Svadba 12. 9. 2009. Je tu ešte niekto s týmto dátumom?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte, je tu este niekto s takym istym datumom?
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte baby....fuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu...ja som normalne prekvapena, ze ako sa to tu neskutocne rozbehlo...no skratka pomoooooc... Snazila som sa sem uz niekolkokrat napisat, ale mam doma taky uzasny internet, ze som z toho cela hotova, pokazde ako som to uz posielala, tak mi vyplo explorer a hotovo... Chcela som reagovat este na predchadzajucu temu a uz to tu skocilo do uplne niecoho ineho. Inak sranda, ked sledujem tie pripravy a je mi az zvlastne, ze ja sama sa vydavam, sa nad tym stale tak zamyslam. Ani si neviete predstavit na akom mnozstve svadieb som bola....minimalne 120 ich mam za sebou. Spievam totizto v jednej kapele a s nimi som teda preskakala uz vselico, tak vam viem aj vo vela veciach poradit, ak by ste teda mali zaujem popytat, ak budem vediet, tak pomozem.... Este k predchadzajucemu my sme obaja dostudovani ing, ja mam 25 a moj drahy ma 26 rokov, neviem, ci mladi, alebo stari, ale uz sa vcelku citime na svadbu :-) Co sa tyka temy babatko....neviem, ci sa tu najde este medzi vami taka nevesticka, ktora planuje aj s drahym babatko hned po svadbe, ale ja taky poklad doma mam ;-) My sa budeme pokusat hned po svadbe a bola by som rada, keby sa zadarilo , deticky su uzasne stvorenia 8-) Co sa tyka ludi, my budeme mat okolo 60 + nejake tie navstevy, takze taky priemer, i ked ja osobne by som chcela vacsiu svadbu, uz len kvoli tej zabave...viem, ze na vacsich svadbach je to lepsie, ale vsetko zalezi od toho, ako sa ludia radi bavia ;-) Tak sa zatial majte krasne....som sa rozpisala, tak sa musim zastavit... :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte baby! :-) Kathrin - ty spievas? Super! Uz sme dve. ;-) Sice mam taky dojem,ze tie vase piesne maju uplne iny charakter ako tie nase... My so zborom spievame v kostole a hlavne akcie su svadby. Na prve pocutie sa to zda trapne, ale inac mna to bavi. Svadby mam rada, vzdy si mozem podrobne "prestudovat" vyzdobu a samozrejme aj nevestu... ;-) Co sa tyka deticiek, po svadbe by som nad tym zacala pracovat aj ja. A ked sa nepodari, ziaden problem, ved som este mlada, len by som k tomu nechcela branit po septembri.. :-) Lenze moja druha polovicka by sa chcel este rozpracovat a trosku tak uzivat si zivot v dvojici. ]-( Baby, pocuvajte, kedy treba svadbu nahlasit na fare?
Odpovedať
Na fere co najskor ja sa sice vydavam na urade ale kamoska sa vydavala v kostole a naklasovala to teda riadne v presdtihu.
Odpovedať
Profilova fotka
Ja byvam v takej malej dedine, takze predpokladam, naval na septembrove svadby urcite nebude. :-) Som zvedava najma ohladom papierovania. Neviem ako to chodi, ci tam treba nejake vybavovacky, co chce cas... Nie som v tejto teme doma - este v zivote som sa nevydavala... :-D
Odpovedať
Ahojte babule, vsetkych vas zdravim :-) Kathrin17, mozem Ta poprosit o radu? este nemam hudbu na svadbu a rozmyslala som, ze by som chcela taky mis-mas veci...na hostinu (ktora bude v Piestanoch) by som chcela na par hodin nejaku dobru cimbalovku, nejaku dobru ludovu skupinu na tradicne pesnicky a potom neskor DJ. Vies o niekom, koho by si mi mohla odporucit? Takisto na cepcenie nejaku dobru ludovu skupinu, ktori by ma mohli prist ocepcit a trochu zaspievat/zatancovat. Zhanam aj kameramana - kocky nemate nejake odporucania? Najlepsie vsetko okolie Trencina alebo Piestan :) Ja som momentalne v hufe planovania, zajednavame hotely pre hostov (kedze vacsina bude zo zahranicia) a hladam tu hudbu a kameramana. Zvysok bude nasledovat ;-) Papa zatial!
Odpovedať
roxan - neviem ako v dedinkach no september a oktober v meste je svadbami preplneny lebo je vonku tak akurat ani nie teplo a ani nie zima.a papierovania som ja osobne zatial vela nemala ale vsade kam pojdes a nieco si zarezervujes tak pytaj si o tom aj doklad lebo sa moze stat ze sa stane kiks.
Odpovedať
Profilova fotka
Vdaka mojko2223! :-) Asi sa zastavim niekedy u farara a poviem mu, nech rataju s nami v septembri a spitam sa aj na tie statne veci okolo.
Odpovedať
Myslim ze na faru ti treba rodnylist, krstny list obcianku a este volaco proste len tak si ta nezapisu a mala by si ist aj s nastavajucim a presne sa dohodnut oni su vsede aj na urade a aj v kostole pedanti.
Odpovedať
Profilova fotka
No, jasne. Dik za rady x-)
Odpovedať
nemas zaco
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj athena, podla mna co sa tyka cepcenia a aj ludovej kapely, tak keby si oslovila nejaky ludovy subor ci uz z TN alebo z Piestan, tak si myslim, ze by to nemal byt problem. My tiez planujeme "miesanu" muziku. Aj DJ a aj ludova hudba - na obrad, na cepcenie a mozno nejaku zabavu a po pol noci asi uz len DJ, ale to asi uvidi na mieste:-).
Odpovedať
Profilova fotka
juj Athena7 tak to mas teda riadne huste predstavy....cimbalovku mozem vrele odporucit folklorny subor Vrsatec, predvadzaju neskutocne umenie, ale neviem ako su na tom cenovo. Co sa tyka hudby, ja spievam v kapele, ktora je usmernena, tak skoro na vsetky styly, takze mne staci kapela jedna....ludovky ti mozem odporucit napr HS Skalanka, uzasna Drietomanka a mnohe dalsie, ale neviem, ktora by sla hrat na par hodin, resp asi by si dali zaplatit ako za celu svadbu a tak isto DJ....napr DJ Jurenik z DCA alebo jeho kamarat Stevo....ale vravim, vyslo by vas to velmi vela...neviem ako velmi vam zalezi na financiach.... Takze asi tolko....neviem teraz, ci som poradila alebo nie, ale mozno ano...
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
ahojte dievčence, ste sa rozpísali, nestíham čítat, aj ja som rozmýšlala o fare, kedy to treba navštívit, ale ked vás tak čítam, tak asi čo najskor, chcela som sa vás opýtat, ako ste na tom s obrúčkami?
Odpovedať
Profilova fotka
lubinkas: to uz ti na matrike dali termin...super my uz mame veci pozajednavane a povedali nam ze az pol roka ped. Tak teraz cakame....
Odpovedať
Profilova fotka
No nam termin dali uz v novembri v primacialnom palaci, ale ten musi potvrdit matrika v starom meste v BA, takze ti nam to potvrdili tento tyzden, a dali nam aj hodinu a teraz musime ist na "nasu" matriku - v mieste trvaleho budliska (kedze nie sme zo stareho mesta, ale z ineho obvodu). Tu vsak mozme ist najskor pol roka pred svadbou, pretoze podpisy nemozu byt vraj starsie. No my musime tak ci tak pockat. Pretoze polovicka konci v maji skolu, takze aj tak musime pockat kym bude mat doklad o ukonceni, aby sme to potom pred svadbou nemuseli menit, pretoze do ziadosti treba vpisat aj tieto udaje, a asi by mali byt aktualne pre dany termin:-).
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj, baby! :-) Ja som si ani nemyslela, ze okolo svadby je tolko papierovania... :-S Este ze je tato stranka, lebo bez nej neviem co by som urobila... :-N
Odpovedať
Profilova fotka
nika - obrucky zatial nemame. Mame iba predstavu a to je vsetko. :-D Inak, chystame sa popozerat o par tyzdnov, ale nemyslim si, ze by sme mali mat s tym problem, lebo chceme uplne jednoduchy bez kamienka a bez vsetkeho z bieleho zlata - iba gravir by sme si chceli dat do vnutra. Dufam, ze nebudu velmi drahe...
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj Roxan, ja som vcera uplnou nahodou zabludila do zlatnictva. Tak som si povedala, ze ked uz som tam pozriem ake druhy obrucok vobec maju, lebo ja som sa s tym este vobec nezaberala:-). My tiez chceme nieco jednoduche bez kamienka. A ked nic nenajdeme co by sa nam pacila, tak uuuplna klasicka to isti, myslim, ze ta je nadcasova:-). Co sa tyka cien (v BA), tak zavisi od gramaze. No a co som ja videla, tak klasicka zenska obrucka zo zlteho zlata vysla na nejakych 250 eur. mali tam aj veeelmi podobnu, ale mala na okraji jemny ornament a ta bola dokonca lacnejsia - 210 eur, ale to preto ze bola lahsia. Takze asi tak :-). Ale ja si myslim, ze na toto je este casu dost. Ta pani povedala, ze nech si nechame taky mesiac rezervu, tak mame casu:-).
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj! :-) No, my sa chystame na lov obrucok do Galanty, lebo bratranec mojho nastavajuceho tam ma zlatnictvo a dufame, ze da neaku zlavu a urcite vie o niekom, kto robi pekne graviry. ;-) Tak, uvidime... Ale casu je dost, ja by som sla iba zo vedavosti tak skoro. :-)
Odpovedať
Ahoj, keď to tu tak č´tam, tak zistujem že sa tu určite nájde niekto povolaný odpovedať mi:1, boli sme v kostole- evanjelicky Košice, tam si nás zapísali do kalendára aj s menom farára. Kedy máme ísť na matriku, aby sme tam vyplnili potrebné tlačivá? 2, Kedy sa objednávajú oznámenia? Doma sme sa už kvôli tomu troch pochytili lebo môj drahý má stále more času, ale ja chcem mať aspoň takéto veci vybavené a vo vhodnej dobe. Šaty som ešte nehľadala, ale objavila som jedny na stranke venus.sk a zamilovala som sa na prvy pohľad no zdá sa mi veľa dať za šaty 16 tisíc. Neviete mi poradiť či ich niekde nemajú, lebo ten salón ktorý je tam napísaný ich nedrží. Je to model 4489.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte baby! Mam teraz taku otazocku, ked mame zajednany termin na fare tak nam tento termin este moze zamietnut matrika? Dufam, ze nie....lebo ma z toho teda trosku aj porazi :-) Ja sa stale pokusam dostat do dakeho svadobneho salona poskusat dake saty, ale este stale som sa k tomu nedostala, sak to je strasne.... Vy uz mate vsetky saty?
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj Jani! :-) Nie som na to odbornicka, ale niekde som citala, ze na matriku sa oplati ist najskor 6mesiecov pred, lebo nemozes mat podpisy starsie nez polrocne. Ale hovorim, nie som doma v tejto teme, tak si pockaj aj na ine nazory. ;-) A co sa tyka tvojej 2. otazke, oznamenia podla mna uplne staci objednat 3-4 mesiacov dopredu. Ale ked pre Teba istota je gulomet a mas datum, cas a vsetko na 100%, mozes si dat urobit aj teraz. zavysi to od Teba - nie je nato paragraf... :-D Ahoj Kathrin! ;-) Tiez nie som kompetentna v tejto teme, ale nemyslim si, ze Ti matrika moze prekazat v datume, ak svadbu mas v kostole. A co sa tyka siat, ja ich sice mam a nechcem si ich vymenit, ale podla mna si vyskusam este zopar, lebo je to super zabava a robim to raz a naposledy... :-D Neboj sa, na saty mas kopec casu... Urcite najdes tie prave! ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
jaruska, prepac, ze som Ta nazvala Janou... :-N :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj, co sa tyka tej matriky, neviem ako je to s cirkevnym sobasom, pretoze my mame civilny, ale podpisy z matriky nemozme mat starsie ako pol roka. Teda tak nam povedala teta, co tam robi:-)
Odpovedať
Profilova fotka
Aj ja mam z matriky take infosky my sa budeme brat v Za a tan este september nemali ani nalinajkovany a teta sa na mna pozerala ako na blazna ze co to od nej chcem. A saticky tiez este nemam zo skuskovym koncim okolo 3.2 tak si pojdem nejake poskusat aj ked si to urcite neuzijem tak ako baby s normalnou velkostou lebo na mna ich je ovela menej ale tak snad sa tiez vyblaznim. uz sa moc tesim. A na oznamka sa vrhneme az ked nam to odklepnu na matrike, ved je este dost casu.
Odpovedať
Baby, taka otazka ohladom tej matriky...teraz ste ma trochu vyplasili :-| My mame civilny sobas v Trencine a ja som na matrike ani nebola, len som si tam zavolala a oni si ma tam zapisali na nas datum a hodinu, pytali sa ze kde to bude a to bolo vsetko. A povedali nam, ze zalohu za obrad a vsetky papiere mozeme doniest maximalne 6 mesiacov pred svadbou. Tak teraz neviem, ked pisete, ze ste museli ist nieco podpisovat :-( Pomoooc!! kathrin17 - dakujem za info ohladom hudby na svadbu. Urcite nieco z toho pouzijem. My by sme chceli mat zivu svadbu na obrade, asi nejake slacikove kvarteto a potom zo zaciatku slavnosti, pokym ludia jedia, by sme tiez chceli kvarteto. Potom, ako dojeme, tak by sme chceli nejaku ludovku na par hodin, na par hodin cimbalovku a potom od takej polnoci len DJ. Myslis, ze som narocna? :-) Momentalne nemam ani ponatia, kolko ma to bude stat, takze mozno budem musiet od mojej predstavy upustit... Vies ja budem mat vela hosti zo zahranicia, tak by som im chcela ukazat nase tradiciu a hudbu... baby, co sa tyka siat, ja idem prve skusat poriadne do svadobnych salonov na konci marca, uz som sa zarezervovala 2 stretnutia v dvoch salonoch, ale zajednam si aj viac, pretoze si chcem vyskusat viacej dizajnerov. Hovorili mi, ze usitie siat trva takych 5/6 mesiacov, takze by som povedala, ze koniec marca je asi najneskor na saty.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj Athena, ziaden stres, prosim:-). Ja som na matrike zatial nic nepodpisovala. Teta mi len dala ziadost o uzavretie manzelstva, s ktorou musime ist na matriku v mieste nasho trvaleho bydliska, az tam budeme podpisovat papiere - musia byt podpisane priamo pred ich ocami! A tieto podpisy vraj nemozu byt starsie ako pol roka pred sobasom. Ja by som mozno len na tvojom mieste zbehla na vas urad si overit, ci vam ten termin, ktory chcete a datum naozaj zarezervovali, ci nezauradoval nahodou nejaky ten kancerasky skriatok. Pretoze my sme tiez mali rezervovany termin a cas a zaciatkom januara ked som volala s pani matrikarkou na potvrdenie terminu, mi povedala, ze ved ona nas mala rezervovanych na jun a nie na september:-). Nastastie to vsetko dobre dopadlo, a prepisala si ma na september, ale bohuzial hodina ktoru sme chceli bola uz obsadena, takze tu sme museli zmenit. Ako sa dopracovala k junu nechapem, ale je asi dobre si overit, ci maju zaznacene terminy tak, ako si zelate, pokial na to nemate oficialny papier. No a co sa tyka tej muziky, tak pokial ja viem, zavisi od toho, ci LH bude mat cimbal, alebo len husle, viola, kontra, basa. Viem, ze niektore LH si vedia aj pekne zapytat. Ja budem mat nastastie muzikantov zo suboru v ktorom obaja tancujeme, takze nas to vyjde lacnejsie, ale treba si zistit co za to kto pyta. cena sa urcite bude odvijat aj od toho, na aku dlhu dobu ich chcete. Ci chcete aby hrali celu zabavu, alebo nechate gro na DJ a pod.
Odpovedať
Athena, prv ako sa na sto percent rozhodnes mat zivu hudbu, zisti kolko je v hud. skupine ludí,a aký veľký priestor ti tá hudba zaberie, pretože pokiaľ pre nich nemáš podium, tak ti uberú z tanečneho parketu. Počítaj len taku beznu päť clennu skupinu. Spevačka, spevák, 1 alebo 2 gitari, nejakí ten klavír, husle, alebo trubka+ aspon 2,3 repraky velke, kopa káblov, mikrofóny, a miesto na ulozenie nástrojov. Pokiaľ je to lepsia skupina tak ma aj pult ako má DJ a ked oni papaju( hudba má každych 20-25 min. prestávku)tak ide aspon nejaký podmaz aby hostia nesedeli potichu. Ak ich chces aj pohostit počítaj aj miesta naviac, stravu, kolače..... A Dj má v kufríkoch obsiahnute aj kvarteto, aj ludovky, aj cigánske a aj moderné, a myslim ze 6-7 tisíc za Dj ťa vyjde lacnejsie ako 20tisw. minimalne za skupiny.
Odpovedať
Profilova fotka
Ale ludovka tolko miesta nezaberie. Oni vacsinou ziadnu aparaturu okrem svojich hudobnych nastrojov nemaju, najviac miesta zaberie cimbal a je s nim aj najzlozitejsia manipulacia. Myslim, ze ludove hudby beru za svadby okolo 10 tis (plus-minus), zavisi od toho, kolko svadieb maju odohranych - a samozrejme aj ci je ludova hudba znamejsia alebo menej znama.
Odpovedať
Babulky, tak moc dakujem za rady, ani neviete, ako ste mi pomohli, teraz aspon viem, na co mam brat ohlad ;-) a lubinkas dakujem za info ohladom matriky, pre istotu si tam vazne este teraz zavolam, aby som vsetko neplanovala zbytocne :-( prajem pekny zvysok dna vsetkym!! :-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?