Svadobné prípravy v Žilinskom kraji

Zobraz úvodný príspevok
caute zilincanky, kedze jedina tema, ktoru som tu nasla od ziliny je "zilina-oktober 05" a ta bude zamknuta ked skonci oktober(a vela som sa z nej nedozvedela), tak otvaram novu... zaujima ma totiz uplne vsetko co suvisi so svadbou v tomto kraji. kde mat sobas, kde hostinu, s kym mate dobre a s kym zle skusenosti, aka vyzdoba frci v za, kde nakupujete a zhanate saty, prstene, ozdoby, oznamka, fotografov, kameramanov, ake zvyky dodrzujete.... proste vsetko co vas len napadne ja dufam, ze nas je tu z toho zilinskeho kraja aspon zopar a nejakej odpovedi sa dockam :-)
Odpovedať
ahoj leatea,akurat teraz citam ze byvas v UK a si zo Ziliny?a kde v UK byvas?
Odpovedať
ahojte :-) Kati super, ze ste stastne docestovali... teraz nech sa vam dobre byva spolu x-) a dobre si to teda pozariadujte, dufam, ze pridas aj fotky na strechu potom... aj tu postel vyberte dobru :-p :-D pridala som par fotiek do albumiku... zo svadby mojej naj-kamaratky: http://www.mojasvadba.sk/album/album.... aj na modru strechu... ako som slubila na stretku ;-) http://www.modrastrecha.sk/album/albu... vsetkym krasny vikendik prajem... Jani, dufam, ze dzem sa podaril ;-)
Odpovedať
ahojte baby..tak ako vikendujete? moni..som v zapadnom londyne..co ty? bam..no idem popozerat a potom tiez pridam vase foto zo stretka..
Odpovedať
lea..jeeej, drahy bol tiez vcera v Londyne..ale len 4 hodky :-) kym sa presunul do L.A., teraz uz vegeti na Havaji ja spracuvam materaily do prace...uz som urobila cely obrazkovy rozvrh (pre prvakov, kedze nevedia citat pisat asi tak polka, bude obrazkovy) a zapisala som asi 1O stran-----cinnosti na 1. tyzdnen, hry, zoznamovacie interaktivne hry, vyvodzovanei pravidiel a tak. fuska,a le bavi ma to :-D
Odpovedať
luko..no to som rada,ze uz konecne odletel..teraz vam uz nic nebude branit v svadbe..
Odpovedať
leatea no ja momentalne zijem v Channel islands,ale vela rokov som zila v London. Ty si mala prednedavnom svadbu v Ziline a organizovala si vsetko z UK?Ako si to vsetko zvladla?? :-|
Odpovedať
:-D :-D :-D no ale vobec sa mu nechcelo, sa tvaril, akokeby siel niekde do pracovneho tabora :-D ale myslim, ze teraz uz je v klidku, on len nerad zmenu :-N
Odpovedať
uprimne soms trasne rada, ze sme to prehodili ten termin, ked som videla tie prepozicie, jedine, co ma mrzelo, ze tam nejdem s nim. kludne by som urobila svadbu o dvoch svedkoch a za tie peniaze sla radsej tam. ale vtedy nas to nenapadlo a sanca, ze splni kvalifikacne podmienky nebola tak velka, cakalo sa s vysledkami az do nejakeho februara, marca.
Odpovedať
kati a ty ako po svadbe x-) ?
Odpovedať
moni..no vsetko som sa snazila dopredu zhanat a vybavovat..a aj vela cez maily..bolo to narocne,no mily bol na svk,tak pomahal..ale je to velmi narocne..hlavne,ked je clovek malo na svk.. luko..no ved niekedy urcite pojdete niekam spolu na exotiku..aby si si to aj ty vychutnala x-) a po svadbe? teraz sa aklimatizujeme v uk..ale zatial pohoda..uvidime ako to pojde s milym..a podla toho sa uvidi..
Odpovedať
leatea,no tak to si dobra ze si to vsetko zvladla,ja mam uz teraz stres....ale snad to dobre dopadne
Odpovedať
no hlavne si urci priority..a to,co tam chces mat..vsetko do detailov treba vediet..lebo tak to bude menej stresujuce..
Odpovedať
Článok sa načítava...
no ved snazim sa pomaly davat vsetko do kopy uz teraz aby som potom toho nemala tak vela naraz a aj tvoj uz manzel je slovak ci anglican?
Odpovedať
slovak je..a co tvoj? a ako zatial tie pripravy?
Odpovedať
aha no nie moj je anglican,tak prave ze o to to bude tazsie lebo vsetko bude vlastne na mne :-| no a zatial mame salu zajednanu a teraz v septembri ideme na SK tak ideme sa tam porozpravat ze co a ako a potom chceme mat obrad na hrade,tak aj tam musim skocit rezervovat... uz si dlho v Uk?
Odpovedať
a kde bude svadba a kolko hosti? som tu zatial rok..a este par tu pobudnem..zatial sa neni kam ponahlat.. idem si uz lahnut..
Odpovedať
no svadba bude na SK a nebude velka svadba,tak okolo 80 ludi,bude to tak pol na pol...takze ja sa musim postarat nie len o svadbu ale aj o ubytko,prepravu,preklad.... :-|
Odpovedať
Profilova fotka
Monikac, nemusis sa bat organizovania z UK, my budeme mat tiez svadbu na svk a da sa to v pohode zvladnut. Sice sme zacali vsetko organizovat uz v januari (svadba v septembri) ale len koli hudbe, kameramanovi a fotografovi, lebo ti dobri byvaju obsadeni aj rok dopredu. A s ubytkom, prepravou a prekladom ta uplne chapem, ja som tiez mala tuto dilemu, ale zvladli sme to... Ak potrebujes nejake kontakty, staci tu len napisat, baby su tu velmi zlate a vzdy dobre poradia. :-)
Odpovedať
Ahoj monku78,tak aj ty si mala take organizovanie?!a ty mas uz svadbu za rohom,tak to uz mas urcite vsetko popremyslane a povybavovane....ako si to vsetko zvladla?a tvoj nastavajuci je tiez anglican?
Odpovedať
Profilova fotka
fungovali maily a internet.. Nejake veci osobne, sice som planovala ist na svk len 2 krat behom pol roka ale mali sme aj 3 pohreby v rodine, tak som bola doma kazdy mesiac. Tak vtedy bol cas aj nieco obehat osobne a nebolo toho tak vela naraz. Mame zlateho pana farara, tak obrad bude v slovencine aj anglictine. Ano je anglican, sice my sme uz manzelia - civilny sobas sme mali minuly september v Anglicku. Mate vela hosti z UK? My to tiez mame tak 50:50.
Odpovedať
Takze vy nebudtete mat vobec tlmocnika ani na preklady prihovorov a tak?A kde si si davala prelkladat vsetky papierovacky?Vies mi poradit niekoho v Ziline alebo okrese? No my budeme mat tak 40 z kazdej strany....takze spolu 80 ludi co nie je az tak vela.Mame uz zajednanu salu,teraz v septembri idemem na SK,tak sa tam ideme presne dohodnut co ako. A kde ti UK ludia priletia do Bratislavy alebo do Ziliny?
Odpovedať
Profilova fotka
Tlmocnik nebude, lebo farar rozprava anglicky. My mame sobasny list odtialto, len este cakam na appostile z vyssieho uradu. Vy to budete mat trochu ine, lebo vas pravoplatny sobasny list bude vydany na slovensku. A vsetko sa musi vybavovat na Osobitnej matrike v Bratislave. Skus zajst za matrikarkou v mieste bydliska a ta ti povie presne co mas spravit. Co sa tyka prihovorov, moj a jeho ocino budu mat prihovory na zaciatku hostiny. Oba davam prekladat a kazdy host dostane kopiu toho prihovoru ktoremu nerozumie. Ja budem mat prihovor pre obe strany o polnoci. Prekladatelov v Ziline je dost, ani ja to este nemam hotove. Dam ti potom kontakt ak budes chciet. Aj my mame okolo 80 ludi. Murinko tu mala dobru napad, spytat sa na SAD v Ziline, prenajimaju autobusy aj mimibusy. Asi to spravim tak, ze ho objednam a rovno ich vyzdvihne z letiska v Bratislave. Ako dlho si v UK?
Odpovedať
No my sme uz na matrike boli a uz nam teta dala formulare,ale bohuzial o tom nic moc nevedela....ale bola celkom v poho a volala na matriku do Blavy a zevraj to nebudeme musiet ist osobne zaniest do Blavy,staci ak to zanesieme na nasu matriku ale nemoze to byt viac ako 3 mesiace pred svadbou... No my budeme mat autobus v den svadby,ale nam ludia z UK budu prichadzat rozne,teda jeho rodina ako tak spolu,ale niektory ziju v UK a niektory v Skotsku,tak lety budu mozno podobne a kamosi su vacsinou zo Skotska,tak oni pojdu spolu,tak musim zohnat nejaky mikrobus pre nich...a neni to zly napad ist na SAD,dakujem za radu,pojdem sa popypat teraz ked pojdem domov. Ja som tu 10 rokov a ty a kde v UK zijes?
Odpovedať
Profilova fotka
Oni to z matriky v mieste bydliska posielaju do blavy. Aj my to mame take rozhadzane s letmi, ale dala som im na vyber dva, takze budeme musiet zorganizovat odvoz na 2 rozdielne dni. Ja som na juhu - Aldershot Hampshire, asi nepoznas - armadne mesto. Ja som tu tiez 10 rokov, tak to sme asi v rovnakom veku... :-) Kde si ty?
Odpovedať
no snad aj ano ak si rocnik 78..???tak to potom urcite hej.Isla si do UK hned po skonceni skoly? Ja som momentalne v Channel Islands,to su take mensie ostrovy medzi France a UK,ale spadaju este pod UK,ale predtym som byvala v Londyne a potom v Edinburgh. A po svadbe sa vraciate naspat do UK?
Odpovedať
Profilova fotka
ano, rocnik 78 :-) Isla som tu rok po skole. Asi aj ty, ze? Este na par rokov urcite spiatky do UK a potom sa uvidi. On je v armade, tak sa asi niekolko rokov budeme stahovat hore dole. Co robi tvoj drahy?
Odpovedať
Tak to je nahoda a na aku skolu si chodila a kde ked si bola na SK?Ja som chodila na Economicku v Zilne a po skonceni v tom roku v Decembri som odilsa do UK,akoze na 6 mesiacov a este som stale tu.... To manzela asi moc nevidavas ci hej??no moj robi HR managera v Hotely tu a preto sme sa tu aj stahovali koli nemu a na rok,po svadbe sa zase stahujeme,ale este neviem kde presne,tiez sa veru budeme stahovat,no ale co uz...a kedy ste sa vy brali v UK?
Odpovedať
Profilova fotka
Ja som chodila na hotelku do Cadce. Aj ja som isla len na rok... Prave ze teraz sa vidavame dost, je to lepsie ako pred 7 rokmi, to bol v kuse na nejakom cviceni na 3 mesiace, pol roka a tak. Aj ja robim v hoteli. Vsak co ine? Chystate sa zostat natrvalo tu?
Odpovedať
Zatial ano,ale moj drahy miluje SK a on by tam isiel aj zajtra ale teraz urcite nepojdeme mozno o par rokov to bude lepsie,hlavne ten jazyk pre neho...sice vie dost dobre Slovensky,ale take formalne slova je mu tazko.A tvoj manzel rozprava slovensky? Ozaj a co saty na svadbu mas z UK alebo si poziciavas z SK>Vsimla som si,ze sa ti pacia take ako mne ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
My sa urcite na sk stahovat budeme akonahle to bude mozne. Uz sme si vybrali aj miesto na domcek. Aj jemu sa tam paci, sme tam 4 krat do roka. Uci sa po slovensky, cd, dvd a knizky u nas funguju, zakladne veci v pohode, ale na normalnu konverzaciu este slabe. Saty som si dala sit, este sice nie su hotove, typicka ja, vsetko na poslednu chvilu. :-) Ako si na tom ty?
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?