Svadba 06. 08. 2011

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte... mate niektorá tieš svadbu v tento datum?? mate už čo to pozhanane či ako??:D
@mishita2401 to by sme dostavali matersku aj ked nemame odrobene?? ;-) podla mna musime mat odrobene ved nam nejdu ani odvody do socialnej poistovne a nebudu nam moct z coho platit matersku :-)
Profilova fotka
@nikuska1987 - materskú nie, ale rodičovský príspevok 190 eur plus 20 eur prídavky... a ak si začnete platit dobrovolne nemocenské, tak máte viac...
@martinkatinka konecne niekto kto ma dal do obrazu,,,heh ,,,dakujem ti :-) aj tak prijem je vyssi v praci a dieta je pre nas momentalne velmi nakladne takze na rozhodnuti to nic nemeni :-)
@nikuska1987 hadzanie kytice a podvazku mame urcite...no aspon by sme chceli ked sa na to nezabudne...:D a unos chcu kamarati...ja neviem...som na vazkach ci ano alebo nie...neriesim...ked bude bude a ked nie tak sa urcite neurazim...a ty unos mas?
@puffu kyticu ja hadzat nebudem kedze je zo zivych kvetov a ani podvazok u nas nieje taky zvyk :-) ani unos mat nebudeme moj drahy nechce aby mu niekto uniesol nevestu heh :-) :-) :-)
Profilova fotka
@nikuska1987 a mishita2401 - a tak sa spýtajte na to dobrovolne poistenie...potom by ste mohli mat materskú aj 600 eur a to je niekedy lepšie ako plat! A si vezmi, že aj porodne dostanete a ak máte súrodencov, požičajú vám vecičky ... všetko sa dá vyriešiť.... my sme zas nad peniazmi nerozmýšľali, ale to je iný príbeh.... a náklady?? no ked som to počítala, tak mesačne bábo výjde min. 100 eur, to je mliečko, plienky, kozmetika...nepočítam nejaké sporenie preňho....tak je to dosť, ale za tú cenu ti nič iné takú obrovskú radosť neurobí... Ale beriem, že najskor treba to bývanie, je to veľmi rozumné....
@martinkatinka my najskor sme sa rozhodli toto poradie svadba, byvanie, dieta :-) ratala som ze dieta mesacne stoji aj 200 eur vobec nemam predstavu kedze deti nemam a ani moja sestra ta ma len 20 a este studuje :-)
@nikuska1987 no ja viem že nie matersku ale ja tomu tak hovorim :D @martinkatinka no o tom som už počula to dobrovolne postenie-ale nemaju to rušit??? @puffu ani ja nebudem hadazt kyticou :D....nechcem si ju zničit.. :D... ale možno ju dam /požičiam/sestre nech sa už do toho roka vyda :D
@mishita2401 ach take veci ako materska a dobrovolne poistenie neriesim :-)
Profilova fotka
@nikuska1987 - to je veľmi dobré poradie....a možno 200 eur keď bude vačšie
@martinkatinka aj my di myslime ze poradie je dobre a preto to si to tak predstavujeme,,,, :-) ,,,no to ano cim vacsie tym viac penazi :-) a ty ako mamina pripravena na svadbu?? :-)
@mishita2401 tak u nas to je tak pred polnocou...lebo uz nebudem nevesta a tomas zenich tak on nebude mat pierko a ja kyticu...a budem hadzat tu moju...najprv som chcela ze dame urobit inu ale zbytocne... @nikuska1987 no ono tie zvyky su vsade ine...my si nevieme predstavit mat na svadbe scenky au vas je to normalne...ono to asi kazdemu take veci pridu cudne ked sa s tym nestretava
Článok sa načítava...
@puffu @nikuska1987 ja ešte ani neviem čo na tej svadbe presne bude...či budu nejake sutaže ako že ženich si ma bude hladat podla nohy alebo ja podla neviem čoho :D heh... ešte sme to neriešili :D a viem že u nas sa hadzal zavoj- ale ak ho mat nebudem tak nič nebude :D..
@puffu ved to nech si kazdy par urobi tak ako uzna za vhodne a riadi sa aj zvykmi v danom regione :-)
@mishita2401 ani ja neviem co bude u nas ,,,to je zalezitost starejsieho ved zaco ho budeme cvakat heh.... :-) ....on povedal, ze nam neprezradi co tam vsetko bude
@nikuska1987 no tak ja sa spolieham na kapelu že niečo vymysli..u nas je to tak :D
@mishita2401 tak mi to tiez az tak vellmi neriesime, netreba mat vsetko naplanovane, treba aj nieco spontanne ...:) no jasne ze redovy a pustanie balonov mat naplanovane treba ale ostatne veci ako hadzanie kytice, rezanie torty atd. bude kedy to pride... inak som uz vcera objednala sladkosti pre hosti, kosik na pierka a aj vankusik a este take vrecuska na sviecku pred vstupom do saly... @nikuska1987 my starejsieho mat nebudeme, ja som ho hned na zaciatku kazdemu zakazala vybavovat lebo mne by to islo iba na nervy...:D proste ja taketo veci nemusim...:D teraz v sobotu mali tiez starejsieho ale iba na prihovor...a ten bol super...inak tam iba sedel...
@puffu no ved to a ako vrecko na sviečku?? to čo je?? :D... ja premýšlam že si kupim jeden lampion a pred polnocou ho vypustime :D ale viac ich nechcem-lebo sa to nemože tak len jeden :D... a ja kyticu hadzat nebuddem a krajat trotu tiež nie :D- u nas sa kraja až na popravkach :D-a preto mame dve-jednu doma v chlade a jednu na sale..aj ked to bude škoda...
@mishita2401 to je take ako keby vrecusko na desiatu, je tam nejaky obrazok, dnu dam piesok a sviecku z kahanca a ono to pekne osvetli priestor vonku, svadba ide v tomto style tak nech je aj nieco vonku ked sa budu vypustat lampiony....
@puffu jaj :D to budeš mat teda vymakane :D pekne to je velmi :D
@mishita2401 dakujem...:) len dufam ze nebude prsat...:D ale nevadi...ved nejako sa to poriesi potom...dnes som pozrela a uz iba 58 dni....boze ako to rychlo bezi...ved nedavno bola 100vka a o chvilu tu je 50tka...som uz aj zacala oznamenia rozdavat nejake tak som rada ze boli pozitivne odozvi....:) no a ty si nejako postupila odkedy som tu nebola? Ako svadobne saty? No inak ja menim topanky, idem kupovat nove lebo spicate sa mi budu velmi zamotavat do spodnicky podla mna...
@puffu no šaty mam už skoro týžden v albume už odskušane :D aj popolnočky..si sa ešte nepozerala?? no hruza :D
@mishita2401 no idem hned kuk...:) no este som si vsetko nepozerala...no vies kolko sa mi tu toho nazbieralo za ten tyzden co som tu nebola...:D
@puffu no čo teda na ne hovoriš?? :D
@mishita2401 pozerala som...velmi su pekne a sedia ti super...aj tie po polnoci....budes velmi krasna...:) a vyzeraju ze su lahke...len potom si davaj na svadbe pozor lebo aj tomasovej sestre potrhali saty kde bola cipka...a to bola asi 10cm siroka diera...ale neplatila nic za poskodenie...aspon ze tak...:)
@mishita2401 ved to ze vsade su ine zvyky :-))
@puffu to boli podla mna zase zbytocne vyhodene peniaze ked tam len tak sedel,,,,,,,,,ja som bola na svadbe kde nebol starejsi a bolo to uplne nudne a nezorganizovane podla mna cize kazdy ma na tieto veci vlastne nazory :-)))
@nikuska1987 podla mna vsetko zalezi od hudby a od partie...niekto sa na svadbe bavi a niekto nie...neda sa vyhoviet urcite vsetkym..niekomu sedi ludovkov hudba a niekomu moderna...a ako si napisala kazdy robi svadbu tak ako chce a ako sa paci tym dotycnym novomanzelom...
@puffu presne tak ako si napisala,,,hlavne nech sme zdravy a nech je uz den D :-)
@puffu juj no..ale tak ja budem mat vypnutu vlečku :D...a dufam že sa po mne ludia nebudu ,,hadzat " :D

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?