Vysadenie antikoncepcie. Čo to so mnou urobí?

18. jan 201724860
  • @raduli13  nie som si ista,ale myslim, ze po vysadeni tabletiek nie je maternica dost silna na to aby udrzala plod, teda v mnohych pripadoch. poznam pripady,kedy zeny otehotneli v kratkom case po vysadeni a bud samovolne potratili alebo mali komplikovane tehotenstvo. a aj na pribalovom letaku sa neodporuca planovat tehotenstvo hned po vysadeni HAK. tusim je tam minimalne 3-6mesacna lehota aj to zavisi od "nabehnutia" cyklu a tabletiek a kazdej zeny individualne. no su aj take pripady kedy s tehotenstvom po vysadeni nebol problem.
     Tak asi fakt zavisi od druhu tabletiek a od schopnosti regeneracie zenskeho tela 😃

    osobne nemam skusenost, no bez tabletiek je mi lepsie 😉

  • @zuzulka86  Je to individuální a nedá se to připisovat jen tabletkám...
    Už jen to, že můžeme mít děti je malý zázrak, protože dítě je pro matku vlastně parazit a na početí a vůbec donosení plodu má vliv strašně moc faktorů ....takže nelze jednoznačně říct ano nebo ne....
    Vždyť je tolik případů, kdy ženy otěhotněli při braní HAK a porodili krásné a zdravé miminko....
    Záleží na každé jak se rozhodne.....Stejně se to málokdy povede hned napoprvé 😉

  • ahojte, aby som sa priznala, samozrejme, ze som necitala vsetkych 65 stranok 🙂 v suvislosti s otazkou temy, ale myslim, ze toto je ta spravna tema, ktoru momentalne riesim. vysadila som HAK po cca 6 rokoch uzivania, po vysadeni som 2.10. mala menstruaciu a teraz po dalsich cca 15 dnoch zacinam pocitovat silne bolesti v oblasti krizov (obliciek?). viem, ze po vysadeni mozu boliet vajecniky, ale aj oblast krizov? budem rada, ak poradite...

  • Sponzor fóra
  • stále čekám na MS po vysazení a zatím nic 😞 už je to 2 měsíce...

  • ja som tiež pred mesiacom vysadila a teraz stále čakám a čakám a čakáám... a stále nič... 😞

  • @mattillda  ja by som skor povedala, ze to bude ovulacia 🙂

  • @bubbble  myslíš? páč se mi zdá, jesti je možné mít ovulaci když není menstruace..přiznaky jsou ale MS nikde.

  • @zmaldik  prepac, ja som pisala odpoved mattillde 🙂 ona pisala ze mala 2.10. menstruaciu.

    s tym tvojim ti neporadim, jedine pockat 😞 u dr si bola?

  • @bubbble  juu ja si vsimla ze jsi odpovidala mattillde myslela jsem ze jsem na tom stejne ale nevsimla jsem si ze mela ms...🙂 no ja u dr jeste nebyla, pockam jeste chvilicku a na zacatku listopadu (november) tam zkusim zajit aspon na kontrolu jestli je vse v poradku 🙂

  • @bubbble  ano, pravdepodobne to tak bolo, aj lekar mi potvrdil, ze sa vajecniky mozu hlasit. zaroven to asi bol stred cyklu, zaroven mi to uz nastastie ustupuje/ustupilo. mna skor zarazilo, ze mi bolest vyraza do chrbta (krizov). MS som mala, ale to bola este asi taka skor "potabletkova", takze ako to bude so mnou, sa uvidi za kratko..

  • moja skúsenosť - po vyše 3 rokoch som vysadila antikoncepciu...a vyše pol roka som nemala menštruáciu, potom mi gynekológ pichol vyvolávačku - tak samozrejme som dostala...a teraz som zvedavá či dostanem.... 😐

  • Ja vysadila pred rokem, cyklus se mi srovnal hned a menstruace bolestiva stejne jako pri HA, vypadala mi pulka vlasu, hodne se mi zhorsila plet a mela jsem porad chut na sex. Po roce to vypada tak, ze vlasy zacaly dorustat, ale s akne bojuju porad. Bohuzel je to snad horsi nez v puberte.

  • @amet  měla jsem to podobně, koupila jsem si přípravky pro problematickou pleť a krmím se chlorellou a je to o dost lepší 🙂

  • Ahojte,ja by som sa chcela spytat?ja som uzivala novynette len par mesiacou a 29septembra som spinila len jeden den,a 2 oktobra som mala nasadit dalsie plato po 7dnovej pauze ale nenasadila som a dodnes nemam menzes je to normalne ked som anty uzivala len kratko?

  • Když jsem vysadila HA vrátili se mi problémy z puberty. Bolestivá, dlouhá a nepravidelná menstruace... Takže jen co se narodilo mimi s radastí jsem ji začala brát znovu 🙂

  • Sponzor fóra
  • Si hned otehotnela?

  • Takze ked som ju nrala kratko mala by som mat normalnu menstruaciu?

  • @holka1  ne, tak rychle to nešlo... asi po půl roce

  • @holka1  a těhotná nejsi?? 😮

  • No to este neviem pojdem lekarke,ale nemam ten pocit ze by som bola.len som chcela vediet ci mi to tak moze narusit ze by som nemala tak dlho.

  • Lebo strasne ma bolia aj prsia a mala som take jemne bolesti v podbrusku ako keby som mala dostat uz asi take 3 dni a teraz nic.

  • @holka1  Nic nelze říct s jistotou, ani to jaký má být cyklus po vysazení antikoncepce a zda má na to vlyv to jak dloouho jsi ji brala....každý jsme jiný
    Já musím zaklopat, ale zatím po vysazení vše celkem ok, žádné zhoršení pleti apod., ale je fakt, že po vysazení mám cca 2 týdny, tak uvidíme co bude dál....

  • @holka1 urob si testík, to môžu byť aj príznaky tehu 😉

  • @mattillda  no já musím říct, že co se týče bolestivosti při menses, tak u mě je úplně jedno jestli beru HAK nebo ne, vaječníky mě první dva dny bolí pořád a stejně tak i oblast beder. Pomáhá cvičení a když už to vážně nejde vydržet, tak nějaká ta pilule. Jediná změna je asi v délce cyklu, což je docela příjemné (alespoň něco)🙂

  • No tak zajtra pojdem kupit jeden.cudne je to ze dnes ma uz ani brucho neboli.a take tri dni ma bolelo akoby som uz mala dostat .tak uvidime co to.

  • @holka1 veru choď 🙂 a nešpinila si? resp. nebola ťa kríže, nepáli žáha , nie je ti zle z pachov?

  • Ahoj,
    já právě dostala první MS po vysazení po 39ti dnech. Plet stejna jako predtim, zadny zmeny zatim nepozoruju. HA jsem brala s krátkou prestavkou 8 let

  • Ja som ju brala len nejakych 5 alebo 6 mesiacou.

  • @zabka88  nie praveze vobec mi nieje zle.spinenie som mala tak pred mesiacom a len 1den.len prsia. ma bolia

  • @holka1 spinenie býva pri zahniezďovaní vajíčka, a je to už dosť dávno, testík by ti mal ukázať čo a ako, keď chceš viac o tomtoporadiť poď na modrého koníka do témy po lete 2011 skúšame.. zatím držím palčeky a ozvi sa ako dopadli testíky 🙂

Pridaj príspevok

    Nenašli ste čo ste hľadali?

    hľadať len v názvoch tém