Svadba v júni 2007. Pridajte sa

Zobraz úvodný príspevok
Vitam vsetky junove mladomanzelky z juna 2007, nech nam aj dalej pise tak ako v starej teme :-D
Odpovedať
Profilova fotka
no ja dufam, ze sa to podari uz tento tyzden (robieva sa to v stredu) nech to mam cim skor za sebou a hlavne nech mame cim skor tie vysledky...
Odpovedať
silwus - nebojky...bude to dobre ;-) ked ti vsetky baby budeme posielat energiu a mysliet na teba uvidis bude to OK a zvladnes to...urcite budu vysledky OK hlavne mysli pozitivne !!!!!! moni - hej trosku sme pobehali mesto, boli par krat na veceri, pozreli red light, coffe shop...parada :-D fialka - no ty si teda dobra mamina.... ;-) ked sa uvolnis budeme radi ;-) ;-) ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
dakujeme x-)
Odpovedať
ahojte Silwus nebojkaj sa, drobček bude OK, radšej choď aj na to ďalšie vyšetrenie... a my na teba myslíme, tak to dobre dopadne... Kedy budete vedieť, či to je chlop či dievčatko? :-) Možno posilníte mužskú populáciu na tejto stránke ;-) Dúfam, že ste mali pekný víkend všetky... ja som bola kuknúť jednej kamarátke z témy na svadbičke... taká bola krásna nevestička, ženích tiež ;-) veľmi žiaril z nich taký pokoj a láska... ja som bola teda úplne namäkko z nich, aj som mala slzičky na krajíčku a zaspomínala na našu svadbičku... veď o pár týždňov to už bude rok... tu je jedna foto... ja som tá úplne vľavo :-D http://www.mojasvadba.sk/album/view.p...
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte babule. dnes som sa sem nedostala. silwi - velmi, velmi drzim palceky, aby to dobre dopadlo. treba pozitivne mysliet. ;-) aj my vsetky budeme na vas mysliet.
Odpovedať
Profilova fotka
caute babule. dnes je tu nejako ticho. ;-) inak silwi - napadla mi este jedna vec. kamaratke vysli tiez nejake zle geneticke testy. teraz neviem, ci na dawnov syndrom. a ona nechcela ist na amnio. ale isli na nejaky speci uzv. kde im doktor podrobne kukal cele babatko. - vsetky kosticky oratal a malinke dokonale premeral. a teraz minuly tyzden sa im narodila zdrava liluska. ak by si chcela zistim ti, kde presne boli, a popripade mozes tam este pred amnio skocit.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte, silwi budeme silno držať palčeky, určite to dobre dopadne. A ak sa nemýlim, pri amnio sa dá zistiť pohlavie dieťaťa ;-) Inak Lenka spomínala, že strašne veľa tehotným ženám dopadne ten prvý genetický test zle, lebo to majú nejako nepresne nastavené alebo nedobrú techniku či čo. Ale pri amnio sa vždy ukáže, že všetko je ok :-) Bamulka naozaj pekná nevestička bola tvoja kamarátka :-)
Odpovedať
ahojte babule som tu na chvilu dokedy sa mala zasa nezobudi na papanie ;-) ak vobec zaspi :-D zatial cuci na perinke a hladka sa a obcas zatvori ocka x-) totalna vegetacka, ked ju nic neboli, teda brusko, je to zlate dieta .... papa a spi a kadi a cika ..... a v spanku hadze neskutocne grimasy, som sa v nedelu pokusila aj jej usmev prvy aj ked neuvedomely odfotit .... musim pozmensovat fotky a urobit jej konecne albumcek x-) sloni to myslis kiku? ;-) dakujeme za blahozelanie ;-) takze co vas pekne zaujima?
Odpovedať
Profilova fotka
marcelka - hej myslim kiku. ;-) a nemas za co. dostala som tvoju smsku. len som ti este nestihla odpisat. :-D dufam, ze neva, ze ti pisem sem. :-D dufam, ze vas potesila.
Odpovedať
Profilova fotka
http://www.modrykonik.sk/album/album.... som vam zabudla ukazat fotky, co sme odfotili ninku v nemocnici, ked sme ich boli pozriet. :-D
Odpovedať
sloniii: kika vraj az na treti pokus dostala malu do ciela .... ale nakoniec dosla do ciela ;-) hej hej, potesila a dakujeme este raz ;-)
Odpovedať
fotky su zlateeeeeeeeeeeeee ;-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
hej viem, rano o 6.h jej davali prvu vyvolavacku. potom neviem presne kedy druhu a nakoniec musela ist cisarskym. lebo sa vobec neotvarala. a tiez porodila pred 16.h
Odpovedať
sloni fialka, myslíte trpezlivú? Jej mamina je moja kolegyňa :-) To je náhodička, tak sa teším že to má konečne za sebou. Som zvedavá na fotečky malej x-) Samozrejme že osm zvedavá aj na Terezkine fotečky. Marcelka keď bude tatino doma varovať tak ak sa bude dať tak prihoď nejakú tú fotečku malinkej x-)
Odpovedať
Profilova fotka
http://www.modrykonik.sk/album/album.... ten svet je ale maly. ;-) pridala som nove fotky bruska. tak kuknite. inak zachvilu sa odpojim, lebo nemame prud a uz mi baterka zacina skapinat na notbooku. ;-) inak silwi sa dnes cely den neozvala. tak dufam, ze je ok. a coskoro sa ukaze!!!
Odpovedať
sloni ty máš teda už veliké bruško, super, ani sa nenazdáme a budeme prežívať ďalší pôrod x-)
Odpovedať
Profilova fotka
tuším som zase prešvihla fialllku :-| Marcelka zaujíma nás všetko, čo nám chceš napísať o pôrode. Nechcem klásť otázky ako na výsluchu, tak ak sa ti bude chcieť a budeš mať trošku čas, napíš nám taký ten príbeh, ako si nám zvykla vždy písať o tom, čo sa deje. :-) Naše posledné infošky boli o tom, ako ste mali planý poplach a behali ste hore dole z Považskej do Trenčína a naspäť. Potom už sme sa len dozvedeli, že Terezka sa narodila x-) Sloni pekné fotečky a ja môžem machrovať, že som ťa videla "naživo" :-D
Odpovedať
monci tak zajtra tu budete mat pribeh ;-) a nerob si hlavu z toho, ze si ma tu nezastihla, ved ja som tu aj tak bola na skok, bo som behala od malej, ku vareniu a praniu a potom ma prisli aj nasi pozriet poobede, tak som s nimi klabosila v obyvke ;-) inak dnes sme sa s Terezkou 3x prezliekali, prvykrat po odgrcani, druhykrat si stihla veci okakat a tretikrat, ked ju moja mamina isla prebalit, tak sa jej pocikala :-D a to moj najmladsi svagor sa cudoval, ze na co mame tolko veci a isto sa nebude mala viac ako 1x za den preziekat :-D no dnes videl ukazkovy priklad :-D
Odpovedať
Ahojte babenky mala mi spi, stihla som oprat a vyvesat pradlo, tak vam idem nieco napisat, kym sa neprebudi ;-) tak my sme mali porod celkom zabavny, pripadala som si ako idiot, ked sme sa dvakrat prehnali ... ale do tretice nam to vyslo :-D takze: v piatok 4.4. 2008 som sa zobudila v noci na to, ze nieco zo mna tecie a tak sme sa zlakli, ze to zacina plodova voda odchadzat a vyrazili sme pomalicky bez stresov do porodnice .... tam ma prijali a hodili ma hned na izbu cakateliek, bo po vysetreni mi povedali, ze som na 1,5 cm otvorena a plodove obaly, ze su neporusene, takze asi to nebude plodova voda ale len hlienova zatka ... to som na nich cumela ako mucha puk, bo som si myslela, ze moja hlienova zatka uz davno odisla pocas poslednych tyzdnoch, ked som bola stale na intimke .... tak si ma tam nechali, Majko chudak cakal vonku, ci ho zavolaju ku mne alebo nie a sestra ta sa z Popradu vybrala za nami do TN, bo chcela byt tiez pri porode .... 5 hodin som bola na cakacke a ma aj monitorovali, bo mi neskutocne tvrdlo brucho, co aj sestricky obcas citili, ked prisli malej zmerat pulz ale ich ctg mi 3x ziadne kontrakcie nezaznamenal a tak ma prisiel lekar prepustit .... zavolali sme nasmu kamaratovi a mu povedali, co a ako a doporucil nam, ci by sme nemali kde ostat este aspon na jeden den v TN, bo sa to moze spustit do 24 h ale aj do viacerych dni .... tak sme sli ku bratrancovi, a to sme mali aj v plane skor ako nam to Ivan navrhol .... on zial nebol v nemocke, mal dovolenku ale kontaktoval kolegu, co mal sluzbu na porodnej sale, ze sme jeho znamy a tak :-) tak sme ostali u bratranca, cely den az do vecera mi neskutocne tvrdlo brucho a aj stale zo mna vytekala ta hlienova zatka ..... v sobotu rano, som sa zobudila a sla na WC a hlienova zatka uz bola s primesou krvi a potom som dostala kontrakcie .... tak sme s Majkom stopovali a trvali asi 2-3 hodky, kazdych 7-5 minut ..... naranajkovali sme sa, zavolali Ivanovi a povedali mu dalsie info a on nam doporucil este pockat aspon 2-3 hodky, ci sa to nezintenzivni a vraj hlien moze byt krvavy, ze ak sa otvaram, tak mi mohla nejaka kapilarka prasknut a to z toho .... tak sme sa vybrali na navstevu ku mojej starkej este za TN, bolo krasne slnecno a ked sme sa vratili okolo obeda, kontrakcie zmizli .... padlo rozhodnutie ide sa domov ..... doma som sa zvalila do postele a som zaspala ako medved, bo som bola neskutocne unavena a vecer sa mi asi na jednu hodinu opat kontrakcie vratili .... uz sme z toho boli chori :-D v nedelu o tretej v noci, klasika, WC a do toho som dostala opat kontrakcie, ktore vsak stupali na intenzite a neprechadzali ani ked som vstala a chodila, ci sa posadila .... tak sme do osmej cakali doma a opat zavolali Ivanovi, ze teraz to uz asi fakt bude a on, ze teda ide s nami do TN aj ked sme mu vraveli, ze nemusi, bo jeho dcerka mala na omsi citat citanie a on chcel byt pri tom ... ale potom mu jeho manzelka povedala, ze nech ide, ze vie ake to je, ked prichadza na svet novy cloviecik a ked sme prisli po neho, tak nam vsetci v okne kyvali .... v porodnici ma vysetril a ked mi opat oznamil, ze som otvorena len na 1,5 cm, skoro som odpadla a tak ma isiel hodit znova na ten ctg pristroj a tam mu opat kontrakcie nezaznamenalo ...... ja uz som z toho bola zufala, lebo som ich tam rozdychavala, a viete si asi predstavit, ze mate lezat na jednom alebo druhom boku a pokojne, ked vam brucho stahuje a mate pokojne dychat :-D tak porada bojova bola, ze ide sa teda domov, urobil mi este prietokove testy, opat ma vysetril, ci sa nieco do hodiny nezmenilo, co sme tam boli a vravi mi, ze nalez to nie je zly ale ak chcem, mozu si ma tam nechat alebo mozem ist domov .... plodovu vodu mi pustit nemozu, bo som malo otvorena, a to robia az ked ste cca na 4-5 cm ..... nuz co, dalsi navrat domov .... prichod cca 10:45 hod .... pripadala som si ako idiot a neskutocne mi z toho bolo, aj som si porevala .... Ivan povedal, ze toto sa neda predvidat a moze sa mi to do hodinu spustit, ze sa budeme musiet vratit .... tak sme boli pripraveni .... malej som dohovarala, ze ak sa chce uz ukazat, tak nech to je dnes a nemusim cakat dalsi tyzden :-D na prave poludnie mi nastupili opat neskutocne bolesti, ktore sa stupnovali a ja som objimala pri kazdej priecelie nasej manzelskej postele, Majko mi masiroval krize a sestra stopovala intervaly a cas ..... takto som v bolestiach vydrzala do stvrtej a to sme volali Ivanovi o radu a on vravi, ze chodte, zavolam kolegovi, ze pridete bude vas cakat, lebo on s manzelkou cakal navstevu a uz sme ho zasa nechceli "prehanat" :-D ked sme prisli do porodnice bolo cca pred 17tou, tak mal sluzbu ten isty lekar, co aj v piatok, tak som sa smiala, ze zasa ma tu mate :-D a dufam, ze uz odtialto neodidem ako kinderko :-D pevne som dufala, ze som otvorena aspon na 5 cm a on mi zahlasil, ze je to ltt len 3 cm .... skoro ma hodilo, ked mi to povedal ;-) ale uz si ma tam samozrejme nechali .... opat som skoncila na izbe cakateliek a ked mi urobili ctg, zasa ziadne kontrakcie to nezaznamenalo .... to uz ku mne prisla aj sestra s Majkom, nachystani v plastoch, vyzerali komicky, ved som im aj foto urobila a potom hodim na stranku ;-) sestricka mi oznamila, ze keby prisla este nejaka rodicka, teda by ich bolo viac, ze moze ist iba manzel ku porodu a sestra by musela odist ale vedeli, ze je zdravotna sestricka tak v pohodke ju tam nechali .... babenky, do 20:15 som bola na cakacke a striedala fitloptu so sprchou, Majka pri kontrakciach stipala alebo mu ruky gniavila, sestra so mnou predychavala, medzitym ma monitorovali obcas na ctg a aj akciu srdiecka malej kazdych 15 minut takym pristrojom, co sestricka prilozila na brucho .... doniesli mi aj dva cipky, ktore boli na povolenie branky, aby som sa lahsie otvorila a rychlejsie .... o 20:15 vysetrenie a nalez, len na 5 cm otvorena, tak mi prepichli plodove obaly a pustili plodovu vodu a potom to uz slo neskutocne hopom ...... ledva som dosla za nasimi, dostala som take silne kontrakcie, ze som sla hned do kolien, co ma Majko chytal a sestra len do mna hucala aby som s nou dychala .... sestricka nas poslala do sprchy, ze to tam mame co najdlhsie v co najteplejsej az najhorucejsej vode vydrzat .... a tam to aj neskutocne pomahalo ta voda ..... pichli mi aj nejake analgetika ale ja som nemala vobec pocit, ze by mi zabrali .... babenky, ta posledna hodka kontrakcii na otvorenie, bola najhorsia ..... chudak moj manzel, ten ked ma videl, tak mu ma prislo tak neskutocne luto, ze mu slzy tiekli po tvari a ja som sa v case utlmu, ked som nemala kontrakciu o neho oprela a som mu povedala, ze nesmie plakat, ze to vydrzim, ze nesmie kvoli mne plakat aby sme to obaja zvladli a ze ho potrebujem silneho ..... ;-) babenky v sprche som si tak neskutocne zazjapala, hopsala som tam na fitlopte a sestra ma sprchovala, ja som bola obesena rukami na tyci a jedine co som robila bolo vnimanie sestrinho hlasu: hopsame a dychame, hopsame a dychame .... ;-) a sestricka potom prisla, odmerala pulz a povedala manzelovi, ze moze ist odniest veci na porodnu sal a o chvilu po mna prisli .... ked som vychadzala zo sprchy, tak mi Majko na moje, JA ASI UMRIEM :-D povedal, ze MACKA, UZ TO BUDES MAT ZA SEBOU, IDEME RODIT x-) .... rodila som na zltej sale, cela bola na zlto namalovana, s obrazkami deticiek, taka optimisticka ..... ked som sa tam nejako s prestavkami dotrepala, tak mi sestricka vravi, ze mam este vydrzat stat a ak mozem, tak vrtiet panvou pri kontrakcii, aby hlavicka dobre zrotovala .... som myslela, ze si zo mna robi srandu a ci odo mna nechce aby som tu cvicila aerobic :-D moj pokus o vrtenie zadkom dopadol tak, ze ma Majko musel chytit za zadok, co som sla opat do kolien .... tak som nejako prestale tie kontrakcie, vyplieskala som tam to porodne kreslo a dovolili mi lahnut si potom na bok .... a ked som mala neuveritelne tlaky na konecnik, tak mi dovolili pocas dvoch kontrakcii tlacit kolko mi to vyda a sestricka vsetko kontrolovala a potom uz len zavelila, ze sa mam obratit na chrbat a ked pride kontrakcia, tak sa zhlboka nadychnut, zadrzat dych, chytit za stehna, skrcit hlavu ku hrudniku, zatvorit oci a tlacit a ona pozrie, ci uz hlavicka ide .... a isla, zbadala cierne vlasky malej a uz tam bol aj lekar a si ma obobstupili a opat mi povedali, ze co a ako robit ..... ja som im len povedala, ci mi budu pomahat a oni na mna, ze jasne, ved su tam od toho a sli sme do toho x-) 8-) babenky, ja som sa normalne pri tom aj zasmiala, lebo akonahle dobehol lekar a mi povedali, ide sa na to, tak ja sa nadychla, vsetko urobila ale ako som zatlacila, tak som aj vzduch vypustila :-D zbadala som sa, ze som urobila kravinu a vravim im: JA SOM KRAVA, PREPACTE, IDEM ESTE RAZ :-D a oni sa zasmiali, lekar pohodak, ze nic sa nestalo a na dve kontrakcie bola mala na svete .... jedna kontrakcia bola na dva nadychy a vysla hlavicka a na druhu kontrakciu sa telicko dostalo zo mna ako taky slizik :-D vobec mi nemuseli tlacit na brusko, co bolo super a dokazala som malu sama vytlacit ;-) a malu mi hned dali na brusko, neskutocny pocit to bol a potom ju hned zobrali vedla na vysetrenia a to uz tam za nou utekala aj moja sestra a manzel a nikdy nezabudnem na vyraz Majkovej tvare, ked sa s nou vratil na rukach aky bol hrdy a stastny x-) aj teraz ked si na to spomeniem, tak sa mi tlacia slzy do tvare ;-) prilozili mi ju ku prsniku a potom sme sa s nou mojkali a sme ju fotili ako celebritu :-D mna medzitym lekar pozasival, aj som si s nim zavtipkovala a sa porozpravala, ze nech to poriadne zalata aby sme nemuseli reklamovat :-D ostali sme 2 hodky po porode na porodnej sale, Majko, sestra aj Terezka tam boli s nami a po 2 hodkach ma previezli na oddelenie sestonedeliek a nasi mohli ist konecne domov sa vyspat .... mne sestricky este malu doniesli na izbu raz ukazat, okolo 0:45 a o 1:30 mi ju vzali aby som sa mohla vyspat ;-) ale viete si predstavit, ako som toho vela naspala .... som sa prebudzala kazdu chvilu a o piatej som bola uz vyspata ;-) no a od druheho dna som mala Terezku stale pri sebe na izbe ;-)
Odpovedať
tak dufam, ze som vas touto story neodradila od detureniec ;-) cely personal na porodnej sale bol neskutocne ochotny a pomahal, lekar mlady fesny 8-) lezala som aj na jeho izbe, tak kazdy den chodil na vizitu a raz prisiel ked som malu krmila a vosiel a vravi, vsetko v poriadku? a my s babenkami, ze ano a on na mna, teda na malu: DOBRU CHUT x-) a my s malou s usmevom nanho, ze DAKUJEME 8-) jedna kocka co so mnou bola na izbe mi vravela, ze s nou tiez vtipkoval hned rano v pondelok, ona rodila v nedelu pri nom doobeda a ked prisiel v pondelok na vizitu tak jej vravi: TO STE VY PANI .... ALE DNES VYZERATE OMNOHO LEPSIE :-D no srandista a velky pohodak ;-) ja som sa s nim bavila, ze ako je mozne, ze ten ctg pristroj nezaznamenal moje kontrakcie, ked som ich mala a on mi vravi, ze oni sa na to celkom nespoliehaju, lebo niektorym vobec nezaznamena a niektorym zenam, ktore vobec kontrakcie necitia pise take vlny, ze sa cuduju ;-) takze oni to beru az orientacne a mne tie kontrakcie vlastne pristroj zaznamenal az tesne pred 20:15, ked som sla na vysetrenie ku nemu opat a aj to az vtedy, ked som lezala na chrbte, lebo ani z jedneho boku nic nezaznamenalo .... az ked som si lahla na chrbat, tak vtedy zacalo kreslit vlny .... bo kazda mama pri pohlade na svojho drobca zabudne na vsetko zle ;-) ale som si povedala, ze skor ako po troch rokoch sa pre dalsieho drobca nevratim :-D malinka je strasne dobrucka a vela prespi a strasny papkac je z nej :-D som velmi rada, ze mam mliecka dost aspon zatial jej to staci ..... hotovy anjelik maly, ked ju nic neboli, teda brusko, tak len spinkame a kakame a cikame a papame :-D buduci tyzden sa chcem vybrat uz aj na prechadzky ak bude pekne pocasie aby si zvykala :-)
Odpovedať
Profilova fotka
caute babule. tak konecne nam fialka napisala ako to prebieha. miestami som dostala aj strach. vam poviem. :-D ale supeeer. a vdaka za podrobne info. :-D
Odpovedať
andrejka: ale ty mozes mat rychly porod, tak sa nemusis nicoho bat :-)
Odpovedať
Profilova fotka
ved uvidime. :-D
Odpovedať
fialka tak klobúk dole pred takým výkonom x-) normálne sa vo mne ozvalo niečo materské a aj ja chcem také malé klbko našej lásky x-) , ale za chvílu ma to prejde :-D ešte mám kopu času :-D
Odpovedať
filaka pekne si to popisala :-) ,mala si to naozaj "vesele" ale super, ze si to zvladla a teraz mas uz krasnucku babulku pri sebe. Velmi sa tesim aj z toho ze Terezka zatial poslucha, spinka, papa a kaka ;-) Tesim sa na dalsie fotecky.
Odpovedať
marti: casu nikdy nie je dost ;-) babenky ja sa teraz na tych mojich heftoch a gestach pocas porodu smejem ;-) ked si spomeniem ako mi sestricka povedala: VED SME VAM DALI LIEKY PROTI BOLESTI a ja im na to: AKE? VED MI VOBEC NEZABRALI :-D a sestricka pohotova: A TO SI LEN VY MYSLITE, TO STE CHCELI, ABY VAM AKO ZABRALI? ZE BY STE VOBEC NIC NECITILI? :-D alebo ked ma boli napichnut tak hovorim sestricke: ALE JA VAM TU ISTO BUDEM KRICAT - to bolo potom, co mi pustili plodovu vodu a ja dostala prvu brutal kontrakciu ... a ona mi: KLUDNE AK VAM TO POMOZE ... a ja na nu: POMOZE, ALE TAKU HYSTERKU STE TU ESTE NEMALI :-D ona: ALE COBY. a ja: ALE VAZNE NEMALI. a ona: KED VAM TO POMOZE, TAK NEMALI :-D na tejto konverzacii sa s manzelom stale smejeme, ako som sa ju snazila presvedcit, ze ja mam pravdu :-D a ona chuda, aby mi ulavila, tak suhlasila so vsetkym potom, co som povedala :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Marcelka to si tak krásne všetko opísala :-) Poviem ti, miestami som si aj poplakala od dojatia a tiež som sa nasmiala. Chúďa moje, potrápila si sa riadne, aj tým premiestňovaním hore dole, aj tým dlhým čakaním na samotný pôrod. Ale ako to tak všetko s nadhľadom píšeš, musím povedať, že ťa fakt obdivujem a myslím si, že si veľmi statočná 8-) Hlavné je, že ste obe zdravé a maličká Terezka je krásne a ako píšeš dobručké bábo x-) Tvoje informácie mi aj pomohli sa zorientovať čo a ako prebieha, lebo takto dopodrobna mi ešte pôrod nikto neopísal. Zväčša o tom ženy nerady rozprávajú. Takže ti týmto ďakujem ;-)
Odpovedať
monci: nemas zac ;-) ked budes chciet nieco este vediet, kludne sa spytaj, ak budem vediet, tak napisem ;-) ja sa teraz tiez na niektorych pasazach smejem ;-) a este som si spomenula, ze si s manzelom robime aj srandu z toho, ako ho lekar zaskocil, ze OTECKO, PRESTRIHNUT PUPOCNU SNURU .... a moj Majko toto rezolutne odmietal, ked som to spomenula ale ked to nanho lekar vybafol, chudak, nevedel, kde je sever a uz aj pri tom bol a ju prestrihol .... teraz mi hovoril, ze to bola inak fuska, sa mu to nejak smykalo spod tych noznic, ze to bolo ako guma :-D
Odpovedať
Profilova fotka
:-D :-D Fialllka mám pocit, že môj Marek by odpadol už len keby toto všetko čítal :-D :-D Takže odkáž Majkovi, že je veľmi statočný a je úžasné, že ťa takto podporoval a pomáhal ti.
Odpovedať
Profilova fotka
fialllka ešte mám otázočky. Viem, že ste robili masáž hrádze, máš pocit, že ti to pri pôrode pomohlo? Museli ťa nastrihávať? A dali ti injekciu pri zašívaní?
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?