Budúce Talianky. Ste tu?

Zobraz úvodný príspevok
ahojte dievcata. pri tom mojom nudeni som si vsimla, ze holandanky a anglicanky su uz 'tu' (vo fore), je tu aj nejaka buduca (alebo uz) 'talianka'? ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@ditakir jo a blahozelam k prvej poriadnej zakaznicke! :)
Odpovedať
Profilova fotka
@lejinka : Jo, to mas pravdu. Bohuzel je spousta Albancu, Rumunu, Ukrajincu, kteri delaji "Vychodu" spatnou reklamu....
Odpovedať
Profilova fotka
takže dneska jsem protagonistka celého večera 8-) už proběhly všechny tři telefonáty (švagrové a tchýně), naštěstí jen zprostředkovaně a všechny nám moc gratulují :) a dneska jsem slyšela, jak se koupe ve vaně a bije mu srdíčko :) tak to byl můj Barbie okamžik, howg
Odpovedať
Profilova fotka
Tak jsem se ted docetla,ze nase Miss Jitka Valkova byla s pritelem v Italii, kde se opalili (fotky byly dolozeny). Tak to by me zajimalo,kde byli, tak leda nekde v Kalabrii nebo na Sicilii,ale to by asi napsali,ze byli na Sicilii... Jeste jedna perlicka. Vcera jsme byli u znamych a maminka kamarada vypravela,jak ji jeji manzel s nicim nepomahal a ze se divi,jak je jejich syn doma pracovity a taky,ze ted je spousta chlapu,kteri vozi kocarky a staraji se o deti. Pry driv byl chlap "Romagnolo" vyhlaseny jako nejhorsi manzel (doma nepomahal a ani s detma) a ted se to uplne otocilo. Zaplatpanbuh!!!! :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia : No vidis, zrovna jsem se chtela zeptat, zda to uz tchyne vi. Tak moc gratuluji. A to je emoce co? Slyset,jak bije srdicko :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia jee, tak to je krasa :-) gratuluju! I k tem telefonatum :-) @ditakir: tak nevim, jestli by se ted v Kalabrii opalili, je tam tak 15 stupnu... cekame na noveho Montalbana ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
ta Beleeeeen je uz uplne vsudeeeee!! Uz se mi nacpala i do Montalbanaaaaaaa !!!!!
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia @anketa: 1) Videt se uplne se vsemi a pokecat si :-), 2) snist vse, co v Italii nemame, 3) neco typickeho si dovezt pro radost, 4) privezt si alba z detstvi a puberty 8-) @salsiccia To je krasa, mam radost x-) Takze volal a novinu oznamil Simo? ;-) @yellowbanna No jo, nez zestarne a zeskaredne, to si jeste pockame :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@sisiko bylo to trochu jinak, ale to neva, je to venku :) 4. missione completata, a ty ostatní jsou v plánu :) na anketu tu moc nikdo nereagoval, mám svůj program, jen jsem byla zvědavá :) a bod tři je zajímavý, asi bych si ho nechtěla dovolit, teda mám v plánu různý věci třeba do bytu, ale koupím si i něco pro sebe :)
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia Ty jsi uz prevezla vsechna alba? :-o :-) Ja potrebuju do kuchyne neco, cemu my rikame frdlacka a vubec nevim, jak se to rekne spisovne, tady to neni. Je ze dreva, jakoby varecka, na rozfrdlani vajicka :-D A v KA na nas ceka domaci slivovice ze svestek ze zahradky :-) Jake body mas ty? 8-) Mame letenky na duben, juchuchu! :-) @holky reagujte na anketu, prosime :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@sisiko aha, asi kvedlačku myslíš :) já to používám na těsto na palačinky, jestli je to ono: http://www.google.it/images?q=kvedla%... jo a dá se to koupit i tady, aspoň myslím, že jsem to koupila tady... a potřebuju pořádný váleček na těsto, tady maj takový hubený, ale to si teda vozit nebudu :) album z dětství jsem si přivezla, aspoň budeme moct porovnávat, komu je oa podobnýá :) já si chci koupit lustr ve tvaru létacího balónu, jestli to nebude moc těžký na převoz, v obchodě se dřevem a tak, mantinel do postýlky ve svém oblíbeném obchodě s bavlněnými zvířátky, čaj lesní plody jisté značky, prášek do perníku a další, co mám na seznamu, ale teď ho nemám v ruce. člověk se nakonec obejde bez všeho, ale trocha domova potěší letenky jsou důležitý!! správný krok
Odpovedať
Profilova fotka
@sisiko jakou anketu? co mi uniklo? Nebo myslite, co si dovezt z domu? Ja si vzdycky vozim aktualni cisla Reflexu, Instinktu, Tydne a ted i Bettynky :-D Pak to dalsi pulrok ctu :-p Kdyz jsem byla tehotna, nakupovala jsem jako blazen detske veci - ani ne tak obleceni (i kdyz samozrejme taky), ale ruzne potrebne vecicky - doporucuju vykoupit DM, maji velmi kvalitni veci za super ceny! Slivovici ma vzdycky na seznamu Mick :-D
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@ditakir @jennynka @yizheng holky.. mozna budeme muset posunout nas vikend... =-) Jak by se vam to hodilo o vikend pozdeji, tzn. sobota 2.4.? Ja se ted totiz dozvedela, ze ten vikend, co jsme chteli prijet, tu bude prave jen na vikend nase moc dobra kamaradka, ktera jinak zije v Dublinu. Uz jsem ji prosvihla na Vanoce a moc bych ji chtela videt... nevadilo by vam, kdybychom to posunuli? Prave mi od ni prisel mail a mne malem omyli, uz potreti to vyslo tak, ze prijede do Italie, kdyz my bychom nebyli doma...
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj holky, mam tady segru s malou a tak nemam cas na diskuzi, ale napravim to ve ct vecer;-) Bude mne po nich moc smutno! @yellowbanna mne to nevadi, vyberte jakykoliv vikend. Jen nemuzu zarucit, ze bude mit cas i Alfi, ma 3-smenne sluzby a musim se mrknout, jestli je volny. Tak v nejhorsim prijdu sama;-) Snad by vam to nevadilo:-) Uvidim a dam vedet. Kamaradku si uzij!Bude to fajn x-)
Odpovedať
Profilova fotka
@ditakir bylo to krásné, ale spíš mi to přišlo tentokrát legrační, fakt takový zbluňkání :) brečela jsem málem poprvé (měsíc mu byl obříkovi), to byl velký nápor na emoce :) @yellowbanna do DM zajdu, dobrý tip :)
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia ja som neodpovedala lebo by som ti asi nic mudre neporadila, domov chodim velmi velmi malo a preto sa snazim byt potom co najviac doma... s rodinou..no a nosim si rozne koreniny, hrozne vela cajov, hlavne matovy, ten mam velmi rada a stoji o dost menej a potom si nenecham ujst New Yorker, ja mam ten obchod hrozne rada...
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia ad anketa: vicemene to, co ostatni tady.. stravit maximum casu s temi, ktere jsem dlouho nevidela, pripadne vyridit zalezitosti, kde musim byt osobne (v mem pripade zubar, gynda, banka atd.) no a pak samozrejme nakupy vseho, co se tady nesezene nebo je zbytecne predrazene. ;-) letim domu 27/03, tak uz je to pomerne aktualni i pro me, vsechno naplanovat.. ted jen abych do te doby mela svoje kufry! (spravce vcera cely den nebyl doma :-| )
Odpovedať
Profilova fotka
ad anketa: kopiruji reys:-) 1)byt s rodinou 2)zubar, gynda, banka, urady 3)koupit to, co tady nesezenu 4) v pripade casu videt se s kamarady @reys drzim palce s kuframa!
Odpovedať
Profilova fotka
@anketa :) jj, mam podobny seznam. zubar, gynda, banka :) prvni polozky :) ja jsem tu anketu vyhlasila spis fakt ze zvedavosti, jako jestli ma nekdo nejaky speky, co si nenecha ujit. ja mam teda zalusk na poradnou svickovou a na hermelin v bramboraku u provaznice v praze, ale to nevim, nevim, to si jeste rozmyslim, hermelin bych nemela, tak si pak asi hodim korunou.
Odpovedať
Profilova fotka
@holky, ktere delate kolecko gynda, zubar v CR: Jste v CR pojistene? @anketa: 5) kouknout se alespon 1x denne na danky a dat jim travu - to je Simova polozka :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@sisiko ano, zatim jsem na cesky ZL, takze si platim odvody v CR a tudiz jednou za cas rada vyuziju "levne" pece.. ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@sisiko zubar ne, ale na gyndu jsem chodila (jeste pred tehu) v CR. Pojistena jsem tam nebyla, tak jsem si vsechno platila :-( ale lepsi nez gyn kontrola u vseobecnyho lekare v Irsku holky, mne dneska z Tondy vstavaji vlasy na hlave a venku prsi... asi me brzy odvezou do blazince...budete mi posilat pomerance???
Odpovedať
Profilova fotka
@yellowbanna jasneee:) aj nejake kolaciky babovky a tak ;-) ja som bola tiez u nas u zubara a normalne som si to platila, lebo poistenie uz nemam, rovnako gynda predpokladam, kartu len prepisu na tu taliansku karticku europsku a mozte zostat u vasho doktora.. aspon tak mi to vravela sestricka:)
Odpovedať
Profilova fotka
A holky, prosim vas, kolik se tak plati za ty prohlidky bez pojisteni? Ja jeste nemam zarizenou tu it. karticku, ehm..
Odpovedať
Profilova fotka
@sisiko sisko ja som u mojej zubarky platila viac ako keby som sla tu v taliansku, takze by som povedala, ze zalezi, kam pojdes... moja je sukromna a uz k nej osobne viac krat nepojdem... na gynde este neviem, lebo naposledy ked som bola som mala este nasu karticku..
Odpovedať
Profilova fotka
@sisiko zaleží kde, kdy sis dala pobyt? meli by ti umoznit prohlidky i s ceskou kartickou (do tri mesicu pobytu, coz se neda dokazat, ale ty uz sis ho dala), jeslti ji mas. a nejsi a carico di marito? stejne se za ruzna vyysetreni plati, i kdyz jsi Italka, neco plati stat a neco ma spoluucast pojistenec. ale ty ses asi ptala na Cesko, ze? to ma podle me kazdy gynekolog trochu jinak, ale pamatuju, ze tam ma vyveseny jen takovy tyzvlastni veci, nejaky potvrzeni a tak @reys ty mas ZL? a platis si vse v CR a tady nic? a mas CF a tak? ja si chci zaridit pobyt a zdravotni i IT, ale chci dal podnikat na ZL v Cesku, jak to mas ty? jsi asi jedina, s kym muzu porovnavat a konzultovat
Odpovedať
Profilova fotka
@salsiccia presne tak, mam cesky ZL, ceske pojisteni (SP a ZP). takze tady figuruju de facto jako turista a pokud se mi neco semele, je to, jako bych byla na dovolene: osetrit me v urgentnich pripadech musi, ale prohlidky atd. delam v CR u mych doktoru. prozatim je to pro me vyhodnejsi, v Italii nepracuju, delam jen pro Cechy na ZL a domu si muzu zajet. CF zatim nemam, ale to na to nema vliv, protoze pro vydani CF staci domicilio (tedy ne trvaly pobyt).. takze to v mem pripade visi jen na problemu, dostat toho mojeho na urad v uredni hodiny, aby tam zahlasil, ze bydlime spolu. dvoji ZP mit ale nemuzes, ani kdyby sis to chtela iniciativne platit v obou statech, na to bacha!! uz jsme to tu kdesi probiraly. vzdycky jsi vice kryta ve state, kde odvadis pojistne (logicky). a nemuzes mit cesky ZL aniz bys v CR odvadela pojistne. takze bud italska P.IVA plus pojisteni v Italii nebo cesky ZL a pojisteni v CR.
Odpovedať
Profilova fotka
@reys mne rekli, ze muzu odvadet dane v cesku, ale zdravotni mit tady, ze nemuzu mit dvoje zdravotni, to vim, je to strasne komplikovany, ja chci mit zdravotni tady, prijde mi to jednodussi kvuli tehotenstvi, porodu, miminku a tak. ale nevim, jak to bude, kdyz nejsme svoji. ze nemuzu byt a carico di marito a partita iva italska nevim, jak by to bylo s danema, teda jako jestli bych napriklad nemusela platit dph tady a tak, to bych na tom asi nebyla financne moc dobre... jeste vim, ze existuje institu sesti a sesti mesicu pro zdravotni peci v tehotenstvi, tzn. ze bych mohla zazadat o peci, protoze jsem tady a nemuzou mi to odmitnout
Odpovedať
Profilova fotka
@yellowbanna : My toho 2.4. nemuzeme,protoze to ma zrovna Fede narozeniny a budeme delat oslavu. Ale v nedeli 3.4. by to myslim slo. Taky nevim,zda bude moci Cri,protoze budou pripravovat hotel na otevreni, v nejhorsim bych prijela jen ja a Fede.
Odpovedať
Profilova fotka
Trvaly pobyt mam v Italii, ceskou karticku uz nemam a it. jeste nevyrizenou :-| Muj muz na to musi neco sepsat a nejak mu to trva. Mne slo o orientacni ceny, jako pro predstavu, abych se mohla vydesit nebo naopak, nechci vas s tim otravovat ;-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?