Svadba 02.10.2010

6. feb 201110540
  • hehe, nejlepší je napsat v ruce, naskenovat, zvektorizovat a upravit 😃

• zvekto..co?? do thoo se pouštět nebudu 😃

• maithai: zatím mám jedno vybrané, ale úplně odvařená z něj nejsem, nevím, možná nakonec zvolím nějaké hezké psací na jméno (i hůř čitelné, jméno si každý domyslí) a zbytek bude tiskacím, problém je, že kamarádka, co mi dělala návrh, je pryč, takže už to nemám s kým řešit a já moc grafice neholduju....ale když bude nejhůř, tak to nějak v PS zmatlám.

• Sponzor fóra
  • ifoun: držím pěsti

• maithai: zvektorizovat:o) To je takovej pěknej proces, kdy si naskenovanej obrázek (něco jako fotku) převedeš do křivek a s těma si pak děláš co chceš. Nožičku taháš kousek do leva, háček uděláš do lepšího obloučku a tak:o)) Veve nedoporučuje zrovna nejjednodušší techniky pro laiky:o) Jako já bych to asi zvládla, udělat si vlastní písmo tím způsobem, který ona navrhuje, ale že by se mi do toho chtělo? Ani omylem:o)) Stačí, že jsem se crcala s vlastním oznámením.. Ještě do něj upravovat celý písmo... To fakt ne:o)

• Maithai: docela se mi líbí Scriptina (je i na tech českých fontech), ale asi jen na jména, na celý text je to moc zdobné, takže zbytek prostě v tiskacím, je tak udělaný originál oznamka, podle kterého ho dělám..a kupodivu to nevypadá zle.

• Civet: ty to máš dokonalé, není třeba nic vekto...no víš co 😃
    ifoun scriptina se mi taky líbila: ale jak říkáš, je hodně zdobná, takže tak na titulky, nadpisy, jména.. 🙂 snad něco hezkého vybereš

• maithai. já jsem schválně použila ten "nejhnusnější" font, umocnilo to ten strohej dojem:o))

ifoun:Jen jestli můžu radit, na jedný stránce (nebo obecně na oznámení a pozvánkách) použij max. 2 různý fonty. Pokud jich použiješ víc, tak to bude působit přeplácaně. A za sebe bych raději zvolila stejnej font na celým oznámení (a pozvánkách ke stolu) a vaše jména napsala kurzívou a nebo větším fontem / tučně. Použila bych ke zvýraznění jiný prostředky než odlišný font... Ta sciprina je vážně hodně zdobná a hodí se jen na text, u kterýho si člověk domyslí, co to má být (třeba the end na konci filmu:o)).

• civet: já právě řeším, že dva fonty, ja jsem hrozná konzerva, takže i s tím mám problém 😬 Ale na tom origoš oznamku jsou právě dva, jedoduché tiskací na text a pouze ozdobným písmem (něco jako scriptina) jména. A nevypadá to zle. Já bych radši všechno jedním fotnem, ale nenašla jsem takový, který by mi vyhovoval: psací, ne nějaký hnusný obyč, ne moc zdobný (kudrlinky), čitelný, s diakritikou....

• ahojte, my sme dnes dokoncili oznamko, mena sme dali scriptinou ale text inym menej ozdobnym pismom a to z dvoch dovodov, nezohnali sme scritpinu so slovenskou diakritikou, takze nam par pismen s makcenmi chybalo, ale spravili sme to z dvoch fontov aj z toho dovou, ze scriptina je fakt trosku moc ozdobna a asi by tych sluciek uz bolo trosku privela, ale oznamko je supeeer, tesime sa z neho, ved uz bolo na case, najvyssi cas rozdavat 😉

• Která pravidla porušuje: | Zruš já se snad zblázním, tak v sobotu se setkali naši a přitelovi rodiče, všechno podstatné zařizujeme my, jim jsme dali zákusky a ranní pohoštění. Mamka si domluvila, že guláš budeme dávat v hospůdce, pak se přijede k nám.. jejich strana to doma odkývala, ´pohoštění pro hosty ze ženichovy strany nechystají vůbec. ted napsal jejich taťka přitelovi, že je to šíleně komplikované, přítel mě, že jaktože mamka zařizuje bez našeho vědomí a co já s tím??? asi se zblázním, pořád něco! Jejich strana u nás na návštěvě tvrdila, že vůbec neví, kde máme hostinu, no bodej, když nás u nich doma nikdo neposlouchá, přítelova maminka si ani za jejich stranu nezamluvila koláčky, jen na výslužky, do restaurace nechce dovézt nic, naše mamka se jí to styděla říct, já se z toho asi zvencnu!

Holky, jak máte ranní pohoštění? Sjedou se k vám všichni hosté? Nebo jen z nevěstiny strany? (nebydlíme zrovna vedle sebe, ale cca 40 km daleko)

poraďte,.,.

• My jsme to vyřešili tak, že ranní pohoštění máme v naší oblíbené kavárně kousek od našeho bytu, kde se sejdou obě strany. K nám do bytu by se 50 lidí nenacpalo, mě by rozčilovalo, že s e mi tam někdo motá, když se já chci motat v koupelně. Navíc představa, že večer před svatbou nebo nedej bože ráno ještě patlám nějaké jednohubky, no ani omylem....
    A s koláčkama to máme tak, že mamka nám dovezou moravské (dle počtu, co jsem jí nahlásila), já si ještě tady doobjednám české a bude. Výslužky jsem zrušila, jídlo si řešíme všechno sami (krom těch koláčků z Moravy, ty v Pze holt neseženu...)
    Jo a to se mi fakt povedlo, dostala jsem v pátek vzorek koláčků na ochutnávku a na poměření velikosti (zdarma) a v pátek jsme odjížděli na Moravu a já je nechala na pianě 😞 V neděli už byly takové tuhé a trošku suché, ale tak otestovali jsme a jsou moc dobré 🙂

• Vzhledem k tomu, že naši bydlí ve velmi malém bytě, tak je nehodlám stresovat tím, že jim tam budu rvát 40 lidí. Takže ranní setkání proběhne v restauraci, kde budeme mít pak i hostinu a večerní mecheche. Všichni se sejdou tam, nedělíme moje a přítelovy hosty.
    A s koláčema to máme tak, že každá strana rodičů si objedná, co bude chtít vzít do práce a po sousedech. Na svatbu a do výslužek budeme brát koláče od přítele z vedlejšího města (jsou osvědčené a levné). S maminkama cheme jestě domluvit, že by napekly nějaké drobnější pečivo do výslužek. Zákusky budeme taky brát od přítele z vesnice (opět jsou osvědčené a levné). A rodiče seznámíme až na svatbě, dřív na to nebude čas..

• díky za zpětnou vazbu, vidím, že snídaně - guláš, mimo domov nevěsty není nic divného a jsem opravdu za - i pro větší klid v rodině a phoodovější ráno 🙂
    a co se týká dělení hostů - nevím, my s přítelem bydlíme od sebe cca 40 kilometrů, možná by bylo dobré, kdyby se sešli až před obřadem a ne všichni u nás...navíc mamka je tam všechny nechce.. :-/

• Hmmm, dělené hostů neřešíme, jediné "rozdělení" by mohlo být u rodiny, což je celkem cca 10 lidí, zbytek (40) jsou společní kamarádi, takže není jak dělit (a dělit podle toho, kdo se s nima znal dřív, to by bylo hodně ujeté 🙂 ). A nemůžou hosté od ženicha být taky v nějakém podniku před obřadem? Třeba někde právě v Malenovicích, aby to pak měli kousek na obřad.

• Sponzor fóra
  • to bych ráda, tam to ale neche nikdo zařizovat... maminka přítele pro ně nechystá vůbec nic a doufá, že u nich ráno nebude nikdo... jak se chceš k takovému přístupu stavět..

• Hmm, tak ať dojedou až na obřad, nemůžeš se starat o všechny 😬

• asi tak 🙂 první rodiná bitka - a ještě před svatbou 😃 aspoň, že my dva jsme to včera probrali v klidu a držíme při sobě...

• Njn, jak to člvoěk řeší takhle "na dálku", ak se něco v tomto duchu vykytne, proto jsme to odrzle udělali u nás doma, i když většinou je to v bydlišti nevěsty nebo ženicha. Držíme se hesla: komu se to nelíbí, ať si.... víš co, že? 😎

• maithai: a nemůžete to udělat tak, že ráno všichni dorazí do hospody na ten guláš, tam se občerství a pak pojedou tebe už jen vyzvednout? Že by se u vás doma už nikdo nehostil? Nebo max. koláčkama?

Já jsem byla jako host na 4 svatbách a 2x se hostilo u nevěsty doma, 1x se všichni sešeli až před obřadem, 1x se hostilo v restauraci. Jako nejlepší varianta mi vychází ta restaurace, odpadá stres a honičky pro rodiče nevěsty (případně pro další hosty, kteří se angažují v organizování). Já jsem na poslední svatbě fungovala jako pomocná ruka (to se hostilo u nevěsty doma), takže jsem se ráno hned nachystala a pak lítala vítat hosty, dávat jim vývazky + jim nabízet koláčky a tak. Během dvou hodin jsem se já sama vůbec nenajedla, nesedla si, protože nebyl čas, docela peklo.

• jako ono to určo bude v té restošce, akorát mamka tam chce hostit jen hosty z naší strany a ty ženichovy chce nechat na druhé mamce, a´t si to zařídí podle svého... doma bude jen slivka a koláčky

• No holky, jak tak čtu, tak nevím nevím jak to dát dohromady. Naši hosté (teda ne ty plzeňský - to jen přítelovo rodiče) se sjedou asi jen před barák pro nazdobení aut a moje rodina, která pojede 100 km přijede před obřadem k nám. Dostanou chlebíčky (přivezeme od přítele z práce z kantýny - mají je za hubičku), kafíčko a bude i nějaký ten frťánek, když budou chtít. Nebudu z toho dělat kovbojku, ale doufám, že to nějak dopadne.
    Dneska mi přišli botičky, tak si je musím vyzvednout, bohužel ale můžu až ve čtvrtek. Jsem na ně zvědavá.

• já si jedu pro botičky ke kamošce příští týden a jsem strašně zvědavá!!! 🙂

• Já objevila moc hezké v Adině, ale stojí 1600, tak nevím... je to docela palba, ale zase první hezké světlé, co jsem viděla 😞 A navíc mají plnou špičku, takže by se vyřešil problém s pančoškama 🙂

• nechce se mi dávat tolik za botky 😞

• Mně taky ne, taky bych radši našla nějaké dokonalé za 400, jenže je to dost náročný úkol 😞 Nejvíc mě štve, že to v salonech mají hrozně nadsazené (ceny), ale zas nevím, kde to sehnat jinde...

• Já bych i 1600 za boty dala.. ale jen v případě, že by byly pohodlné a opravdu se mi líbily (a ideálně by byly využitelné i po svatbě). To byl přesně ten problém s botama ve střevíce a více - pohodlný a sedící na mou mamutí nožku byly jen jedny, ale nelíbily se mi a navíc stály snad 1800.. Do salonů asi ještě zajdu, ale předpokládám, že tam budou mít hlavně střevíčky, který se pak absolutně nehodí k ničemu jinýmu než k těm svatebním šatům..

• civet: tyhle právě byly použitelné i po svatbě, jinak bych se na to vyprdla, ale takhle nad tím pořád uvažuju...

• ifoun: nemáš jejich obrázek?

• cha, já mám botky za dvě stovky z Aukra 😃 krásné šampáň krajkové... no prostě jsem je nikde jinde neviděla 😃 a jsou mi akorááát, juhůůůů 🙂

na druhou stranu nemůžu sehnat světlé baleríny ve velikosti 35 na naši odpolední rockenrollovou párty, chjooo :/

Pridaj príspevok

Nenašli ste čo ste hľadali?

hľadať len v názvoch tém
    Odporúčaní dodávatelia
    Celá SR..
    Svadobné foto - video
    Rodinné foto - video
    Letecké foto-video DRONOM
    Book,glamour
    Fotoatelier
    Ponúkam Vám svoje foto služby na Vašej svadbe. Pozrite si moje portfólio.

Svadba je v váš veľký deň D. Prežívate okamihy ktoré sú mnohokrát iba raz v živote dovolte nám aby sme vám ich zachytili ako nikto iný .
    Články od našich partnerov
    Vyberáš svadobné oznámenia? Tieto trendy si zamiluješ!
    Bojnice: Dokonalé miesto pre romantické medové týždne
    Obálky na svadbe sú minulosťou – inovatívna svadobná aplikácia Modrá stužka
    Archív článkov od partnerov