Budúce Talianky. Ste tu?

Zobraz úvodný príspevok
ahojte dievcata. pri tom mojom nudeni som si vsimla, ze holandanky a anglicanky su uz 'tu' (vo fore), je tu aj nejaka buduca (alebo uz) 'talianka'? ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@ditakir Rita je moje tchyne ;-) A taky to byl pes, co babicce zakousl jejich hodneho psa, ktery, kdyz jsem byla v kocarku a spala na zahrade, tak me strezil :-. @reys Aby z toho ale nebyl Ajgor jak ve Frankenstein Junior :-) Ja nemam rada to Siiilvia :-p Mne stejne vsichni rikaji Silvi s fr. prizvukem a to mi vubec nevadi :-) A par nadanych jedincu umi rict i Silvie ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@ditakir jj, to "gli" je lahsie pre nas, my mame v slovencine to nase l s makcenom, tak preto asi... @sisiko no to keby som hovorila vsetko makko, tak by som si pripadala ako ruska uz uplne, tie hovoria vsetko makko: ŤEMPO a tak.... jo, to L je tvrde, pretoze sa mi stalo ze vyslovim normalne priezvisko hosta po telefone a on mi povie : "nie! s jednym L", a pritom ja to mam s jednym :-) http://www.toprecepty.cz/kategorie/20... tu je ta brokolicova panvica a na tretej stranke je ta cukina s nivou, mne sa tam tie recepty dost pacia, by som ich urobila najradsej vsetky naraz:)
Odpovedať
Profilova fotka
@sisiko mně ve Španělsku říkali, že mám L katalánské, já jsem tedamluvila oběma, tak jsem myslela, že to tam nějak slyší, ale ono to asi bylo tím českým L :) a s mým jménem jsem problémy tady nikdy neměla, jako s výslovností, akorát se mě pořád ptají, co to znamená a jeden inteligentní člověk mi pak tím patrizia, které jsem uvedla jako možný ekvivalent, říkal, tak jsem se rozhodla, že *nacer*, že? asi bych se nechtěla jmenovat Řehoř...
Odpovedať
Profilova fotka
@lejinka Super stranka, dekuji! :-) "gli" je pro me dalsi kapitola :-D Ale moje L je podle me jeste vic slysitelne :-p Napr. ve slove Fenistil :-D @salsiccia Mne to ve Spanelsku rekl kamarad Rakusan, ve 30 letech byl na Erasmu, tak jsem si nejdriv rikala tss, ty tomu houby rozumis :-) Vyklubal se z neho spolubydlici Sima x-) Zjistila jsem to po 2 mesicich, mi ho normalne nechtel predstavit :-p Řehoř ti nehrozil, ale takova Bedriska ;-) Takze on ti tady nekdo rika Patrizia?
Odpovedať
Profilova fotka
@lejinka : Ja nesnasim, kdyz mi Rusky rikaji: DIYTA. Takove to zmekcene D a potom Y....
Odpovedať
Profilova fotka
@sisiko : Ja mam doma Bedricha! To jsi vedela,ze Federico je v cestine Bedrich ;-) ?
Odpovedať
Profilova fotka
@ditakir Vedela ;-) Ja proti Bedriskovi nic nemam, ale tady by to nikdo nevyslovil :-) Federico je moc hezke jmeno :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@sisiko to je fakt, řehoř se mi vyhnul, ale jedna spolužačka na gymplu se jmenovala řehořková, to by mě trefilo, stačí, že na můj háček a dvě čárky mi na asl řekli, že non riescono leggere la scrittura, protože oni tyhle divný písmena nemaj.. a to se moje příjmení dá vyslovit bez problémů. ty jova, kdyby existovalo jméno strčprstskrzkrková, to by byla lahůdka masakr: Nejdelší věta bez samohlásek: Chrt pln skvrn vtrh skrz trs chrp v čtvrť Krč. to si musím zapamatovat. to se v sobotu u piva bude hodit :D jo, nějaký velice spiritoso mi tak říkal, už ani nepamatuju, kdo, ne žádný kamarád, nedůležitá osoba určitě, ale přišlo mi to hrozný, chápu otázku, když to slyšíš poprvé, co to znamená, může to být i sympatická konverzační vsuvka, ale aby mi tak potom říkal, to mi přišlo na hlavu...
Odpovedať
Profilova fotka
@ditakir hahaha, DIYTA ... hahaha, aj mna tak vola jedna upratovacka, to znie az tak Ľjeeenka...
Odpovedať
Profilova fotka
a inak rozdiel vo vyslovnosti medzi zatvorenymi a otvorenymi samohlaskami som dodnes nepochopila :-|
Odpovedať
Profilova fotka
@lejinka Pred nejakym rokem mi rekla moje kamaradka, po te co jsem vyslovila "pesca", ze mluvim jak snobka :-Asi to bylo moc otevrene, ci co :-D @salsiccia Chrt pln skvrn vtrh skrz trs chrp v čtvrť Krč. To je super!!! Uz to umim, dneska vysokuju muze :-D Asi si budes buset udelat vizitku s italskym pravopisem tveho prijmeni ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@sisiko : Nebo ze jsi ze Sardinie ;-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@sisiko ja uz beru i Ajgora.. :-p jestli mi budou jeste chvili potvorit jmeno, tak se mozna jako Ajgor zacnu i tvarit :-D @ditakir mne se Rita moc libi, ale jasne, ze kdyz se jmenujes Dita, tak to neni uplne prave orechove, kdyz Ti rikaji jinak, to chapu.. @lejinka diky za recepty! ja jsem zeleninova, tak urcite neco do naseho jidelnicku adoptuju! Seredovou nemusim, je desne afektovana a typicky priklad te "z ho..a Premyslovna". v Cesku z ni nikdo na zadek nepadl, i na Miss byla druha (a tady tvrdi, ze vyhrala.. =-) ). mela kliku, ze sbalila Buffona, jinak by byla jen jedna z X dalsich zahranicnich modelek, co delaji krovi v TV a foti kalendare..
Odpovedať
Profilova fotka
@sisiko hele, tvůj muž s mořským koníkem to bude na aprílové večeři určitě umět taky :) ale to by mě fakt dostal!!! já tím šokuju Reného, asi si bude říkat: "chudák oa, kam se to hrne.."
Odpovedať
Profilova fotka
@reys : Jo, je pravda,ze tady se Seredova prezentuje jako Miss Cr. I kdyz na druhou stranu,tenkrat to stejne mela vyhrat,ale rikali, ze ji to nedali najust, protoze byla az moc prehnane sebevedoma. A tenkrat prave vyhrala ta Stocesova, ktera se mi ale vubec nelibi. Kdyz jsme byli na svatebni ceste na Maledivach, tak posledni den jsem se tam seznamila s jednou Ceskou, ktera zila v Torine a ona mi rikala,ze Seredovou potkala nekde v restauraci, povidaji ji,ze je taky z Cech a ona na ni pry koukala stylem: a co ma byt? No me se zase moc Rita nelibi, prijde mi to takove tvrde a fakt jako psi jmeno. Spis by se mi libilo neco,co zacina na D, jako treba Daniela nebo tak. Ale jestli me chce nekdo nazyvat Rita,tak at me tak nazyva,me to fakt nevadi ;-) Jeste v Salernu me jeden pan nazyval Maria. Potkavala jsem ho na zastavce busu a nevim,jak na to prisel,ale rikal mi porad Maria, tak jsem ho u toho nechala,abych ho nezklamala. Byl to uz prece jen starsi pan.... ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Tak dnes jsem se docetla,ze TIM neobnovi smlouvu Belen Roriguez a ze novou tvari bude Bianca Balti. Tu jsem dnes objevila v casopise a podle me je nadherna....
Odpovedať
Profilova fotka
@reys Tak presne tohle jsem tady o Seredove chtela napsat, jen jsem si rikala, treba ji mate rady, tak jsem to radsi nenapsala :-D proste trhovkyne ;-) @ditakir On na tebe koukal jak na svaty obrazek, tak proto ta Maria, vis? :-) @salsiccia Ja ho to zkusim naucit! :-D On nacas umel i Od poklopu ke poklopu Kyklop kouli kouli. Ted si pamatuje jen kouli kouli :-D On zas valil oci z netopyra tveho Sima 8-)
Odpovedať
Profilova fotka
@lejinka : Jak se pise ve slovenstine: My mame.... ?Ja uz jsem totiz nekolikrat videla napsano MI mame... Tak nevim,zda to byla neznalost nebo to tak ve slovenstine mate.
Odpovedať
Profilova fotka
@sisiko : Ze by? :-D To me nenapadlo ;-) Ten muj by se mel sejit s tema vasema, to by se stydel,ze skoro nic cesky neumi....
Odpovedať
Profilova fotka
@ditakir jo, ten muj neumi vubec nic, taky by potreboval motivaci :-| jenze nejak nevim, jak ho k tomu donutit, mne tady z huby cestina (pokud nemluvim s nasimi) moc nejde.. holky, mimo tema: ctu o tom zemetreseni v Japonsku (hruza!).. zazily jste nekdy zemetreseni? ja z nej mam totalni des..
Odpovedať
Profilova fotka
@dita ta Bianca je fakticky krasna, moc krasna..Vygooglovali jsme si ji s Alfim ;-) Ja uz mam alergii na Belen a ty jeji reklamy..tak bude zmena :-) Moc jsem se pobavila, jak jste tu psaly o tech jmenech a taky jazykolamy od salsiccie a sisiko jsem si parkrat prerikala, myslim, vsechny jsme si to zkusily :-D Ten muj taky neumi nic a mel by se sejit s tema vasema :-D @dita az se sejde muj, tvuj a Mick od yellowbanny tak nevim nevim, motivaci pro sebe asi moc nebudou :-D skoda. Ale aspon Alfi bude spokojeny, ze mu pak nebudu doma rikat "vidis, tak kluci ostatnich holek mluvi cesky a ty nic..." :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@jennynka5 : No jenze Mick,myslim,neco cesky umi.... Hele,jak jsem psala,ze jsem delala ten krtkuv dort,tak vis,jak dlouho vydrzel? 2 dny! Ve dvou....Uz radsi nic pect nebudu ;-) @reys : No to zemetreseni je strasne. Ja jsem zazila male zemetreseni v Salernu, kdyz bylo zemetreseni v Campobassu. Nastesti to u nas nebylo tak silne, tak mi to prislo,jako kdyz se mi mota hlava. Je to fakt neprijemne.
Odpovedať
Profilova fotka
@dita tak to krtkuv dort musel byt asi velka dobrota, kdyz nevydrzel :-) Zemetreseni je otresne, zvlast me jeste desi Tsunami-videla jsem to dnes rano,ach jo..Nikdy bych zemetreseni nechtela zazit.. :-.
Odpovedať
Profilova fotka
nestiham vas :-) vecer sem chodim tak zbita, ze uz nemam energii reagovat... ale dneska se jen pridam k tem jmenum... Ja jsem Ivana, ale cely zivot mi tak vlastne nikdy nikdo nerikal...jen nasi, kdyz na me byli nastvani, proto to nemam rada...nejcasteji se teda predstavuju Iva. A jinak jsem byvala Ivca, Ivi, Ivanka, Ianka (deti ve skolce mely problem s "v", ze stejneho duvodu mi pak ty irske rikaly Ibana, Bana) Ovsem v Irsku mi vsichni rikali plnym jmenem a jeste se spatnym prizvukem "Ivaaana", hrozne mi chybelo moje "prave" jmeno... a pak jsem prijela do Kalabrie a tam mi zcela automaticky zacali jmeno zkracovat na Iva. Pro ne je to zkracenina meho jmena, ale podle me mi konecne lidi rikaji spravne :-D To jsou paradoxy... Holky, jinak dneska jsem mela fakt den hruzy... v pohode jsem se rano vypravovala na veletrh Pro dite, pak me cekala jeste narozeninova oslava me nej kamosky... jenze nas tatka nemel lepsi napad, nez vyrobit Tonikovi chrastitko z papirove krabicky od masti, do ktere dal korunu. Jenze Tonda to po chvili zacal zuzlat a koruna mu vypadla do pusy. Ja ho zrovna prebalovala, videla jsem to, hned jsem mu ji vyndala a ptam se, kolik tech minci tam bylo. A tatka ze dve. Jenze tu druhou jsme za boha nemohli najit... Ja si byla skoro jista, ze tam byla jen jedna (podle toho, jak to sterchalo), jenze tatka trval na dvou... no, zkratim to...skoncili jsme na detske chirurgii na rtg, kdyby nahodou...museli jsme vyloucit moznost, ze T. tu korunu spolknul... mne omyvali...ani ne tak strachem (fakt jsem verila, ze to bude vsechno v pohode), ale vztekem, ze k tomu vubec muselo dojit..ze tatka nema vic rozumu a ja, ze mi to nedoslo a vic jsem T. nehlidala...nemel ji tam...mela jsem pravdu ja, ze byla v krabicce jen jedna mince...ulevilo se mi, ale stve me, ze chudak dostal uplne zbytecny rtg :-( Cele odpoledne jsem pak na to musela myslet a z party taky nebylo nic...hrozne me to vycuclo, jdu spat... musela jsem se ale vypovidat...diky...
Odpovedať
Profilova fotka
jo, to tsunami som kukala tiez vcera rano, hned ako som prisla do prace bolo pustene TG a ludia ranajkovali a kukali na tu hrozu... inak zemetrasenie som este nezazila a moc po tom ani netuzim... :-S @dita: no "my mame" je pravopisne spravne... "mi" sa pouziva len v dative, akoze daj mi, pozicaj mi, napis mi... napisala som niekde "mi mame"? :-) ja som toho schopna, ta moja pozornost nema hranic... :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@yellowbanna viem si predstavit ako si sa musela citit a strachovat, chudak Tonik... nastastie ze tam bola len jedna minca... a tata bol presvedceny ze tam dal dve? tak to ste si "uzili" vcera... dufam ze si si dnes oddychla a dnesok bude krajsi! Nasi mi vraveli ze je u nas 17 stupnov a slniecko... to aby som sa stahovala zas naspat :D tu nam stale mrzne po nociach... uz sa neviem dockat leta...
Odpovedať
Profilova fotka
@lejinka tatka byl nejdriv presvedceny, ze tam dal dve...proto jsme tam jeli, ale jak jsme se o tom bavili a ja mu furt tvrdila, ze tam urcite byla jen jedna, uz si nebyl vubec jisty... Tonik byl nastesti uplne v pohode, vysmaty, zadne trauma, tak aspon ze tak, ufff dneska jdeme na veletrh potreb pro deti a vecer letime domu... tady je krasne, slunicko, teplo... uplne jaro... jakpak je v Lombardii?? Vite nekdo?
Odpovedať
@lejinka @sisiko - Takze receptik na Dort za studena: 10 dkg horkeho kakaa, 2 a pul dcl vody - povarit, michat (!!) a nechat vychladnout 250 gr masla (nad 82% tuku), 2 zloutka, 10 dkg mouckoveho cukru (klidne i vic) - utrit Pak obe hmoty smichat. Do hmoty pridat dva balicky detskych piskotu (ceskych - italske jsem nezkousela). Do hrnece nebo nejake formy dat alobal nebo pallicolu (do vysky, pokryt cely povrch), vylit hmotu a "utapat". Nechat pres noc v lednici. Podava se se slehackou. @lejinka stranka Toprecepty je ma oblibena! Vlastne dnes uz jedina, podle ktere varim:-) ... A vzdycky se vsechno povedlo :-) Holky, a vcera jsme byli v obchode na narazila jsem na vegetu od Podravky! Ja si ji vzdycky dovazela a vcera jsem si objevila i tu :-) ...
Odpovedať
@yellowbanna jsem rada, ze vam to nakonec dobre dopadlo ;-) Uffa ... Jinak pocasi v Milane: http://www.ilmeteo.it/meteo/Milano
Odpovedať
Profilova fotka
@oky tomu hovorim "super" pocasie...taketo predpovede radsej ani nevidim... neznasam ked prsi... to uz nech radsej mrzne :D
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?