Svadba v júni 2007. Pridajte sa

Zobraz úvodný príspevok
Vitam vsetky junove mladomanzelky z juna 2007, nech nam aj dalej pise tak ako v starej teme :-D
Odpovedať
na nete to isto este nie je, kedze je to nove cislo ale bolo to v snazilkovskej teme a tam pisali o endometrioze ... mala by som tam aj ja svoj pribeh napisat, kedze sme mali rovnaku diagnozu a dat tak mamickam s touto chorobou nadej, ze sa mozu dockat vytuzeneho babatka ;-) mne sa Mama a ja paci a este citam aj Dieta nielen pre rodicov .... obidva som dostala ako predplatne darcek od Majka a Terezky ... ale teraz akosi nemam precitane posledne dve cisla z oboch casakov, akosi nestiham .... a ja zvyknem oba preluskat od prvej po poslednu stranu ... no mam resty na mesiac dopredu a to uz mam novu Mama a ja a o chvilu isto pride aj Dieta nove ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
ten clanok som nevedela najst, lebo ja som nemala este nove cislo, az vcera som ho kupila a tiez som to nasla. Mne sa ten casopis paci, je tam vzdy nieco zaujimave
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte, ja som tiez citala ten clanok a doslo mi ze je to od nasej lenky aj ked babo bolo ine...
Odpovedať
Profilova fotka
a mama a ja je super, sa mi paci najviac zo vsetkych detskych casakov co som citala
Odpovedať
ahojte v bojniciahc na stretku bolo supeeeeeeeeeeeeer tu sme dali fotky http://picasaweb.google.com/macafialk... a tu je aj par spolocnych, tie sa budu este doplnat ;-) http://www.modrykonik.sk/album/album.... Terezka zvladla cestu super, aj do Bojnic aj z Bojnic cestu prespala, zobudila sa len 10 minut pred cielom, takze sme to super naplanovali aj cestu s jej buvanim .... velmi sa jej tam pacilo ... z dievcat tam bola najvacsia baba a taka rozumna, len po nich pozerala, co vyvadzaju a ako sa hraju a placu :-D x-) taka nasa mala herecka ;-) v ZOO sme sa dostali len ku opiciam, medvedovi, selmam, nejakym vtakom a sli sme dom, lebo sa v ZOO pokajdila a ja som zabudla vzait plienku z auta, a bola uz aj unavena, tak sme sli ku autu .... ale odnasala si trofej zo ZOO, co bola nesmierne spokojna, Majko jej kupil plysoveho leva, lebo leva v ZOO nemaju, tak s nim kym sme prisli ku autu, zalomila v kociku, potom som ju prebalila, Majko zatial nalozil veci a rozobral kocik, malu som vyzula, vyzliekla z nohavic, dali sme ju do auta a opat zabuvala a zobudila sa 15 minut pred domom x-) :-D pevne verime, ze tak super zvladne aj cestu do Tatier tento vikend x-)
Odpovedať
juj a v ZOO cakaju prirastok: orangutana x-) samec sa pred nami schoval, tak sme ho chceli ist pozriet dnu do pavilonu ale bolo to tam schovane, kvoli pokoju samice orangutana pred porodom ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte, Macka fotky sú super, bolo vás tam ozaj veeeeľa, super, že ste si to takto užili :-)
Odpovedať
Profilova fotka
caute kocky. tak mi uz od stvrtku mame doma nove auticko. kupili sme skoda roomster. strasne sa vytesujeme. a martinka ma treti zubok od piatka a dalsi sa nam tlaci. a zacala sa dvihat na styri. ale len na par sekund a potom lahne. ale konecne nejaka snaha. :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Adi gratulujem :-)
Odpovedať
ahojte krasky, uz sa tesime na stretko, vidim ze je tu kopu noviniek ;-) papa
Odpovedať
Profilova fotka
adi, tesim sa s vami...
Odpovedať
Profilova fotka
aj ja sa uz tesim na stretko, uz sa neviem dockat kedy mi dojde novy kociarik pre Misula, aby sme boli mobilnejsi x-) inak mozem si doniest manzela? este neviem ci pojdeme spolu a ak ano ci nebude mat nahradny program, len sa pytam radsej dopredu...
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
Babuľky ešte sme nedohodli čas stretnutia, Sloniii navrhovala o 15.00, vyjadrite sa aj ostatné ;-) Silwi manželia nie sú problém, len aby chudáci zvládli tie babské reči o tehotenstve, pôrodoch a pod. :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
caute babule, Adi gratulujem aj ja. Tiez sa tesim na stretnutie, o tej 15tej je to v pohode.
Odpovedať
Profilova fotka
aj ja si myslim ze okolo 15 je to ok... nech sa dohodneme kedykolvek isto si moj mlady muz rozlozi den tak aby bol co najviac unaveny v tom case :-p no asi budem musiet manzelovi vymysliet nejaky program, aby tam pri nas nezosedivel 8-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte kocky. vcera sme boli s martinkou u doktorky a dosla som dost nestastna a zhrozena. :-( ;-( moja doktorka bola chora a ordinovala taka mladsia. a robila dooost dokladnu prehliadku. tada za dva mesiace sme skoro nic nepribrali. teda takmer nic. pre dvoma mesiacmi mala 6.930g a teraz 7.050g. :-| a pritom jej varim vsetko mozne, aj zemiacik, ryzu, cestoviny, ovsene vlocky. je pravda, ze toho menej papkala. ale teraz sa mi zda, ze sa trosku rozjedla. inak nas merala a mame 68,5 cm. dalej nam kukala pisulku a vravela, ze tam ma nieco zrastene, tak nas poslala na detsku gynekologiu. :-( pozerali to aj vam? hrozne sa toho bojim, ze jej budu nieco robit a ju to bude boliet. a do tretice sa jej zdalo, ze pocuje nejaky jemny selest na srdiecku, tak nas poslala na kardiologiu. som z toho uplne mimo a spamatavam sa. mam pocit, ze skoro kazda jedna mamicka vychadzala s nejakym vymennym listockom. a inak uz mame stvrty zubok.
Odpovedať
Profilova fotka
Adi ja nie som nejaky odbornik, ale nebud vystrasena, urcite je to len privelmi dokladna doktorka a podla mna je len dobre, ked ti Martinku vsade pozru a vysetria, aspon budes vediet, ze je vsetko ako ma byt ;-) Podla mna to, ze nepribrala vela nie je az taka tragedia, ak neodmieta jedlo a nema ziadne ine prejavy alebo problemy. Mozno to je jej limit, zrejme viac nespapa, neboj, ona tie kilecka urcite naberie. Aspon jej aj srdiecko vysetria a ak by tam aj nieco bolo, je dobre, ked sa to podchyti hned od zaciatku. A na gynekologii uvidis, mozno len tato doktorka prehana, odbornici sa urcite vyjadria presnejsie. Drzim palceky, aby vsetky vysetrenia dopadli dobre a ty sa zbytocne nestresuj :-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj moni. vdaka moc. nasla som temu, kde sa o tom pise. tak som zvedava ako to dopadne a poriadne som jej susulku skontrolovala a fakt tam ma zlepene tie pysky. aj som sa skontaktovala s babou co to mala jej dcera tiez, tak mi pisala, ako to prebieha. obe sme sa zhodli, ze mi maminky to znasame tazsie ako deturence. ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj adi, neboj sa, uvidis ze to bude v poriadku. moni ma pravdu, aspon ju vsade pozru a budes vediet ze je v poriadku. inak ja som bola posledny krat u svojho gyn. na poradni, uz budem chodit do nemocnice. maly ma asi 2660 g. inak v pondelok som si myslela ze sa uz nieco zacalo diat, vecer ma strasne pichalo dolu na vajecnikoch a tak mi bolo celkovo cudne, maly strasne vystralaj a nevedela som dlho zaspat. ale doktor povedal ze este sa tam nic nedeje. inak mali ste niekto taketo pichanie v tehotenstve? v poslednej dobe sa mi to stava castejsie. je to taka ostra bolest,
Odpovedať
Profilova fotka
sloniiii, neboj sa, to sa len mlada dokina potrebovala realizovat ;-) s priberanim si nerob vrasky, kazde babo pribera inac a teraz uz nepriberaju tak vela ako do pol roka... nas Misko do pol roka priberal malinko, ale bol ok, doki nam hovoril, ze sa nebudeme stresovat tabulkami lebo maly je culy, zivy, ocividne mu nic nechybalo, ale menej priberal skrz toho refluxu... len sme pre istotu chodievali castejsie na kontrolu a prevazenie... teraz sa trosku zacina rozpapkavat ale este stale je to oproti inym detickam chudunky chlapcek a co sa tyka toho srdiecka, tak to nam v porodnici vraveli ze viac ako polovica deti sa rodi s nejakym selestom na srdiecku este sa musi dovyvijat, len sa to musi sledovat, ale ved to viacere organy sa este pocas prveho roku zivota vyvijaju, no nie? no a susulka... to som citala ze su susky zrastene, ale nemal by to byt problem, aj ja si myslim, ze neprijemne je to viac pre teba ako pre nu... bude dobre, neboj...cmuk
Odpovedať
Profilova fotka
adi, ostru bolest som nemavala, iba take tlaky a sem tam ma pichlo alebo mi maly zatlacil na nejaky organ tak mi isli oci vyskocit... ale najcastejsie sa mi vytlacil cely hore,stlacil mi pluca a ja som dychala akokeby som prave dobehla maraton :-) v ktorom tt si? 35 ked uz pojdes do nemocky?
Odpovedať
Profilova fotka
silvi zacala som 37tt, to sa mi tiez stava ze sa maly natlaci hore a nemozem poriadne dychat.
Odpovedať
Profilova fotka
inak neviete nahodou, ak nebudem mat za posledny mesiac z firmy zaplatene odvody do soc. budu mi aj tak platit matersku podla toho ako som zarabala? totiz nedostali sme zatial vyplaty a vzdy sme na zaciatku mesiaca mavali resp. tak do 10teo. no a firme uz zablokovali ucty, takze tak.
Odpovedať
Profilova fotka
Adi presne toto riešim aj ja, šéf sa totiž rozhodol, že keďže nemáme prachy, prestaneme platiť odvody a ja sa bojím, či mi potom budú chcieť úrady vyplatiť akúkoľvek dávku, keď odvody nebudú zaplatené ]-( No ja si myslím, že tebe by materskú mali platiť tak ako ti ju vypočítajú z platu z minulého roka a to, že nebudú zaplatené odvody budú určite najskôr riešiť so zamestnávateľom, ty predsa za to nemôžeš :-x
Odpovedať
Profilova fotka
moni, jasne ze za to nemozem, ale neviem. pokusam sa dovolat na socpoist. dali mi cislo na pani ktora ma ma nastarosti podla mena, ale nejako to nedviha. ti zamestnavatelia su pekne ... ja sa teraz nemam asi ani kde stazovat som nedostala vyplatu, totiz uz nemame ziadne vedenie, nikoho.
Odpovedať
ada21 a moncuska, ahojte, nemajte ziadne obavy, stat Vam musi zaplatit akekolvek davky bez ohladu nato, ci za Vas zamestnavatel odviedol odvody... aj ked je clovek nezamestnany, tak ak je nahlaseny na pracovnom urade, tie odvody zanho plati stat... jedine ze by sa rozhodol byt dobrovolne nezamestnany a v tom pripady si tie odvody musi platit sam...
Odpovedať
Profilova fotka
tak som skusila zavolat na ine cislo, a bola tam velmi mila pani ktora aj ked ma nema nastarost tak mi to pozrela, a ze vraj mi uz poslali aj papier a peniaze za april mi tiez pridu. a to ze firma mi nezaplatila posledne odvody ze to nevadi to s tym nic nema.
Odpovedať
Profilova fotka
petkamh ďakujeme za radu ;-) Adi to som rada, aj mne sa uľavilo, lebo ešte netuším, čo ma v robote čaká... :-| Adi aj keď už nemá firma vedenie, stále musí oficiálne ešte existovať. Tak si myslím, že by si mohla podať sťažnosť na Inšpektorát práce, že si nárokuješ na vyplatenie mzdy, lebo keď pôjde firma do konkurzu, budeš mať aspoň dôkaz, že si sa tej mzdy dožadovala a možno ti ju z majetku firmy vyplatia. I keď prednostne sa budú uhrádzať záväzky voči štátu.
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj moni, prave som volala do firmy, a dozvedela som sa baby bolil aj na inspektorate prace a vsade mozne, ale zatial musime cakat, na zmluvach mame toitz vyplatu uvedenu do 20teho ze mame dostat. tak ze potom to budeme riesit, tak som zvedava, ci tie peniaze uvidime inak vcera mi prisla aspon materska za dva aprilove dni, tak aspon nieco
Odpovedať
ahojte :-) vidím, že sa tešíte na stretko už... super... škoda, že nemôžem prísť, nemám akurát cestu okolo BA :-D ale prajem vám, nech máte príjemné stretko, nech riadne pokecáte... a hlavne, nech vám vyjde počasie! teším sa na fotky potom... dúfam, že budú :-) babuľky, nebojte sa ohľadne tej práce... síce si treba veľa vecí pozisťovať, ale myslím že ako zamestnanci ste v práve žiadať prípadné doplatenie odvodov + miezd... držím palčeky, nech to dobre dopadne všetko... Sloni, gratulujem k novému autíčku aj ďalšiemu zúbku ;-) a myslím, že nemusíš stresovať kvôli tej doktorke, radšej všetko skontrolovať teraz, ako potom, keď bude Martinka väčšia - to by mohla znášať ešte horšie možno ;-) Adka, už sa ti to blíži, hm? Inak termín máš presne na výročie našej svadby :-) a máte to také krásne symbolické aj s vašou svadbou vlastne... Myslím na teba, nech všetko dobre dopadne! Samozrejme aj Jahodke aj Gretke držím palce, nech je všetko OK :-D ... a myslite na nás ostatné, už sa asi aktívne snažíme len 4 z júnoviek :-) tak možno onedlho pribuneme ďalšie mamičky x-) to by bolo krásne... Takže ešte raz krásne stretko a aj pekný víkendík všetkým, Barborka
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?