Svadba máj/květen 2010

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte kočky, pridá sa niekto, kto má svadbu v tomto krásnom mesiaci? Ja mám termín 15.5. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Teda vy jste šikovné, kolik toho už máte, já z vás začnu chytat depku :-) Aspoň jsem včera objednala prsteny, ať se to taky pohne ;-) Oznamko už jen vymyslet text. Přemýšlím, že bych vypustila vývazky/pierka. Svatbu máme na jednom místě, žádní jiní lidé se tam motat nebudou, takže není nutné svatebčany od někoho odlišit. Jako ženská jsem vždycky "nadšená", že si mám do nových šatů nebo halenky zapíchnout špendlík a ještě na viditelné místo 8-( (myslím kvůli případné dírce, co to udělá), chlapům je to jedno, to ti vrazí do klopy saka a to brzo sundají, takže to stejně není vidět. Uvažuje někdo podobně? ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
luci mi take mat nebudeme, moj chlap dostane pierko zenichovske a ostatni muzi take klasicke tusim z rozmarinu...ale zeny nebudu mat nic, u nas som to nevidela ze by aj zeny nieco nosili take. a presne ako hovoris, keby som dosla niekam na svadbu a nutia ma zapichnut si nieco do siat, tak asi dost razne odmietnem 8-)
Odpovedať
ja tiez uvazujem, ze nebudem davat pierka vobec, sice uz su doma lebo som sa poponahlala :-) ale nakoniec ich asi nedam. A mame len malu svadbu, cize to nie je ani treba. Tiez len nastavajuci zenichovske a hotovo :-) vrabciak: co sa tyka hudby riesite hudbu na hostinu? Budete mat cd? Ja tiez nad tym uvazujem, lebo nebudeme mat vela hosti a je asi zbytocne dj, nakolko u nas moc ludi ani netancuje. Akym smerom sa poberate co sa tyka zanru? U nas budu aj starsi ludia aj mladi, tak asi urobim taky mix :-D No a este stale vyberame hudbu na obrad, potrebujem tri skladby, to sa s drahym nevieme zhodnut ze co :-.
Odpovedať
Profilova fotka
pierka budeme mať, pretože je to zároveň ako taká vstupenka, nechceme, aby nám tam pobehovali cudzí ľudia a takto bude aj personál vedieť, že kto je svadobčan a kto nie. Naviac je možné, že na zámku bude viacej svadieb, čo dúfam, že nebude, ale može sa stať. Budem dávať ale zicherky, pretože mi to príde bezpečnejšie ako špendlík a deti to nepostrácajú. Tiež som najskorej nechcela, ale nakoniec som sa pre ne aj tak rozhodla, aspoň budú mať hostia pamiatku. zuzika, robíme si hudbu z toho istého dvovodu ako aj vy. Tiež máme málo hostí...pesničky zoraďujeme tak, že od najstarších až po súčastnú. Vychádza to akurát tak, že súčastná bude po polnoci, čo je dobré pretože staršie ročníky už aj tak nebudú tancovať, len tie mladšie. Budú ale rozne kolá, určite budú aj cigánske a aj maďarské (čardáš a pod). Hudbu triedime a ukladáme v poradí v akom ju chceme púšťať, pretože to budeme púšťať s notebooku, na ktorom budú napojené repráky. Niečo vyberáme aj k jedlu ako podmaz, ale možno to ešte prehodnotíme a vyberieme niečo dobové, keďže to je na zámku. na sobáš nemáte nejaké spoločné pesničky? Alebo pesničky z filmu, ktorý ste spoločne pozerali... Nám bude hrať na klavír drahého neterka, takže mám o starosť menej :-)
Odpovedať
bre ranko, my sme si s malou dnesrano trosku schrupli.... :-D my pierka tiez davt svadobcanom nebudeme.....jedine zenichovi.... presne tak, zenam vadia dierky po spendliku, muzi si to daju na sako a to si aj tak do hodinky vyzlecu.... :-D zuzi, my budeme mat ludovky aj modernu tanecnu hudbu....nech si zatancuju vsetci, stari, mladi.... x-)
Odpovedať
vrabciak no to mate super, ze vam bude neterka hrat na klavir ;-) A ked tak rozmyslam, ani nemame nejaku spolocnu pesnicku ktora by sa hodila na obrad..no uvidime co vymyslime, stale si vravim, ze je este casu dost, aj ked vybrat hudbu tiez nie je sranda :-D vrabciak a kolko ludi budete mat na hostine? Vecer pozyvate kamaratov ?
Odpovedať
Profilova fotka
na hostine budeme mať 25 ľudí vrátane kameramana :-) je to najušší rodinný kruh. Kamarátov pod okná volať nebudeme, ale pred svadbou budeme mať obaja žúrku, kde budem mať kamošov a sesternice, takže tam to možme spolu osláviť. Budem, ale rada, keď nás prídu podporiť na sobáš. "Podoknové" návštevy moc nemám rada, príde mi to také trapné a v žiadnom prípade nechcem únos :-D Keď mala svadbu jedna zo sestier, tak prišli nejaké kamošky pozrieť sesternicu a ani jej a ani ženíchovi ani len ruku nepodali, len si sadli k stolu, čo mala pripravený pre jej a ženíchových kamošov...no čo už, nie každý má chrbtovú kosť :-p
Odpovedať
my mame 20ludi a tak isto ako vy, pred svadbou zurka :D a na sobas pride kto chce :-) som povedala, komu na nas zalezi, pride nas podporit a pozriet na obrad a nenahneva sa ked ho nepozveme na hostinu. Takze sme na tom rovnako. Som rada, ze mas na to rovnaky nazor ako ja, zacinala som mat z toho nie dobry pocit, ze nevolam kamaratov, ale to by nas bolo dobre cez 60ludi a povedzme si na rovinu aj to stoji peniaze. =-)
Odpovedať
zuzi: i my to máme podobně. Na obřad může přijít lidí kolik chce, samozřejmě pošleme oznámení všem kamarádům:) Na hostině bude cca 20 lidí, jen nejbližší rodina a svědci s partnery. No a večer bude ještě pro nějaké kamarády oslava u nás doma. Ale ani tam prostě není v našich silách pozvat úplně všechny, protože A) by se k nám úplně všichni nevešli a B) bychom se taky nemuseli doplatit... Ale i tak tam budeme mít večer odhadem tak 40 - 50 lidí, takže na spoustu kamarádů pozvánka na párty stejnak vyjde ;-)
Odpovedať
Jinak jsme teĎ vybírali hudbu na obřad, ještě to teda není ve finální verzi, ale blížíme se:) No a asi by to chtělo i nějakou hudbu na hostinu, což?
Odpovedať
market a ak mozem vediet co vyberate aku hudbu na obrad? Rada by som nejaku inspiraciu, lebo mam pocit, ze my sa stale tocime dokolecka a nic sme zatial nevybrali :-D
Odpovedať
aby, m budeme mat zatial 71 hosti a to je fakt len najblizisia rodina, ani jeden kamarat!!!!! Ja s kamoskami po svadbe niekedy vybehnem na kavu, drahy so svojimi na pivo a hotovo.... aj sme chceli nejakych pozvat ale podla akeho kluca by sme to selektovali? Este by sa niektori urazili, tak nepozyvame nikoho, len rodinu.... aj tak je to vela ludi.... :-| ja hudbu nevyberam, v kostole chcem klasika svadobny pochod a pocas hostiny snad DJ nieco vhodne vyberie.... spolieham na neho, este sa s nim pred svadbou mame stretnut, tak si ujasnime nase predstavy.... Inak, huraaaa, mam knihu hosti, sestra mi ju dnes kupila... x-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
ja budem mat kopec ludi...mozno az 120, uvidim, kto z pozvanych pride...a na vsetkych sa velmi tesim...kamosov som na svadbe chcela...nech tam nebudu len babky, ujovia a tety, ale aj mladi ludia...preto volam aj sesternice a bratrancov...
Odpovedať
zuzi, moc tradiční to nebude:) na nástup máme Vltavu upravenou do rockové verze od Wolfa Hofmana, je to docela dlouhé, krásné, až z toho běhá mráz po zádech :-D Dál tam bude Čajovna- krásná instrumentálka od Hladíka (prstýnky, polibek, podpisy), potom ještě jedna instrumentální- You are so beautiful od Cockera... no a na gratulace pak i zpívané. Určitě Desert rose od Stinga, potom takové nějaké klasičtější romantické jako nejspíš Only you nebo When a man loves a women... Potom jsme si připravili něco z Amélie z Montmartru a taky z Once... prostě takový mix spíš klidnějších, romantičtějších písniček na dobu gratulací, focení u obřadního místa a tak podobně. Chceme to CD zaplnit asi celé, takže můžeme mít cca hodinu hudby ;-)
Odpovedať
tinka, ja tam mam tiez sesternice a bratrancov, prave kvoli tomu, aby rozprudili zabavu, nech to o desiatej neskonci, ked pojdu dochodcovia spat,..... :-D :-D keby som sa vydavala doma na vychode, tak tam by som mala aj 140 ludi,moja mama bola nestastna ze nemohla do BA pozvat ani polovicu tych, co chcela..... :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojky, máme svatbu letos v květnu 8.5.2010. Původně jsme chtěli 1.5.2010, to datum se mi moc líbilo, ale bohužel to nevyšlo kvůli sestře ženicha. Nevadí, i tak se moc a moc těšíme a přesně "pověrám se nedáme" :-)
Odpovedať
Profilova fotka
tinka my tiez budeme mat kolo 120 ludi a na nas kraj a zvyky je to malo. Taky standard je 300, ale to tiez zalezi od toho kto ma aku velku rodinu. Z rodiny som pozyvala len tu blizku... lebo inak sa u nas pozyvaju aj mamine sesternice, ujovia a tety co som ich videla mozno raz v zivote... takych som nepozyvala, radsej som si pozvala par dobrych kamaratov, ktorych fakt chcem mat na svadbe, aby som sa mala s kym vytancovat aj ked u nas tancuju vsetci dokonca dedko, co nevladze chodit tak na svadbach krpci odzemok :-D A u nas je to skor tak, ze dobri kamarati sa neurazia ked ich nepozves na svadbu, lebo chapu, ze to aj nieco stoji v dnesnej dobe mat velku svadbu, co zase nechape rodina. A hadky vzinkaju vlastne kvoli tomu, ze jednu tetku pozves, ktoru vidis castejsie a dalsiu ktoru vidis dvakrat v zivote nepozves ani jej rodinu a ti uz su urazeni, lebo su taka ista blizka rodina ako druha tetka a ju si pozvala a ich nie... potom su urazeni a ohovaraju ta pomedzi rodinou... tak to uz u nas na dedinach byva :-D takze co svadba, to par urazenych ludi z rodiny a dovod na ohovaranie sa vzdy najde. Nastastie moja rodina je vacsionou v USA, takze ti sa neurazia, ze ich nepozvem :-D No a co mam ja vybavene a co nemam: svadobne saty su uz doma... od jula minuleho roka :-N popolnocky su doma topanky som zatial nenasla :-| zavoj, podvazok, pierka, bizuterka, etikety na alkohol, spodne pradlo - doma sviecky a komplet vsetky veci na vyzdobu doma, plus kvety su uz naaranzovane v poharikoch, takze len to supnut na stol vyzdoba na auto - uz sa na nej pracuje hudba - zaloha zaplatena a som s nimi kazdy den v kontakte, takze si uz vyberam aj pesnicky ktore sa maju naucit hrat :-D sala - zaloha zaplatena - este treba dohodnut menu a zarezervovat izby v sale plus jeden cely hotel oblek pre zenicha - nemame, zenich sa do toho moc nehrnie... vraj on si stihne kupit aj den pred svadbou ]-( kameraman - zaloha zaplatena fotograf - TOTALNY DEBIL!!! takze si hladam noveho alkohol - treba kupit kolace plus torta - teraz koncom mesiaca ideme objednat lietajuce lampiony - treba objednat svadobne pohare - treba kupit obrucky - este ani nemame vybrane, ze ake :-| papiere na svadbu - ideme vybavit koncom mesiaca, takze ked budu papiere az potom mozeme dohodnut v kostole hodinu a podla toho robit oznamenia zasadaci poriadok - nacrt spraveny, este ho treba upravit menovky - tie dam za ulohu sesternici kadernicka - zajednana kytica - este som si nevybrala predsvadobna cesta - vybrana uz len treba ist do cestovky to zaklepat no a este harmonikar na svadbu - bratranec bude tam, takze zajednany len o tom este nevie :-N :-D
Odpovedať
market a nemohla by si mi poslat tu upravenu Vltavu a Cajovnu od Hladika ? ;-) prip. link kde by som to mohla stiahnut. Celkom ma to zaujalo :D
Odpovedať
marfa s tym oblekom pre draheho...som na tom uplne rovnako...drahy mi tvrdi ze je este cas, ze on kupi oblek na poslednu chvilu, ze nie je problem ]-( tak som zvedava ci ten problem nebude nahodou. Chlapi maju stale na vsetko cas..hrozneee :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
zuzikka, ale ja viem, ze my budeme mat problem s oblekom na 100% lebo uz teraz sme mali poroblem zohnat koselu, kedze priatel potrebuje s predlzenym rukavom a ked sme sli kamoske na svadbu tak tiez na poslednu chvilu, on nie je vybaravy ako ja, on ma za 15 min kupeny oblek... a nakoniec sme behali jak sprosti az mi bolo do placu take som mala nervy... lebo on je tenky jak prutik, ruky dlhe, takze oblek mu bol dobry, ale rukavy kratke, ked zase zobral vacsi oblek tak sa v nom dobre neutopil a s predlzenym rukavom moc oblekov nemali a ked hej, tak v blbych farbach... a nie a nie mu vysvetlit, ze teraz znovu bude problem... ale nieee vtedy bol vraj problem, lebo sme kupovali na slovensku on si teraz pojde do polska, tam maju vsetko... tak to som zvedava 8-(
Odpovedať
Profilova fotka
och vrabciak az teraz som si vsimla - naaaadhernu vyzdobu si si vybrala... proste kraaasa, sa tu rozplyvam teraz nad fotkami och... take som vzdy chcela... krasne jarne, jednoduche, mile... uz ani neviem ake pridavne mena k tomu najst x-) bohuzial som take nemohla mat kedze svadbu som planovala v jeseni, takze taka vyzdoba nemohla byt a uz mam vsetko hotove od septembra, tak to uz nebudem menit, kedze som dost penazi do vyzdoby investovala... ale fakt to budes mat peknucke, uz teraz sa tesim na original fotky zo svadby ;-)
Odpovedať
no moj ma problem zase s nohavicami, ma napumpovane stehna a tenky pas :D tak sa tiet "tesim"ako pojdeme behat po obchodoch tyzden pred svadbou :-o budem ho musiet ukecat aby sme isli skor, lebo v tom pripade sa vzdvama behania po oblekoch a pojde sam :-D
Odpovedať
Profilova fotka
hehe zuzikka neviem, ci by si ho pustila sameho :-D to by bolo keby ti prisiel v zlatom alebo ruzovom obleku alaaa Gott :-N ja musim toho mojho prehovorit aby sme isli kupit teraz koncom mesiaca, lebo potom uz nebude cas... tyzden doma na vybavenie papierov a potom naspat do holandska z holandska uz domov pojdeme len rovno na predsvadobnu cestu a vratit sa chceme tak tyzden pred svadbou... a mat este stres s kupovanim obleku na poslednu chvilu, tak to dakujem pekne... pekne krasne naklusame do obchodov teraz ked budeme doma... a dotiahnem ho tam aj nasilu :-p
Odpovedať
no mas asi pravdu :D nenechala by som ho sameho radsej :D
Odpovedať
Profilova fotka
zuzikka, tiež sa teším, že niesom sama s takým názorom čo sa týka hostí. Dopadlo by to presne tak, ako to písala marfa, že sa jeden na druhého urazia a ktovie čo ešte...malá svadba má viac výhod a jednou z nich je aj to, že na tej svadbe nič tipu (opitý ujo, teta) nehrozí, takže žiadnu katastrofu neočakávam, keďže menej hostí sa rovná menej výdajov, takže si možme spraviť rozprávkovú svadbu na zámku :-) a čo ma ešte teší tak je to, že aj odstupom času si stále budem hovoriť, že na našej svadbe budú ľudia ktorých nadovšetko milujem a milovať aj budem jak moju stranu, tak aj stranu mojej polovičky. Mám v tomto veľké šťasrtie a som za to veľmi vďačná :-) marfa veľmi pekne ďakujem za pochvalu (potešilo ;-) ), dúfam, že sa nám podarí spraviť si peknú výzdobu. Teším sa už na to, pojdeme sálu zdobiť deň pred svadbou a to je ďalšia výhoda malých svadieb, že nemusíme robiť zanášky 8-) Vytvorila som si ďalší album, kde sú torty, tak sa kľudne inšpirujte prihadzujem ešte tip na hudbu a to je Edith Piaf, zbožňujem tú dámu (veď aj preto vrabčiak :-D ) Na prvom rande sme boli na filme Edith Piaf, takže pre nás to bude mať aj taký význam si do repertoáru zakonpovať aj Edith. Spája ma s ňou ale aj smutná udalosť, tak hádam to prekonám, ale už sa mi podarilo neplakať pri jej piesňach, len neviem, že či sa to ráta, keď u nás boli kamošky vtedy.
Odpovedať
no...hlasim sa z matriky. vybavili sme velke h....o, drahy nema rodny list. ]-( ]-( tak sme sa akurat dobre povadili, on tvrdi, ze ho ma doma..pri vysvedceniach. Ani rodny list a ani jeho vysvedcenia som doma ani nezahliadla... a to mam prehlad kde co mam. boli sme aj v nitre, som mu hovorila, ze nech si ide vybavit novy...ani za svet, furt si tvrdil, ze on ho ma...tak som zvedava, ked tak v piatok pojdeme do nitry dva krat...raz pre rodny list a raz zapisat svadbu. tym padom obrucky sme vyskusat neboli...ale do polovnictva stihol ist. aj s chlapom... a to iste...on si oblek pozriet nejde, ze staci v aprili...no ked on ma cas, mam cas aj ja. :-D nebudem sa nervovat idem sa snazit vas docitat, som sa vyzalovala...ach jo.
Odpovedať
no, zajo, musis byt dobre vytocena..... :-| inak, moj drahy tiez spekuluje, ze on rodny list ma niekde doma u mamy, ona mi zase povedala, ze mu ho dala, ze ona ho nema..... =-)
Odpovedať
Profilova fotka
jaaaj, my sme vcera tiez riesili rodny list. nevie sa najst, jeho mamka ho hladala u nich pol dna, nasli sme kopiu...myslite, ze bude stacit? lebo inac budeme musiet vybavovat novy, co pre nas vzhladom k tomu, ze zijeme v cechach nie je jednoduche...zobrali sme dovolenky na 15teho, ze vybavime veci po uradoch a kukaj tu...co ja si z s tou svoju laskou este zazijem :-|
Odpovedať
tinka, kpia rodneho listu staci..... teda nam stacila ked sme boli zapisat malu na matrike....
Odpovedať
tinka obavam sa ze nebude stacit kopia :-( pripadne skus pred tym ako tam pojdete na matriku zavolat a uvidis co ti povedia.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?