Budúce Talianky. Ste tu?

24. feb 201570340
  • @sisiko  : Nu,jak to zkousela do Wordu. Diky 🙂

• @yellowbanna  : Ja taky velikonocni pomlazku nemusim. Kdyz jsem byla mala, tak jsem nikomu neotevirala nebo jela pryc. Jak pises, kdyz bydlis v panelaku,tak je to fakt trapne. Oni zazvoni u dveri a ty na ne vyspulis zadek, nechas si namlatit a pak jim das vajicko. No, byla jsem plodna i bez toho 😉 😃

• @yellowbanna  aha... to musim vyzkouset. ne, ze bych ji jedla doma na kila, ale obcas na ni mam chut 🙂

• Sponzor fóra
  • první várka koláčů je z trouby venku, ty jo, ony se povedly... velikost skoro svatební 🙂 a sladký jak cecek, to se mužíček poměje.

• holky, mate nektera recept na pravou Torta di mele? nejak nemuzu nic poradneho najit, na netu je jeden recept podivnejsi nez druhy

• Jeste jeden prispevek mimo tema,ale musim se o to podelit 😉 Dnes jsem videla tak kraaaasneho chlapa! V nakupnim centru. Vysoky, tmavy, malem jsem prestala dychat a mela jsem co delat,abych neotevrela pusu 😉 Samozrejme jsem delala jako nic,ale oko mi na nem ulpelo 😉 No nic, to jen tak naokraj 😉

• Tak jste me tak navnadily, ze pujdu upect Krtkuv dort. Mam tu ten v pytliku od Dr. Oetkera, ma proslou lhutu,tak snad se mu nic nestalo 😉

• @ditakir  včera jsem přemýšlele, kdo by tak mohl být podobný jako Bova, jako že to je takový maxi idol. a napadl mě Vojtěch Dyk, teda nevím, jak vám, ale mně se docela líbí 🙂 jsem vždycky měla slabost pro kreativní lidi.
    jinak viděla jsem nějakou reportáž (myslím v Le Iene, ale nejsem si jistá) o tom, jak přivedli z ulice dva chlapi dvěma ženským a jednu holku Scamarciovi (taky takový prototyp idolu, jak jsem pochopila) a ta holka z něj málem omdlela. ony se totiž měly ty páry líbat 😃

• @salsiccia  : Mamce a segre se Vojta Dyk libi. Me moc ne, je to hezky kluk,ale je to takovy zajicek....Z Cechu me nikdo moc nenapada. Uzasny sympatak a gentleman je Jan Censky, ma fakt velke kouzlo, driv se mi libil Juraj Kukura a Hanak z divadla Sklep. Budu premyslet, kdo se mi jeste libi 😉 Jooo a kdyz jsem byla hodne mala, tak muj superidol byl Sagvan Tofi, ja jsem proste ulitla na tmavy typy....

• @ditakir  Mne se z Cechu libi(l) Ondra Vetchy: tmavovlasy, poradny nos a ty svaly 😎 Jinak vubec nikdo. V puberte se mi libil Bono, no a ted jeste porad trosku Sean Bean (hlavne jako Boromir) 😃 Jinak fakt nik-do.

• @sisiko  : Jo, Vetchy neni spatny. Zrovna jsem si u filmu Nevinnost rikala,ze je to docela slusny chlap 😉 Taky se mi libi velky nos 😉

• Mam asi genialni recept na Tribarevnou pudinkovou babovku 😃 Jestli bude tak dobra jako to testo, tak z ni Simo moc neuvidi 😉
    Ja vam ji musim napsat 😃

1 Hera (maslo)
    250 g mouckoveho cukru
    1 vanilkovy cukr
    5 vajec (ja dala jen 3ks)
    300 g polohrube mouky
    1 prasek do peciva
    1 zakysana smetana
    200 ml mleka
    3 ruzne pudinky v prasku (ja dala jahodovy, cokoladovy a it. pistaciovy)

Tuk utrit s cukrem do peny, zaslehat vejce. Vmichat mouku s kypricim praskem, pak zakysanou smetanu a mleko.
    Testo rozdelit na 3 dily a do kazdeho dilu dobre vmichat 1 sacek pudinku.
    Klademe do formy lzici a stridame barvy.
    Peceme na 170 stupnu 45 minut.

Mammamia!

• @ditakir  haha, tak na tmave typy jsem taky.. mozna i proto byl problem si vybrat v CR 😃 mezi italskymi herci moc oblibence nemam, ale treba z posledni doby se mi docela libil treba Sicilian Francesco Scianna ve filmu Baaria 😛 jinak se pridavam k fanynkam poradneho nosu.. protoze, jak se rika, podle nosa poznas kosa 😃

• @ditakir  jen se mi moc nelibi Vetcheho hlas, mam radsi drsnejsi hlasy 😉

@reys  Mne se v puberte libily takove ty az arabske typy, dneska nechapu 🙂 Blondaci nikdy nemeli sanci 😃

• @salsiccia  Na me je Vojta Dyk takove tintitko 😉 Ale jako muzikant super 😎

• Sponzor fóra
  • @reys  : No, ja si myslim,ze to pravidlo neni pravdive 😉 😃 😃

• @sisiko  chudaci blondaci.. vidis, a tady se po nich muzou utlouct 😃

• @reys  : Jo??? Ja znam snad jen jednu Italku, ktere se libi blondaci.

• @ditakir  tak to ja teda vic 😉 vetsinou kdyz jsem popisovala nejakeho kluka a rekla, ze je vysoky a blond, hned byly cele pryc.. (nebo to bylo i kvuli te vysce? 😃)

• O blondacich se nejak nemluvi 😉 Ja si ted vzpomnela na jeden vtip o blondynach, ktery se tak trosicku tyka nasi debaty, no ja ho musim napsat 😃 Mozna ho znate 😉

Vite, proc maji blondyny kolem pupiku modriny??
    Protoze existuji i blondaci! 😃

To je ale blby vtip, ze? 😃

• @sisiko  : 😃 to je fakt blby 😉
    Tak holky, ja mam korpus na krtka v troube, posloucham CD Krystofa a mela bych si umyt vlasy, aby me manzel nasel krasnou, cistou, s dortem na stole 😉 😛 Jo,ale skritek se vzbudil.....

• my jsme tak vzorne, jak jsme napekly na vikend 🙂

• jsme šikovný, musíme se pochválit! a to já budu zítra celý den sama, oběd u tchýně si ale nechám ujít, pošlu delegaci a možná přibalím dva koláče, ale to se ještě uvidí

• Holky a co Matonoha???To jde ne? Docitam vas...

• Tak pridavam prispevek: holky, ja nechapu ale opravdu jako NECHAPU, jak jste vsechny stihlounke a pecete takovy veci-jak jsem pochopila kazdy vikend!! 😛
    Ja tam maximalne delam v nedeli plnena jablka v troube a uz tak mam vycitky 😉
    vsechny vas hluboce chvalim 😃
    @reys  jdu se podivat do receptu, mela bych tam mit torta di mele od Alfiho mamky..vydrz 😉

• @reys  tak jsem nasla jeden od me kolegyne z prace, je jednoduchy, ale nevim, co z toho vyleze, nedelala jsem to:

100g mouky 00
    150g cukru
    3 vajicka
    100g margarinu (asi muze byt i maslo)
    sacek kypriciho prasku
    4-5 jablek
    citronova kura
    spetka soli
    Vse na testo smichat, dobre zpracovat na formu kremu. 1/2 jablek na male kousky zamichat do testa. Nalit do dortove formy (vylozene pecicim papirem). 1/2 jkablek na strouzky poklast nahoru na testo. Pri 200°C pect 20 min cca.

• No tak, stihlounke snad ani ne, ja jsem loni uspesne dorostla do kategorie "nadmerne velikosti" 😎 Jenze u nas tak 3/4 tech dobrot zkonzumuje muz, ja na sladke az tak nejsem, a on by se utloukl. A jeho maminka neumi pect, takze ma tricetilety deficit 😃
    Udelala jsem na obed rizoto se safranem a salsicciou, pracuju dnes z domu, tak at se ukazu jako hospodynka. No a vecer bude chleba se syrem 😬

• @reys  ja jsem pako, ja cetla "Torta di miele" a divila se, kde jako je ten med v receptu od @jennynka5  😃
    Stejne tak jsem vcera na jednom bilem syru cetla "ricotta toscana" a ona to byla "ricetta toscana" Ze by dioptrie? 😎

• @jennynka5  diky moc, zkusim ho!
    prave jsem strcila do trouby hokus-pokus podle moji italske kucharky: zapekane spagety s uzenym lososem (neco na zpusob lasagni, je tam i besciamella) a ted se pustim do sladkeho.. mam casu more, F. se vrati az nekdy v noci. jede chudak sam z Milana, bude ridit celou cestu, tak doufam, ze mi v poradku dorazi.. 😐
    @sisiko  😃 stane se..
    @danieladaniela  no za dva mesice, co jsem v Rime, jsem uz stihla pekne nakynout.. ovsem stejne uz vidim, ze prvni, co mi mamka rekne, jak se objevim doma, bude "ty jsi tam zhubla! jis neco??"

• tak uz dost o jidle...mam poslintanou klavesnici!! Ja si stihla tak akorat na pozdni obed udelat krupicnou kasi, za to muze @salsiccia  😃
    Jinak dneska dost nestiham, zitra letime do Brna, ted jsem jeste byla s T. neco pokoupit, mimo jine flasku vina pro kamosku, jejiz manzel se na posledni chvili uvolil pro me prijet zitra na letiste i s ditetem a psem jen proto, abych nemusela rikat nasemu tatkovi a tudiz nase dokonale prekvapit...oni totiz nevi, ze prijedeme 😵

Pridaj príspevok

Nenašli ste čo ste hľadali?

hľadať len v názvoch tém