Svadba v júni 2008

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte kocky, uz dlho cakam, kedy sa otvorii tato tema na tento termiin, tak Vas srdecne viitam a zelam krasne svadobne pripravy , aby sme boli tie najkrasnejsie na svete pre tych nasich vyvolenych :-)
Odpovedať
Profilova fotka
baby a beriete si nejaku dovolenku po svadbe?
Odpovedať
Profilova fotka
resp, kolko dovolenky si beru vasi milacikovia?
Odpovedať
tak ja mam v mojej firme dovolenky velmi vela tak sa nad tym nezamyslam, ale milacik bude svorc 8-( my si berieme dovolenky 9dni, lebo inak by sme to z Prahy nestihli kebyze byvame v KE tak urcite berieme menej dni dovolenky :-)
Odpovedať
Vili si berie tuším na štvrtok a piatok pred svadbou, pondelok má voľno tiež.
Odpovedať
Profilova fotka
hm, tak ja neviem, pred svadbou si musim zobrat cely tyzden, lebo v pondelok musim ist na skusku siat a po svadbe neviem, kolko bude trvat to vybavovanie dokladov - tiez budem svorc s dovolenkou Ivo nad tym akurat uvazuje, ja by som chcela zostat este aj po svadbe tyzden, aby sme isli na vikend niekam prec, ale neviem, ci sa podari
Odpovedať
tak u nas je to v pohode - ja ani dovolenku nepocitam mam jej dost , ale priatel ma len 20 dni takze 9 na nasu svadbu potom 1 den na bratovu svadbu t.j. uz 10 dni a este chcem nejaku svadobnu cestu + vianoce no tazke to bude :-|
Odpovedať
ja dovolenku brať našťastie nemusím :-N ale drahý musí rátať koľko dní a kedy vyberie. polovicou dovolenky disponuje zamestnávateľ nie?!
Odpovedať
Profilova fotka
ano, ja taky problem nemam, ja skor riesim to, co yvettkym nastavajuci, predpokladam, ze to asi budem riesit aj cez nejaku PNku, lebo aj tak v ten tyzden pred svadbou pojdem k dvom lekarom
Odpovedať
lenze u nas v Prahe errica neurcuje pol dovolenky zamestnavatel myslim to tak, ze zo zakona to tak je, ale tu su zamestnavatelia k tomu pristupni a este sa mi tu nestalo, aby mi nejaky zamestnavatel urcil dovolenku :-D neviem ako to je na SR, lebo tam som nebola zamestnana tam som len robila na zivnost :-N
Odpovedať
nám nevychádza svadobná cesta kvôli tomu, 10dní nedovolia vybrať kvôli vianočným sviatkom. 3dni vyberie kvôli svadbe a na 7dní ísť na dovolenku do zahraničia sa podľa mňa neoplatí.
Odpovedať
tak errica ja by som cchela ist len na 7 az 9 dni na dovcu ved ked ides letecky no ale na viac dni nam to nevychadza no uvidime ako bude :-)
Odpovedať
drahý podotkol, že ak pôjdeme na svadobnú cestu tak len letecky, že on sa nikam autobusom trepať nebude. čo mňa teší, vždy som túžila letieť lietadlom x-) tak dúfam, že sa mi to splní. na koľko vás vyjde dovolenka? a kam idete?
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
mne sa stalo, ze nam zamestnavatel napr. po Novom roku nariadil tyzden volna a to mi teraz robi problem
Odpovedať
také mal aj Vili. cez leto potrebovali niečo opraviť, tak ich poslali na týždennú dovolenku, alebo v zime keď veľmi mrzne nemôžu zvárať. tak isto v lete ak je príliž horko. =-)
Odpovedať
ahojte babky, musim sa niekomu pozalovat :-( s tymi blbymi papiermi, my to isto nestihneme :-( sme mali vsetko vybavene konecne sme si mysleli, ze teraz to uz musi klapnut a ta blba krava, sorry za vyraz, na matrike si zase zmyslela, ze este jedno tlacivo ma byt apostilovane! dnes si to zmysli! a my sme v nemecku a ako to mame teraz stihnut? 2 tyzdne pred svadbou minimalne to musi byt v kostole! a ono su do svadby este 3,5 tyzdna! a nez sa posta otoci, ja som uz uplne hotova, sa mi chce plakat, vrazdit a vsetko naraz. Jak ja tu zenu na matrike nenavidim! Sedi si tam na zadku, nema do coho pichnut a este ani jedinu vec, ktoru ma vybavit, lepsie povedane vysvetlit nezvladne! Čo tam zamestnavaju za ludi preboha? ]-(
Odpovedať
Profilova fotka
my sme mali ovela prozaickejsi dovod - vypli v budove kurenie, kolko moze tyzden nekurenia usetrit, ked sa potom musi navovo zahrievat cela budova, teraz preto vyjednavam so sefom, aby ma proste len tak pustil na nejake tri dni resp. aby mi dovolil ist na PN
Odpovedať
kleo to mi je ľúto. ale ak to pošleš prvou triedou a expresne sa to dá stihnúť.
Odpovedať
a este aj s mojim ova si to dnes rozmyslela, ze to neni take jednoduche, ze najprv musim narodnost zmenit na nemecku a az potom mozem byt bez ova! asi dnes vysiel novy zakon alebo co, pred mesiacom bolo vsetko inak a dnes sa zenska jedna prebrala asi zo zimneho spanku a zistila, ze to tak neni :-|
Odpovedať
no to je blbe Mirka, ze Vam nariadil aj priatelovi sa to stavalo v praci na SR, ale v CR vobec, lebo tu je dost prace.... inak ericca este nevieme kde na dovcu, ale cchem ist asi az tak na konci septembra, takze do nejakej teplejsej krajiny, kde bude teplo aj na konci septembra totiz chceme ist asi na last minute :-) po svadbe na dovcu nemozem ist, lebo uz tam maju zajednanu kolegovia a jul, august sa mi zdaju moc horuce mesiace ja uprednostnujem bud jun alebo september je asi aj menej ludi :-)
Odpovedať
Profilova fotka
no kleo, je to ako vravis, casto su tie osoby na matrikach nekvalifikova, ale ich nezmenis, musis sa nadychnut a rychlo sa do toho pustit, prva trieda, resp. letecka posta z Nemecka iste pomoze. A potom uvidis, ako bude vo vas svadobny den statsna, ze sa to podarilo, na vsetko zle zabudnes.
Odpovedať
sme uz posieleli leteckou postou v piatok jedno tlacivo a ujko na poste nam povedal 100 percentne to bude na slovensku v pondelok a kedy to prislo? dnes....takze ani ta letecka posta neni co byvala.....a hlavne ze zoberu za postovne nehorazne prachy a spolahnut sa na to neda.... len problem je ze moj drahy odchadza v pondelok na tyzden prec a ja odchadzam na slovensko, takze ak to tu nebude do pondelka.....tak neviem ako dopadneme. Ja uz som sa nadychla vydychla tolko krat pri tejto matrikarke, ze uz sa viac neda...uz som si stihla dnes aj poplakat... hlavne je ze take blbosti ako menovky na stol mam uz hotove, ale k comu mi budu, ked svadba nebude oficialne povolena......
Odpovedať
normálne zvažujem kde môžeš v takomto prípade podať sťažnosť. ale na druhej strane je možné, že ešte ty doplatíš na to a matrikárka zostane tam kde bola. ]-( oničom systém... tak veľa nekompetentných ľudí sedí tam kde nemajú čo hľladať. 8-(
Odpovedať
Profilova fotka
moja, ono ta letecka posta asi nezlyhala, ale potom to rozdistribuovanie dalej s tym ova to nie je pravda, tiez som to riesila, to treba vydiskutovat na matrike a ak chces, mozno by pomohlo zavolat na nadradenu matriku, kazda matrikarka ma totiz nejaku nadriadenu matriku a kludne sa tam stazuj, resp. si over, co vsetko naozaj treba. Mozno, keby si vybavila veci v Nemecku (to by nemalo az tak dlho trvat ako na Slovensku) a potom to priniesla a osobne to s pani vydiskutovala... a netrap sa, iste to stihnete, je prizemne, ze sa ludom, ktori sa chcu brat takto byrokracia zneprijemnuje zivot my sice honeymoon neplanujeme, ale clovek nikdy nevie ;-) skor by som chcela zostat na ten dalsi vikend na Sirave, ak bude krasne, tak si aspon trosku uzit to posvadobne obdobie
Odpovedať
no ved mi kvoli tomu ova tiez ideme na krajsku ci aka je to matrika, k inej tete na buduci tyzden, ked uz budem doma. My sme vsetko museli prave vybavit v Nemecku a aj sme vsetko vybavila, lenze vzdy ked sme to priniesli, tak sa jej nepacilo, to a to chyba a tak....a dnes hovori teta ahhhaaaa on neni z Rakuska? no tak to musi mat aj apostilu na trvaly pobyt...Ako som hovorila 4 krat miimalne tam mama bola a kazdy krat islo o Nemca a dnes tete doplo, ze Nemecko neni Rakusko...to tiez hovori za vsetko
Odpovedať
Profilova fotka
boze moj, to je fakt sila, ja by som to riesila s nadriadenymi, ci uz matrikou alebo niekde na mestskom urade, to predsa nie je mozne a popripade si aj uplatnila narok na nahradu skodu v pripade, ze by sa ta svadba musela presuvat, tym by som iyh asi aj postrasila a potom by som ich upozornila aj na fakt vytvarania dobreho mena Slovenska ci uz v Rakusku alebo Nemecku
Odpovedať
mi jeden znamy hovoril , ze ak by som sa zalubila do Ukrainca alebo Rusa tak nepotrebujem ziadne papiere, ze len medzi clenmi EU je to take komplikovane, a to som naivne verila, ze EU by mohla aspon tieto veci zjednodusit ... ale to by asi museli polku uradnikov prepustit a to nechcu....
Odpovedať
Profilova fotka
EU je znamy komplikovanou byrokraciou, ale citim s tebou, tiez som si svoje s matrikarkou zazila, ked som chcela meno bez ova, budem drzat palce, nech to vsetko stihnete a nech je svadba tym prijemnym zazitkom, ymslim, ze ked pojdes osobne, jednanie bude celkom ine
Odpovedať
možno som naivná aj ja, ale nedávno bolo na markíze podobné. slovák si chcel vziať poľku. kvôli celej byrokracii museli presunúť svadbu z poľska na slovensko lebo im nedali neaké osvedčenie, ktoré matrikárky ani nie sú oprávnené vystaviť! čo tak ísť s tým do lampárne? alebo za ombudsmanom?
Odpovedať
Profilova fotka
no, ozno by ste vyhrali tie dve tisicky :-D
Odpovedať
Mirka a nakoniec si vybavila meno bez ová? kleo držím palce nech sa všetko podarí vybaviť načas. ;-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?