Budúce Talianky. Ste tu?

Zobraz úvodný príspevok
ahojte dievcata. pri tom mojom nudeni som si vsimla, ze holandanky a anglicanky su uz 'tu' (vo fore), je tu aj nejaka buduca (alebo uz) 'talianka'? ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@yellowbanna @ditakir Dekuji za info :-) Od Meggle kupuju maslo, juchuuu, uz se tesim, bude panna acida! :-) Daji se s tim delat takove ty ovocne nepecene dorty s piskoty, ze? ;-) Ja z Pavie moc nevidela, navic nam fotak za tmy foti docela prapodivne ;-) Ale byli jsme tam na veceri a la pesce. Udelali jsme v restauraci trochu rozruch, padaly nam zidle a kamaradka na WC nechtic zapnula alarm :-D No, a kvantita neodpovidala cene, tak uz se tam nevratime, my chteli veceret pesce jinde, ale dalsi 2 kamaradi nas premluvili.
Odpovedať
Profilova fotka
@sisiko: No jasne,ja z toho delam ty nepecene dorty, manzovi to strasne chutna. No a pak ji davam i do svickove.
Odpovedať
Profilova fotka
@ditakir Juchuuu! :-)
Odpovedať
@salsiccia tak o puncochacich slysim poprve! ... a nejak z toho nadsena nejsem :-| ... no jo, ale kterou zemi neprovazi nejaka nelichotiva povest, ze :-D ... Jak rikam, ja mam stesti na Italy, kteri nedaji na CR, lidi v ni i mentalitu dopustit :-) ... Ja jsem asi fakt nikdy nic negativniho na CR jeste neslysela ... (teda ale samozrejme, ze s chybejicim zakladnim zemepisnym povedomim jsem se setkala - to clovek fakt nekdy zira :-D ) Svickovou neporadim: omacky miluju, ale ty knedliky se mi nedari (teda spise se mi 2x nepodarily a tak trucuju :-D) @ditakir podle me ten "Obcansky prukaz" stoji za to ... dokonce jsme se shodly s kamaradkou, ze by jsme na to sly klidne jeste jednou ;-) @yellowbanna juju, taky statecne vzdelavam :-D ... Pohadky a filmy (ten zaklad) zname take dost: favoritky jsou Zlatovlaska a pak Silene smutna princezna (Daniel si casto brouka tu pisnicku "Maluju a miluju" :-D x-) ... @sisiko taktez u nas frci Krtecek (byl to uplne prvni kresleny serial, ktery Daniel videl. Btw: Krtecek je podle me pro zacatecniky nejlepsi: moc toho nenakeca a je mu rozumet :-D ) ... a Rakosnicek (miluje tu uvodni pisnicku a to povidani Bohdalky k tomu) ... No a mezi takove dalsi vyrazne patri Slunce, seno ... ten dil o tech Italech s tim Bernardem a Vincenzem ... a pak ta scenka jak tam vsichni jedi ty "morske potvory" - ach jo :-D ... Ma rad Mnesika ... A ted oba divame na CT1 na Nemocnici na kraji mesta :-D No, blazni :-D ... Ono jak mame tu ceskou TV, tak se se mnou diva casto ... on ma pak radost, kdyz je v Cesku a nebo s tema ostatnima "pocestenyma" Italama v obraze :-) Holky, a jinak vam vsem zavidim ty vylety, ktere podnikate ... my to mame kvuli praci dost komplikovane ... to, ze jsme se potkali oba doma na celou sobotu i nedeli se nam naposledy stalo asi pred pul rokem :-( ... o prodlouzenem vikendu ani nemluvim (ten byl nekdy v cervnu) ... my mame problem se domluvit a casove sladit spolecnou veceri s kamaradama ... ach jo ... nekdy me to dost mrzi ... a kdyz uz se postesti jeden den spolecneho volna tak jsme docela utahani a ani nemame naladu nekam vyjizdet a jsme nejradeji spolu sami v okoli bydliste ... Takze jsem rada, ze alespon prostrednictvim vas cestuju :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@oky: A co vlastne dela manzel,ze se doma moc nesejdete? My to mame pres zimu celkem v poho. Az na tak jeden vikend v mesici,kdy jsou veletrhy a oba pracujeme, jsme o vikendu doma. Ale v lete ja nejvic makam o vikendu, loni byl Cri doma bez prace,ale letos bude taky delat v hotelu,tak bude hodne zaneprazdneny, takze se asi taky moc nepotkame. Ale zase si rikam,je dobry,ze je to jen nekolik mesicu a pak po sezone je zase klid. Jen me mrzi,ze nikam nejedeme na delsi dovolenou. Maximalne nejaky prodlouzeny vikend,ale ja bych tak rada nekam na tyden do tepla. Klidne jen do Egypta,ale tam uz jsme jednou byli a Cri tam uz nedostanu. On na tyhle mista,kde je jen villaggio,moc neni :-( Proste se tam po chvili nudi. To ja se teda nenudim a kdyz jo,tak mi to vubec nevadi :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@oky a Daniel umi cesky? To je dobrej, ze s tebou kouka na ceskou tv...ale je fakt, ze kdybysme ji meli, tak by se mnou ted Mick uz asi koukal taky a snazil se rozumet... a mas pravdu, Krtecek je neprekonatelny, Mick ho dostal k jednem Vanocum i jako knizku... coz mi pripomina, ze dostal i Saturnina. Ten byl jako jedna z mala knizek (kdyz nepocitam vsechny ty Hrabaly a Paraly) prelozen do italstiny. Berte to jako tip na darek ;-) @ditakir tak me spolecne vikendy s Mickem zachranuji... po celym tydnu, kdy se vidame az vecer, se hrozne tesim na vikend...kdyz je uchazejici pocasi, vzdycky jedeme aspon na minivyletik... apropos @jennynka5 Mick prave prisel s tim, ze bychom si mohli udelat prodlouzeny (az 5 dni) vikend v okoli Boloni :-) nekdy na jare...abysme pry nasali atmosferu x-) tak uz se tesiiiiim!!
Odpovedať
Profilova fotka
@yellowbanna tak to by bylo opravdu bajecne, urcite mi dejte vedet, u nas jste samozrejme vitani ;-) Pozdravuj Micka a Tonicka a budeme se na vas moc tesit x-)
Odpovedať
Profilova fotka
@paulina21 zapomnela jsem ti odpovedet, jak ses ptala na Janku. Sesly jsme se (my jeli s Tonikem k ni) a bylo to moc fajn...vypadnout z domu, popovidat si s nekym, kdo je "na stejne lodi". Ma moc milou holcicku, desetimesicni... blondynku s obrovskyma modryma kukadlama :-) Tonikovi se normalne blondynky libi, ale Alessandra uz leze a stoji, tak z ni byl trochu vystraseny ;-) Jinak si pak ale i pohral s jejima hrackama...puvodne jsem tam sla na dopoledne a odchazela jsem ve tri :-N Musime to urcite zopakovat!
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj holky, jak to, ze nikdo nepisete, copak delate? :-) Mne inspirovala oky, jak psala o tech kapustovych karbenatkach, tak je dnes delam k veceri :-) Jinak taky kupuju Panna acida od Meggle. Mam pocit, ze jsem ji videla i od jine znacky. Netrpelive cekam, az se ozve rospina a neco nam povi x-) K tem dvoujazycnym detem-uz jsem to tady cele hltala,tu diskuzi jak se to dela, a stejne je to hrozne zvlastni, ze ty deti zacnou najednou oba dva jazyky, prijde mi to jako zazrak. A vy, co mate deti, dodrzujete to pravidlo, ze na ne mluvite vyhradne cesky, kdyz jste s nimi samy (bez tatinku), a to i treba v obchode, na hristi, mezi jinyma italskyma detma?Yellobanna, ta Tvoje diplomova prace by me moc zajimala, Neni moznost si ji nekde on-line precist? :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj holky,tak ja cely den lezim, mam teplotu. Je mi pekne blbe, tak jsem ani nesla do prace. Fede je u tchyne, tak mam aspon klid. Jesteze mame MySky, shledla jsem nekolik dilu Desperate housewifes, Grey's anatomy a Private practice :-D @yellowbanna: Koukala jsem na Prostreno a tento tyden nataceji v Brne.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj Diti, to je mi lito, ze jsi nemocna, tak se pekne vylez a odpocni! :-) Jinak ja na Prostreno koukala pravidelne kazdy vecer, ale ted to na internetu pres svatky nebylo, takn uz zase mozna zacinaji.Myslim, ze jak tam byly ty slavne osobnosti, tak to nebylo klasicky Prostreno, to byla takova nahrazka pres vanoce, kdyz netocili nove dily. To byl teda ulet, co :-N Jinak je to normalnejsi
Odpovedať
Profilova fotka
@ditakir nemuzu se dockat, az koupime tu parabolu a pojede mi taky CT, ale nevim, co bude delat Alfi, az budu sjizdet ceske serialy :-D Cesky TV vubec nerozumi :-(
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@jennynka5: Ja na Fedeho mluvim asi tak v 95% cesky. Akorat obcas reknu neco italsky pred nekym, kdo by nerozumel a nehodilo by se to tam. A taky obcas reknu neco italsky, kdyz chci neco "vzkazat" tatinkovi ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 no, ja se snazim mluvit jen cesky...ze zacatku mi to moc neslo...citila jsem se divne, kdyz jsem mela mluvit cesky i pred dalsimi lidmi (krome Micka)... i proto, ze mi bylo hloupy, ze nerozumeji... ale pak jsem si rekla, ze to delam hlavne kvuli Tonikovi a ten potrebuje, abych se drzela jen cestiny, tak uz mi to jde lip... kdyz to situace vyzaduje, reknu to jemu cesky a pak jakoby "do prostoru" italsky... je teda fakt, ze zatim je to relativne lehky, protoze je miminko, jsme vetsinou sami a v rodine uz si zvykli... uvidime, jak to budu zvladat, az treba nastoupi do skolky... ale kdyz jsme na prochazce a je vzhuru, povidam si s nim cesky... je ale pravda, ze kdyz mame nekoho potkat, ztlumim trochu hlas...to je ale muj blok a musim s tim bojovat, aby se pak sam za cestinu nestydel!! U me to neni stud, ale kdyz jsem sama, mam proste nejaky blok, ani nevim proc :-( moje diplomka byla hlavne o anglicke skolicce a prakticky jeji program... o dvojjazycnych detech jsem se tam zminovala jen okrajove, protoze to bylo soucasti tematu, ale nebyla na to zamerena... nevim, jestli se da najit online, samotnou by me to zajimalo. Podivam se. Jinak ji mam v pocitaci, ale ne v tomhle. Ve starym, ktery je ted odpojeny... zkusila bych ji kdyztak nejak vydolovat a poslat ti ji, jestli by te to zajimalo ;-) @ditakir Tak to se teda kouknu, kdyz je to z Brna :-) ted jsem zacala koukat na treti radu Hleda se mama a tata. Kdyz mi skoncil Dokonaly svet a jeste nezacalo pokracovani Cest domu, jsem bezprizorni :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 : Ja koukam na ceske programy vetsinou,kdyz jsem sama. Kdyz jde nekdy Cri vecer pryc,tak si delam "ceske vecery" ;-) Ale na Prostreno se divam,i kdyz je doma. Tuhle na to taky koukal a uz premyslel,jake menu by udelal on ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@yellowbanna: Tak Dokonaly svet uplne skoncil? Ja jsem videla jen par dilu a na netu mi to moc nefunguje :-(
Odpovedať
Profilova fotka
@ditakir a kdyz jste doma s manzelem, mluvis ty cesky a on italsky na Fedeho?Dokonaly svet mi fungoval jen rano,koukala jsem na to, kdyz jsem se vypravovala do prace. I Ordinace-to stejne :-) @yellowbanna jestli diplomku najdes a nebude to pro Tebe komplikovane, rada se na ni mrknu, je to velmi zajimave tema, diky ;-) A taky diky za popis, jak to"valis" s tou cestinou :-) Ja jsem se nasmala, protoze si predtsvauju sebe,k ze by mi taky mozna bylo nekdy trapne, ale co, jak jsi rekla, dela se to pro ty deti! :-) Ja taky cekam na Cesty domu 2, jelikoz mi jeste nejede TV ceska, mam jenm internet, a tam nic ted neni, vse skoncilo nebo jsou na prestavce, ze zoufalstvi tedy sleduju rano Ulici-tam ikdyz to clovek nevidi 4 mesice, tak se hned chyta :-D ja se totiz rano musim na neco koukat, jsem doma sama (Alfi chodi driv) a tak nekdy sjizdim i uplny braky :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@ditakir jojo, skoncil. Taky se mi to sekalo. Ale jednou jsem si to pustila dopoledne a jelo to v pohode. Tak zkus, jestli mas moznost... @jennynka5 mrknu se... zatim nemuzu najit na netu ani info o tom, ze jsem ukoncila studium... nasla jsem jine jmenovkyne, ale sebe ne...co to je za poradek? :-.
Odpovedať
Profilova fotka
Cauky yellowbanna, tak doufejme, ze mas studium ukoncene a nejsi jeste studentka =-) :-. :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5: A v kolik rano vstavas? :-. ;-) Dnes se podivam na znacku te paraboly, vcera jsem byla cely den pod duchnou,ale dnes jdu do prace, i kdyz je mi porad blbe,ale potrebuji penizky a dnes je posledni pracovni den. Nastesti tam nemusim byt az do 23. hod.,nocni hlidac prijde uz ve 21 hod.,tak to tam musim prezit 6 hodin. Jo a na Fedeho mluvim cesky i pred Cri. Sice je to skoda,ze pak Cri nerozumi,ale jinak to nejde a aspon se tak neco Cri priuci. ;-) Tak si predstavte,ze jsem podlehla Francouzum ;-) Meli jsme ted v hotelu spoustu Francouzu a ja kolikrat nerozumela cislum,kdyz chodili pro klice, tak jsem se nastvala, vytiskla jsem si cislovky i s vyslovnosti a hned lepe rozumim! :-) Francouzi to ocenili ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@ditakir je mi lito, ze musis do prace, ikdyz nejsi jeste uplne fit, tak se tam opatruj a teply cajicky ;-) Ja vstavam v 7, v 7.15. Prace mi zacina v 9 hod. Ty Diti v kolik vstavas? Jinak ty serialy se neblokuji do takovych cca 11 hod (rekla bych). Vsak to nekdy zkus. Dela to tak NOVA, PRIMA ne, ta jede porad dobre, i vecer :-) Jinak diky za tu parabolu..joo a mamka vcera rikala, ze nove dily Prostreno jeste nejsou, ze porad opakuji ty stare.. :-( Ja uz se nemuzu dockat, na netu fakt nic neni. Jsi sikovna s temi cislovkami, napises mi je sem? ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 jojo, uz jsem se dopatrala, porad jsem vysokoskolak :-D ale na netu se diplomka najit neda, je jen pro soucasne studenty... tak ja ji zkusim najit doma... @ditakir tak at ti to tam rychle utece a muzes zase odpocivat...ja myslim, ze kdyz Cri slysi, jak mluvis cesky na Fedeho, je to vlastne pro nej nejjednodussi cesta, jak se taky naucit cesky...na deti totiz mluvime hrozne jednoduse a taky porad dokola opakujeme to same...to by bylo, aby to i chlap nepochytil :-D :-D Holky, Tonik od vcerejska krasne rika MA MA x-) Zacal zcistajasna vcera odpoledne a ted to porad opakuje a cim dal tim jasneji. Uz nikdo nemuze rict, ze to slysim jenom ja :-D Ja vim, ze to tak jeste nemysli, ale i tak je to krasny. Zacal taky s NE NE a dneska dokonce jednou padlo ba ba. Ja myslim, ze nejcastejsi "veta" ted bude "mama nene" :-D :-D na hodne dlouho...
Odpovedať
Profilova fotka
@yellowbanna to je krasne, gratuluji!! :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@yellowbanna: Federicova slovni zasoba je: mama, ne ne, predtim to byla pappa a ted misto toho rika baba.;-) Mama je pro nej vsechno. Ja i Cri a kdyz mi prijde zprava na telefon,tak zacne ukazovat tim smerem a volat mama,mama,dokud si ten telefon nevezmu. Kolikrat mi ho i donese :-) Kdyz mu rikam tata,tak to opakuje,ale sam od sebe to nerika. Umi jeste: jaja a dada :-) Je na tom stejne asi jako ja s francouzstinou :-D @jennynka5: Me to nevadi,ze to jsou stare dily, protoze ja jsem je nevidela, tak pro me jsou nove :-) Ted nemuzu najit tu stranku s tema cislama,ale naslo jsem neco jineho a to je snad jeste lepsi. http://www.languageguide.org/french/n...
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5: Jo a s tim vstavanim. Vetsinou tak kolem 8. hod. Nekdy driv a nekdy dele. My chodime docela dlouho spat. Do postele chodim tak po 23.hodine a pak si jeste ctu. Kdyz se mi podari spat celou noc,tak se budim driv nez v osm, kdyz se ale v noci vzbudim a jsem pak treba hodinu az dve vzhuru,tak to bych pak rano spala mnohem dele...
Odpovedať
Profilova fotka
@ditakir je mi to jasny, napodobne :-) Ja chodim presne jak ty. Postel po 23.hod, knizka, kdyz jde vse normalne do pulnoci spim..:-) Diti chtela jsem se Te zeptat na ten melatonin, pomaha to?A je to na recept?Jaky to ma ucinek?
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5: Melatonin koupis normalne v lekarne nebo v erboristerii. Me to jednou poradil doktor. Ja ho beru denne. Pokud netrpis vylozene nespavosti,tak Ti to pomuze.
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 : La melatonina (da non confondere con la melanina, il pigmento responsabile del colore della pelle) principalmente viene impiegata come coadiuvande nel trattamento della sindrome da jet lag, difficoltà a dormire, insonnia lieve, stato di affaticamento e stress. Inoltre la scienza sta valutando i riscontri positivi emersi dall'impiego della melatonina anche in altre problematiche.
Odpovedať
Profilova fotka
@ditakir grazie, che precisa :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj holky, vcera sem zas tvrdla na fb, tak sem sem ani nestihla napsat. A vecer sme s manzelem sledovali Scua ma ti chiamo amore:) Nas veeelmi oblibeny film....uz jen pro ten vekovy rozdil:) Doufam, ze budou davat i ten druhy dil, ten sem jeste nevidela. Jinak vcera sme zas volali pediatrovi a zas nam dal dalsi kapky. Ja uz myslela, ze si nas pozve a napise antibiotika a on rika, ze to neni potreba. No nevim, ale dnes v noci kupodivu maly spal bez kasle, tak snad to bude ok. A dneska je tu opravdu nadherne pocasi, uplne jaro, i se hodne oteplilo...park byl uplne plny deti:) Yellowbanna, s tema knizkama jsi mi dala dobry tip. Giorgio je fakt vasnivy ctenar a ja porad premyslela, kteri cesti spisovatele jsou prelozeni i do italstiny. A mickovi se ty knizky libily? jinak je fajn, ze ste se konecne sesly s Jankou, ona myslim od vas nebydli moc daleko, ze? A moc gratuluju k prvnimu "mama":) Je to hezky pocit, ze. Jenny, ja na Davidka mluvim vyhradne cesky, i v parku, obchode, pred rodinou atd. Mne je to jedno, jestli nikdo nerozumi, hlavni je davidek. A kdyz to nekoho zajima, zepta se ja to prelozim. Nikdy sem s tim problem nemela, nevim, mluvit italsky na maleho mi prijde divne. Jo, vlastne jedine co sem tam placnu italsky jsou hlasky z jeho oblibenych animovanych filmu v italstine:) jinak jestli mas zajem precist si nejakou diplomku o bilingvismu, je tady jedna holka- Lennus a ta o tom psala, je tu myslim i jedna diskuze. Kazdopadne kdo chtel, tomu tu svou diplomku preposlala, ja ji mam taky. takze jestli chces napis ji, nebo ti ji muzu preposlat i ja. Diti, to me mrzi, zes byla nemocna...a ani jsi to nemohla dolecit. doufam,ze te to brzo prejde, aby to nechytl i maly. Jo a vis co? Davidek ted objevil Spejbla a Hurvinka a porad se na to chce divat, moc sem nechapala, podle me to je az pro starsi deti. Ale smeje se u toho jak prdly...a snazi se opakovat to, co rikaji:) Aspon konecne vyuziju tu ceskou zasobu dvd:)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?