Svadba v júni 2007. Pridajte sa

Zobraz úvodný príspevok
Vitam vsetky junove mladomanzelky z juna 2007, nech nam aj dalej pise tak ako v starej teme :-D
Odpovedať
Silwi, hej hej ja už dávno váľam šunky... a štv-piat. mám dovču, tak sa už teším... ideme sami sebe venovať s manželíkom :-D
Odpovedať
Marcelka, pekné mená... mňa už pár rôčkov drží meno Sára, ale keď ich je tak veľa už aj v našom okolí... x-)
Odpovedať
Profilova fotka
heh venovat sa sami sebe, to je krasne... ja si pockam kym manzelik dokonci skolu (uz len pol roka- hura hura) a potom sa bude po veceroch castejsie venovat mne a nie knizkam x-)
Odpovedať
xixi ... veď sa patrí nie? :-D sa strašne teším už... tak dúfam, že nám to vyjde... x-) tak to Silwi ešte želám veľa trpezlivosti ;-) viem, o čom hovoríš
Odpovedať
Profilova fotka
bamulka, pekne porieste co treba :-D :-p
Odpovedať
je, ahoj silvi, som ta tu zhliadla, tak ta len zdravim ;-)
Odpovedať
Silwi :-D
Odpovedať
Profilova fotka
cauko luko ako idu pripravy?
Odpovedať
no, v poho, kapela je, kamera a sala tiez, takze budem uz stresovat len koli satam :-D
Odpovedať
Profilova fotka
idem si mrknut tvoj albumik ;-)
Odpovedať
:-)
Odpovedať
Profilova fotka
jaj luko take su krasne ze by som si celu svadbu este raz zopakla ;-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
no uvidime, normalne mam z toho skusania obavy, lebo ja som taky prefekcionista, ze chcem vybrat to naj...ale ako vybrat to naj z 20 super siat :-D takze to necham na intuiciu :-) vsak ja myslin, ze tym chlapom je to jedno, ze v kazdych satach by sme sa im pacili, takze ich skor vyberam pre seba :-D
Odpovedať
Profilova fotka
luko presne tak ;-) mne moj drahy dal dve indicie: ze maju byt biele a dlhe 8-)
Odpovedať
Dakujem baby za pasticky :-) po pravde povedane, ja uz som si tak doma zvykla ved uz som doma 7 mesiacov co nic nerobim len lenosim.... ]-( brrrrrrrrr dost dlho nie? Tak mi je dobre, ked manzelika odprevadim do robotky a ja sup do postielky a vstanem (teraz uz skoro) o 9.15 juuuuuuuuuj :-) ale na druhej strane co tu budem takto robit 2 roky to by som isla rovnou carou na psychosku :-D Zajtra mam na plane, ze pojdem do mesta a pojdem si nieco najst...nic extra super, asi do obchodu s oblecenim...videla som vo vykladoch, ze beru a chcu.... hovorim si, ze niekde sa musim naucit dutch jazyk nie? a potom to bude lahsie s hladanim.... Dufam, ze ma neposlu kade lahsie... :-| to by som bola smutna velice :-(
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte kočky, zase vás na chvíľu zdravím :-) Ericulka držím palčeky pri hľadaní roboty ;-) Fialllka tiež som to pozerala v Zákonníku a zistila som, že som vlastne nič nezistila :-N Z toho sa nedá úplne jasne pochopiť, ako to vlastne je. Preto zrejme aj tebe povedali v práci niečo úplne iné ako Babuline. Každý zamestnávateľ si to totiž vykladá po svojom, najlepšie by to vedel vyložiť právnik, dobre že si sa obrátila na paviancu. Potom daj vedieť, čo si zistila. Na stretko sa budem tešiť, koncom januára nám teda daj vedieť, ako to s tebou vyzerá a potom dohodneme nejaký termín ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte, aj ja vás zdravím :-) Chcela som sa len vyjadriť k stretku, od 25.1. do 3.2. tu nie som, tak dúfam, že vyberete nejaký termín pre, alebo po, lebo rada by som vás videla. Ale ak by vám to vyhovovalo v týchto termínoch, tak s tým nič neurobím, len dúfam, že nejaké fotečky potom zo stretka nahodíte, nech vidím, ako ste sa pomenili ;-) Inak nové nemám nič, mala som teraz strašne veľa roboty, no už je to lepšie. Ale na dovolenke si oddýchnem, ideme do Liptovského Jánu na lyžovačku, aj keď ja teda neližujem, ale aspoň sa budem sánkovať s neterkou. Teším sa veľmi. Filllka fotečky som popozerala, veľmi peknučké vecičky máte. Dúfam, že babulinka a ani sloniii sa nedajú zahanbiť a čoskoro pridajú foto ;-) pa pa moje a teším sa na vás, ak to teda výjde
Odpovedať
ahojte babenky takze ku nasej dofci s babulinou som zistila zatial toto: Toto som nasla (teda moja spolubyvajuca, ktora robi personalistku a pocitala dofcu svojim tehulam x-) ): U nas sa to robilo tak, ze si cerpali dovolenku pri prechode z MD na RD. Cerpali si celorocnu dovolenku, nic sa im nekratilo. Dovolenka na zotavenie Čas materskej dovolenky a rodičovskej dovolenky podľa § 166 ods. 1 Zákonníka práce sa na účely nároku na dovolenku za kalendárny rok posudzuje ako výkon práce (§ 144 ods. 4 ZP), teda nárok na dovolenku za kalendárny rok nekráti. Ide o náhradné doby výlučne na účely dovolenky. Rodičovská dovolenka podľa § 166 ods. 2 Zákonníka práce sa na účely nároku na dovolenku neposudzuje ako výkon práce. Ak si zamestnankyňa (zamestnanec) pre čerpanie rodičovskej dovolenky nevyčerpá ani v budúcom kalendárnom roku dovolenku, Zákonník práce jej umožňuje, aby si nevyčerpanú dovolenku mohla čerpať podľa ustanovenia § 113 ods. 2 Zákonníka práce po skončení materskej alebo rodičovskej dovolenky. PR: Pracovníčka mi nastupuje na MD 10.1.2006. Chce si vyčerpať dovolenku za rok 2006. Je to možné ? Aký bude mať nárok na dovolenku za rok 2006? Dokonca si chce vybrať dovolenku dopredu aj za nasledujúce roky, keď bude doma aj s dieťaťom. Však je to nemožné? Dovolenku vopred si nemôže vybrať, ani za rok 2006, pretože musí splniť podmienky nároku,a to sa vopred nedá. Nárok na dovolenku za rok 2006 sa bude dať určiť až vtedy, keď splní podmienku odpracovania aspoň 60 dní (treba povedať, že MD sa bude takto posudzovať). Ak bude po MD na rodičovskej dovolenke, bude sa jej krátiť dovolenka za prvých 100 neodpracovaných dní o 1/12, za každých ďalších 22 dní o ďalšiu 1/12. Vychádza mi to tak, že jej krátenie bude pravdepodobne o 2/12 za rok 2006. Ak má nárok na 4 týždne dovolenky, bude jej dovolenka 17 dní, ak má nárok na 5 týždňov, bude jej dovolenka 21 dní. Dalo by sa ešte dohodnúť tak, že si v januári vyberie 6 dní (2. - 9. 1.) a zvyšok, na ktorý bude mať nárok za rok 2006 (ako vypočítal ajobs) si vyberie po návrate z rodičovskej dovolenky. Na dovolenku za rok 2006 síce nárok nebude mať, ale ak je zrejmé, že splní podmienky, tak zamestnávateľ jej dovolenku môže dať. Záleží od dohody. Tento rok však dovolenku za rok 2006 čerpať nemôže.
Odpovedať
takze 2 nezainteresovane zienky mi povedali to iste ;-) a cakam na vyjadrenie este pavianci, ale ta ma toho strasne vela a este som napisala kamoskinmu bratovi, co je sudca, ci sa na to nemoze mrknut aj ked robi trestne pravo ale ako ona povedala, vsak je vystudovany pravnik, tak ked to nebude vediet, tak to moze najst ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
marcelka. ja som z toho uplne mimo. :-( ja ked nastupujem na matersku dajme tomu asi v polke maja. splnim podmienku, ze som odpracovala v roku min. tych 60 dni, takze budem mat narok na celu dovolenku za rok 2008? alebo mi nieco uniklo?
Odpovedať
Profilova fotka
no fialllka ty si sikulo :-)
Odpovedať
sloniii ty ano ;-) nam by sa mala s babulinou kratit dovolenka, nakolko nebudeme mat do jej nastupu odpracovanych 60 dni v kalendarnom roku ;-) kazdopadne si pockam este na vyjadrenie dvoch pravnikov ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Mám otázku, možno trochu naivnú, ale som z toho jeleň. Žena je na materskej dovolenke koľko mesiacov, kým prejde na rodičovskú dovolenku?
Odpovedať
monci 28tt jej trva materska dovolenka, to je 6 mesiacov, vtedy je platena zamestnavatelom 55% z vymeriavacieho zakladu ... potom poziada o rodicovsku dovolenku, ktora je do veku 3 rokov dietata a vtedy je platena zo socialky, to je tych ubohych 5100 Sk aj s rodinnymi pridavkami na dieta
Odpovedať
este dodatok pre moniku, z tych 28 tt sa cerpa 6 - 8 tt pred samotnym porodom podla toho ako lekar urci, v pripade slobodnej matky alebo viacpocetneho tehotenstva je to 37tyzdnov materska, rodicovska je stanovena do 3 rokov dieta , v pripade special starostlivosti do 6rokov este k tomu vymeriavaciemu zakladu - je tam max strop 1,5nasobok priemernej mzdy v hospodarstve za predosly rok fialllka, dik moc za info
Odpovedať
Profilova fotka
no jednoducho - babule ste sikovne obidve. :-D inak vymeriavaci zaklad - to sa mysli hruba alebo cista mzda? a musis mat aj urcite roky odpracovane?
Odpovedať
presne tak ako napisala babuli, to uz som tam nerozpisovala ;-) sloniii k tomu vymeriavacemu zakladu, to mas tak platene ako PN-ka od zamestnavatela
Odpovedať
sloniii tu je ako sa pocita ten vymeriavaci zaklad a teda nasledne z toho materska ;-) Od apríla 2005 som zamestnaná a môj mesačný príjem bol 20 000 Sk. Dieťa sa narodí v roku 2006. Ako sa vypočíta výška materského? V zmysle § 48 ods. 1 zákona č. 461/2003 Z. z. o sociálnom poistení (ďalej len „zákon“) poistenkyňa, ktorá je tehotná alebo ktorá sa stará o narodené dieťa, má nárok na materské, ak v posledných dvoch rokoch pred pôrodom bola nemocensky poistená najmenej 270 dní. Podľa § 53 zákona výška materského je 55% denného vymeriavacieho základu určeného podľa § 55. Denný vymeriavací základ na určenie výšky materského je v zmysle § 55 zákona v znení zákona č. 721/2004 Z. z. podiel súčtu vymeriavacích základov, z ktorých poistenec zaplatil poistné na nemocenské poistenie v rozhodujúcom období a počtu dní rozhodujúceho obdobia. Denný vymeriavací základ sa zaokrúhľuje na štyri desatinné miesta nahor. Ak poistenkyni vzniklo nemocenské poistenie v kalendárnom roku, ktorý predchádza kalendárnemu roku, v ktorom vznikol nárok na materské, rozhodujúce obdobie na zistenie denného vymeriavacieho základu je v zmysle § 54 ods. 2 písm. a) zákona obdobie od vzniku nemocenského poistenia do konca tohto kalendárneho roka, t. zn. vo Vašom prípade od 1. apríla do 31. decembra 2005 (uvedené platí za predpokladu, ak Vám povinné nemocenské poistenie zamestnanca vzniklo dňa 1. apríla 2005 a nebolo do nástupu na materskú dovolenku prerušené, v roku 2005 ste boli povinná platiť poistné na nemocenské poistenie celý rok a pôrod nastane v roku 2006). Výpočet materského rozhodujúce obdobie od 1. apríla do 31. decembra 2005 zistený súčet vymeriavacích základov 20 000 Sk x 9 = 180 000 Sk počet dní rozhodujúceho obdobia 275 dní denný vymeriavací základ 180 000 Sk : 275 dní = 654,545454545≈ 654,5455 Sk suma materského pri 31- dňovom kalendárnom mesiaci (654,5455 x 55%) x 31= 11 160 Sk. Vaša Sociálna poisťovňa
Odpovedať
je to sice z roku 2006 priklad ale asi takto nejak to pocitaju ;-) a ako babuli povedala, je to max. 1,5 nasobok priemernej mzdy v hospodarstve za minuly rok ;-) aby sa nestalo, ze niekto bude dostavat matersku 20 litrov lebo zarabal mesacne napr. 50-60 tisic :-D to som len tak strelila od brucha tie sumy, ano? ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
fiallka je to 1,5 nasobok priemernej mzdy alebo 1,5 nasobok minimalnej mzdy? lebo priemerná mnda bola 19.514 korún v treťom štvrťroku 2007 a minimálna mzda sa začiatkom októbra minulého roka zvýšila na 8 100 Sk....
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?