Svadba v júni 2007. Pridajte sa

Zobraz úvodný príspevok
Vitam vsetky junove mladomanzelky z juna 2007, nech nam aj dalej pise tak ako v starej teme :-D
Odpovedať
Profilova fotka
http://picasaweb.google.sk/Moncuska79... prepacte, neviem s tym poriadne robit, skuste teraz ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
http://picasaweb.google.sk/Moncuska79 do kelu zase nic, tak po tretie
Odpovedať
Profilova fotka
http://picasaweb.google.sk/Moncuska79...
Odpovedať
Profilova fotka
ja som hrozny motak, dufam, ze ten posledny link uz bude fungovat
Odpovedať
mne fungoval aj ten prvý... Monika, malý je krásny, asi už po tisíci krát ale ešte raz gratulujem, malý krásny blonďáčik, prajem Vám veľa veľa lásky a šťastia a držte sa všetci traja x-) x-) mám z Vás veľkú radosť :-))))
Odpovedať
monika, uz aj mne funguje ;-) ;-) dakujeme, zajtra budeme s Terezkou pozerat bábo x-) x-) x-) maly je krasny, fakt som este blondate babatko nevidela ;-) ;-) uzasneeee :-)
Odpovedať
no uz aj mne posledny isiel...sikulka si :-) inak uz nemas ani brusko moni...to je parada... a co robievate cele dni? marek je doma ci mamina ti pomaha trosku?
Odpovedať
Profilova fotka
kraaasne fotecky. maly je hrozne zlatunky. a inak kedy vas nakoniec pustili z nemocnice? ta zltacka sa potom schovala. chi chi. :-) a s kojenim ste ok?
Odpovedať
zlatunky je! prajem vela radosti s nim!
Odpovedať
ahojte, niektore uz viete niektore este nie, tak oficialne zverejnujeme spravu ze na konci juna by sme mali byt styria :-D , tymto otvaram druhe kolo tehulkovania :-D :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Moni, tak ti este raz gratulujem, maly je strasne krasny. Leni, tak to je super sprava, tak ti prajem krasne tehulkovanie.
Odpovedať
Profilova fotka
caute, Lenka, tak to je super spravicka, gratulujem. Moni, malinky je zlaty. My sa mame fajne, akurat maly je trosku zasopleny a mna dnes zacina boliet hrdlo. Snad neochorieme viac, lebo cez vikend mame ist do Hradca Kralove, nas ocko tam ma pracu, tak mu ideme pomahat. :-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
LENIIIIIIIII jeeeeeeeeeeej to je super spravicka...tak drzim pasticky nech je vsetko v poriadku ... drzte sa x-) x-)
Odpovedať
Profilova fotka
leniiii este raz gratulujeme. a tesime sa s vami. takze teraz je na rade marcelkaaaaaaaaa. :-)
Odpovedať
pekne, Leni! gratulujem :-)
Odpovedať
jeeeeeeeeeeeeeeej Lenka, blahozelaaaaaaaaaaaam ;-) ;-) ;-) Adka :-D :-D :-D dobry prispevok :-D :-D :-D a realne vazne nad tym uvazujeme x-) x-) x-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte babule, tak este raz dakujeme za gratulacie a tesime sa, ze sa vam Patko paci 8-) Z nemocnice nas pustili normalne na stvrty den, nastastie zltacka neprepukla, ale musime ho este trosku slnit. Doma je to hrozny boj, keby Marek nebol so mnou, asi ma mozu rovno zavriet na psychiatriu :-D Mame problemy s kojenim, mam malo mlieka a maly je furt na mne prisaty a hladny. Tym padom malo spinka a potom je unaveny a pri kojeni zaspava a nevie si vytiahnut ani tu trochu, co tam mam.... a tak dokolecka. Snazim sa odsavat, ale vela toho nie je a potom ho s tym este dokrmujeme striekackou. Strasne bojujem, aby som ho nemusela napchavat Nutrilonom, moj pediater hned pri prvej navsteve zahlasil, ze ho mame dokrmovat ]-( Pijem caj pre kojacie matky, aj homeopatika na podporu tvorby mlieka. Snazim sa to nevzdavat, drzte palce :-(
Odpovedať
Profilova fotka
Leni oficialne gratulujem k tehulkovaniu ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
a este opis porodu: bolo to rychle a celkom sa to dalo, az na to sitie na zaver :-S Prvy termin mi nakoniec posunuli na 11.11. podla uplne prveho ultrazvuku. Ten den sme boli este na uzv., kde doktor povedal, ze to zatial na porod nevyzera :-D Hned na to som isla na vysetrenie k mojej zmluvnej doktorke, bola som otvorena na pol cm, riadne sa vo mne "porypala" a povedala, ze do piatka to urcite bude, ale podla nej sa uvidime skor. V ten den poobede som sa zacala citit "cudne", ale pripisovala som to tomu brutalnejsiemu vysetreniu. Vecer o osmej uz ma boleli krize a mala som take slabe tlaky v podbrusku, tak som zahlasila, ze ak to nebude dnes v noci, tak zajtra urcite :-D O jedenastej vecer som v posteli cumela na mobil a pocitala minuty kontrakcii, o dvanastej uz som to musela predychavat chodenim po byte. O jednej som skonstatovala, ze je asi cas a zavolala segru, aby prisla ku nam, kedze mala byt pri porode. O druhej sme dorazili do porodnice, kontrakcie som mala asi kazdych 5 min, mozno aj castejsie. Na prijme ma polozili na monitor, to bolo dost neprijemne, lebo pri kontrakciach lezat na chrbte nie je zrovna najlepsie. Dali mi infuziu s antibiotikami, kedze som mala streptokoka. Potom ma vysetrili a zistili, ze som otvorena na 4 cm, to uz som mala nejasny pocit, ze by mala prist epiduralka, ale este mi len isli davat klystir. Potom som presla na nadstandartny box, za ktory som nesmierne vdacna a tam uz som mohla zavolat aj segru.
Odpovedať
Profilova fotka
Musela som vydrzat s tym klystirom 10 min, co bol brutus, kontrakcie som mala uz v jednom kuse a prislo mi zle, skoro som im tam vsetko ovracala :-D :-p To uz som tuzila po epiduralke, ale zaroven som vedela, ze uz nic take nebude. Este som sa ale stihla osprchovat a umyt zuby, sestricky si robili zo mna srandu, ze komplet hygienu som stihla :-D :-D Potom uz prisla moja doktorka, skonstatovala, ze som otvorena na 8 cm a ideme rodit :-. Pustila mi plodovu vodu a uz som aj tlacila ostosest. Patko vyliezol asi na 5x uplne v pohodicke, tato cast pre mna bola absolutne rychla a v pohode. Niekde medzitym som citila, ze ma nastrihli, ale vobec to nebolelo. No tym, ze maly isiel von tak rychlo, riadne ma vo vnutri roztrhal a sitie trvalo asi pol hodinu a to som im tam trosku robila cirkus :-D :-D a zaroven sa stale ospravedlnovala :-D Maly bol celu tu dobu pri mne, segra ho mala na rukach a tak som na neho pozerala, ze aha to je moje? :-D :-N Po siti som este dve hodiny lezala a tlacila si na brucho a popri tom v euforii obvolala manzela a neterku. Segra s malym celu dobu boli pri mne az kym ma nepreviezli na sestonedelie. Takze suma sumarum, pravidelne kontrakcie som mala od jednej v noci a maly sa narodil o 5.25, co je podla mna rekordne kratky cas x-) Som nesmierne rada, ze som si vybrala a zazmluvnila doktorku, ktoru som mala, bola absolutne uzasna, aj pri tom siti ma hrozne podporovala a potom chodila za mnou kazdy den na sestonedelie skontrolovat, ako sa mam. Aj porodne asistentky boli super, i ked niektore trosku svojske :-D a nemozem sa stazovat ani na sestricky na sestonedeli, vsetko bolo ok. Musim povedat, ze pritomnost mojej segry pri porode bola super vec, absolutna podpora a pomoc. Takze porod ako taky bol pre mna malina oproti tomu zasivaniu :-D Ale teraz uz je to ok, aj sediet mozem :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Tak tu mate moj trosku rozsiahly monolog k porodu, dufam, ze to zvladnete precitat ;-) Tehulky coskoro rodiace nenechajte sa vystrasit, zvladnete to uplne v pohode, drzim vam palceky. Pozdravujeme vsetky maminy aj deticky, snad sa mi coskoro podari zase na chvilu sa sem dostat. pa
Odpovedať
ahoj moni, dakujeme ze si sa sem dostala aspon na chvilocku a ze si nam napisala ako si to vsetko prezivala... uf uf super si to zvladla si jednicka x-) a je fajn ze si mala aspon niekoho pri sebe,... a nedali ti injekciu na stlmenie bolesti ked ta isli zasivat? to je divne...ako pocula som ze niekde ti ju nestihnu dat resp, to chcu mat za sebou...tak nech to je sup sup... tak teraz uz len drzat palceky aby patkovi viac chutilo mliecko a tebe aby sa viac tvorilo 8-) drzte sa a pekne dniky s patkom prajem x-) x-) x-)
Odpovedať
ahoj Monika diky, ze si sa nam ozvala ... no super rychly porod si mala, o takom sniva kazda ;-) a to zasianie, no dufam, ze ti to umrtvili .... drzime palceky aby ste s mlieckom vyhrali boj .... byva to tazke ale nevzdavaj to ... skus napr. aj kminovu polievku so zatrepanym vajom a zaprazkou, a aj bryndza u mna fungovala ako mliekaren .... a skusit sa odpozorovat, kedy sa ti nalievaju velmi vela prsia ... ked nieco spapas .... a hlavne teplu stravu Monika aspon raz denne .... drzime palceky ;-)
Odpovedať
nejako je tu ticho...ako sa mate kocky? ja idem zhanat darceky po dlhom case...dufam ze na nieco natrafim :-) inak u mna po starom...a vsetko v pohode... drzte sa a pekny dnik prajem x-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte kocky moni, tak to vyzera podla popisu na pohodovy porod. Sitie bolo aj pre mna dost bolestive, najhorsie boli posledne, vonkajsie stehy. Inak aj ja som vzhladom na rychlost porodu bola dotrhana od krcka az dovonku (teda navrchu nastrihnuta). Tak ako pisala Fialllka, nevzdavaj to s kojenim, takych pediatrov by som vystrelila na mesiac... mne na rozbehnutie mlieka pomohlo aj to, ze som musela po nakojeni este odsavat, lebo mne maly zo zaciatku nedokazal vytiahnut vsetko mlieko a na veceru som mu potom davala to naodsavane zadne mlieko z celeho dna. Hrozne vela som pila,mineralky, Vineu, Caro, caj pre kojace matky. Jedla som hrozno, teple obedy a aj dodnes ked sa nenajem poriadne tak citim, ze mam toho mlieka akoby menej. My chodime na rehabilitacie, lebo sa nam trochu nechce dvihat hlavicka z lahu a trochu ju dava nabok, takze poctivo cvicime a verime, ze to bude ok. :-)
Odpovedať
Moni, urcite sa to kojenie rozbehne - nech sa dari! Greti - poctivo cvicte aj nadalej - nech je vsetko jak ma byt. ja som mala zaciatkom tyzdna volno a bola som po dlhej dobe znova v BA v meste - skoda, ze lialo, lebo som sa tesila na vianocne trhy. vianocne darceky musim este vymysliet a dufam, ze sa mi podari ich zorganizovat nacas... tieto vianoce sme aj s oboma rodinami u nas na novom, tak sa velmi tesim na full house. do domu nam pribudla mala cicuska, tak sa vsetko toci momentalne okolo nej ;-)
Odpovedať
jeeeeeeeeej Eleni tak to bude parada...ze vas bude tak vela vo vasom novom domceku ;-) tesim sa s tebou x-) aj ja dufam ze stihnem vianocne trhy :-) tento rok... :-) a darceky tiez este nemam... :-S
Odpovedať
ahojte baby, tak uz zase bude byvat online, konecne sme rozbehalai internet aj doma, tak keby nie uz som zase internet-pozitivna, dlhsi opis dam ked malu uspim lebo tu pobehuje jak splasene kura okolo mna a to by uz mala spat, papa :-) dakujeme pekne za gratulacie
Odpovedať
Profilova fotka
tak supeeer leni, ze ste sa na to dali. chi chi.
Odpovedať
no caute, ze sa aj niekto ohlasi, uz nam to to zacina viaznut :-D
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?