Svadobné prípravy v Žilinskom kraji

Zobraz úvodný príspevok
caute zilincanky, kedze jedina tema, ktoru som tu nasla od ziliny je "zilina-oktober 05" a ta bude zamknuta ked skonci oktober(a vela som sa z nej nedozvedela), tak otvaram novu... zaujima ma totiz uplne vsetko co suvisi so svadbou v tomto kraji. kde mat sobas, kde hostinu, s kym mate dobre a s kym zle skusenosti, aka vyzdoba frci v za, kde nakupujete a zhanate saty, prstene, ozdoby, oznamka, fotografov, kameramanov, ake zvyky dodrzujete.... proste vsetko co vas len napadne ja dufam, ze nas je tu z toho zilinskeho kraja aspon zopar a nejakej odpovedi sa dockam :-)
Odpovedať
Profilova fotka
no drahemu musim este koselu a kravatu...to sa chystam cez vikend a sebe nejaku spodne pradlo pod saty lebo nejak neveim zohnat oznamka my ideme objednat dnes :-)
Odpovedať
Profilova fotka
No ja musim milemu este vsetko, ale pre mna uz nastastie netreba nic. Aku idete kupovat kravatu? S tymi oznameniami sme sa zhodli :-D Ako dlho vam ich budu robit?
Odpovedať
kukuk!! Aké budete mať oznamká?? my sme mali so svadbainak.sk...jeden ich mtív, ale robili sme si to sami v PC- brácho je grafik, takže to bolo to isté a vytlačené v Canone na autobusovej stanici na tvrdý ozdobný papier a nastrihané doma..všetko nás to vyšlo do 500,- :-))))))))
Odpovedať
Profilova fotka
No tak to klobuk dole, ja co som obehala tlaciarne, tak je to teda o hodne drahsie. My sme si tiez dali urobit navrh grafikovi a vcera nam to konecne poslal hotove, tak sme sa rozhodli dat to vyvolat. Vyjde nas to o dost lacnejsie. Vsak cim skor odfotim a pridam do albumiku. Ako ste sa zabavili so susedovcami?
Odpovedať
Ja osm to vymyslela, viem,že sa to nemá, že copyright, ale tak prachy sa zídu.. Vytlačila somsi na obyc. papier farebnú verziu ich vzoru aj s pozvánkami ku stolu. Dala som to bráchovi..on to prekreslil jednoducho na pauzák, oskenoval v praci na PC, upravil mená, text, dátum atd a dal nam to napalene na CD. S tým sme prisli do Canonu, vybrali sme si typ vizitkového papiera- mierne ozdobný- taky 3D a povedali sme si, kolko kusov chceme. Takze sme platili len za papier a tlac. A vyzerá to super, nikto by nespoznal, ze je to takto urobene, ze to nie je original. Raz som sikovná, no :-D
Odpovedať
Profilova fotka
No ja som sa bola pytat v Norpale a tam im je jedno ci ti ich navrh, alebo mas svoj. Stale je to za 1400,- Co uz je teda dost. S foto to bude za polovicu :-) My sme chceli na oznamku nase fotky, tak musela byt nasa tvorba, tou to zacalo a potom sme si to dali vylepsit :-D Akoze na svadbe by vsetci radi vytlkli z teba nehorazne peniaze, takze si treba pomoct ak je clovek sikovny a nie je milionar.
Odpovedať
Profilova fotka
kravatu chcem dolatit k satam cize nejaku jemne smotanovu plus vreckovu do saka oznamka nam robi moja kamaratka aj s etiketami na vino a menovkami,,len neveim kde to dam tlacit
Odpovedať
Profilova fotka
Jeej tak to budete mat vsetko pekne v jednom motive :-) No ja som sa akurat dnes chystala poobzerat po papiery na menovky a etikety uz asi nestihnem, tak sa na to vykaslem. Este si chcem na tie oznamka vyrobit obalky, lebo ozdobne co sa predavaju su strasne drahe, ale uvidim, ci mi to pojde. Ak nie, dame do obycajnych :-(
Odpovedať
Profilova fotka
ja dam do obycajnych ...na to uz asi nebudem mat nervy :-)
Odpovedať
Profilova fotka
no kazda stihneme nieco ine. By som obdivovala tu, co stihne vsetko k dokonalosti =-)
Odpovedať
Profilova fotka
asi tak ..na to by som potrebovala roky a este prasule a nejaku uzasnu salu :-D
Odpovedať
Profilova fotka
A nakoniec to tak rychlo ubehne, ze ani nestacime zachytit, co sa vlastne vsetko zomlelo. Potom ostane len kazetu pozerat dookola.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
presne tak..prejde to tak rychlo ze az ..za chvilu uz budes mat po a ja eset dva tyzdne a tiez :-D
Odpovedať
Profilova fotka
:-D juuj uz aby to bolo. No ja pre dnes odchadzam. Idem pozriet kamosku s babatkom, tak sa tesim. Pekne popoludnie.
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj maj sa pekne :-)
Odpovedať
ahojte..tak som tu..ale som tááák ospalá!!! Nechce sa vam niektorej prísť mi poupratovať :-((( ?
Odpovedať
Profilova fotka
ja pridem a ty mozes ist za mna vybrat okna a dvere do domu :-D myslim ze by sme si obe odychli
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte, no ja vám prídem veľmi rada pomôcť a vy mne prídete pomôcť pobaliť všetky veci... Ach jaj, už neznášam sťahovanie. Sťahujem sa už asi 11-ty krát :-(
Odpovedať
Profilova fotka
jani tak to fakt nezavidim....11krat to je strasne vela =-)
Odpovedať
Profilova fotka
no a ešte raz ma to minimálne čaká, ale dúfam, že to už bude posledný :-| A čo, ako postupujete s domčekom? kedy sa môžem prísť pozrieť? Už sa vtieram, čo :-D
Odpovedať
11x?? veruze aj dost!! S našimi som to absolvovala ako dieťa 2x. Ja sama som sa sťahovala 5x a budem sa ešte 6x do Tepličky ku svokrovcom..no a aks a pošťastí tak aj 7x do svojho.
Odpovedať
Profilova fotka
ja som sa stahovala 2x raz vramci zv a potom sem...treti a dufam posledny bude na dom....jani no ideme menit okna a dvere a murari robia stierky....mohli by sme sa nejak dohdonut ...na prehliadku :-)
Odpovedať
Profilova fotka
no jasne, kedykoľvek to bude tebe vyhovovať. Iba utorky a štvrtky večer mám angličtinu... Takže inokedy môžem ;-) Evi, ver mi, že už mi to pekne lezie na nervy ]-(
Odpovedať
Profilova fotka
ok daco vymyslime :-| jani a kde si sa vsade stahovala ak to nie je tajomstvo :-N
Odpovedať
jani verím- a to ste este sami..s dieťaťom je to ešte trošku o niečom inom..zase meniť prostredie, ktoré pozná, kde si ho človek priniesol z pôrodnice, kde rástlo a učilo sa chodiť. Budú chýbať spomienky na miesto, kde sme mali prvé bábo a kde sa udialo všetko toto pekné..
Odpovedať
Profilova fotka
Nie je to tajomstvo. Takže s našimi som sa sťahovala najskôr ku starkej, potom sme išli bývať do dvoj-izbového bytu, potom do veľkého dvoj-izbového, potom do štvorizbového... Odtiaľ sme sa sťahovali do domu, potom k druhej starkej. To už bolo po ockovej smrti. ďalej sme sa presťahovali do bytu v Žiari, potom som bývala pol roka v Blave, v Trenčíne na dvoch miestach. ďalšie bydlisko so sťahovaním je svokra a nakoniec (doteraz :-D ) tento byt. No a teraz zase ku svokre... :-| Takže ja som už vystriedala niekoľko trvalých pobytov ako aj prechodné... Niekedy si pripadám ako vajce na vandrovke :-N
Odpovedať
Profilova fotka
evi to ti verim musi to byt tazske..mne bude luto aj za nasim podnajmom...lebo to bolo nase prve spolocne byvanie :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Evi, ja ťa plne chápem... Ja to zase poznám z tej druhej strany, zo strany sťahovaného dieťaťa. A ver mi, nebolo to ani pre nás ľahké, pretože boli miesta, z ktorých sa odchádzalo veľmi ťažko. Teraz už mám voči tomu vybudovanú takú nejakú imunitu a už sa na tie miesta až tak neviažem. Ale je pravda, že z tohto bytu sa mi bude odchádzať veľmi ťažko |-|
Odpovedať
Profilova fotka
no clovek sa obrni to je pravda |-|
Odpovedať
no Jani s tvojimi skúsenosťami už musíš byť vytrénovaná:-) Mne to dovtedy, kým nebolo bábo vôbec nevadilo..mám rada zmenu a často som ukecávala polovičku, nech sa odsťahujeme na rok niekde, kde sme ešte neboli- a kde môžme veľa turistikovať a málo dochádzať- ku Tatrám a pod. :-) teraz som skrotla ako baránok..budeme určite obidvaja plakať, keď budeme odchádzať odtiaľto..
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?