Svadba v júli 2011. Plánuje niekto tento termín?

Zobraz úvodný príspevok
Caute, planuje niekto svadbicku na tento termin? :-p
Odpovedať
nimika, dakujem za odpoved. si ma velmi potesila :). aj moj snubenec to vzdy vedel, ze chcem svadbu v kostole, tak inak to ani nemoze byt :) a ten papier, ktory musi podpisat, to ho vobec nezabije :)
Odpovedať
tento rozhovor sa uz zvrtol na inu temu :-D, ja tiez mam vybrane saty, ale len kvoli tomu, ze som si ich vyberala v BA. keby som tu tiez nezila, tak urcite neprecestujem kvoli satam cele Slovensko, takze je to uplne v poriadku. Myslim si, ze vo vsetkych salonoch sa najdu nadherne saty, ktore sa budu pacit hlavne neveste. A je to ozaj jedno, ci budu zo salonov v BA alebo ineho kuta.
Odpovedať
Profilova fotka
alique, tiež som sa už k tomu nechcela vracať, lebo si takisto ako ty myslím, že by z toho vznikli iba zbytočné hádky, ale dala si mi otázku, tak chcem ešte na ňu odpovedať a potom končím ;-) áno, môj snúbenec je neveriaci, písala som o tom hneď v prvom príspevku na túto tému, ale ak bude mať svadbu v kostole, tak nebude hovoriť a robiť veci, ktorým neverí, pretože obrad medzi veriacim a neveriacim sa líši od obradu dvoch veriacich, ten neveriaci má iný sľub, kde sa nespomína Boh, takže neúprimné to nebude a áno, ja si to predstavujem tak, že dospelý neveriaci človek z nejakého dôvodu (neviem, presne akého) môže začať v Boha veriť a preto si bude chcieť urobiť všetky sviatosti a dokonca som o takých prípadoch aj počula, hoci už tie konkrétne príbehy si nepamätám... ale nevylučujem, že k tej viere sa dostane cez niekoho, dokonca to tak vždy býva, veď ako inak by začal o týchto veciach rozmýšľať, napríklad cez snúbenca ako ty... z tvojich príspekov cítiť, že sa snažíš a chceš to celé pochopiť, lenže je veľa takých, ktorí o to fakt nemajú záujem a sviatosti si robia len a len kvôli svadbe v kostole... prajem ti, aby si to, že si sa dala pokrstiť vnímala ako dobré nielen kvôli tomu, že budeš môcť mať svadbu v kostole, ale aby si v tom našla aj iné "výhody" ;-) a že sa nám to ťažko vysvetľuje a inak to vnímame je úplne normálne, keďže sme boli od malička úplne inak vychovávané, ja ako veriaca a ty naopak... takže si myslím, dúfam, že nie zle, že sa kvôli tomu ani nepohádame, lebo sa obe snažíme vysvetliť ten svoj pohľad tak, aby to tá druhá pochopila ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
lopieta, som rada, že ťa moja odpoveď potešila :-) inak aj napriek tomu, že viem, že by to nemal byť problém, tak pôjdem trochu so strachom na faru, že čo ak predsa nejaký problém bude :-N ale ten strach asi vyplýva z mojej povahy, vždy myslím na to najhoršie :-|
Odpovedať
Profilova fotka
nimika... Som rada, že sa nehádame a vieme si to vyrozprávať... ;-) Však táto téma má byť o radosti z nadchádzajúcich udalostí a zdieľaní tejto radosti s osôbkami, ktoré prežívajú rovnakú radosť... :-D Takže hor sa, baby, do príprav a veeeeeľa šťastia... ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
moje prípravy od októbra stagnujú, neviem sa do toho opäť nakopnúť :-N
Odpovedať
Profilova fotka
My sme si tiež dali pauzu, budeme opäť riešiť až po Vianociach... :-N
Odpovedať
fuuu baby, nebola som tu dlhsi cas a vy ste sa teda poriadne rozpisali!!! my nastastie neriesime take tazke otazky ako vy, kedze sme obaja veriaci a vsetko bolo jasne hned na zaciatku... zaoberame sa stale len malickostami a prave teraz je tiez nejaky utlm...nebude to pocasim? :-D ...alebo privela prace :-p odkedy som tiez vyriesila saty, video, foto, hudbu a salu, akosi nebolo nic take surne! teraz rozmyslam nad obruckami, ale to tak nesuri, len nech je nad cim uvazovat ;-) a riesite aj take veci ako cokofontana??? neviete, kedy to treba rezervovat na prenajom? :-.
Odpovedať
simcab: u nás bude asi tiež najväčšia položka moje šaty x-) a fotografa sme vyriešili tak, že som poprosila môjho bratranca :-D je to šikovný chalan a verím, že mi spraví rdostatočne dobré fotky.
Odpovedať
Profilova fotka
lindux, ja som fotografa vyriešila podobným spôsobom ako ty :-D bude nás fotiť priateľ (v čase našej svadby už dokonca manžel) mojej kamarátky
Odpovedať
nas bude fotit terezka plesova....tesim sa, ze je to zena, ja sa nefotim prilis rada a mozno budem uvolnenejsia, ako keby ma foti muz :-.
Odpovedať
Dievcata, vy ste to pekne vyriesili. ;-) ;-) Ja mam fotogeafa kamosku, ktora profi foti. :-) Ale neviem no, podla mna bude hostina najdrahsia polozka, neviem co to este da dokopy aku sumu. :-D
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
My mame fotografku Janku Amarandei, ale iba na pripravy a oficialnu cast a potom bude fotit kamos sused...;-) Jo, hostina je najvacsia polozka...:-( A 75 ludi nakrmit a napojit do sytosti bude fuska...;-)
Odpovedať
to je pravda, ak pocitame hostinu jedlo aj pitie dokopy, tak to bude asi riadna supa... :-o no ale vsak treba :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Urobime souku, na ktoru sa nezabuuuda...;-)
Odpovedať
Ali Janka pekne foti. ;-) ;-)
Odpovedať
Dievcata, tak ma napadlo, ako si stojite so svokrou? :-) Ake mate vztahy, pripadne stretavaju sa vase rodiny? :-)
Odpovedať
Profilova fotka
my sme dnes dohodli limuzinku, juchuuu, tesim sa....v sobotu ju ideme rezervovat:)
Odpovedať
Profilova fotka
Panaacik, naše rodiny sa nestretávajú... Raz sa omylom stretli na Vianoce u nás a aj to rýchlo utekali... :-D So svokrovu mám zvláštny vzťah... :-( Tým, že sme u nich 9 mesiacov bývali, sa veľa vecí stihlo pokaziť. Mohla som variť, prať, upratovať, žehliť, ofukovať ju a nič mi platné nebolo... :-S V neci prišla z roboty, zobudila muža, sadli do kuchyne, zapálili si cigaretu a tak, aby som počula, ma ohovárali (spali sme v obývačke, všetok dym z cigariet nám šiel do izby a všetko bolo počuť...), výroky typu: Chcem, aby bol môj syn šťastný a nie aby žil s takou p**ou, boli na dennom poriadku... ;-( Veľa som sa naplakala, Jojo neveril, že by jeho rodičia boli niečoho takého šťastný (mať jeho spánok), no nedalo mu, ako sa trápim a tak si to zopár krát naschvál vypočul a tak nás jedného dňa zbalil a odsťahovali sme sa... ]-( Odvtedy je svokra na mňa ako medík, nevestička sem, nevestička tam... Neviem, či to bolo len tým, že som nejakým spôsobom rušila ich rodinnú pohodu svojou prítomnosťou a teraz je to OK, alebo či je taká skvelá herečka... ;-( No ani Jojo to nemá jednoduché s mojou rodinou... Mama v pohode, ale nevlastný otec je blbec. Tiež je Jozef ako môj drahý a narodeniny má deň po mojom Jojovi, napriek tomu, aj keď mu Jojo gratuluje, on mu späť ruku nepodá, pretože nepatrí do rodiny - to, že ma požiadal o ruku, na tomto jeho tupom postoji nič nezmenilo... ]-( Aj keď sme im na Vianoce oznámili, že ma Jojo požiadal o ruku, Jozef ani neodtrhol oči od Popoluška a moja mama suchým tónom skonštatovala: Aha, a čo si odpovedala... Ja už nechápem, čo s tými ľuďmi je... :-( A preto si žijeme pre nás dvoch a neriešime tieto ich žabomyšie vojny... My sa ľúbime, my chceme spolu byť a vôbec nám nezáleží na tom, čo si o nás myslia oni... 8-) Aj keď, občas ma to mrzí, ale snažím sa nepripúšťať si to...
Odpovedať
Ali, to ma uprimne mrzi. :-| Vies, ta dnesna doba je zvlastna, rovnako ako medziludske vztahy. Hmmm...ono ani ja nemam vsetko idealne, ale tak nezmenim to a som stastna za kazdy den, ked sa preto netrapim. :-) :-) Snazim sa pozitivnejsie mysliet...ved predsa svadba/manzelstvo je o tych dvoch a mame zit hlavne pre seba a nepripustat si zakernosti a neprajnosti, lebo toto v zivote clovek obdrzi nielen od rodiny. Drz sa!!!!!
Odpovedať
Profilova fotka
Ďakujem... ;-) Tiež sa snažím to neriešiť a brať to ako minulosť. Či už sa svokra pretvaruje, alebo nie, správa sa ku mne slušne a to, čo hovorí, keď odídem, nepočujem a nemusí ma zaujímať... :-D
Odpovedať
Boze, to ma mrzi alique, to nemate najlepsie vztahy v rodine. To je neskutocne, ked sa rodicia takto spravaju. Ani u nas to nie je najlepsie, tym, ze je moj snubenec Rus, vsetci sa boja, ze ma zoberie do ruska a bude ma tyrat a neviem co este. Hoci moja mama to uz pochopila, ze je ku mne laskavy, pozorny a lubi ma, otec je ako posledny homo erectus, pred snubencom sa tvari, ze je v poriadku vsetko, ale ked som sama tak mi hovori, v com je zly a viac ako snubenca sa mi tymto sposobom sprotivi on, ale to si vobec neuvedomuje. Moji svokrovci su velmi mili, neviem ake by to bolo, keby zili na Slovensku, ale takto ked sa stretavame 1x za rok, tak su nase vztahy velmi dobre. Maju ma radi, to viem aj z toho, ako o mne rozpravaju, ked nie som s nimi v kontakte cez skype. Takze kazda z nas ma trapenia :(, ale hlavne je, ze svadba je o nas dvoch, my sa lubime a tak nas nic ine nemusi zaujimat ...
Odpovedať
Profilova fotka
Lopietka, snáď ocino pochopí, že to tak nie je skôr, ako sa mu podarí pokaziť vzťah medzi vami. Držím palčeky. Každá máme nejaký problém, nič nie je ideálne - to som sa už naučila... 8-) ale ako píšeš, nie je to o rodinách - ja si predsa neberiem svokru... :-D Beriem si najúžasnejšieho človiečika môjho života (teda on mňa) a som šťastná ako blcha a nikto mi radosť nepokazí... :-D Trochu sa síce bojím, aby niekto nevyvolal nejakú hádku na svadbe (ako napr. nevlastný otec), ale snáď majú toľko rozumu a chochmesu, že sa budú aspoň jeden deň úprimne tešiť s nami a nepokazia nám to... :-N
Odpovedať
Lique - je strašné mať takéto vzťahy, viem o čom píšeš. Sama som si prešla takýmto peklom, napokon sme sa vzali a poviem ti svokra sa nezmení, to že je to teraz ok, je len dočasné,ver mi. Je to jedna z tých kráv ktoré si myslia, že keď porodili dieťa, tak nato, aby mu celý život riadili a proste bez nich to nepôjde. Mne tiež ten môj nechcel veriť čo robí, skrine mi poprehadzovala a keď prišiel z roboty zas to dala na poriadok, nákup mi vytriedila a pooznačovala čo je jej a keď prišli z práce všetko bolo tak akoby som si to vymyslela, navarila som tak ona to vybrala z chladničky ani sa toho nedotkla-navarila rýchlo iné a moje nechala preekysnúť a pod..... baby ak si raz poviete akú strigu máte svokru a to vám len dačo povie tak verte sú ešte horšie... ]-( My sme napr. dlho nemohli mať bábo tak som bola u nej krava jalová atakto a keď po rokoch sme prišli že čakáme bábo tak posielala drahého, aby si to šiel overiť na gyndu a či videl knižku tehotenskú a pod. Po svadbe som to u nich vydržala 3 mesiace a ako som nastúpila na materskú som sa zbalila a šla k našim a tam sme ostali pokiaľ sme si nekúpili byt. Ale ani tak nás tá potvora nenechala na pokoji, drahého tak oblbla, že on ostal u nich bývať a ja som bola u našich - odôvodnenie chlapček sa potrebuje vyspať a nie k decku vstávať... Až asi po 1/2 roku som už nevydržala lebo to bolo že kto z koho si ho uloví- tak som sa vyžalovala svokrovi a ten dal veci doporiadku ale vzťahy odvtedy katastrofa. Ja ju dodnes volám len teta- ja jej jednoducho po tomto všetkom neviem povedať mama aj keby som chcela a to už sú roky. takže nie si sama, čo má takýto problém, nedaj sa bojuj - ale priprav sa na dlhý boj. :-|
Odpovedať
Profilova fotka
Ladore, až mi zimomriavky behali po chrbte... =-) U nás to bolo tak, že drahý pochopil a postavil sa na moju stranu... Teraz sa všetci akosi tvárime, že my sme tam ani nebývali a že je to OK a dúfam, že to minimálne takto bude fungovať... |-| Nechcela by som, aby sa to zasa takto zvrtlo... Ja len nechápem, to aj ja budem taká???
Odpovedať
Fuha baby tak to máte teda naozaj ťažké :-o Ja môžem byť šťastná, že moja svokra je strašne v pohode aj keď sme si k sebe hľadali cestu dlhšie pretože je strašne hanblivá.... a vôbec celá drahého rodina je strašne fajn. Ja som sa trošku bála, ako ma vezmú keďže som slovenka ale to vôbec neriešili :-) No a čo sa týka mojich rodičov, miláček to mal o to ľahšie, že sa s nimi poznal už predtým, než sme sa dali dokopy, takže si hneď tykali a tak. Akurát teraz riešime trošku problém, lebo nastala situácia, že drahý aj môj otec hrajú spolu v kapele...no a drahý teraz nevie či má otca brať ako tchána alebo kamoša z kapely...ale dúfam, že sa to čoskoro vyrieši. Ale samozrejme je to nič oproti tomu čo tu píšete vy.... :-( Teraz akurát rozmýšľame, ako ešte pred svadbou našich rodičov zoznámiť tak, aby to nebola trápna situácia...nemáte nejaký tip? :-p
Odpovedať
Ali je to pravda, ze si neberieme svokry ale nasich muzov, ale zas vies...ja som kazdy den so svokrou a neni to med lizat. :-| Lindu a tvoj drahy je cudzinec? :-)
Odpovedať
Tak ja som rada že svokru vidím raz do mesiaca, to je tak akurát :-D aj keď ju mám veľmi rada. Áno panaacik, drahý je čech ;-)
Odpovedať
naozaj hrozne pribehy sa stavaju :( dufam, ze to nedojde az do takeho stadia ako pisala ladore. Obdivujem ta, ze si to vsetko vydrzala a nerozviedla sa... Musis mat pevne nervy
Odpovedať
AAAAAle sak to su nasi bratia, Cesi su jako nasi ;-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?