Svadba - Máj 2011

Zobraz úvodný príspevok
Je tu viac tem o roku 2011, ale konkretne majova nie je. Tak mozme podobne ako v inych "mesacnych" temach rozoberat, kto co ma, chysta, skusenosti, odporucania a pod. nezavisle od miesta svadby.
Odpovedať
Profilova fotka
Juchúúúú, dnes bol veľmi úspešný deň .... zajednali sme koláče, slané pečivo a svadobnú tortu .... a aby som nezabudla, prišli mi moje vysnívané topánočky... takže v zozname pribudli ďalšie dve čiaročky. A ako ste na tom vy dievčence, čo nové? @majuska7111 veru už sa nám to kráti, my sme včera mali presne dva mesiace do svadby a dnes je to presne 60 dní do svadby :-D .... a s oznámeniami sa už poponáhľajte, ono to treba tak dva mesiace pred svadbou, aby mal každý čas na rozmyslenie a prípravu :) ...budete ich roznášať osobne? či posielať poštou?
Odpovedať
Profilova fotka
Baby taká otázka, odkial ste si objednávali svadobné topánky, ja si neviem nájsť na seba žiadne. Díky za radu
Odpovedať
Profilova fotka
@diuska2505 Ahoj. Ja som si topanky zohnala cez bazar tu na mojasvadba, dlho som hladala, kedze mam vacsie cislo ale nakoniec som ich nasla :)
Odpovedať
Profilova fotka
@diuska2505 napísala som ti IP
Odpovedať
Profilova fotka
Dievčata aj ja mam svadbu v maji a ked som si precitala vase prispevky, mam pocit ze nevytrčam z rady. Sme na tom s pripravami nejako narovnako. Akurát ja nemam stres, teda zatial :-) uvidime tak o mesiac o takomto case :-D
Odpovedať
Profilova fotka
díky baby za tip, ale ani jedny mi nepadli do oka :( ja som velmi tazky pripad, velmi tazko si ja kupujem topanky :( Asi budem este hladat dalej v obchodoch niečo. Svadbu mám 28. mája takze este mam dost casu, aj ked sa to dost rychlo krati.
Odpovedať
Profilova fotka
@maryennn Ja viem, oznámenia budeme roznášať v nedeľu (lebo v piatok mám skúšku, v sobotu som na prednáške) takže až v nedeľu. A budeme ich roznášať osobne, je to také ľudskejšie ako zaslať klasicky poštou.... :) ale baby, už aby bola svadba, teším sa na ňu, len nech už tie starosti pominú.. Inak, dnes sme boli u cukrárky ochutnať koláčiky a sú fakt fantastické...aj keď by som nemala na tú moju diétu, ale neodolala som.. sú presne také, aké som si predstavovala... 8-)
Odpovedať
Profilova fotka
Nuž dnes sme boli na matrike, takže žiadosť už máme podanú, a prišiel mi vejárik šejahojahoj :-D
Odpovedať
ahojte a nebojite sa povery, ze svadby v maji nie su stastne (teda manzelstva) ja sa len tak pytam, ja chcem mat tiez svadbu v maji ale az buduci rok 2012.
Odpovedať
@alexandra33 keby stastie v manzelstve zalezalo len od datumu svadby to by bolo ludom sveta zit.... :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D baby mam svadobne topanocky!! Su tak krasne bielucke az sa bojim, ze moje biele saty nebudu az take biele.. :-D Kupila som ich tu z bazaru a az sa mi nechce verit ako "novo" vyzeraju, akoby ich ta nevesticka ani nemala obute... :-D Tak sa vytesujem!! :-)
Odpovedať
@beronsche to je pravda, ja na to tiez neako neverim, ak to funguje pred svadbou bude to fungovat aj po nej svadba nic nemeni, ja beriem svadbu ako taku nasu osobnu party nasho vztahu :)
Odpovedať
Profilova fotka
Ja mám kolegyňu v robote, ktorá sa vydávala presne v deň, ako sa vydám ja a už je šťastne vydatá 23 rokov, takže si aj ja myslím, že sú to povery a poznám mnohé manželstvá, ktoré dopadli zle a to ani neboli v máji... nemáme sa čoho báť....všetko bude rozkvitnuté a pekné, júúúj, už aby to bolo :)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
... veľa ľudí ma odhováralo od májového termínu, ale ja na to neverím. Je úplne jedno kedy sa vezmeme, hlavne že sa ľúbime nie? a konieckoncov nehovorí sa náhodou MÁJ - Lásky čas? Toho sa držím ja :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Halooo baby, tak čo nové? Už nám zas o krôčik čas do svadby pokročil však? Je tu niekto, kto ešte (tak ako ja) nemá všetko prichystané? Už začínam stresovať, či to postíhame :-.
Odpovedať
Profilova fotka
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
wááááááááá už len 48 dníííííí
Odpovedať
Profilova fotka
@maryennn tiež máme svadbu v máji a tiež mi niekoľko ľudí hovorilo, že len v máji nech sa nevydávam. ja tomu vôbec neverím. Keby šťastie manželov záležalo len od dátumu, tak by neboli žiadne rozvody, hádky atď. Takže máj lásky čas - tiež sa toho držím :-) A podobne zrejme ako ty tiež ešte nemám všetko vybavené a už začínam mierne stresovať
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte kocky - u nas vseetko strasne pomalicky, hybeme sa takymi slepacimi krokmi ze ani nemam pocit, ze sa daco deje, ale este nejako zeriozne ani nestresujem... Ja mam pocit, ze ked vybavime matriku (fingers crossed, ze na buduci pondelok vybavime) tak kedze mam saty a mame miesto hostiny a pozvanych hosti, tak uz dako svadba bude... :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@maryennn jasné, pridávam sa do klubu - tiež ešte všetko nemáme, a najhoršie na tom je, že si ani neviem pospomínať, čo všetko ešte vybaviť musíme :-D ale neboj, určite to všetky super zvládneme :-)
Odpovedať
ja som si v počiatočnom strese urobila podrobný zoznam (aj veci typu dať skrátiť ramienka na popolnočných šatách, dať oznamká do obálok .... :-D ) a teraz vyškrtávam ... zoznamy sú na nezaplatenie ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@tinulkab áno, súhlasím, ja som tiež zoznamový typ :-D tiež mám všetko pekne spísané a stále sa veľmi teším keď niečo môžem vyškrtnúť :-D
Odpovedať
@maryennn navyše ti zoznam ukáže či naozaj ešte toľko vecí chýba ako si myslíš .... niekedy sa zdá, že ešte toho treba veľa, no pozrieš na zoznam a tam už skoro nič, alebo len množstvo maličkostí, ktoré nezaberú ani veľa času, ani energie ...
Odpovedať
Profilova fotka
este 57 dni a este nam treba vybavit tortu a kolace, topanky k popolnocnym satam, svadobne oznamenia a to najpodstatnejsie- vybrat si hudbu a naucit sa nas prvy svadobny tanec! ;-) a este kvety. pomoooc! Mozno som este zabudla na vela veci..
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte baby..tak sa pridavam aj ja k tym, co este nemaju uplne vsetko prichystane ;-) ja som si tiez dala na chvilu pokoj od priprav, co teraz lutujem , lebo mam pocit, ze nestihame..ja som v sobotu kupila uplne nahodou topanky, mame dohodnute uz dlhsie aj kvety, menu , vcera sme doobalkovali svadobne oznamenia, tento vikend ich ideme roznasat po rodine. No este nemame krizik, pierka prehosti, darceky pre hosti, veci na vyzdobu nam este chybaju a nemame oblek pre mileho a popolnocne oblecko :-o :-o :-o no dost nam este chyba...co davate ako darceky pre hosti? u nas v rodine tieto darceky nie su velmi vo zvyku, ale ja som darcek na jednej svadbe dostala a tak sa mi to zapacilo, ze aj ja chcem nejaku drobnostku darovat kazdemu :-)
Odpovedať
my darceky pre hosti nemame ... na redovu dostanu si myslim pekne a zaujimave veci, tak to staci :-D my sme uz tento vikend popozyvali hosti ... tak aspon toto mame za sebou ..... vyhadala som sa s mamou a dnes uz aj so snubencom .... boli sme kupovat svadobny oblek, no ani jeden mu nesadol .... jemu to bolo jedno, bol by vzal hocijaky, ale ani v jednom nevyzeral dobre .... furt daco trcalo, odstavalo, alebo bolo dlhe, kratke, male, velke .... no proste o nicom ... a aj predavacky ma rozculovali, jak sa snazili silou mocou daco nanutit, aj ked to bolo fakt desne .... a nakoniec vina padla na mna, lebo aj vymyslam a preto on nema oblek a on nevie co ma teraz robit .... a to chcel ist kupovat az v aprili .... ja uz ho do toho nahanam niekolko mesiacov a nepocuva ma .... tak som taka nazurena ze az .... uz sa mi vobec ani vydavat nechce, v poslednej dobe sa iba hadam so vsetkymi ... :-|
Odpovedať
@tinulkab mozno je to predsvadobnym stresom.... ja som tiez taka nejaka lahkovytocitelna.... :-p drzim palce s oblekom, my sme sa tiez nachodili, kym sme taky co sedel nasli... A k tym pripravam - my nemame tolko veci, ze az.... akurat sme menili kapelu za DJ minuly tyzden, nemam popolnocky, pancuchy, zavoj, topanky na prezutie, drahy nema koselu, vestu, kravatu po polnoci, nemame pierka, pohare, kadernicku musim preobjednat, nevieme, kde sa budeme fotit, nemame autobus pre hosti, nemame este certifikat, ze sme absolvovali presvad. pripravu a najhlavnejsie - nemame ziadost z matriky... :-D Plno dalsich veci este potrebujeme potvrdit a upresnit.... cize ani to este nie je na 100% =-) Mala by som si aj ja zoznam napisat... :-N
Odpovedať
@beronsche kupili ste oblek v spisskej? mozes nieco odporucit? napis prosim do IP, aby nam nestiahli prispevok, ze robime reklamu ;-) a mas este 2 mesiace, takze to stihate ;-) nic sa neboj ....
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte po dlhšej dobe, no ja zatial nestresujem. teda iba v snoch, túto noc sa mi snívalo že bol piatok pred svadbou a ja som nemala hotové nehty :-D . dobré nie? dnes ideme riešiť zákusky, v piatok kameramana - ale to je náš kamarát ;-) . Fotografa máme, matriku tiež, miesto tiež, menu rozhodnuté, popolnočky mám, ešte k nim topánky musím zohnať, drahý je vychystaný komplet :-p , poháre kúpené, aha vlastne ešte jeden podstatný krok chýba - obrúčky zajednať :-N
Odpovedať
Profilova fotka
Baby, ako tak čítam, tak pár z vás už spomenulo nejakú žiadosť z matriky, môžete mi niektorá vysvetliť čo to je?my máme za sebou zatiaľ druhú tému ponaučenia ale farár sa nám zatiaľ nejako zvlášť nevenoval, lebo tam chodí viac párov, takže prosím, povedzte mi, na čo je tá žiadosť..díky pekne :)
Odpovedať
@zakica Aj ked mas sobas v kostole, potrebujes z matriky ziadost o uzatvorenie manzelstva. Myslim, ze to funguje tak, ze musis ist na matriku aj so snubencom, potrebujete mat OP a asi aj rodne listy. Pred matrikarkou tu ziadost podpisete a vezmete ju fararovi. Bez nej vas nemozu zosobasit. Aspon myslim, ze takto to funguje... ;-) My sme v zahranici a tak to budeme riesit az tyzden pred svadbou. Nastastie mame zlatu pani matrikarku, ktora nam vysla v ustrety, ziadost nam vypisala mama a my uz len pojdeme podpisat.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?