Svadba máj/květen 2010

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte kočky, pridá sa niekto, kto má svadbu v tomto krásnom mesiaci? Ja mám termín 15.5. :-)
Odpovedať
ziadny rozdiel. ale bud ste nemali ustupovat, alebo ste sa mali zobrat podla seba. takto bude vzdy niekto, komu sa to nebude hodit
Odpovedať
Profilova fotka
market82: to jsi dobra,ze si troufas na dort, to me ani nenapadlo.. taky s mym pecicim umenim.. :-N :-D
Odpovedať
lubi: nezlob se na mě, ale blaho malého miminka je rozhodně důležitější než tchýnina služebka .... ať se tchýně jde vycpat! A ano u malého miminka jsou dva týdny opravdu velký rozdíl ... já bych tam ani tak malé mimi netahala ... je to na celý den, hluk a všechno ... market: Já o pečení taky uvažovala. Peču dobře - snad :-D a ráda ... ale máma to teda rezolutně odmítla, že do toho nejde a podílet se na tom nechce :-) že to dopadne katastrofálně a co pak? a má pravdu .. peču podle stejného receptu muffiny čokoládové. Vždycky jsou výborné, ale pokaždé jsou úúúplně jiné texturou a tak .. no 1500Kč za dort pro 40lidí mě nezabije :-) za ty nervy mi to nestojí :-) ale koláčky z učiliště jsou dobrý nápad! asi si tam taky skočím :-)! díky za tip :-)
Odpovedať
kazde dieta je ine...ale o dva tyzdne sa z babatka nestane spac, ktory prespi celu noc, ci nepotrebuje maminku. ak uz segra chce ist, tak babo nech ma blizko, aby mohla chodit kojit. Hluk neprospeje veru... ani vela ludi. Poznam to :-N
Odpovedať
no, mně to napadlo, když jsem zjistila, co by takový dort stál v naší vyhlídnuté cukrárně a že ani jinde v Praze či blízkém okolí to není nijak lepší... hlavně mě naštvalo, že na ceníku měli velký čokoládový dort za 700 a svatební začínal na 3000 !!! To mo prostě přijde jako nehorázné vydělávání na všem, co je svatební... A na to nehraju. Takhle si upeču dort chuťově přesně podle svých představ, ze surovin, na které se budu moct spolehnout, že jsou opravdu kvalitní a myslím že i vzhledově to bude tak, jak by se mi líbilo... Přece jen to zdaleka nebude první dort, co budu dělat- už jsem dělala i vícepatrové, takže což:) Ale s těma mini svatebníma koláčkama se přece jen patlat nehodlám :-D :-D :-D Pečení dortu a jeho zdobení je alespoň kreativní, pečení koláčků v takovém množství je především pěkný opruz...
Odpovedať
holky jak to, že všude čtu, že svatební koláčky, jsou mini? někde i že se "vejdou za nehet" u nás jsou teda svatební koláče normální koláčové velikosti ... i v obchodě se jmenují svatební koláče a jsou tak 10cm v průměru ... asi všude je jiná tradice no .. ale tohle mě fakt překvapilo
Odpovedať
Profilova fotka
Lubi, prcek dělá pokroky každým dnem, ale co se týče náročnosti hlídání na svatbě, tak je to úplně jedno :-) Bude v kočárku, pokud má mamina kde kojit, tak je maximálně zajištěné a spokojené ;-) O něj bych se vůbec nebála.
Odpovedať
my je chceme male...je to chutnejsie, ako velke kolaciky. zalezi od cukrarky, niektore pecu obr, ktore niesu pekne ani na pohlad.
Odpovedať
Profilova fotka
Jankabry, ty mini jsou totiž jihomoravské, my na severu je tu známe (a často baštíme) díky babičce, která je od tama. Tchýně nám je taky někde na Moravě zamluvila, ty velké co znáš ty, budem dávat do zvacích balíčků.
Odpovedať
Profilova fotka
jankabry : my delame u nas male kolacky - povidlove, orechove, makove a tvarohove, dala jsem si foto do alba.. ;-) Jsou to takove prcky, takze to bude prace a prace.. :-D
Odpovedať
Profilova fotka
no neviem ja som chcela ustupit na jednom frote a zamotala som si to na druhom....akoze ale uz to fakt nechcem teraz zase vybavovat naspat na ten povodny termin. moj sestra samozrejme by mala miesto, restauracia ja sucast hotela, mali by svoju izbu pre male... ale ja sa skor obavam ze kby to bolo o dva tyzdne neskor tak by sa zase naslo milion inych zlych veci a nespokojnych ludi... ked sa chcu urazat, nech nepride nikto..zaujimave ze niektori ludia si nekladu podmienky, ini ludia musia byt vzdy problematicki, ci sa jedna o narodeniny, vianoce, svadbu alebo pohreb.. od tejto chvile to asi neriesim... dostanu pozvanky a konec
Odpovedať
Profilova fotka
Lubi, dobré rozhodnutí :-) Držím palečky, aby to nakonec klaplo co nejlépe (aby ti problematičtí prozřeli a vyšli vstříc)
Odpovedať
Článok sa načítava...
;-) neboj, to sa vyriesi. je to vas den a nenechaj si ho nicim a nikym pokazit
Odpovedať
Profilova fotka
lubiduch, netráp sa, aj ja mám taký problém, svadbu už plánujeme vyše roka a každý vedel termín, no a moja sestrička má termín pôrodu 22.05 a ja svadbu 29.05.... a neboj, tiež som "sebecká". Ale aj tak bude svadba 29.05 a nikto to nezmení, ide o vás dvoch, to čo si myslia príbuzní, je ich problém...
Odpovedať
lubi a lenka, držím palce, ať to všechno klapne, jak má... příbuzní jsou občas děs a hrůza a je fakt, že někteří lidé se uráží už z principu... mně zase na začátku bylo kapku naznačeno, že jsem sobecká, prootže máme svatbu v květnu a já neberu ohled na to, že máme v rodině staré lidi (babičky, dědeček) a jak to na ně asi může působit... u nás totiž někdo zpitvořil tu hloupou pověru o mrtvé nevěstě tak, že to zní "svatba v máji, chystej máry" a populární rodinný výklad tedy zní, že pokud je svatba v květnu, někdo z rodiny umře... trošku padlý na hlavu, já vím, ale asi jsem jim stejně úplně nevymluvila, že je to fakt pitomost... Nicméně jsem se nedala a koláčky budu zamlouvat na květnový termín:) Jo a v Praze, protažmo Středních Čechách, alespoň pokud vím, se jako svatební běžně pečou ty malé... přijde m to i praktické, je to spíš na zobání a na chuť, než že by se tím měl někdo nějak vykrmovat ;-) Mini zákusky ani nikde objednávat nebudeme, moje máma, stejně jako přítelova příslíbily, že upečou nějaké cukroví, takže sladké určitě bude:)
Odpovedať
Profilova fotka
market82: presne tohle mi rikala mamka kdyz jsme ji oznamili nase datum.. 8-( Snazila se nas premluvit, at to udelame jindy.. A ted pro zmenu vubec neresi, ze nejaka svatba bude.. Na to, ze je to za 4 mesice ( snad), tak jeste nic nemame.. 8-( Asi se do toho budu muset konecne pustit, jen co budu mit vybrane saty.. Zacnu premyslet nad vyzdobou, kvetinami - o to se bude starat svedkyne - pracuje v kvetinarstvi, oblek pro pritele budeme kupovat, musim si sehnat boty, celenku do vlasu, domluvit dort, zakusky.. :-N
Odpovedať
tak to aj nám bolo povedané, že by svadby v máji nemali byť, ale nejako to neriešili. Veď to nie je o dátume... :)
Odpovedať
Profilova fotka
U nas se docela divili- ze proc zrovna v kvetnu, ze jesli vim, co se povida.. samo, ze to vim, ale neverim.. 8-(
Odpovedať
to nam to zatial nepovedal nikto... ale by nepochodil. my tu nemame take kolaciky - tvarohove, makove a podobne.. ale normalne zakusky, len chceme ich mensie. uz som videla aj puncovy zakusok cez cely tanier :-D :-D ale to aj cukrarka bola taka prekysnuta, tak to mala ona si len tak akoze pod zub.. topanky som nasla od firmy rodan, tanecne, tak pojdeme do blavy, si ich pojdem vyskusat. mam sice original k svadobnym satam objednane, no to by som nebola ja :-D aby som si nieco nevymyslela
Odpovedať
Profilova fotka
Ja boty mam, ale zetim jen provizorni - kdyz by byly ciste bile saty, tak by mohly byt, jsou bilo bezove a kdyby byly saty barevne, tak jeste budu boty kupovat.. Ale trochu se toho desim -sehnat pekne boty ve velikosti 40, pripadne 41 se mi ne vzdy podari.. :-D
Odpovedať
Boty ještě nemám, ale už jsem se poohlížela, napřed jsem si myslela, že to bude problém, ale asi to nakonec nebude až tak "horké"- prpstě chci jednoduché bílé lodičky na nižším a širším podpatku... hlavně ne ten jehlový , uzounký- budeme mít obřad (doufám) venku, tak se mi moc nelíbí představa, jak se bořím tím jehlovým podpatkem někde do trávy....
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte, baby, je mi úprimne lúto, že vaše svadobné prípravy vám niekto takto znepríjemňuje. Toto je vaše obdobie, kedy by ste mali prežívať najviac lásky a radosti. Snažte sa sústrediť jeden na druhého a buďte šťastné. Ja viem, že sa mi to ľahko hovorí, ale ak má niekto problém, tak ten problém bude mať stále. Nenechajte si preto znepríjemniť "vaše obdobie" market82, mohla by som ťa poprosiť o kontakt na to učilište v Praze?
Odpovedať
vrabciak- co jsem věděla, poslala jsem ti do IP :)
Odpovedať
Ahojte kocky..aj ja sa pridavam...tiez mame termin 15. 5. 2010 Ako ste na tom s pripravami?
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte Mňa to čaká 29.5. a nerobím si z povery ťažkú hlavu. Nevedela som o takom niečom .... Prvý krát smi to povedala pani v salóne, dosť divné, nemala by také niečo hovoriť potenciálnej zákazníčke. Netreba na niečo také myslieť, treba sa sústrediť iba na seba a priateľa.
Odpovedať
Jojo, tak jsem se nenechala odradit... a řeči nakonec samy utichly:) Takže vesele plánuju:) Už mám vybrané a rezervované šaty, koupené šperky, máme za sebou matriku, vybrané místo, zamluvili jsme fotografa, máme vyrobené oznámení+ jmenovky na stůl, zamluvila jsem si kadeřnici, pořešila dort, vymyslela jsem menu- v sobotu se jdeme kouknout do vybrané restaurace a případně uděláme rezerrvaci, vybrala jsem si kytku- teď se jen rozhodnout pro květinářství... Když se to takhle sepíše, koukám, že už toho máme celkem dost hotového:) Alespoň nebude žádný stres- tohle pomaloučké vybírání je stejně nejlepší, člověk se nestresuje a ještě si to i stihne užít :-D
Odpovedať
Profilova fotka
market82: tak to toho mate hodne ;-) Ja hlasim, ze mam vybrane saty - uz jen zaplatit zalohu.. :-D
Odpovedať
Profilova fotka
ja idem na skusku siat v septembri... este som salony sice neobehala, kedze furt robim 8-( ale ked zbadam na nete pekne saty, napisem im mail, ci maju moje cislo a na aku vysku su, samozrejme aj cenu..... ak odpisu, pridu mi seriozni, ak nie dalej sa tym nezaoberam...cize v sobotu idem skusat tieto saty do pezinka (za 350 eur) http://www.mojsalon.estranky.sk/fotoa... a tieto http://www.mojsalon.estranky.sk/fotoa... KTORE SU KRAJSIE????
Odpovedať
Profilova fotka
lubiduch: me se vic libi ty prvni.. podobne jsem zkousela bile se staroruzovou a byly pekne, jen ne ty prave pro me.. :-N
Odpovedať
tie prve su zaujmavejsie. skusala si si neake take podobne? ono niekedy predstava moze byt a potom ti sadnu uplne ine.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?