude asi dobra kaloricka bomba :-) kraja sa to na kocky a ja k tomu robim listkovy spenat na oleji a na cesnaku. x-)
Odpovedať
Profilova fotka
Holky, nevzdavejte to s maslem! To italske (vsechny znacky, co jsem doted zkusila) je nijake, bez chuti a bez zapachu, snehobile, proste sterilni. Takze kupuju panna fresca a delam si maslo sama. V robotu nebo rucnim slehacem je to asi za 8 minut vcetne proplachnuti, a mam 200 g nadherne vonaveho cerstveho masla z pul litru smetany.
Odpovedať
Profilova fotka
@lejinka narodnost asi ne, spis obcanstvi, ne? Ja za sebe muzu rict, ze o to tak nejak asi ani nestojim... mimo jine bych se musela vracet ke jmenu za svobodna ;-) Ale neprijde mi, ze by to pro me melo az tolik vyhod...nebo se pletu?
Odpovedať
Profilova fotka
Dobre ranko, tak my dnes v noci zas meli veselo. Maleho ten kasel porad neprechazi a cely se mi o pulnoci zablinkal....hlavne, ze sem ted den preslekala povleceni:) Takze asi dnes k tomu doktorovi fakt pujdem, nebo uz me to nebavi, uz kasle mesic:( Mimochodem vecer sem si ho dala k sobe do postele a ze mu jako budu vykladat pohadku, aby se uklidnil a zaspal...na nacla sem cervenou karkulku a on misto aby spal, tak to po me vsecko opakoval a chtel podrobne vysvetlit...no a zjistila sem, ze karkulka neni zrovna pozitivni, jako s tim sezranim a rozriznutim bricha:) mela bych zapremyslet nad hezcima pohadkama:) @Jennynka5, tak Immaturi je fajn? Mne to podle ukazek prave prislo jako blbost, my bysme se ted taky radi vydali do kina, tak uvidime. Ja chtela vic videt tu americkou komedii Parto con folle...no hlavne zalezi, jestli budem mit hlidani. Ted k nam ma prijet na dva dny nas recky kamarad, tak bysme ho mohli trochu vyuzit:) @Yellowbanna, tak to s tim mlekem mam ozkousene a nic, taky sem zkousela chroupat cerstvou petrzelku pripadne kavove zrnicko, ale smrdim porad:) kdyby to bylo jen ten jeden den, tak se to da prezit, ale ono to trva 2 dny. @Ditakir, tak ono to je zas na jednu stranu dobre, ze ten dotycny obchod chce, aby prodavacky byly informovane. Ja jen, ze me to nikdy nenapadlo. Jinak ty tve obavy chapu, mne by asi nejvic vadila ta predstava, ze bych mela jen mesic dovolene za rok. Ale to uz si musis rozmyslet sama. Co ti na to rika Cristian? @Lejinka, o tom gateau sem taky slysela poprve...jaky je prosimte presny postup? Vypada takto podle popisu moc dobre.
Odpovedať
Profilova fotka
@lejinka: Nevim,zda je nejaka zkusebni lhuta,ale urcite bude nejaka vypovedni lhuta, podle zakona je myslim 14 dni,ale muze to byt i jinak. Vzhledem k tomu,ze se jedna o znamou,tak bych nerada udelala "brutta figura", tak proto si s tim tak lamu hlavu. ALe na druhou stranu si rikam,muzu to zkusit a kdyz tomu proste neprijdu na chut,tak muzu vzdycky skoncit. Ja mam o obcanstvi zazadano, tento rok by mi meli dat vedet,tak jsem zvedava. Kdyz se vdas,tak o obcanstvi muzes pozadat po pul roce a pak to trva zhruba dva roky nez ti ho daji (nebo nedaji ;-) ). @paulina21 : To me mrzi,ze Davidkovi je porad spatne. Fede na tom taky neni moc dobre. POrad se mu vraci horecka, ma kasel a z nosu mu primo tece. Dnes rano spal do desiti, tak jsem se pekne vyspala, spala jsem do deviti. No jo, to,ze ma pak clovek jen mesic dovolene, je normalni,kdyz zacnes chodit do prace. Je to tezke, kdyz si zvyknes, ze muzes odjet,kdy chces a pak najednou ne,ale ma to tak vetsina lidi,tak si budu muset zvyknout....
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj holky, jak se mate? :-) V sobotu jsme nachystali pohosteni pro zname od tchanovcu, byli moc sympaticti, prisli i s 13 letou dcerou (moc hezka a mila) a babickou. Simo si to predstavoval po italsku (taky, aby mi usetril praci), jakoze pasticcini, salatini a spumante, ja vnesla element cesky - my prece pripravujeme dobrutky doma :-) Pasticcini kupujeme za rohem, jsou vyborne a majitel Simoneho zna, dostali jsme 5 eur slevu. Tady ty slevy jsou prakticky zvykem, v CR neco nemozneho, ze :-D Salatini jsem vyrobila: pomazanky atd. No musim vam rict, nejvetsi uspech mela vajecna tlacenka, hlavne ten znamy, pan doktor, porad opakoval, ze nic lepsiho nejedl a dal mi email, ze mu musim vsechny recepty poslat, ja byla cela nadsena :-D @paulina21 Pri tvem popisu utrpeni u zubare, jsem zatinala zuby, uf.. Drzim palce, at ty pristi navstevy jsou bezbolestne. Ja se chystam na kontrolu o Velikonocich v CR, jestli teda moje zubarka bude pritomna, nedam na ni dopustit, ona se vsemi tak hezky mluvi, ze clovek nema vubec strach :-) Zapas jsme ve zdravi prezili, bylo to v klidu bez romanistu, a navic, se Simem se vubec nikde nebojim ;-) Dalsi zapasy, uvidime, me bavi ty dulezite a tenhle byl vylucovaci :-) Vidim, ze varis same dobrutky, mnam, dala bych si vse, co jsi napsala :-) Jak jste se bavily o masle, to italske se fakt neda :-p Ja kupuju bavorske maslo od MEGGLE, je moc dobre, doporucuji vyzkouset, a neni ani drahe. @yellowbanna Tak po testovinach bych se taky utloukla :-) I ten sebejednodussi recept, kdyz ma kvalitni suroviny, je proste lahudka. Pripomnela jsi mi, ze kdyz jsem byla ve Spanelsku na Erasmu a vracela se rano domu z proparene noci, muj spolubydlici Ital a jeho kamarad varili prave spaghetti aglio e olio, meli jsme obrovsky hlad :-D Ta irska Carbonara me pobavila :-D @oky Italske pivo ne-e, presne tak :-) My kupujeme pivo v Auchanu, maji jak Plzen, tak Budvar. Simo ceske pivo miluje, takze mame vzdycky peknou zasobu 8-) Kdyz prijede do CR, da si 2-3 a je cely stastny. Tady cepovane pivo stoji nehorazne, pullitra Plzne 5 euro, to jednoho prejde chut, ze.. Gateau jsem jedla jednou, tchanovci i Simo byli nadseni, mne to tedy nejelo.. :-( @yellowbanna A jake vino berete z Cejkovic, smim-li se zeptat? :-) A ty @oky? Pri 70 lidech 204 piv? Slusny to vysledek! :-D My meli 50 hostu, z toho 43 pijicich a dalo se 99 piv, nejaka slabota, zda se mi :-D @jennynka5 Presne tak, ja taky mivala rada ceska vina - moravska ;-) , ale od te doby, co znam italska, uz je nepiju. Ve sklipku jsem byla jen jednou a chutnalo mi neskutecne Rulandske sede. Miluju italska vina! Corvo ze Sicilie, Canonau ze Sardinie a vina z Piemonte! Simo rikal, ze me rozmazlil, protoze se v tom dost vyznam ;-) @salsiccia Kde na ten film budes koukat v SJ? Jojo, dabovanim se ztraci kouzlo ;-) Ja videla italsky nadabovane jen Zeny na pokraji nervoveho zhrouceni a veskery humor byl tatam.. Tak je ten nas snih zase fuc.. Holky, co si myslite o tom it. obcanstvi? Ja jeste neslysela, ze by to pro nas melo nejake vyhody.. a vracet se zpatky ke jmenu za svobodna, mi prijde fakt ujete.. Abych se jmenovala jinak nez me budouci deti? Na zvoncich mam sve puvodni prijmeni, ale v pase hezky italske 8-) Vypada to, ze ve stredu jdeme na Comune a tak, ohledne trvaleho pobytu atd. No, tady se proste nespecha :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@sisiko : To italske obcanstvi neni nijak zasadni,ale po tech letech me uz nebavi chodit kazdy rok na ASL obnovovat tessera sanitaria. Pokud bych mela to obcanstvi,tak bych toto odbourala. A taky,kdyz jsme vybirali,kam na svatebni cestu,ja si musela vytisknout seznam zemi,kam nepotrebujeme viza a polde toho jsme vybirali. Kdybych mela tenkrat italsky pas,tak bychom mozna zavitali i do exotoctejsich krajin ;-) No a loni na podzim jsme chteli vyrazit narychlo za moji kamaradkou do Kanady a opet to bez viz (pro me) neslo. No a tez na urcita mista v zamestnani berou jen kdyz mas italske obcanstvi. A vzhledem k tomu,ze moji budoucnost vidim spis v Italii a na prijmeni mi opravdu nezalezi,tak by to obcanstvi nebylo spatne. Tuhle jsme zrovna s kamaradkama z CR resily,zda ma v dnesni dobe smysl si brat prijmeni po manzelovi. Jedne je 37, druhe 39, obe dve maji deti,ale nejsou vdane a ta starsi rikala,ze si ani nedokaze predstavit,ze by si ted mela menit prijmeni a kazdemu vysvetlovat,ze se ted jmenuje takhle. Ze jeji kolegyne se vdala (taky uz byla starsi) a nakonec se musi vsude podepisovat obema jmenama a stejne se v praci predstavuje puvodnim prijmenim. Dosly jsme k tomu,ze driv to bylo jinak, holka se vdala ve dvaceti a pak si kazdy na jeji nove prijmeni zvykl,ale v dnesni dobe se vdavame ve 35 letech a tak je to trochu jinak. Ja vim,ze tady toto nepadne na ornou pudu, protoze jste skoro vsechny pro prijmeni po manzelovi,ale me to fakt prijde jako uplne ten posledni problem.....A to,abych v Cechach vypadala,ze jsem vdana nebo nejsem vdana a ze mam exoticke prijmeni nebo ne, to mi je fakt uplne jedno......
Odpovedať
Profilova fotka
@Ditakir, tak sem akorat dala maleho spat, ale zase pred tim hrozne kaslal, tak nevim, snad se zas nepoblinka. tak Federicovi je porad taky spatne? A byla jsi s nim uz u doktorky? Ted je to fakt hruza s nemocema. Ja mam porad rymu, Giorgia vcera silene bolelo v krku, uz aby bylo teplo, abysme se z toho vyhrabali. S tim mesicem dovolene mas pravdu, musi se nejak zvyknout. Ale stejne je to malo, no aspon by za vama casteji jezdili tvy rodice, ne? Aby si ho uzili tak, jak predtim. @Sisiko, takze take jsi mela velke pripravy pro hosty:) A jake pomazanky jsi jim nachystala, ze je to tak nadchlo? Ja sem se te chtela zeptat, nemas nejaky dobry recept na Gazpacho? Ja si vcera uvarila polevku a dostala sem u ni hroznou chut na to Gazpacho, na Mallorce to v te moji rodine varili vyborne, jen ja sem to nikdy nezkousela. A to nemluvim o tom, jak mi chybi alioli:) A ty jedes na Velikonoco domu, na jak dlouho? A sama nebo i se simonem? Jinak ja mam tady sikovneho zubare, celou dobu mi vyklada o sve ex z Ceska a sem tam cesky i neco prohodi:) Jee a v auchanu maji Plzen? Ja tady piva nekupuju, ale pro Plzen bych si i zasla:)
Odpovedať
Profilova fotka
@ditakir Chapu tve duvody, Diti. :) Kdyz ja jsem v tomhle takovy tradicionalista, jakoze 1 rodina = 1 prijmeni ;-) O exotiku mi nejde, ani o to, aby vsichni vedeli, ze jsem vdana, je to ciste muj pocit. :-) Takze ty mas po celou dobu sve ceske? A umi ho Italove vyslovit?
Odpovedať
Profilova fotka
@sisiko doma :) teda, pokud se zadari sehnat, ale myslim, ze jo. @ditakir já nejsem vdaná, ale právě pro život v Itálii mi přijde praktičtější mít příjmení po manželovi, nejde mi o exotiku, ale o to, že mi možná budou rozumět, jak se jmenuju. mám navíc háček a čárky, o který stejně tady přijdu a přijde mi prostě pitomý se představovat příjmením, který není moje (když oni to potřebují vyslovit jinak, aby to pochopili). ale možná si to jenom idealizuju, nevím. my o svatbě teď nemluvíme, nechci tlačit na pilu, už jsme to probrali a přišlo by mi to jako celkem jednoduché řešení naší celkové situace, ale není to tragické, takže to nechám plynout. @paulina21 ty ses vdávala jen v Itálii? máš příjmení po manželovi? podle info, které zatím mám to v Itálii nejde
Odpovedať
Profilova fotka
@paulina21 Byla to krenova a tunakova pomazanka, Simo je namazal na bagety, tak se citil, jakoze ma taky podil na uspechu ;-) Ta tunakova (taveny syr, cibule, okurky, pepr, horcice, concetrato di pomodoro) byla zjednodusena sardinkova (+ vajicka), prece jenom nase ceske chute muzou byt jine, s krenovou (ricotta, taveny syr, troska majonezy, pepr) jsem nemela strach, tady maji kren radi :-) Ja se kazde leto chystam delat Gazpacho, vzdycky si najdu na Netu nejaky recept, pak ho "ztratim", takze jsem ho jeste nedelala, koukni na nejakou spanelskou stranku, uspech musi byt zaruceny, mnaaam gazpacho :-) Alioli mame do zasoby jeste od leta, taky salsu Gaucho, ta je jeste lepsi, asi pujdu vyrabovat lednicku :-D Alioli muzes zkusit vyrobit, jsi sikovna :-) Jeste presne nevim, kdy pojedeme na ty Velikonoce, my planujeme tak mesic dopredu. Simo jede se mnou a tesi se :-) Tak snad dostane nejakou dovolenou.. Tak s tvym zubarem musi byt teda sranda :-D Koukni do Auchan, ta Plzen je sice 0,33, ale to nevadi, uz ta lahev je krasna napohled ;-) Jak to vidis s it. obcanstvim ty?
Odpovedať
Profilova fotka
@Salsiccia, jojo, ja se vdavala jen tady a s novym prijmenim zatim nikdo problemy nemel. v cervnu sem se vlastne vdala, v listopadu sem jela opet do ceska a vyridila si vsechny dokumenty na nove prijmeni a ted od prosince se tady trosku trapime na uradech (ale to spis tim, ze maly puvodne nemel meho manzela uvedeneho v rodnem liste a zarizovali sme to az potom), nedavno sem byla treba na codice fiscale a pan nerekl ani slovo na to, ze mam jen jedno italske prijmeni. Asi hodne i zalezi na urednicich:) @Ditakir, ja sem taky ten tradicionalista co preferuje stejne prijmeni jako zbytek rodiny:) A i pro ten pocit,ze sem proste vdana, ze uz je to jine atd:) Ale tak kazdy to ma jinak. Ono treba za par let to pro nas uz tak dulezite nebude a vsechny tady budem se starym prijmeni a italskym obcanstvim:)
Odpovedať
Profilova fotka
vidim, ze pisem tak napreskacku:) @Sisiko, jee, krenova, tu bych si dala. A tam u vas na severu kren je? Ja ho tady jeste nevidela, vozim si ho z ceska. Ja ho mam rada s parkem a horcici:) Na to gazpacho teda kuknu, snad objevim neco dobreho. Alioli sem si kdysi chtela zkusit udelat, ale jeste sem se k tomu nedostala...viz muj problem s "vuni"po cesneku:) A ty varivas nejake spanelske recepty? Mne tam hrozne jidlo chutnalo, hlavne maminka z te me rodiny byla uzasna kucharka...taky sem prijela s 10 kilo navic:) Jo a obcanstvi u me ne, skrz praci mi to je na nic, protoze se zatim pracovat nechystam, o prijmeni sem psala predtim. Jedine pozitivum by na tom jen bylo, ze bych uz v Cesku neplatila popelnice:)
Odpovedať
Profilova fotka
@paulina21: Cristian byl s Federicem v patek u doktorky. Kontrolovala hlavne,aby nemel Fede bronchite,tak to nema,zaplatpanbuh. Takze to je jen chripka. Ja taky porad kaslu,ale jinak uz mi je celkem fajn. Zacala jsem zehlit (za ten tyden se mi to tu pekne nakupilo). No jo,ted budou muset jezdit vic nasi, na druhou stranu,aspon budou mit vetsi duvod prijet, loni jsem byla v CR 4x a ono to taky leze do penez. Za ty penize,co jsem dala za letenky a pak za kaficka venku, jsem mohla jet na nejakou peknou dovolenou ;-) @sisiko: Ja mam ceske prijmeni a obcas to nekdo spatne precte,ale me to neva ;-) V kazdem pripade,kdyz nekam volam,tak se predstavuji manzelovym prijmenim,aby to bylo jednodussi. A pro ten pocit,ze jsi vdana, prece muzes mit i Tvoje puvodni prijmeni ;-) Me to nikdy v nicem nevadilo,ze nemam prijmeni po manzelovi, ja to vim,ze jsem vdana, mam to dokonce v obcance,ale asi je to taky hodne tim,ze jsem tady dost dlouho a ze jsem se s urcityma zvyklostma uz dost zzila. Samozrejme, z praktickeho duvodu by nebylo spatne mit italske prijmeni (kvuli vyslovnosti),ale pokud to tady funguje takhle,tak to tak beru a nohu si kvuli tomu za krk nedam ;-) Kdyz tady vidim nektere holky (Cesky), ktere jsou strasi nez ja, nemaji dite a nekdy ani pritele, tak jsem stastna za to,co mam a prijmeni neresim.....
Odpovedať
Profilova fotka
@yellowbanna jeeej, jasne, prepac, obcianstvo :-) , samozrejme :-) a to akoze s tal. obcianstvom by si stratila manzelove priezvisko? @ditakir takze dva roky a pol? tak to dost.. mne na urade povedali ze 5 rokov od kedy ziadas o trvake bydlisko.. a ty mas dvojite priezvisko, ak som sa spravne docitala, ja by som teda urcite chcela mat po manzelovi, ako je to na SR, mne to pride dost hlupe, ze manzelka sa vola inak ako manzel, ako keby k sebe ani nepatrili, vzdy na tych postovych schrankach pozeram, ake je to divne... ked su tam 2 priezviska. ja teda poctivo citam vsetky stranky co ste pisali a pochopila som to tak, ze ked je sobas na SR alebo CR tak si zena moze vybrat bud manzelove prijmeni alebo obe. No a dajme tomu ze ja by som si dala manzelove a potom ked poziadam o tal. obcianstvo sa vratim znova k mojmu za mlada? tak to je riadna blbost... je fakt ze s tym zvykom mas pravdu, ze sa vydavame neskor, ale mne to pride take ucelenejsie, deti a zena a manzel maju rovnake priezviska, u nas maju rozdielne len kto este nie je zosobaseny alebo rozvedeny...
Odpovedať
Profilova fotka
@paulina21 na internete najdes urcite kopec receptov, urcite aj odlisnych. Ja si teda dam varit zemiaky, nedavam v supke, ale mozno by mali lepsiu chut, urobim klasicku kasu, ako som minule spominala, s maslom, mliekom a syrokremom a pridas tam 2-3 vajicka, mozes dat aj cierne korenie, ja niekedy davam. Mam na to taky skleneny pekac, tak ten si vymastim maslom a vysypem struhankou. Pokrajam si na kocky sunku a mozzarellu a minule som tam dala aj kocky mortadelly a zmiesas to vsetko s tou kasou a potom "vylejes" do pekaca, je to trocha redsie ako samotna zemiakova kasa. No a navrch posypes znova struhankou a das piect na par minut, fakt len nejakych 20-30 min, zalezi od truby. ked vidis ze struhanka je tmavsia a na boku pekaca je to pekne zlatiste tak to vytiahnes a nechas vychladnut. Studene sa to kraja lepsie, ale ja zas nikdy nevydrzim a ta estetika na tanieri mi az tak neprekaza :-) ono je to velmi dobre aj teple. Je to strasne jednoduche a hlavne my to mame vzdy aspon na 3 dni :-D
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?