Ročník 1987. Pridajte sa!

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
...tak ak sa tu takéto nevesty nájdu tak šup sem písať :-)
Odpovedať
slnieckko: ten fotograf kvázy začína, funguje od roku 2008, takže má super ceny. Základ je 166 Eur, čo mi príde teda ako zadarmo oproti ostatným. Ešte neviem či si vyberieme jeho, pozisťujeme aj iných. Vy koho máte??? Chcela by som pekné fotky, ale 700 Eur za ne dávať veru nebudem. A nepovedal Vám aj koľko ich vyretušuje? Počuj, vám nechodia profáci na EU na prednášky? Ja teda chodím na externé, ale nám chodia :-( Aj ja chceeeem aby aspoň niekedy neprišli :-N
Odpovedať
uz sa parkrat stalo ze neprisli, aj minuly rok... najhorsie ale je ze napr. tento semester mame len 2x rustinu a z toho uz raz neprisla :-S a fotografa som pochopila tak ze tych 600 bude upravenych, spracovanych cize to je asi to iste ako retus alebo sa mylim? mame foldyho z michaloviec (predsvadobne a mozno pozovacky ak budeme chciet bude fotit on) a zvysok svadby kolegyna, upravovat ich bude on. vybrali sme si balik za 699 eur, ale mozno ho stiahneme na ten lacnejsi za 499 eur, rozdiel je tam len vo velkosti a spracovani fotoknihy inac vsetko rovnake.
Odpovedať
slnieckko: no práveže si myslím, že rozdiel je ten, že sú neupravené, upravené a retušované. A tie upravené som pochopila tak, že sú len svetelne upravené... čiže nie retušované. Asi bude najlepšie, keď sa s ním osobne stretneme a popýtame sa ho aj na to, čo by chcel, keby sme si zapýtali viac ako 30 retušovaných foto, lebo to sa mi zdá málo :-(
Odpovedať
kast: nás čo fotil Ľuboš Bórik nafotil tiež okolo 1500 fotiek z čoho takých 500 až 600 upravil a tie nám dal na dvd. cenu má podľa toho čo všetko chcete mať nafotené. ak mu napíšeš on ti poviem približnú cenu koľko by ťa to stálo. pod upravenými fotkami sa rozumie, že sú aj retušované aj svetelne upravené, orezané a tak ďalej.
Odpovedať
Profilova fotka
Wau baby, to akoze tolko stoji fotograf??? Toto je jedina polozka, co ide mimo mna, lebo to bolo prve, ked sme sa zacali bavit o svadbe, tak som poprosila Tomovu sesternicu, aby nas fotila... a fotoknih si dame spravit kopec, pre nas, pre rodicov, a jednu asi taku, co budeme ukazovat po vsetkych navstevach. A fotky si upravime aj sami, to uz problem dnes nie je.... Kks, tak ale dobra palka, to ma dojalo... drzim vam vsetkym palce.
Odpovedať
No ako ja, ked som hladala fotografa, tak som nasla aj takeho, co si uctoval za zopar retusovanych fotiek, svadobnu knihu a nafotenie cca 1500 fotografii okolo 1500 € 8-) :-D :-p No nekup to. Ja som s vyberom nadmieru spokojna... Nas fotograf bude s nami cely den od 11 hod az do rana.. a berie len 260 €.
Odpovedať
princess007: a môžem vedieť koho ste si nakoniec vybrali? Keď ja mám večný problém, že keď sa mi už páčia nejaké fotky, zase zistím že fotograf je strašne drahý alebo že nechce fotiť len portrétne fotky ]-(
Odpovedať
ericca: Nemyslím si, že to tak je, prečítaj si napr. toto: Variant – foto pózovacích momentov – 210 € (v cene sú všetky upravené fotografie na CD vo farbe, čierno-biele, sepiové, 20 vyretušovaných fotografii 13x18 cm). Z tohto napr. aspoň mne vyplýva, že upravené sú len upravená farba a vyretušované sú niečo celkom iné... Tak fakt neviem. :-S
Odpovedať
ja som to tiez tak pochopila ako ericca ze tych 600 upravenych = orezanych, vytienovanych, vyretusovanych... nebude tam mat nikto zavrete oci alebo sa blbo ksichtit atd... tak vobec neviem :-N co mam potom rozumiet pod vyretusovanou fotografiou? my mame v baliku predsvadobne fotenie v civile a v den svadby sobas je o 16tej takze fotograf moze prist cca o 13tej, samozrejme aj skor ale zas co by tam robil... a vecer ostava az do ukoncenia redoveho. ale ten clovek sa vie predat to je fakt, keby som ja mala taky dar reci tak ukecam aj mrtveho nech si vyberie drahsiu truhlu :-D
Odpovedať
slnieckko: Ja sa teda do fotiek nejak nevyznám, ale z toho mi tak nejak vyplynulo, že vlastne tými upravenými tu asi myslia len upravenú farbu, keď tam udali, že len 20 vyretušovaných :-| Našla som na nete jednu fotografku a veeeľmi sa mi páčia jej fotečky, ale tá asi nebude do 10 litrov... 8-( Včera už som vyjednávala s priateľom - že nechcem teda návleky na stoličky, ale drahšieho fotografa :-D :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
princess, mozem ta poprosit, posles mi meno toho fotografa? ja som z Povazskej a pokial je on zo Ziliny, za taku cenu by sa to oplatilo :-N ja mam z toho zatial len chaos a dilemu, lebo uz mame dojednany nejaky termin, ale len tak medzi sebou, takze zatial len pozeram, co a ako... a kast, ja som sa tiez vzdala tuzby po navlekoch :-D ale namiesto toho som tu objavila nejake napady s obycajnou maslou cez operadlo stolicky a vyzera to krasne x-)
Odpovedať
Profilova fotka
princess, este doplnim, myslela som toho vasho fotografa, nie toho za 1500 € :-D
Odpovedať
Článok sa načítava...
danulicek: Máš nejaké fotečky stoličiek s tými mašlami? Poprípade vieš za koľko sa to dá zohnať?
Odpovedať
Profilova fotka
kast, neviem, za kolko sa to da zohnat, ja si to planujem naaranzovat sama, takze snad len kupime masle a doma poskusam ozdobit :-) a fotky mam stiahnute, tak ak chces, do IP mi posli svoj mail a poslem ti zopar ukazok ;-)
Odpovedať
kast: v korunách to bol jeden návlek na stoličku s mašlou za 80sk ak sa dobre pamätám.
Odpovedať
ericca: ďakujem, našla som aj lacnejšie, no stále je to veru dosť. Asi radšej na tom ušetrím a dáme lepšieho fotografa...
Odpovedať
Profilova fotka
Joj ale ste sa rozkecali :-D My nebudeme navleky poziciavat, ale teraz sa daju aj za 1 euro zohnat... my ked tak nazdobime v sale stolicky, kde budeme sediet my a rodina, teda prve dva rady, ale to tam dame asi z bielej organzy maslu alebo kvet.... a to si sami... a v restike nic :-)
Odpovedať
charlize: asi ani my to nakoniec nedáme... lebo to lezie do peňazí. Ale bude ma rozčulovať, ak budú stoličky nejakej čudnej farby a bude to kaziť celé farebné zladenie :-S :-p :-D
Odpovedať
kast: už máte sálu vybranú?
Odpovedať
ericca: akože máme taký tip. Na fotkách sa mi to páči, recenzie na sálu super, už to ísť len omrknúť osobne. No starosti mi robia práve tie stoličky... Vyzerajú byť také čudne sfarbené, do tyrkisova alebo čo to je za farbu a ako keby na nich boli ešte nejaké biele malé bodky.
Odpovedať
kast: uvidíš či to bude aj naživo také hrozné, fotky veľa krát zmenia farbu vecí. :-)
Odpovedať
ericca: To dúfam, lebo podľa toho si dávať farbu, to sa mi fakt nechce... Nie som ešte rozhodnutá pre farbu, ale toto nie je podľa môjho gusta 8-( Tak som zvedavá čo s tým vymyslíme...
Odpovedať
Profilova fotka
Kast, a co ste si to vybrali? Kludne aj do ip, ked sa bojis, ze by ti to niekto vyfukol :-D Baby, mam saty :-) x-) Nakoniec uplne ine, ako som si podla obrazkov vybrala :-D Mala som v merku: korzetove s ramienkami, biele, s organzovou alebo tylovou suknou, strihane rovno do pasa, bez vlecky. Vybrala som si kremove bez ramienok (maju pripinaci naramennik) s hladkou taftovou suknou, podbedrovy strih, s vleckou....zavoj spanielsky, dvojity, polodlhy, saty su uzasne! Boli posledne, co som si skusala, skor tak na zaklade dohody s tetou predavackou (uzasna to zena! ) ze take sme este ani jedny neskusili, a ze je to mozno skoda, tak som si ich obliekla, ona sa este poplietla pri snurovani :-D a ja ked som sa pozrela do zrkadla, tak som ostala hotova, lebo uz som si myslela, ze ten pocit, ze "TIE" prave saty je asi vymysleny ... a proste som vedela, ze su to TIE saty :-D tak som happy... ak si to nahodou rozmyslim, mozem si do svadby vybrat hocijake ine u nich :-)
Odpovedať
Profilova fotka
charlize, gratulujem k vyberu, su nadherneee x-) a ono to tak obvykle byva, ze to, co sa ti paci na vesiaku, nepaci sa na postave a to, co by si si mozno nevybrala, je potom uplne waau :-D ale tvoje saty su kraasne, ozaj x-) x-) x-)
Odpovedať
Profilova fotka
Zienky, kde ste? Ja som v skole :-D prekvapive.... no ale nevadi, mam tu aspon net, tak sa nenudim na cviku :-D
Odpovedať
charlize: školu mi radšej nespomínaj :-S 8-( Mi to už ide krkom, koľko toho tento semester máme a to sme mali zatiaľ 3 prednášky! (chodím externe)
Odpovedať
Profilova fotka
Mi hovor, ja som v skole v pondelok od rana do vecera, v utorok detto, v stredu doobeda a vo stvrtok tiez doobeda... nechapem, nac nam toho tolko dali... som znechutena :-( ach jaj...
Odpovedať
Ja ani neviem kedy stihnem porobiť všetko čo po nás chcú :-( Akože zápočet horší než skúška, ďalší zápočet seminárku aj písomku a potom ešte len skúška... diplomová konzultantka ma dorazila, keď mi napísala, že mám časť diplomovky spracovať z cudzojazyčnej literatúry ktorá ešte nebola preložená do slovenčiny... 8-( akože vôôôôbec netuším kedy sa k niečomu takému dostanem a kedy to mám robiť, keď som stále v práci a v sobotu v škole ;-(
Odpovedať
kast a co robis ak to nieje tajne :-N minuly tyzden sa rastovi narodil synovec, ale trochu predcasne... este sme ho nevideli lebo ho previezli do kosic, ale vraj je velmi maly len 1,5 kila :-( a vonku uz je tak krasne aspon trochu slnka x-)
Odpovedať
Bea: u mňa nič nové, štvrtok škola inak trčím doma medzi 4 stenami... 8-(
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?