Drží z vás niektorá Dukanovu diétu?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte baby, drží z vás niektorá Dukanovu diétu?
Odpovedať
@pitynka ano, druhá fáze se má zakončit zeleninovou podfází. A ta třetí fáze - to jsem se dozvěděla až z té knihy - se má rozdělit na 2 poloviny. V první je 1 hostina a 1 příloha týdně a v té druhé se to zvýší na 2 hostiny a 2 přílohy. ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@9ka teraz neviem či som to správne pochopila, druhú fázu musím ukončiť bielkovinovo zeleninovým dňom? lebo tretia fáza je celá bielkovinovo zeleninová okrem toho jedného bielkovinového dňa.. Ďakujem za radu teda:)
Odpovedať
Profilova fotka
@9ka a ešte sa ťa chcem niečo spýtať, nemôžem papať pečivo, bude to moc vadiť?
Odpovedať
@pitynka ano, druhá fáze se má ukončit bílkovino-zeleninovou, dále si přidáš 1 porci ovoce (nejvhodnější je jablko), 2 krajíce celozrn. chleba (v Lidlu mají toastový s přídavkem otrub), můžeš až 40 g tučnějšího sýra, ale ne hermelín a nivu (plísňové). může se nově jehněčí kýta (hurá tu mají na každém rohu... :-D ) a jakákoliv libová šunka - nemusí být dietní, ale ne parmská. Ankon tady na straně 154 hodila odkaz na knihu v pdf v angličtině, když si jí stahneš, můžeš si to po kapitolách dávat do překladače na googlu: http://translate.google.cz/ ;-)
Odpovedať
tady je ten odkaz na knihu v pdf: http://www.ulozto.cz/xPVJWfe/the-duka...
Odpovedať
Profilova fotka
@micak mne sa nechce uvazovat v duchu tak ti to napisem sem. nemala som ani jeden a ani nemam ziaden z priznakov ktore opisujes a to pracujem 12 hodin denne. poznam 90DD schudla som s nou len jedno co mi nevyhovovala bolo ovocie na ranajky. diky pekne vydzat na 2 mandarinkach do obeda. neskocila som bezhlavo do tejto diety kupila som si knihu a precitala a preto som sa rozhodla do toho ist. a mimochodom moja kamaratka ma od diabetologicky jedalny listok na redukciu hmotnosti a ked vyjmem ovocie, orechy, mandle a otruby je to to iste.
Odpovedať
s tou diabetologickou to moze byt pravda. upravila otcovi tak rezim, ze nenormalne schudol. je de facto vsetko, len cukry obmedzil, vela zeleniny a nic z bielej muky, vsetko tmave ci celozrne a krasne zbehol na vahe. nieco na tom asi aj bude.
Odpovedať
Profilova fotka
@9ka hej hej princíp chápem, iba mám problém s tým, že ja vôbec nemôžem pečivo kvôli diagnóze..
Odpovedať
@pitynka jako dočasně nebo už nikdy?
Odpovedať
Profilova fotka
vcera som dostala valentinsky darcek :-) same oriesky, pistacie, susene ovocie :-) mi ho bolo luto, ze tak sa dnazil a nechcel mi kupit nic cokoladove :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@9ka nikdy! môžem iba čisto biely rožok, ale tomu sa vyhýbam.. preto neviem čo robiť ďalej ale myslím si že dukanov chleba by mohol byť ..
Odpovedať
@pitynka jestli můžeš otruby, tak Ti asi nezbyde nic jiného. V té 3. fázi se jí to pečivo kvůli tomu, aby si tělo pomalu zvykalo na to, co přijde. A jestli pečivo nepřijde, tak si nemáš nač zvykat... ;-) @tinkylinky já jsem k valentýnu udělala guláš: srdce na rajských.... :-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@bambulka_9 vitaj v klube 10 dni v prvej fáze /vysrala som sa na to/ teraz už robým delenú stravu. No a za 10 dni som schudla 2 kg! :-( Celý čas som mala nafuknuté brucho ako tehotná v 7 mesiaci! :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@9ka otruby môžem, a od pondelka idem do 3 fázy, aj keď som chcela ísť na 54,3 a mám 55,5 lebo už vidím na sebe, že mi "trčia" kosti.. a veľká vďaka za radu :)
Odpovedať
Ahojte! Chudnutie s Dukanom ma tu vyhodu, ze ma stanovene pravidla a zaroven neuveritelnu flexibilitu v receptoch, ktorymi si vieme urobit jedalnicek udrzatelny na dlhu dobu. Ja verim tomu, ze schudnut sa da aj pri jedeni celozrnnych vyrobkov, ovocia atď. Ale uprimne, kto z beznych ludi si dokaze dlhodobo zostavit jedalnicek tak, aby vaha isla dole tak rychlo a efektivne ako pri Dukanovi? Myslim si, ze pre zdravu zenu nie su v jedeni chudeho masa, tvarohu, jogurtov a vela vela zeleniny ziadne rizika. Kto trpi zapchou - odporucam striedat 1-1 a v BZ den si dat na veceru leco s kockami morcacej sunky a 1-2 vajicka.
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte kočky, počujte na fórach som čítala, že baby si kupujú srvátku.. máte s ňou skúsenosti? ja som si ju dnes kúpila, ale neviem ako sa dávkuje na deň ..
Odpovedať
já mám syrovátku - používám jí pár lžiček pro zpestření otrubové kaše nebo tvarohovo-pudingové. Jako nápoj s vodou taky není špatná, ale má dost sacharidů, tak opatrně. Sice má míň tuku, ale víc sach. Porvnání (co mám doma) Syrovátka: B 12g T 1,5g S 77g Sušené nízkot. mléko: B 35g T 5g S 49g ale syrov. má spoustu vitamínů atd (B1, B2, B6, kys. listová, kys. pantotenová, Ca, Mg, P) Taky jsem zrovna řešila co je lepší... :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@9ka ja ju mám z tesca, ale na 100 g má 0,5 g tuku, a 76 g sagaridov.. a písala jedna kočka že sa smie až od 3 fázy, tak neviem teda...
Odpovedať
@pitynka já jsem o ní v té Knize nenašla ani zmínku, ale je mi jasné, že když má tolik sacharidů, asi se nemůže jíst na kila, to je jak s tím škrobem... já si dám tak 1-2 lžičky jednou za čas. Já jsem celkově takový dietní hříšník - 3 lžíce otrub atd...no, ani se nebudu chlubit, abych tu nekazila morálku... :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@9ka ja si každý deň dávam napríklad 3 pl sušeného mlieka do jogurtu alebo tvarohu :) a som v pohode.. no veď uvidíme, a škrob nepoužívam.. sa teším do tretej fázy..
Odpovedať
@pitynka tady v tom článku o syrovátce píšou něco o prvních dvou fázích... já se bez škrobu tedy neobejdu... přidávám si do otrubové kaše lžičku pudingu (banánový, čokoládový, karamelový nebo vanilkový), tak si obměňuji tu chuť, a fakt se po ní můžu utlouct... :-) Nebo valím tiramisu. Jsem prostě na sladký... :-) Omastek mi naštěstí nechybí.... :-)
Odpovedať
tak tady v tom článku o syrovátce: http://www.dieta-protal.sk/co-francuz...
Odpovedať
kdo se tu ptal na to goji - toto je přímo z ofic. webu: Útok fáze: jednu polévkovou lžíci denně - Cruise fáze: jedna polévková lžíce denně v etapě PP a dvě za den ve fázi PV. - Konsolidace fáze: dávka může být zvýšena na 3 polévkové lžíce denně.
Odpovedať
Profilova fotka
@9ka to tiramisu je super, tiež fičím na sladkom.. a tie pudingy sú bez cukru, či používaš klasické pudingy? :-) .. ešte sa chcem spýtať, je pravda že v 3 fáze sa zvyšuje denná dávka škrobu, kakaa, a sušeného mlieka? a ako je to s mliekom nízkotučným v 3 fáze, lebo už som čítala vo fórach všade inak .. ďakujem
Odpovedať
@pitynka klasický pudingový prášek Dr. Oetker. Tam není cukr - jen kukuřičný škrob, aroma, barvivo. O těch zvýšených dávkách nic nevím, ani jsem nikde nenašla kolik škrobu můžeš ve 2. fázi. Jen že pár lžiček, snažím se nepřekročit 3.. Zkus to pohledat na tom angl. webu v e-shopu nebo do receptů, tam je u toho vždycky poznámka... Taky se kouknu.
Odpovedať
@pitynka našla jsem: kakao není dovoleno v průběhu první etapy stravy Dukan odst. útok fáze). Dukan kakao je "tolerován" jídlo. Jedna čajová lžička dávka na den je povoleno.
Odpovedať
Profilova fotka
@9ka kakao sa snažím nejesť, a škrob naozaj už len keď je to nevyhnutné.. ja som na fóre na Broninej stránke čítala, že v 3 fáze je povolené o jednu lyžicu sušeného mlieka a škrobu viac - teda to by mali byť 3 PL na deň, a o 1 čl kakaa naviac, ale neviem čím sa teda riadiť. prečítam si a nájdem dúfam nejaké info k tomu. ale ty si v tom naozaj zbehlá ako vidím, máš super rady.. dnes si spravím to tiramisu asi :). a trocha sa bojím tej 3 fázy.
Odpovedať
Profilova fotka
@9ka takto to rozpísala kočka na fóre: Davky - v 1f vynechat v 2f - syr (naozaj menej ako 7% tuku!) najviac 30 g /den kakao - 2 kavove lyzicky!!!/den maizena - 2 polievkove lyzice/den co je asi 30g cancoloitte - 2 polievkove lyzice v 3f - vlastne prejdes pri vsetkych horeuvedenych z 2 na 3 lyzice, pozor pri kakau su to kavove lyzicky, a pri syre na 40 g.
Odpovedať
@pitynka co je to cancoillotte? našla jsem, že je to nějaký sýr...? já jsem zase na nějaké angl. stránce našla, že všechny "tolerované" potraviny se smí do 20g za den... Prostě až se váha zastaví, tak víme co vynechat... :-) já už jsem udělala takových dietních chyb z nevědomosti a vždycky se to zase dalo napravit. Hlavně nejvíc bílkovin... Já už se na tu 3.fázi taky těším, akorát v ní budu skoro celý rok... tedy jestli shodím ještě ty 3 poslední kila. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@9ka tiež sa teším len sa bojím, že naberem... a s tými chybami, to som isto aj ja urobila.. ja som chcela schudnúť 5 kg takže som bola v 1 fáze 3 dni, ale nakoniec ostanem pri 4 kg, dúfam to nevadí, lebo už mi to stačí... čiže ja budem v 3 fáze 40 dni.. :) to sa dá zvládnuť.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?