Svadba - Máj 2011

Zobraz úvodný príspevok
Je tu viac tem o roku 2011, ale konkretne majova nie je. Tak mozme podobne ako v inych "mesacnych" temach rozoberat, kto co ma, chysta, skusenosti, odporucania a pod. nezavisle od miesta svadby.
Odpovedať
čau májovky, mám trochu dilema s hostinou. Líbí se mi nápad začínát až odpoledne, prostě obřad kolem třetí a hostina začíná pak kolem čtvrté, páté s tím ,že všichni příjdou už na obřad a společně strávíme celý náš svatební den, či začít klasicky už ráno a na oběd jít jen s rodinou(tahle varianta se mi moc nelíbí neb hostina a ubytování je v jedněch prostorech tak mi připadá hloupé,že my budem s rodinou obědvat a všichni ostatní kolem nás chodit, ale většina mých známých mi to tak radí,že mám kamarády pozvat až k rautu) a nebo všichni od rána včetně prátel, obřad, oběd, focení, raut, zábava.....prostě nevííím. jak to budete mít vy?
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj chocolate :-) my máme obrad o 16:00, všetci sa stretneme už o pol 4 v reštaurácii, pripnú sa pierka a pôjde sa do kostola :-) no a potom je hostina so všetkými pozvanými - rodina, priatelia, všetci sa navečeriame a potom zábava až kým nám nohy od toľkého tancovania neodpadnú :-) Mne sa moc tá tvoja druhá varianta nepáči, že svadba už doobeda - to kedy by si musela vstávať a kedy by ste išli fotiť a všetko? Ale u Vás v ČR sa to tuším tak robí, že doobeda, že? :-) Ale každopádne je to vaša svadba, je na vás ako si to vy vymyslíte ako sa to vám viac páči :-)
Odpovedať
Aha a u vás se začíná až odpoledne?? No to je super,mě pak připadá,že když se scházíme už ráno tak je to pak pro všechny únavné a otravné, ano tady v ČR, se to tak vštšinou dělá už od rána. Tak jen přmítám jak to bude nejlepší pro všechny zas aby nebyl někdo třeba dotkutý,že my jsme jim byli na svatbě už od rána a zveme je na odpoledne. Takže když začnete v restauraci po obřadu tak začínáte rautem nebo máte teplou večeri,roznos talířků každému a posléze raut? V kolik vám pak příjde hudba.
Odpovedať
jo jinak tady to tak ja, vstáváš v sedm, jdeš se česat ,malovat, rodina chystá pohoštění pro svatebčany kteří se třeba dostaví v deset čekají na příjezd ženich, chvíli se kolem toho blbne a pak se odjíždí na obřad, poté oběd, teplý, focení, rozkrajování dortu a večerní raut a hudba s tancem. Vlastně to ani jinak neznám jen s tím,že někdy jsou přátelé zvaní už od rána a jindy k večernímu rautu.
Odpovedať
Profilova fotka
hej, u nás sa zvyčajne až poobede začína :-) my čo sme boli na svadbách a čo budeme my mať, tak to je cca takto nejako - o 16tej máme obrad (max 1 hod), potom gratulácie pred kostolom, potom nejaké tie spoločné fotky tam, potom cesta do reštaurácie, potom privítanie od prevádzkara, príhovory, večera (predjedlo, polievka, hlavné jedlo), potom prvý tanec nevesta + ženích a voľná zábava, nejaké tie zvyky a program medzi tým, potom krájanie torty, potom buď švédske stoly, alebo nejaké iné jedlo (my budeme mať pečené prasiatko), potom o polnoci čepčenie nevesty, potom sa ideme prezliecť, potom sa kapustnica podáva no a zábava až do rána :-) Teda tak či tak to trvá aj cca 12 hodín aj viac, len je to posunuté na večer :-) My ráno vstaneme, v kľude ma učešú, namaľujú, pôjdeme fotiť a potom až na obrad a potom sa už môžeme naplno venovať hosťom, nemusíme nikam odbiehať, pri fotení sa ponáhľať, len si to riadne užívať, do obradu len my dvaja a po obrade so všetkými hosťami :-)
Odpovedať
chocolate, tiez som si vsimla, ze u vas sa svadby zacinaju skor.. Ale ziadne stresy, urob si podla svojho, ako sa tebe najviac pozdava!! ;-) My hosti nebudeme rozlisovat, ak su pozvani, tak na celu svadbu. Obrad bude o 15:00 a potom vsetci pozvani pojdu na hostinu. Ak raut znamena bufet alebo svedske stoly, tak to my nebudeme mat. Po prichode na hostinu bude prva vecera a okolo desiatej druha - to pre vsetkych. Potom este po polnoci budeme davat na stoly segedinsky gulas a knedliky (toto jedlo ja milujem ;-) ) a vezme si kto chce.. Hudba - cimbalovka ma prist okolo 14:30 k nam domov, budu nam vyhravat pred odchodom do kostola.. ;-) Na hostine budu hrat a aj DJ-ovat do 4:00 rana, potom este chceme mat k dispozicii laptop a nejake repraky, ak by sme sa chceli bavit dlhsie... ;-) V co pevne dufam.. ;-) Chcem, aby sa hostia bavili az do svitania! :-) :-) A fotit sa planujeme pred obradom a mozno este odbehneme z hostiny, ked sa uz budu hostia zabavat..
Odpovedať
presne tak weri!!
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj bero :-) ako sa mávaš? :-) mňaaam segedín, tak to by som si aj ja dala :-D ale ako sa poznám, skončil by mi na šatách :-D
Odpovedať
weri, dakujem dobre.. A ty? joj ja som taka ista, takze sa "omotam" niecim, aby som sa nezababrala... :-D :-D
Odpovedať
no snad se mi to podaří nějak rozlousknout a rozhodnu se správně holky. Zatím dík za info.
Odpovedať
my to mame tiez tak klasicky "po slovensky" :-) . omsa je o 15:30, potom sa ide do saly a tancuje niekedy aj do rana do piatej ... fotime sa doobedu ... zajtra si idem po svoje svadobne saty, uz su hotove ... akurat ze pochybujem, ci som si vybrala spravne.... vela pozitivnych ohlasov som na saty nemala.... zneistela som .... vy ked ste si niektore uz vyberali saty, ako ste vedeli ze su to tie prave? mne teraz hlavou viria iba obavy a neistota ... asi preto ze to beriem prilis vazne a vyber siat povazujem za zivotne dolezity :-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj..ja jsem si byla vybrat saty ve ctvrtek a musim rict ze jsem jich vyzkousela par asi sest a sedely mi jen hned ty prvni a to na 100 procent..byly proste uzasneee....A je taky fakt ze jsme tam mela u sebe i kamosku ktera byla upriiimnaaa a to hodne..
Odpovedať
Článok sa načítava...
smisek: tak gratulujem ;-) ja ked som si obliekla tie svoje, tak som bola uzasnuta ... ale cim viac pozeram na fotky, tak entuziazmus klesa ... asi si zakazem na nich co i len poziet ... :-D ty mas saty zo salonu? ake su?
Odpovedať
Profilova fotka
mam satky ze salonu a jsem spokojena, je fakt ze je to malej salon ale uorime jsme rada ze mi sedly jen ty jedny..pak nevim jak bych se rozhodovala...mrkni na tyto stranky http://www.salon-isabel.cz/svatebni-s... moje saty jsou saty Valentine a musim rict ze na te fotce nevypadaji tak krasne jako na zivo..a na me se mi libili uplne...
Odpovedať
Profilova fotka
Jinak svatbu mame 21.5....kazdej se nas snazi od toho odradit..pry to v maju prinasi smulu..
Odpovedať
smisek, krase saty, ako pre princeznu ;-) aj ja som chcela nieco take, no nakoniec nemam taku bohat suknu (co ma asi najviac mrzi), ale ked som skusala taky typ siat, tak mi to velmi neslo ... a aj nas kazdy odradzal.... ale maj je najkrajsi mesiac v roku a znama z Polska povedala, ze u nich je teraz velky boom vydavat sa v maji ;-) ... nemame sa coho bat ... ako moze mesiac ovplyvnit vztah ... nijako ...
Odpovedať
Profilova fotka
Presne tak ja rikam ze nezalezi kde jak a kdy se vezmes zalezi na tom jake si to manzelstvi udelate vy dva..
Odpovedať
presne tak ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Holky ja se taaaak strasne tesiiim :-D
Odpovedať
tinulkab jistá si asi nikdy nebudeš, ale pokud se v ních cítíš dobře a tobě se líbí, já taky pořád chodím a vybírám a hlavně nevím jestli nemám počkat na nové kolekce to by mě pak mrzelo kdyby tam byly ještě nějaké které by třeba byly ty pravé,ale musím to příští týden rozlousknout a už některé zarezervovat neb odjíždím mimo ČR a přijedu až v květnu...jsem zvědavá jak to všechno na dálku zvládnu.. ;-) Mám favoritky tak snad vyberu dobře.
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte .pripajam sa pretoze tiez mame 14.5 nas velky den,..mame uz dj ,kameramana-fotograf, farara,aranzerku a starejsieho, nebolo to tazke vsetko som si tu nasla a aj cez kamaratky .pomaly sa to krati uz musim aj saty zacat omrkavat po salonoch pretoze som nevedela aku farbu vyzdoby si dame..ale to je najmenej..vsetko pomalicky sa da ...drzim vam palce majoe nevesticky.. :-)
Odpovedať
mirkamilos vitaj !!! jeeej, tesim sa ze mate tento datum, tusim sme tu s nim iba 3 ... ;-) chocolate, saty v salone ti vymenia ja tyzden pred svadbou, ked budu na tvoj termin volne, v tom je vyhoda oproti tomu, ked si saty kupujes, tam uz niet cesty spät ;-)
Odpovedať
jo jo já vám ale to víš kolekce vyjdeou v lednu , únoru tak se obávám,že v květnu stejně už nic nepořídím neb budou rozebrané.....takže já se to raději budu snažit zvládnout teď :-)
Odpovedať
tak drzim palce ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte, aj my sa berieme 14.mája :D A myslim, ze mame uz dost veci vybavenych-foto, kamera, kostol, sala, aranzerka, saty kupene, a aj nejake drobnosti na vyzdobu. A uz mam aj navrh na oznamenie :)
Odpovedať
lenkamirko: tak to si sikovnica .... aj ja som dnes uz mala mat doma svoje saty ... tesila som sa ... objednala som si ich na ukrajine, subili ze mi usiju podla tych co som skusala, ibaze vacsie ... ked som tam dnes po ne prisla, az som plakala ... saty vobec neboli na mna usite, rozsirili tie co som skusala, do zadu nasili kus latky, dokonca v inom oddtieni bielej, vobec mi nesedeli, švi som mala niekde v predu, vobec nie na bokoch, kedze boli z malych kusov latky a iba vzadu ich nadsili, boli cele spinave a dokonca sa zacinali aj parat .... skoro som sa tam zlozila ... takze som na ukrajinu zanevrela a idem behat po salonoch .... dufam ze enkamirko si so satkami spokojna a ze neboi problemy ... ;-)
Odpovedať
tinulka, och to vazne?! Mrzi ma, ze ti to so satami nevyslo... To je ale teda otras pristup... 8-( Mozno aj dobre, ze sa to stalo, kedze si tu pisala, ze si nie si ista, ci su to tie prave saticky.. ;-) Neukazes aspon ake saty to mali byt? Rada by som ich videla.. ;-) Vela stastia v salonoch!!
Odpovedať
dakujem beronsche ;-) napis mi sem mail, poslem foto tych z ukrajiny
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj tinulkab :-) posles aj mne tie saty z ukrajiny..miriam66@centrum.sk som zvedava ake ti to usili ja som este nebehala po salonoch necham to na nahodu ktore budu volne a pekne 8-) ale myslim ze budem mat dilemu do akej farby si obleciem po polnocne ;-)
Odpovedať
ono to len dosili do zadu taky pas ... no vyzerali strasne ... poslem fotky ked este boli povodne, nezapnute... a dnes som bola v salonoch .... zajtra idem zaplatit zalohu :-D nasla som saty, co mi sadli ako uliate, a aj sa podobaju na tie z ukrajiny, no su honosnejsie, je k nim uzasny zavoj, dlllllha vlecka, su uasne ... som stastna a som rada ze som ich nasla ;-) ide o znacku eddyk ... mirka: idem ti to poslat ...
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?