Svadba 5. september 2009. Je tu ešte niekto taký?

Zobraz úvodný príspevok
..ahojte kocky..mate tiez niektora svadbicku v tomto termine? :-)
Odpovedať
Profilova fotka
no veru :-D :-D :-D dalo by sa toho pokombinovat, to sa musi nechat :))) ale hej, som spokojna....dokym neuvidim nevestu v tych istych satach :))))))))))) mala som si tusim tiez dat usit vlastne, bo evidentne s tym mam problem, ze tie saty bude mat aj ina nevesta :)) ale dokym ziadnu neuvidim, tak to bude f pohodke :-N
Odpovedať
Profilova fotka
inak jani, kuasne topanocky...uz som ti ich chvalila? ja som totizto obehla asi vsetky obuvi v Trnave...a kde nic, tu nic 8-( a ak aj boli vcelku peknucke a pouzitelne, mali ciernu podrazku...tomu by som sa rada vyhla...no uvidime....a uz sa v nich aj sem-tam prechadzas po byte? :))))
Odpovedať
Profilova fotka
no neviem či si chvalila, ale to je jedno :-) . no ja som s nimi velmi spokojna zatial a hlavne z toho dôvodu že z celeho mesta asi jedine čo si biele, nie vysoke - a ešte k tomu aj moje čislo - waw - no nenormalne nerealna predstava skoro. fakt je aj tu velky problem. a ešte sa neprechadzam. aj ked by som asi mala :-D .ale tak dosť sa to ozyva na plavajucej v deckej, tak až budem sama doma tak budem promenadovať po obyvačke :-D
Odpovedať
Profilova fotka
:-D :-D len si pekne poklopkaj, hehe :)) my mame doma v obyvacke koberec, tu sa potom budem promenadovat :))) no hlavne aby som nejake nasla :) ozaaaaaaaaj, drahy si asi zajtra kupi oblek...dnes sme boli cez obed skusat...juuuj, fesacisko boooool... taky...tmavohnedy...cierny ze nechce...no :-)
Odpovedať
januliatko, nie ukrajina..:-)) ale ako sassetka povedala..united kingdom..:-)) ano ja som v anglicku..lebo tu chodim do skoly...a priatel tu pracuje...ale len kym neskoncim skolu a potom uz sups do levic...:-)
Odpovedať
Profilova fotka
malachristi...a kedyze to skoncis? :-)
Odpovedať
no teraz som si vsimla ze ja slepa pisem namiesto jajuliatko januliatko..hahah..prepac :-) inak pozerala som saty co si si skusala jajuliatko a pacia sa mi tie co si si skusla prve v maggie..a potom myslis fotka c. 14 to bolo.. sasettka, no koncim v maji, v aprili odovzdavam bakalarku a do konca maja este posledne skusky a potom domov..potom prideme este ale asi na promocie..
Odpovedať
Profilova fotka
juuuuj, ale obdivujem ta veru...skola v UK...to je fakt super...ja som rada, ze viem aspon par slov anglickych...ale som si ista, ze proste na jazyky nemam absolutne vlohy...tak mozem len tisko zavidiet :-N tak kazdopadne drzim palce, nech vsetko dobre dopadne... ;-)
Odpovedať
oo dakujem..:-) no neni to az take strasne ..da sa to..len im strasne zalezi na referenciach a akademickej angline :-((( preto som minule pisala ze mam uz len par tyzdnov do odovzdania bakalarky...:-(( alele inak celkovo to neni tazka skola..:-) no musim utekat off..majte sa krasne a drzim palce s pripravamy..a hlavne si uzite topanocky...:-) sasi, neboj urcite nieco najdes..
Odpovedať
Profilova fotka
dakujem malachristi, tak sa tam drz 8-)
Odpovedať
Profilova fotka
caute baby, ej vy ste sa teda rozpisali...malachristi som tie satky nestihla -skoda... janka tie srdiečka su krásne...
Odpovedať
Profilova fotka
kristi dakujem. malachristi to nevadi, ved ja som v podstate janka. a inač ani ja by som teda nemala odvahu isť študovať do anglicka a sasi, no tak to maš dobre s tym oblekom že je pristupny aj na inu farbu ako čiernu. ja sice chcem aby mal oblek Rudo čierny, a teda aj keby som chcela inu farbu,tak mi to neprejde,lebo na to som hned bola upozornena že čierny a hotovo :-D . ale už ho pomaly presviedčam na aspon na bielu vestičku s tou kratkou kravatkou do nej. ais požičiame od kamoša, tak na to pristupil snad mu bude,lebo bude chcieť zas aj tu vestičku čiernu od obleku :-D
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
ahoj kristi...no skus spojit suknu predposlednych siat a vrch poslednych siat, a daj tomu taky lesklejsi material, a mas cca podobne saty, co si dava malachristi sit :-N aspon pre predstavu :))))) hmmm, babule, vy ste uz riesili zakusky? ja som vcelku v soku z tych cien....ze 10/kus si tu pytaju cukrarovci.....cize ked budeme brat takych 1000ks, co fakt asi budeme brat, tak nas to vyjde normaaaaalne ze 10tis len za zakusky??? aaaaaaaaaaaaaaa :-S
Odpovedať
Profilova fotka
ooooooooooo, tak to je teda riadna palka. a ked cukor rozsypeš? nestači? :-D . nie nie. no fakt je to strašna cena. no my to mame celkom fajn,lebo jedna teta cukrarka už rudovej mamine slubila 400 zakuskov zadara. tak si u nej ešte objedname aj zvyšok a take male tortičky na redovy a bude poriešene. ale keby bolo podla mna, tak nevymyšlam žiadne ine zakusky len punčovi, aj tak len tie každy je :-D
Odpovedať
Profilova fotka
presne tak, puncovy je number 1 :-D ale aj to s tym cukrom bolo dobreeeeeeeeeeeeee :-D :-D :-D ja este skusim obehnut "babky" v modranke, ci nahodou nemaju lepsie ceny...ty to mas superne s tou tetou, taku aj ja chceeeeeeeeeeeeeeeem :))))))
Odpovedať
Profilova fotka
no rada by som požičala, ale potom by mi napiekla len polovicu, a čo potom :-D No je fakt, že nájsť takú schopnú cukrárku a ešte aj za dobru cenu, tak to je dosť problém. Hlavne v meste. Ono je vela takých domácich cukrárok, čo len po známosti sa k nim človek dostane a tak sa to da aj za dobru cenu potom dohodnuť. tak že vela štastia pri hladani. ale ešte maš kus času,tak to stihneš vybaviť ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
jeeeej, ty si taka zlata, ty by si mi tusim vsetko pozicala :))))))))) jj, cukrari tiez kapanek predrazuju, ale ja ich chapem, ved je to ich zivobytie...kebyze davaju kolace za cenu surovin, daleko by sa nedostali :))) mno... mozno podaktore modrancanky budu mojho Janka poznat a napecu co-to len tak...po znamosti :))))))...uvidime ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
noo takto sa to rieši. čo najviac po znamosti, lebo to vela šetri :-D . a ked už máme takých známych, tak prečo to nevyužiť. ved pre nich je to aj reklama :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte kočky, takže na temu zákuskov som tak trošku odbornik xi- už dajake tie skúsenosti s ich pečením mám, a čo sa tej ceny týka tak 10sk za kus je taka akurat suma, a povedala by som že ani nie velmi drahá... aj ja pečiem a tiež beriem 10 sk za kus, no pri niektorých druhoch mi je to aj málo, ked spočítam suroviny, energiu a moju vynaloženú prácu...v bežných cukrárňach sa cena zákuskov nepohybuje pod 13sk, teda aspoň u nás... čo sa týka našich zákuskou na svadbu, ja by som si ich napiekla najradšej sama, ale to bohužial nejde, aspon by som mala istotu že budu ok, totiž ja som na to háklivá-ked viem ake ich robim ja a zistím hned ked v nich niečo chýba alebo je nahradené niečim lacnejším- napr margarínom... no a my sme to s maminou už rátali,že kolko ich budeme treba na našu svadbu, zahrnuli sme tam už všetkých čo budú mať niečo dočinenia s našou svadbou, susedov, kolegov v práci a vyšlo nám to suma sumárum, že budeme potrebovať cca tak 850 kusov zákuskov, jednu výhodu my máme že krstná mama nám približne tolko zákuskov prinesie, lebo aj my sme im tolko cca dali...a suché si upečieme sami, ved to nie je taká záťaž...takže aby sme mali ešte istotu tak mamina tuším vravela, že objednáme ešte tak cca 200 kusov krájaných zákuskov a budeme mať všetko a ja si myslím že ešte aj kopu navyše... ech inak podla mna sú tie zákusky take zbytočne, na krstnej svadbe z nich takmer nikto nejedol, čo sme boli taký prepchatý všetkým možným... ej bisťu... ale som sa rozkecala...
Odpovedať
Profilova fotka
nooo, pekne si sa rozpisala, hehe :))) no ja som ostala v pomykove, ked som si precitala v inej teme, co sa bavili o kolacikoch, tak tam spominali sumy okolo 6..8sk/kus...tak preto sa mi tych 10sk/kus zdalo vela... a kristi, vy kolko ratate kusov zakuskov do vysluziek? my 15-20-25...ako komu :-D hmm, ale pravdu mas, aj pre mna su zakusky zbytocnost :))) uvazujem, ze objednam len do vysluziek tieto klasicke zakusky...a na stoly by sa dali len take mensie kolaciky, alebo take cosi...ze ku kavicke na jeden hryz :)) ved aj ja mam taku spomienku na svadbu, ze ked pred nas polozili tanier plny zakuskov, zacali sme ich tam rozoberat a hrat sa s nimi :-D :-N ale zeby sme na ne mali chut, to sa neda povedat.... :)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojky, takže tiež mame krabičky podelené na 15,20 a 25 kusové a susedom sa dáva iba na tú papierovú tacku- a tam 10 kuskov... čo sa týka tej ceny, tam kde si my chceme objednať (viem že tam dobre pečú) tak tam dokonca 1 kus krájaného stojí až 12sk, no je pravda že niekde sú tie sumy nižšie ale to tie zákusky aj za tú sumu stoja, možem z vlastnej skusenosti povedať, že zákusok ta víde lacnejšie vtedy ked napr maslo nahradíš margarínom... ale take zákusky stoja za figu...to potom smrdí...dôležité je aby ste vedeli ake zákusky tam kde si ich objednáte pečú, najlepšie je ich aj vyskúšať, seriozni cukrári čo to robia profesionálne by to aj mali umožniť... no ja som sa na alenkinej svadbe ani jedného zákusku nedotkla a ani tortu som nejedla.. vobec mi nechutilo...
Odpovedať
Profilova fotka
oki kristi, tak si ma uviedla na spravnu mieru, dikeeeeees :) aj ja uz mam odporucania na tych konkretnych cukrarov, dokonca niekolko, ze su naozaj dobri, tak im v pondelok brnkem a popytam sa, co a ako...jedine viem tu cenu, cize 10/ks...dufam, ze uz nebudu mat vela objednavok na ten nas vikend...hmm.... idem trosku von, prajem pekny vikendik :-)
Odpovedať
no my sme nasli ..teda skor moja mamina...nasla super cukrarku...kolace ma po 8 korun a nepouziva margarin..a hlavne boli sme uz aj u nej kostovat kolace...a boli...baby..boli uuuuuuuplne ze uuzasne..!!! :-) tiez si u nej dame spravit aj hlavnu tortu..takze som moc spokojna..:-) a teta je veeeelmi mila. ale tiez neviem kolko mame tych kolacov objednat..inak kristi...kolko ludi budete mat ked budes mat okolo 1000ks kolacov spolu??? my budeme mat tak okolo 50-55.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojky, no my piež počítame že tak okolo 50, ale tých kolačov to je len pre našu rodinku, peťko ten bude mať svoje... ja baby najdem ten papier kde sme to s maminkou rozpočítavali a hodím to sem, by ste mali predstavu, že ako sme to my rozrátali a na koho sa nesmie zabudnúť, no neviem ako u vás, no ja som z dediny a tu sa zákusky dávaju na celej ulici do každého domu, a domov je tu ajajaj a niektorým susedom xi nazvali sme to že "lepší susedia" tak tým dávame nie na tácku ale v škatuliach a tam ide viacej... babenky a už ste rozmýšlali kolko pitiva budete potrebovať a kolko chlastu? a akého... bo v týchto veciach ešte nemáme s maminkou nejako presne jasno, predstava by aj bola, ale neviem.... malachristi a kdeže ste ju našli?bo aj my budeme mať pravdepodobne dosť zákuskov niekde v okolí levic pečených, bo tie nam donesie krstná mama a tá je z novej dediny... a zas peťko z Čajkova tak aj tam to bude len odtial niekadial...
Odpovedať
Profilova fotka
mňo, co sa alkoholu tyka, mame dost vinarov v rodinach, ale aj tvrdym alkoholom vela z nich nepohrdne :))) takze vina mame zajednaneho 100l bieleho a 30cerveneho...to sme si brali priklad vlastne zo svadby Jankovej sestry, ona mala cca rovnaky pocet ludi, ako my /cca100/...ale to sa hned rata aj s vysluzkovym vinom.... a co sa tvrdeho tyka, mame tu blizko taky super velkosklad, z ktoreho si mozme zobrat, kolkolen chceme a co sa nevypije, to vratime :-) ale zatial sme rozmyslali o takych 4-5 druhoch tvrdeho...z kazdeho po 10ks...to by malo stacit...az tak vela ludi, co pije tvrde, tam urcite nebude... a co sa nealka tyka, mame v cene na osobu 3x0,7l...co som bola trosku prekvapkana...ze 2l na osobu...no este to budeme musiet prediskutovat...to je vela, nie? malachristi, tak to velmi dobre nasla tvoja mamina ;-) kristi, no ten papier by fakt pomohol, ako to tak vidim...janko je tiez vlastne z dediny...ale tusim rozdavaju len tym dobrym susedom a rodine samozrejme :))) zacinam mat taky pocit, ze aj tych 1000ks bude malo :-N
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj sasi, no som zvedavá ako to stým alkoholom my vyriešime, u nás je väčšina takých čo pijú vinko..., peťko tento rok urobil fajnovučké červené tak to odložil,a bieleho bude treba asi najviac, to sa musí objednať..., no my sme sa bavili s maminou že toho tvrdeho by mohli byť tieto druhy: fernet, vodka,nejaký koňak a slivovička- stačí to? krstná mala aj take tie likeriky ako vaječný čokoládovy ale to ako som si všimla nikto anilen nenačal... čo vy na to baby?
Odpovedať
Profilova fotka
nooo, aj my tak nejak...tiez vodka, fernet, nejake "ovocie" a konacik... :-) likery tiez neriesime...ked moc budu chciet, nech si namiesaju cokoladu z fontany s vodkou :-D inak pozerala som album, fuuuuuuuuuuu, dost vela tych zakuskov si popiekla, mas moj obdiv :)))) a o tortach ani nehovorim ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
jej dik... no hovorim že ma to baví... aj ja si myslím, že toho chlastíku tak stači.. inak ako by ste chceli dať ovocie? na stoli alebo urobiť jeden stol niekde naboku a tam dať všetko ovocie... ja som asi za tú druhú alternatívu...
Odpovedať
Profilova fotka
jj, aj my planujeme mat ovocne misy a dekoracie na jednom stole...hned pri tej cokofontanke...len neviem, kam to tam narveme :)))) ked este aj tie svedske stoly tam dakde budu...no bude to kazdopadne zaujimave :-N
Odpovedať
Profilova fotka
no my švedske stoly neplánujeme...u nás by to nemalo kde byť...to nie je tá sála na to upravená... aj som rozmýšlala nad pečeným prasiatkom, ale potom som to zavrhla...
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?