Svadba 18.09.2010

Zobraz úvodný príspevok
Keďže tento dátum je veľmi frekventovaný, a bol tu aj návrh tejto témy tak šup sem, ktoré máme tento spoločný termín ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
jaj baby dik za privitanie:) ja som psycho..svadba za 5 mesiacov...a uz mam doma kopec blbosti ktore nemam pomaly kam davat...rozhodla som sa ze vyzdobu saly si budeme realizovat sami...tak sa mi kopia vazicky a hluposti...kamienky...topanky...a tak:)))))
Odpovedať
Profilova fotka
vitam nove prirastky do fora :-) ja som dnes nasla pohare :-D no ja som ich nasla uz minule ale dnes som ich videla znova a boli v akcii tak som ich lupila...ja nechcem take typicke svadobne pohare...tak som kupil atake, co mi prve padli do oka a veeelmi sa z toho tesim a este som k nim dokupila aj sadu 2 poharov na whisky...taky isty motiv :-D :-D :-D tesim sa...takze nakoniec aj ja nieco vybavim aj z roboty... no niekto sa tu pytal na kolace....uz sme to spominaly ale neviem na ktorej strane...ja mam objednanych 3 kolace pre hosta na svadbe a 10 do skatulky pre rodinu...objednavala som okolo 560 kusov ale bude ich asi o 200 viac...netusim podla toho ako ich nakrajaju...a to je pre 70 osob :-) baby....co ste mi tu pisali ohladom toho herpesu...uz mam Herpik aj Herpesin ale neviem ako to mam teraz stale preventivne brat alebo len pred svadbou a to ako dlho alebo az ked budem citit, ze sa mi robi...alebo ako? ake mate s stym skusenosti??? dakujem :-) zajtra oddychujte a potom sup sa znovu do toho kolotoca:) :-) :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
noo...my budeme mat 100 ludi dokopy na svadbe a buduca svokra dala urobit 2500 kolacov...takze asi tak...ale oni su velka rodina treba porozdavat polke dediny:D Ja do kolotoca uz zajtra..:( robim v lekarni tak s tym herpesom...existuju take tabletky vola sa to herpexin...je to volno predajne...staci ak by si toto preventivne brala pred svadbou..herpik je super..ale bolo by lepsie ak by sa ti vobec nezcal robit ze?...a nedaj sa bozkavat od vsetkych tetiek pri blahozelackach na usta:)))
Odpovedať
Profilova fotka
ikleinova: Mne sa velmi na herpes osvedcil propolis :-) Baby stale uvazujem, ci si budem robit vyzdobu sama alebo nie. Lenze majitel restauracie mi povedal, ked bude v piatok nejaka oslava tak to nemam sancu stihnut. Tak teraz neviem. Mam ponuku za vyzdobu saly, svadobnu kyticu a vyzdobu auta za cca 400€. Ale zda sa mi to byt vela, ale na druhej strasne za ten stres mi to nestoji :-(
Odpovedať
Profilova fotka
Zuzi, ja som sa rozhodla pre aranzerku. samozrejme vychadza to viac, ale mas vacsi klud, niekoho, kto to zariadi podla tvojich predstav, a okrem toho nemusis nakupovat kopec veci, ktore uz potom nemas velmi na co pouzit. a tiez si myslim/dufam, ze ked sa s tym zaobera, tak ma viac kontaktov a viac to zladi a bude schopna zohnat veci, pre ktore by si si ty mohla nohy zodrat. takze podla to stoji za ten mensi stres
Odpovedať
zuzanaapeter- no ja osobne si myslím, že to určite stojí tých 400 € za ten stres, čo by si inak prežívala a súhlasím so zara13, že tie nakúpené veci niečo stoja a potom už ich nemáš na čo využiť, možno tak maximálne predať pod cenu. Ale samozrejme je to na zvážení každého človeka, čo si určí ako prioritu. Takže držím palce nech sa rozhodneš akokoľvek ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
baby a este sa neviem rozhodnut pre okruhle stoly alebo klasiku do tecka alebo ucka. Ako to mate vy? Stretla som sa z nazorom, ze lepsia zabava je pri klasickom usporiadani /tecko, ucko/. Mne osobne sa velmi pacia tie okruhle. :-) :-) :-) :-) :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte babenky, tak po dlhsom case, tiez sme sa boli pytat v jednej svadobnej agenture na vyzdobu a za komplet vyzdobu aj s navlekmi na stolicky, s kyticami na auto, svadobnu kyticu a kvetmi do saly a este neake dekoracie pytali 750€, co nam prislo strasne vela. Tak sme sa rozhodli, ze si vyzdobu urobime sami, pomozu nam kamosky, priatelova mamina a jej kamoska, a snad to bude super. Bude to trochu viac stresu, ale snad sa to zvladne 8-) Pohare sme kupovali na svadobnej vystave, a uz ich mame aj domka, najskor sme chceli tie take kovove so srdickami s kamienkami, ale nemohli sme ich nikde zohnat a postou sme nechceli aby nam ich poslali, tak sme ich zarezervovali tam, a doniesli nam ich priamo domov co je super a su fakt super :) Co sa tyka zakuskov asi tiez dame tak 3 - 4 na osobu na hostine a tiez tak po 10 do krabicky, plus ak bude viac tort, ze niekto donesie, tak aj kusok z torty. Uvidime :) Na ten herpes ja papam preventivne B-komplex a skutocne sa mi osvedcil ten herpexin aj ked sa mi spravi herpes a dam si tie tabletky, tak ani pluzgierik sa nestihne spravit a Herpik je k tomu doplnkova liecba :) Budem sa modlit, aby sa mi hepres nespravil pred svadbou z tolkeho stresu. To by asi nechcela ani jedna z nas.
Odpovedať
Profilova fotka
Tak teda mojich 400€ je oproti tomu velmi dobra cena x-)
Odpovedať
herpes nespominjate!!!!lebo ho dostanem, takze uz o nom ani slovo :-N :-D ;-) co sa stolov tyka, starsi su za klasiku,ale ja som si presadila okruhle :-N x-) x-) x-) je to krajsie, praktickejsie, uzasne, skvele...... :-N x-) x-) bola som na takej svadbe, aj na klasickej,tak viem posudit! ;-) pri Ucku sa aj tak ti z koncov nebudu ani vidiet,ani pocut.. a pri okruhlych na seba vidia ;-) :-) a ked chcu s niekym pokecat,presadnu si k nemu k okruhlemu stolu ;-) :-) tot moj nazor :-N ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Zuzi, uz Mirka pisala, ze je to o nazore, mne sa zda aj 400 eur vela, ale oproti tej "nasej ponuke" je to omnoho lepsie. U nas pytali za jednu kyticku na stol do vazicky 10 eur a to ich chceli spravit 10 a za prenajom vazicky, ktora stoji do 50 centov oni pytali vyse eura. Tak preto sme sa rozhodli pre vlastnu vyzdobu. A na svadbe mi budeme mat stoli do E, aj ked aj ja som pocula ze okruhle stoly vedia vytvorit uzasnu atmosferu, aj ked sa to nezda, ale nasa sala a restika take moznosti nema. :-)
Odpovedať
kocky, nas vyjde vyzdoba 1euro na osobu ;-) cize cca.65eur :-) a mam otazocku:kedy sa pojdete dat fotit?pred obradom alebo po obrade??? u nas to zacal byt problem, babky su za to,aby ma zenich videla az na obrade,ale my sme za to,aby sme sa fotili pred obradom,ked budem cerstvo namalovana,ocesana.. hmmmm,dilemmma :-| :-| ;-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
ci blbost, az teraz som si spomenula, 2eura na osobu :-N :-| :-| ale to len preto,ze chceme extra vyzdobu,masle na stolicky a organzy na stoly.. inak je klasicka vyzdoba v cene ;-) :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Maryinka, my sme za fotenie pred obradom, ale je to opat vec nazoru. Lebo cez hostinu od svadobcanov odbiehat nechceme - keby to bolo na chvilu este mozno ano, ale na fotenie treba asi tak hodinu a pol mozno dve. To je moj nazor.
Odpovedať
Profilova fotka
Maryinka my sa budeme fotit pred obradom, potom sa budeme venovat hostom, gratunlantom a tancu. Ved svadba je o tom, aby si sa venovala hostom a nie na 2 hod. odisli na fotenie. Kto Vam bude zabezpecovat vyzdobu, je to celkom dobra cena. Nemohla by si mi poslat kontakt a www stranku? Hlohovec je blizko Nitry tak by sa to mozno dalo aj zrealizovat. 2€ na osobu nie je take velka cena, ked budeme mat 50 hosti. Vdaka :-) :-) :-)
Odpovedať
zuzi, robi nam to restika, v ktorej budeme mat hostinu.. ;-) :-) :-) tak aj my sa budeme fotit pred obradom a basta! :-D ;-)
Odpovedať
babule všetko je vec názoru ;-) My sa fotíme pred obradom, tiež si myslím, že by sme potom dosť chýbali na hostine, veď je to predsa o nás a tým by sa celá oslava posunula. A neviem čo by hostia dve hodiny robili bez nás. Okrúhle stoly sú určite krásne, ale ja som za klasiku, u nás to bude asi U-čko. Podľa toho sme si hľadali aj reštauráciu, lebo niekto ponúka iba okrúhle. Výzdobu máme tiež v rámci balíka reštaurácie, samozrejme podľa vlastnej predstavy a farby. Je v tom všetko aj kvetinová výzdoba. Ja som bola včera spolužiačke na obrade. A zaujíma ma váš názor resp. ako sa to zvykne robiť u nás na slovenku? Keď je obrad napríklad v kostole. Ja som si to predstavovala tak, že ženích ma už bude čakať pred oltárom, pozerať sa vlastne ako budem prichádzať s otcom. Ale včera som videla že išiel kňaz, za ním nevesta s otcom a za nimi ženích s mamou. Akú máte predstavu vy resp. ako sa to zvykne robiť?
Odpovedať
...mirka, no to je divne, bola som na svadbe aj na urade aj v kostoloch, ale vzdy isiel najprv oddavajuci, potom zenich s jeho maminou a nakoniec sa cakalo na nevestu kracajucu s jej tatinom, vsak to je na tom najkrajsie, no nie???? :-D :-D :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
cavte babule...tak ja mam vyzdobu uz v restike....no ale oni maju len bordovu organzu ]-( , co som hned zamietka tak si ju kupim sama a dam na stoly.....inak na kazdom stole bude mala vazicka so zivym kvetom :-) :-) ....mozno dokupim nejake tie lupene alebo kamienky a to bude asi tak vsetko.....je to tam pekne miesto...mile...nechcem to mat precackane, aj tak dostanem vela kvetov..tak to dotvori atmosferu a tie navleky na stolicky som nechcela.... neviem ako usporiadat stoly...okruhle bu boli uplne super ale nemaju :-( tak ich mozem da to U co velmi nechcem...lebo parket bude na druhom konci... do E sa nezmestime...lebo sala je na dlzku a na jednej strane je vychod na terasu..... :-| :-| :-| ale uste ich mozem ulozit tak, ze nas do stredu na pravej strane a ostatne po stranach a do priestoru :-D neviem to inak vysvetlit :-D fotit sa ideme pred sobasom...potom po kostole s hostami...ale to len tam v zahrade :-) ja inak uz oblecena a s ucesom budem cestovat 30 km cez hranice :-) :-) :-) tam este kontroluju pas alebo obciansky...to bude sranda :-D to idem ku kamoske na make up a taks a fotit a tak kostol....a zase so vsetkymi zucastnenymi sa spat cez hranice na hostinu....to bude :-D :-D :-D a v kostole...predo mnou nech si ide kto chce ale potom pauza a tak ja s otcom a krasne ta da ta da....ci ako to je z organu... :-D
Odpovedať
Profilova fotka
este mam jednu otazku....s kym budete sediet za svadobnym stolom??? u nich maju vo zvyku pytat za druzbou krsntnych rodicov....a tak s nimi sediet aj za stolom lenze my sme za druzbou volali inych..jeden par....tak by sme mali sediet s nimi a to chce aj moj drahy.... ja chcem mat pri sebe rodicov... :-( no neviem ako to vyriesit a hneva ma to :-( ak ma na.... tak budem sediet so zenichom sama a bude pokoj :-|
Odpovedať
Profilova fotka
my budeme sediet za svadobnym stolom: ja s mojim drahym a nasimi rodicmi. U nas je zvyk, ze tam sedavaju aj krstny rodicia, ale kedze moj drahy ich uz nema, tak by bolo blbe keby tam sedeli moji a jeho nie. Tak sme to vyriesili takto. Co sa tyka vchdzania do kostola u nas ide zenich s mamou a potom nevesta s otcom. Bola som uz na svadbe kde buducich manzelov viedol knaz, alebo kde oboja isli bez rodicov k oltaru. Mne sa osobne paci klasika mama so zenichom a otec s nevestou. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
ozaj baby ake budete mat menovky na stoloch? Ja rozmyslam nad motylikmi co su tu v bazari. x-)
Odpovedať
Profilova fotka
ja menovky asi zasuniem do vidlicky...ale je tiez dobre napisat na list papiera mena ...kto ma sediet pri stole a polozit to do stredu stola a nech si kazdy vybeire, pri kom bude sediet :-) samozrejme ak su stoly oddelene :-D
Odpovedať
Noooo ďakujem za podporu presne tak ikleinova ženích s mamou pauza aaaaaa tam tam ta dáááá, tam tam tadáááá :-) :-) :-) My budeme sedieť za hlavným stolom s rodičmi.... A menovky, hmm, ešte neviem asi klasické striešky :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte, co sa tyka vchadzania pred obradom, tvrdia mi ze v kostoloch by mala ist nevesta posledna, na urade idete spolu so snubencom. my budeme mat civilny obrat takze uvazujem ako to spravit, asi by som rada sla posledna s otcom, alebo aj bez. no uvidime ako sa bude dat dohodnut s matrikarkou. co sa tyka usadenia, u nas je zvyk, zenich, nevesta a ich rodicia. my sme sa rozhodli mat samostatny stol, len my dvaja, a ostatnych usadime k stolom (praktickeho dovodu - kvoli rodicom mojho draheho). a povodne sme chceli okruhle stoly, vyzera to velmi pekne, ale aranzerka nam navrha, este jednu moznost, a to stvrcove stoly (po 8 ludi), ktore su rozmiestene podobne ako okruhle, ale trosku viac setria priestor, takze asi dame tak, zalezi este ako nam pride presny pocet hosti, a podla toho sa rozhodneme finanlne. menovky urcite nejake dame, tie motyliky su podla mna tiez mile.
Odpovedať
Profilova fotka
Zdravím všetky budúce nevesty:) Pozerám že tu je debata poriadne rozbehnutá :) teda... my nemáme vybavene nič....Akurát dnes sme boli na matrike a to je tak všetko :) Ale naša svadba bude malinká takže myslím že všetko stihneme :) A keď už je debata o stoloch my budeme mať len 15 ľudí a budeme pekne všetci pri jednom :) Bože keď si to tu tak čítam tak začínam mať pocit že som zaspala dobu :-| hm???
Odpovedať
Ahojte, u nas sedia s novomanzelmi rodicia a krstny rodcia.... inak baby poculi ste uz o cokoladovych menovkach? Ja som ich nahodou nasla cez net a zaluibila som sa do nich... jedna vyjde okolo tych 90 centov ale predsa je to dobra cokoladka (vraj su z pravej cokolady) a nie len kusok papiera... :-) :-) :-)
Odpovedať
ahojte,ja mam za sebou dva hekticke dniky :-N ;-) citala som Vas,ale nemala som cas reagovat ;-) :-) mne sa tiez paci,ked nevesta vchadza posledna s tatinom.. x-) ako ceresnicka na torte :-D :-) x-) ale neviem ako to je u nas.. na nauky zacneme chodit aj v juni.. ;-) :-) potom sa poinfo. ;-) my budeme mat okruhle stoly,ale pri hlavnom stole-dlhom-budeme sediet len my s rodicmi :-) :-) :-) co sa menoviek tyka, u nas vyhrali tie mile male do vidlicky :-N x-) x-) nech usetrime na tych okruhlych trosken miesta ;-) :-) :-) cakam na podbradnicky a pierka x-) x-) x-) uz sa neviem dockat :-N :-N snad budu podla nasich predstav :-N ;-) x-)
Odpovedať
Ahoj Tanickaskorokubikova, musim ti dodat trochu optimizmu, my mame tiez svadbu 18/9 a vybavili sme vsetko podstatne tuto sobotu - boli sme na fare za knazom odsuhlasit termin, boli sme v styroch penzionoch (to sme si vopred obvolali termin a dohodli stretnutie s prevadzkarom, dnes sme sa definitivne pre jeden z nich rozhodli), bola som skusat saty a hned som ich rezervovala a dnes ideme definitivne zaplatit zalohu za fotografa. Takze ziadne stresy, vsetko sa stiha v pohode... Je sice pravda ze planovany termin sobasu o 16 sme museli posunut na 17:-) ale nejdeme sa z toho zblaznit... A svadbu mame tiez nie sice moc velku, ale ani uplne malu - t.j. 40 hosti. Takze ziadne stresy, este mas dost casu na vsetko:-) aj na ten stres:-) Vela stastia vsetkym!
Odpovedať
kocky, my sme vsetko vybavili za cca. 2mesiace ;-) :-) :-) tak ziaden stres, kliideeek ;-) :-) :-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?