Budúce Talianky. Ste tu?

Zobraz úvodný príspevok
ahojte dievcata. pri tom mojom nudeni som si vsimla, ze holandanky a anglicanky su uz 'tu' (vo fore), je tu aj nejaka buduca (alebo uz) 'talianka'? ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@oky karbenatky dopadly nad ocekavani dobre, ikdyz jsem se nesmazila, ale dala do trouby, aby to nebylo tucny :-) Moc jsme si pochutnali, diky za typ:-) @yellowbanna diky za popsani deje filmu ;-) Taky si musim vygooglovat ty herce, jste me navnadily!! ;-) Ahoj Lejinko, vitej. Na svatbu potrebujes doklad o zpusobilosti ke svatbe. Ten Ti vydaji na matrice. Jsou k tomu potreba klasicke doklady a rodny list. Pak apostilla a razitko ambasady. Pokud tedy zijes v CR. Pokud zijes tady, je to o chlup jednodussi (ted si to take vyrizuju ;-) A povis nam neco vic o sobe? :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@oky rekla jsi to naprosto presne, nejak mi neprichazela ta spravna slova, ale ono je to opravdu asi tim zjednodusenym jazykem nebo pripadne pomalejsi reakci. ja kdyz nerozumim nebo se soustredim, tak i tak naklonim hlavu levym uchem bliz k mluvcimu (Simo si ze me strili, pac to delam aj doma, proste na to ucho slysim lip:)), ze asi vypadam opravdu jako mentalne postizena. a myslim, zes to opravdu uhodla na hlavicku, ze ty lidi si mysli, ze kdyz nejsme naprosto 100% po te jazykove strance, tak jsme zaostaly. casto se mi stane, ze me lidi poslouchaji a maji trpelivost, ale na tech uradech to fakt neni ono.. @sisiko kurátko je dobry :) ja treba v obchode vzdycky hlasim do eteru: hele, tady, tam, pockej a tak :) nebo vzdycky pouzivam pozor plus ta spravna intonace. a nikdy me nenapadne sledovat reakce okolo mne je lito, ze je tady ve spolecnosti takova nalada proti cizincum, samozrejme v blizkem okoli si clovek vybere lidi, se kterymi se chce stykat a s pitomci se nevidi, ale venku mam opravdu nekdy pocit, ze ty lidi jsou apriori proti lidem odjinud. chapu, proc to tak je ze sociologickeho hlediska a nejde s tim nic delat, ale je to docela smutny. ja jsem byla naprosto okouzlena Sophii Loren, ted chudak vypada fakt blbe, ale kdyz byla mlada, mne proste prisla jako ta prava kraska. v jednom obdobi jsem videla fakt hodne jejich filmu a nemohla jsem se nabazit. my koukame vecer pravidelne na Striscia la Notizia, nektery prispevky jsou fakt dobry a ted je tam navic nejroztomilejsi pes na svete, la Nuvola, tak to je bonus :) ale teda nekdy jen koukam a nerozumim nic, ale beru to jako docela dobre cviceni poslechu @ditakir ja jsem v Cesku pracovala jednu dobu vecer a o vikendech v call centru a pak jsem mela taky uplne jiny pojem o case a kdyz jsem mela o vikendu volno, tak to byl nejvetsi svatek. a v Torine jsem videla inzeraty na praci v Assistenza stradale s cestinou, taky 24/7 call centrum a rikala jsem si, ze kdyby bylo financne nejhur, tak bych to treba i zkusila, ale nocni, to musi byt fakt masakr...
Odpovedať
Profilova fotka
Dobre ranko vsetky, vy ste ake ranne vcielky:) @jennynka5 Dakujem za privitanie, moc toho k vypravaniu nemam, mam 26 rokov, studovala som tu na VS a ostala som tu, aj preto ze Taliansko som mala vzdy rada a taliancinu a vsetko talianske... :-) Zijem v Salerne, mam tu trvaly pobyt, mam obciansky taliansky a svadbu planujeme tak v 2012, takze zatial cas, len si zistujem co vsetko na to treba, aby s tou talianskou rychlostou z toho nebolo 2020. Vela z Vas zije na severe, ako som sa docitala, ja som dost na juhu, ale situacia co sa tyka cudzincov a "laske" k cudzincom je tu taka ista ako u vas, ak nie horsia, vsetci si myslia ze som ukrajinka alebo ruska a prisla som sem zarabat tazke peniaze a posielam ich domov nasim, ktori podla nich umieraju hladom.. zo zaciatku ma to tak znervoznovalo, ale uz si z toho nic nerobim... s codice fiscale som behala stare hore dole, pretoze mi vyrobili dokonca dva rozne, ako mat dve rodne cisla je dost padnute na hlavu, a to len preto, ze v programe na ASL nemali este Slovensku republiku, len ceskoslovensko, tak mi zmenili codice fiscale... nastastie sa to potom vyriesilo a mam len jedno... Ked som citala tie vase clanky s ich anglictinou tak mi prislo na rozum jedno video, velmi stare a velmi zabavne, urcite ho budete poznat, ja sa na nom zabavam vzdy ked ho vidim, dam vam sem link: http://www.youtube.com/watch?v=m1TnzC... :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@lejinka ahoj, vítám tě, i když já nejsem starousedlík a jsem pořád taky nová :) připomněla jsi mi, že jsme byli na výletě ve Val d'Aosta a ten majitel hotelu pracoval zároveň na poště, a o víkendu servíroval večeři on a normálně tam na nás vybalil, že jako cizinci jsou hrozný (to věděl, že jsem Češka) a že jenom berou lidem práci a posílají peníze pryč, že to vidí na té poště. přišlo mi to směšný. hotel a celou útratu jsem platila já, protože to byl dárek k narozeninám pro přítele, a pracuju za české honoráře a peníze sem tím pádem vozím, ale to je prostě mentalita. mají nějakou zkušenost a zaseknou se jenom na tom. navíc co kdo dělá s vydělanými penězi, je jeho věc. on to teda stavěl tak, že mají legální práci, z té posílají peníze pryč a pak ještě kradou nebo pracují na černo, aby měli na živobytí nebo berou dávky. prostě měl hlavu plnou nesmyslů.... mě třeba v Česku nikdy nenapadlo si myslet, že Ukrajinci berou práci a kradou platy lidem od nás, protože mám pocit, že dělají často práci, kteoru Češi snad ani dělat nechtějí a když chtějí, tak si to místo najdou. jako je možné, že třeba platy snižují, protože jsou ochotní pracovat za míň, ale rozhodně ne nějak dramaticky.
Odpovedať
Profilova fotka
@lejinka Ital na Maltě, to je fakt prča :)
Odpovedať
Profilova fotka
No, holky, vy tady pisete uz od 7h, jennynko? ;-) To nam poprve zazvonil budik a ja mela jeste pulnoc. @salsiccia Videlas ty dve snehove vlockly, co spadly? :-D Ja kdyz si vzpomenu na Lorenku, vidim ji v Vcera, dnes a zitra (myslim), jak porad jen rodila a rodila deti, nemeli vubec co jist a ona prodavala nacerno cigarety, ja z tech filmu vzdycky chytnu depku. Ale pamatuju si, ze tam krasne pel nejaky napolitano :-) Presne, v zivote bych nepomyslela na to, ze nam Ukrajinci kradou praci. Vzdyt oni fakt delaji na tech nejhorsich mistech, mne je jich lito, ze do CR museli prijit, aby uzivili sve rodiny a posilaji na U. penize.. A takovi Vietnamci, zacinali na trzich a ted delaji krasne nehtiky ;-) @lejinka Moc te vitam :-) A jak dlouho tady zijes? Pracujes? Tak na Itala na Malte jsem uplne zapomnela, to Simonemu ani nemuzu pustit :-D Holky, ja jsem o tom vikendu v Lombardii potkala par prave ze Salerna, berou se v prosinci a budou mit nejmin 180 lidi 8-) No ale proc to rikam, chteji se vzit v kostele, pod ktery nespadaji, a farar rekl 500 euro + 100 euro varhanik + jeste cosi, tak jsem zirala, u nas clovek da, kolik uvazi, cirkev by si preci nemela diktovat, ne? :-( Dneska jdu na svuj prvni nefalsovany zapas na stadione: Roma - Juve :-D Forza Roma, samozrejme! 8-) Tady se listky kupuji jen s dokumentem, Simo se narodil v Rime, tak mu koukli na trvaly pobyt, oni totiz fanousci z Rima maji zakaz, aby nam nezdemolovali Turin. Ja jim podezrela nebyla, i kdyz v pase trvaly pobyt neni :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@sisiko : Diky. To vypada zajimave. Ja mam zase posedlost cislem 24 ;-) @lejinka : Ahoj! Vitam Te tady. Ja jsem v Salernu pet let bydlela. Snad tam taky nebydlis? Ja ted bydlim u Rimini. Holky, ja mam za sebou hroznou noc. Ve 4 vzhuru, bolest svalu, kasel a neustale smrkani. Hruza,des. Mam zase zvysenou teplotu, hlava mi tresti,ze se mi snad rozskoci. Fede ma taky teplotu,ale ten je narozdil ode me uplne v pohode a chce si hrat. Jinak,divejte se dnes vecer na Milionare (italskeho), je tam pani,co vyhraje milion. To u toho budu zase brecet. Ja jsem ted dopoledne poslouchala v radiu ukazky ze vcerejsiho vecera,jak pani dosla ke 300 tisicum bez pouziti jedine pomoci a uz se mi draly slzy do oci...
Odpovedať
Profilova fotka
Jezisi, zase je tu dalsi stranka, tak to jdu docist ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia: Sophia Loren je muj idol odmalicka. Moje mamka i babicka ji zboznovaly,tak jsem v tom vyrostla. Vcera,dnes a zitra jsem videla snad padesatkrat, hlavne s babickou :-) @lejinka : Jo tak Salerno. No vidis, co bych za to pred lety dala,kdybych Te tam nasla. To jsi studovala na univezite ve Fiscianu? Ja tam kousek bydlela. Zrovna dnes v noci jsem premyslela nad tim,jaka je dole mentalita a ze i kdyz me tam meli radi, tak to bylo fakt tezke. Neustale jsem slysela neco o tom,ze straniere rubano i mariti a ze se sem stehujeme,abychom se zajistily, Cechy a Ukrajina pro ne byla jedna vesnice, a hlavne tam jsou hrozni puritani a takze kdyz tam jde holka s kamaradem na kafe,tak je hned lehka. Jezisi, kolikrat jsem z toho mela pekne depky. Ale i pres tohle vsechno Salerno miluji, protoze je to krasne mesto a potkala jsem tam i super lidi. Ti nejvetsi ignoranti jsou vetsinou na vesnicich.
Odpovedať
Profilova fotka
@sisiko koukala jsem na to, tady spadly asi čtyři :) ja si filmy nepamatuju podle jména a někdy si ani nepamatuju, jak to skončí, takže na to koukám znova a zase je překvápko, jak to dopadne ;) pamatuju si na Ciociaru, to byl fakt masakr, brrr, ani na to nemůžu myslet. a pak mysím, že se jmenuje Alberto Sordi, to je docela pojem v Itálii, alespoň jsem to pochopila. Film, kde hraje naprostýho ňoumu a nadbíhá signorině Margheritě, ten prostě neměl chybu :) @ditakir o tom Milionáři mi říkal Simo, že to hlásili v rádiu. já jsem skeptická, ale mám normálně dojem, že to není možný. že je to jako nějak domluvený nebo co. ale to je ta moje paranoia :)
Odpovedať
Profilova fotka
@lejinka tak s temi dokumenty na svatbu se meni situace. Nedavno jsem volala na ambasadu a rekli mi to asi tak: na Comune v miste bydliste (pro Tebe Salerno) si zazadas o 2 dokumenty, ktery Ti nekdy vydaji jako 2, nekdy jako 1. Presny nazev v It mam doma, pisnu to sem vecer. Ale je to takove potvrzeni, ze tu mas bydliste a popr. praci. Pak to zaneses na policii, kde ti daji apostilu a odvezes na nejblizsi ceskou ambasadu (ja ji mam ve Florencii). Oni Ti to tam vse zaridi, i v ramci CR a pak Ti to poslou. K tomu vyrizeni potrebujes ceskou obcanku ci pas, italskou obcanku a rodny list s apostilou a razitkem italske ambasady v CR. Vecer upresnim:-)
Odpovedať
Profilova fotka
@ditakir Diti, je m i lito, ze je Ti blbe, nezda se to, ale clovek musi horecku vylezet, ale s ditetem je to vzdy tezke..Diti, toho m ilionare jsem videla, ona je NESKUTECNA ta pani, urcite budu taky brecet!! :-D Preju ji to moc ;-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
holky, jinak k tomu vstavani, rano jsem plna energie a tak pisu :-) Jinak vstavam v 7, nekdy 7.15. Mam rada rano klidecek a zadny spech ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Pak jeste napisi neco k tem nazorum Italu na nas..uz toho mam dost jak to tady tak posloucham! Ted musim na prednasku, ale za hodku jsem zpet. A ne, ze popisete 2 stranky!!! :-D :-p
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj holky, zdravim vsechny vcetne nove prichozich, porad nestiham sem nic psat, nejak toho casu je malo. s praci je to dle ocekavani nanic, coz me pochopitelne dost depta. nabidky jsou fakt mizerne.. obcas mi posilaji aspon nejaky ten prekladek z byvale prace, zaplat pambu za to, jinak se asi zcvoknu! kdyz jste tu mluvily o tech filmech a italske nature vubec.. videly jste uz nektera Qualunquemente? my na tom byli o vikendu a ac italske komedie vetsinou fakt nemusim, tahle se povedla. mozna proto, ze je to parodie a mozna proto, ze jako cizinec vnimam ta slaba mista italske spolecnosti trosku vic 8-) velmi jsem zavzpominala na sezony v Kalabrii.. @salsiccia: mne se Ciociara jako film moc nelibila, trosku se to vleklo. knizka byla lepsi (na gymplu jsem od Moravii precetla snad vsechno, co vydal :-D ). i kdyz Lorenka samozrejme nemela chybu, to se vi ;)
Odpovedať
Profilova fotka
@reys: Ahoj Reys, ten film jsem nevidela. Ale muzu doporucit novy film La bellezza del somaro. Je to takova horka komedie, dost jsme se zasmali, ale obcas mi bylo i uzko, je to o generacnich problemech v rodine a myslim si,ze ten film je dost vydareny a jsou tam vyborni herci, Sergio Castellitto, Laura Morante a taky Slovenka Barbara Bobulova. Me se libil taky moc film s Lorenkou Manzelstvi po italsku. Ale ja bych mohla koukat na vsechny filmi s ni. Ja ji fakt zboznuji. :-) A videl jste nekdo Le fate ignoranti? Je to sice uz starsi film,ale moc pekny. Je tam i Gabriel Garko, hraje nemocneho AIDS,chudinka cely pohubly... ;-) Anebo La finestra di fronte s Raol Bova??
Odpovedať
Profilova fotka
@ditakir La finestra di fronte není to Ozpetek? asi viděla, ale nepamatuju. o tom Bova jsem nikdy neslyšela. si najdu, kdo to je. Ale já jsem ještě zamrzlá na Javieru Bardemovi, dřív to byl Banderas, ale na Bardema nemá a teď jak jsou s Penelope, tak to je prostě ideální pár pro mě :)
Odpovedať
Profilova fotka
@reys tak qualunquemente si musim pozriet, z ktoreho je to roku? Mozno to najdem aj na webe, my vzdy s priatelom pozerame filmy na nete vecer:) @jennynka5 a kolko mas rokov? este chodis na VS? @ditakir to fakt? tak to si ma riadne prekvapila:) ano, ja zijem v salerne, predtym sme byvali s priatelom rovno v centre, ale najmy su tu strasne vysoke, ako urcite vies, si myslia ze sme na manhatne, alebo co... za bilocale sme platili vyse 600 mesacne plus bollette, ktore teda neboli vysoke, ale aj tak... teraz prave byvame blizko Fisciana! :) Lancusi:) urcite poznas, inak do skoly som chodila do Fisciana, ano,ale tiez som si tazko zvykala na to, ze kampus je mimo mesta,mimo Salerna, ja som na VS chodila do Brna a tam su fakulty v centre, vsetko po ruke a tu som musela travit pol hodinu v buse aby som sla do skoly...mi to tak liezlo na nervy. Inak dakujem za tie info k tym dokumentom, asi to bude dobra behacka zas po uradoch.. a preco ste sa prestahovali do rimini? Hej, salerno je velmi pekne, hlavne je tu more a to ja mam velmi rada, predtym sme mali prave ten bilocale s vyhladom na more... som sa citila ako na nekonciacej sa dovolenke :-) @sisiko pracovala som vzdy v lete v taliansku, na 3-4 mesiace, popri VS a teraz ked som skolu skoncila som sa rozhodla sa vratit do Italie byt s mojim priatelom, najskor som vybrala Rim, nasla som si pracu a on prisiel za mnou, byvali sme tam asi 5 mesiacov... ako Rim je krasny, klobuk dolu, ale tak na par exkurzii a nie na zivot, travila som dni v metre a v praci, bola som hrozne unavena. A tak sme sa vratili do Salerna, kde som to poznala, pretoze som tu studovala pred 2mi rokmi. A nasla som si pracu v Salerne. Priatel je z Palinura. @ditakir urcite budes poznat... velmi pekne miesto, rusne a preplnene v lete, pekne more.. take typicke primorske male mestecko.. PS:// som rada ze som vas nasla ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@reys Já mám z toho filmu jenom dojem strašnýho smutku. Viděla jsem ho někde v době, kdy Květa Fialová zveřejnila, co se jí stalo na konci války a mně to přišlo strašně líto. I vzhledem k tomu, že se to prostě děje pořád. Film Hotel Rwanda jsem viděla s otevřenou pusou a pak jsem nemohla asi hodinu mluvit...
Odpovedať
Profilova fotka
holky, já mám pořád na něco chuť :) děláte někdo z kyselýho zelí? dá se to vůbec v Itálii sehnat? @lejinka třeba na halušky bys ho mohla používat, ne? já bych si strašně udělala segedín, ty jo, ale i s tím knedlíkem. až pojedu v březnu do Čech, to nevím, jestli budu mít čas to všechno pojíst, na co mám chuť..
Odpovedať
Profilova fotka
@ditakir Le fate ignoranti jsem videla davno na CT2 a moc se mi libil!! :-) Ale vubec si ho nepamatuju.. Kdyz mne je z tech filmu s Lorenkou a Mastroiannim atd. vzdycky smutno a tezko na zaludku.. Ja ted nedavno videla Amici miei, Simo pry, ze je to komedie, no bylo to o 4 vypelichanych kamaradech, depka, nedodivala jsem se (Simo nastesi usnul ;-) ) @lejinka A my jsme rady, ze te tady mame :)
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia Tak chute te honi? ;-) Kysele zeli tu je - Crauti, mam ho v plechovce, ale jeste jsem nenasla prilezitost ho otevrit, kdyz tak prijed :-D Ty jo, ja jedou do CR az na Velikonoce, to si dame do nosu! :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Co by mohla pouzivat lejinka na halusky, nak to nemuzu najit :-D
Odpovedať
Profilova fotka
to zeli asi, ze? Ja miluju halusky s brynzou, mnaaaam!
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia no ja mam kyslu kapustu neboli zeli :-), som si doniesla teraz z domu, ked som bola v decembri troska zamrznut doma:), chcela som robit segedin, len ja mam zas problem s tym ze neviem ake maso do toho kupit... asi z toho bude nejaka kapustnica dobra, alebo aj na cukre sa da dobra kapusta urobit, len tak opiect, ku kacici, mnami mnami, ale to zas no, ten knedlik...
Odpovedať
Profilova fotka
@sisiko ja som tiez rozmyslala ci to bolo pre mna s tymi haluskami :-) ale potom mi doslo, nejako sme sa rozpisali... x-) no, bryndzu som si tiez doniesla, ja si ju dam do mraziaku a da vydrzi dost, ale halusky hadzane domace som robila zatial iba raz a podarili sa ako od maminky, ale naposledy som kupila gnocchi a bolo to tiez fajn, ale aj slaninku som si doniesla, bo tu taka chrumkava na to nie je :-|
Odpovedať
Profilova fotka
@sisiko no to kyselý zelí přece, nebo ne? jo, chutě, to je síla. a kyselý zelí v plechovce pořídím. včra koupila panna acida a dneska si jí asi dám do salátu, jsem se to naučila v Maďarsku a tam mají ještě mnohem tučnější než u nás nebo tady, to je pak bomba :) a koukám na youtube na rákosníčka :) hvězdný drak dělá teda pořádnou paseku a na sobotu nebo na neděli se plánuje nákup nábytku, takže budeme mít civilizovaný byt, ani se mi tomu nechce věřit :)
Odpovedať
Profilova fotka
@lejinka já bych na to koupila hodně tlusté z prasete, to pak má tu správnou chuť :) ty jo, já mám fakt chuť i na chleba s domácím škvarkovým sádlem. to mě zatím nepopadalo, jakože mi ta česká jídla až tak nechyběla. ale kuchyň začíná být vybavená jako kuchyň, takže na programu je houbová polívka a čočka s kořenovou zeleninou a takový podobný. včera bramborová kaše neměla chybu
Odpovedať
Profilova fotka
a ta kysla smetana tu ako fakt je? ja som to nikde nevidela este.. prave znamy to doniesol z madarska, bo ma manzelku madarku, ale bolo to uplne ine..dake bio. Ano, do greckeho salatu som si to aj ja zvukla davat doma..
Odpovedať
Profilova fotka
Inak dievcata, vy ste v podnajme, alebo uz mate vlastne? Alebo ste mali od zaciatku vlastne? Ja by som casom urcite chcela kupit nejaky byt... a zariadit si ho podla mna... x-) My sme v podnajme, ja by som u svokrovcov byvat nemohla, ved ja uz 5 rokov nebyvam ani s mojimi rodicmi, natozto s rodicmi niekoho ineho... takze sme volili takuto cestu..
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?